BIJVOEGSEL van lie Amersfoortsche Courant» van Zaterdag to Februari tui;. No. 8836. GEMEENTERAAD VAN AMERSFOORT. STENOGRAPHISCH VERSLAG. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Vrijdag Februari 1917. des middags te drie uur. Voorzitter de Burgemeester, ror. J. C. graaf Van Randwijck. Tegenwoordig de heeren N. Veis Heyn, A. Eysink, J. W. Jorissen en J. van der Wal Kzn., Wet- houders; benevens de heeren J. Hofland, F. M. Houbaer, A. H. van Kalken. H. J. de Kempenaer. H. Koning, H. Kroes, A. C. R. O. I.einweber, Tb. H.J. Nieuwen- dijk, A. van Nijnatten, M. R N. Oosterveen, J. A. Rant, A. J. Looxma van Weideren baron Rengers. mr. L. Stadig en A. M. Tromp van Holst, benevens de Secre taris, de heer A. R. Veenstra. Afwezig met kennisgeving de heer J. Overeem. De Voorzitter: Mijne heeren, ik open de ver gadering. De notulen der vergadering van 30 Januari hebben gedurende den voorgeschreven tijd ter visie gelegen. Vraagt een van de heeren het woord daarover? Of hoofdelijke stemming? Niet? Dan zijn ze gearresteerd. Er is bericht ingekomen van den heer Overeem, dat hij verhinderd is, deze vergadering bij te wonen. Ik geef thans het woord aan den Secretaris tot het doen van de gewone mededeelingen. B. W. stellen voor, de eerste stukken aan te nemen voor kennisgeving. De Secretaris: Ingekomen zijn de volgende stukken 81. Brief van den Minister van Binnenlandscbe Zaken, di), 5 Februari 1917, no. 944 afd. O, waarbij deze mededeelt in de tijdelijke benoeming van H. Mooijen Jr. tot leeraar aan de Burgeravondschool te zuilen berusten. Aangenomen voor kennisgeving. 82. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 29 Januari 1917, 3e afd. no. 41/246, waarbij wordt verdaagd de beslissing op het Raadsbesluit van 20 De- cember 1916 tot aankoop van twee perceelen aan de Langestraat. Als voren. 83. Besluit van de zelfden, dd. 29 Januari 1917, te afd. no. 50, waarbij wordt verdaagd de beslissing op het Raadsbesluit van 20 December 1916 tot aankoop van eeuige perceelen aan den Westsingel van G. van Kalleveen. Als voren. 84. Besluit van de zelfden, dd. 29 Januari 1917, ie afd. no 56, waarbij wordt verdaagd de beslissing op het Raadsbesluit van 20 December 1916 tot aankoop van eenige perceelen aan de Hellestraat en de Molen straat van A. Ebskamp. Als voren. 86. Besluit van de zelfden, dd. 29 Januari 1917, 3e afd. no. 86/236, waarbij wordt verdaagd de beslissing op het Raadsbesluit van 20 December 1916, verkoop van een perceel bouwterrein aan den Leusderweg. Als voren. Holland. Aardappelen. 86. Besluit van de zelfden, dd. 29 Januari 1917, 3e afd. no. 87/243. waarbij wordt goedgekeurd het Raads besluit van 20 December tot verkoop van een perceel, bouwterrein aan J. Vos. Als voren. 87. Besluit van de zelfden, dd. 29 Januari 1917, je afd. no. 3S46/244, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit dd. 20 December tot verkoop van eeu perceel bouwterrein aan de I.aan 1914 aan G. van Hoogevest q.q. Als voren. 88. Adres van G. Schimmel e.a., ingekomen 1 Februari 1917. waarbij wordt verzocht, aan den I.iendertschen weg verbeteringen aan te brengen. De Voorzitter: B. W. stellen voor, dit stuk in hunne handen te stellen om advies. Aldus besloten z. d. of h. st. De Secretaris: Nog zijn ingekomen: 89. Adres van de plaatselijke Commissie uit de arbei dersbeweging voor de levensmiddelen-voorziening, dd. 6 Februari 1 917, waarbij wordt verzocht, het daarheen te leiden, dat te Amersfoort Regeerings-aardappelen zullen worden beschikbaar gesteld tegen 5.5 cent per 1 K.G. en Regeerings-rijst tegen 10 cent per 0.5 K.G. 90. Adres van de Commissie van verbruikers, dd. 8 Februari 1917, waarin instemming wordt betuigd met het bovengenoemde adres van de plaatselijke Commissie uit de arbeidersbeweging voor de levensmiddelen-voor ziening. 91. Adres van de Sociaal Democratische Vrouwen Club, dd. 8 Februari 1917. waarin instemming wordt betuigd met bet bovengenoemde adres van de plaatse lijke Commissie uit dc arbeidersbeweging voor de levensmiddelen-voorziening. De Voorzitter B. Sc W. stellen voor. deze adressen te stellen in hun handen ter afdoening, als betreffende de Distributiewet. Zij kunnen daarbij mee- deelen, dat zij in den geest van die adressen hebben besloten, mits zij de zekerheid krijgen, dat het Rijk geen beletselen in den wez legt, in den vorm van onthouding der teruggave van een deel der kosten, voortvloeiende uit de Distributiewet. De heer Hofland: M. de V.. als ik dat goed b-. grijp, dan bedoelt u.dat als de Minister of de Regee ring hieraan beletselen in den weg leggen, het Gemeentebestuur geen verdere stappen in die richting zal willen doen. Als de zaak zóo wordt voorgesteld, is daar tot op 'zekere hoogte wat voor te zeggen maar aan den anderen kant mogen wij ook niet uit het oog verliezen, dat er zeer groote belangen op het spel staan voor de arme bevolking. De Regeeringsrijst d. is de kwaliteit, die bekend staat onder den handels naam «gebroken Rangoon» of «Bassein», en werd vóór den oorlog verkocht voor 7 cent per pond. Als de Gemeente dus mocht besluiten, rijst voor 20 cent per K.G. beschikbaar te stellen, dan is dat nog een bedui dend hooger percentage dan vóór den oorlog. Nu zijn de productiekosten van dit artikel misschien gerezen, maar dat neemt niet weg. dat dit van grooten invloed is op de koopkracht der groote massa. Met de aardap pelen is 't het zelfde geval. De aardappelen, die vóór den oorlog De Voorzitter: Mijnheer Hofland, mag ik u vragen of u bezwaar hebt tegen de wijze van afdoening? Ik kan niet toelaten, dat u het woord voert over al die adressen en daar alle qiogelijke artikelen bij te pas brengt. Het gaat hier over de uitvoering

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 5