BLOOKER'S CACAO STERKINE is een prima en zuinige schuurzeep, waarmede verrassende resultaten worden KWEEKSCHOOL VOOR DE ZEEVAART DAALDERS Alléén SINGER SIN GER-M A ATSOH APPIJ „DE AREND". Nationale Vereeniging tot steun aan miliciens, Feuilleton. De broeders. De Tariefwet beteekent: De Tariefwet beteekent: Een aanslag op de welvaart. Vnderlandsch Fonds teraanmnedieins' van 's Lands Zeedienst. Werkloosheid in vele vakken. opgericht in 1781. to AMSTERDAM. Beschermvrouwe H. X. de Koningin. COMMISSARISSEN over genoemd Fonds maken bekend, dat op Maandag 15 April a.s., des voormiddags te 10 uur, in het gebouw der Kweekschool, Prins Hendrikkade 189 te Amsterdam, zal gehouden worden een inschrijving van Adspiranten ter opleiding voor Stuurman ter Koopvaardij. Voor plaatsing kunnen in aanmerking komen leerlingen der 3e of hoogere klassen eener openbare Hoogere Burger School. Wanneer het aantal Adspiranten bovenbedoeld onvoldoende mocht blijken, dar) zullen ook Jongelieden met diploma B der Vereeniging voor M. U. L. O. zonder examen worden toegelaten. Deze Adspiranten moeten zich eveneens op bovengenoemden datum laten inschrijven. Bij deze inschrijving moet, behalve de bij art. 6 van het prospectus genoemde stukken, ook het laatste schoolrapport worden overgelegd. Dit jaar bestaat er geen gelegenheid tot plaatsing van Jongelieden ter verkrijging van een kostelooze opleiding. Elders gevestigde Adspiranten worden drie dagen vroeger ingeschreven bij H. H. Commissarissen-Correspondent. Het Prospectus is kosteloos verkrijgbaar bij H. H. Commissarissen-Correspondent en bij den Commandant der Kweekschool. Commissarissen voornoemd L. ROOSENBURG, Voorzitter. J. F. Th. vam VALKENBURG, Secretaris. Commissaris-Correspondent te Amersfoort is jhr. J. W. A. BARCHMAN WUYTIERS, Burgemeester van Amersfoort. was niet alleen de baanbreek- ster voor cacao tot lagen prijs, maar zij staat tevens 't hoogst in kwaliteit. in winkels met DIT uit hangbord zijn de Naaimaehines verkrijgbaar. Amersfoort, Westsingel 49 hoek Torkensmorkt. Onze machines behoeven geen aanprijzing Wij verzoeken slechts er op te letten, dat ze aan het i n 1 s t e adres gekocht worden. N. Y. Bioscope Maatschappij WOENSDAG 13, DONDERDAG Hen ZONDAG 17 MAART, 7>/2 «nr De leerzuchtige. Prachtige dramatische komedie. Ha: loopt 'n rijt huwelijk mis. Komische scène, gespeeld door den wereldberoemden Pathé-komiek MAX LINDNER. Het waandel der compagnie. Komedie. Rigadin heeft 'n dubbelganger, gespeeld door PRINCE. Kioday en Gadayo, de beroemde acrobaten, gekleurd beeld, en nog 7 andere komische films, drama's, komedies, historische films, enz. enz. Dunr der voorstelling ongeveer 8 nar. YETTEM&C* Distill. Wijnen. Likeuren. Lieve Vrouwe-korkhof, AMERSFOORT. Afdeeling Amersfoort en omstreken. Werkgevers, die betrouwbare werkkrachten noodig hebben, en Miliciens, die naar werkzaamheden uitzien, worden verzocht zich te wendon tot het Secreta riaat der afdeeling, Schimmelpenninck- straat 41, te Amersfoort. N.B. Alléén die miliciens, waarvan de dienstrapporten, opgevraagd bij hunne laatst commandeerend officieren gunstig luiden, komen in aanmerking voor steun door de vereeniging. bereikt. Voor huishoudelijk gebruik onovertrefbaar. 17.) „Dat ia waar ook" antwoordde dokter Helm, „natuurlijk ie hij bier geweest. Zij heeft koorta. Ik heb gexegd, dat je vanavond nog eens zoudt aankomen." Edda weea zwijgend op de tafel, die zij in- tuzschen gedekt had. In gedachten verdiept, ge bruikten sy het eenvoudige avondmaal. Kort nam Edda hoed en mantel en verliet een woord te Spreken het vertrek. Een blik van haar vader volgde haar; by arheen zij ging. liep haaztig door de nauwe atraten en etegen met de hoogt, berookte huizen, dit deel van Berlijn bestond. Eindelijk bleef aij voor een heel oud huisje «taan en klom drie verdiepingen hoog naar bovenzij klopte even en trad toen een ellendig zolder kamertje biDnen. Een knap jong man, van even in de twintig, kwam haar beleefd tegemoet angst op het eerlgke gelaat „Het zal niet lang meer doren", zeide hij zacht en ging Edda voor naar een ander ka mertje. Er stond maar éen bedde kleine kachel kon het vertrek niet verwarmen, want de ije- konde wind drong door alle reten en spleten van de dnnne muren heen. Edda boog zich zwijgend over de jonge vrouw, die de oogen opzloeg. toen haar man de lamp boren het bed hield; het waren een paar groots, van koorta gloeiende oogen, die strak in het licht tourden. Maar plotseling verhel derde een etraal van bewuetzyn het zchoone, bleeke gelaat, waarop de dv -d reeda zyn atom- pel had gedrukt: de bevende vingers trachtten Edda's hand te drukken; zij bewoog de lippen. zy bewoog de lippen, kon geen geluid meer voortbrengen. „Het kind", zeide Edda tot den man, die naast haar stond. Voorzichtig boog deze zich over een hoopje kussens, dicht bij de kachel eu legde het kleine wezentje in Edda's armen. Een hemelsohe glans van moederliefde verhel derde het gelaat der stervende, toen Edda haar het slapende wichtje toonde. „Mijn kind", stamelde sij nauw hoorbaar, terwyl haar ademhaling steeds korter werd maar haar blik bleef met bovenaardachen glans op het kind gericht. „Ia het voorbij vroeg de man. „Nog niet Larsen, maar het einde nadert met raase schreden.'' Hij boog zich over de stervsnde, terwyl dikke tranen hem over de wangen rolden en atomme wanhoop nit de oogen der vrouw sprak. Toen een laatste anik, en zij waa niet meer. Eerbiedig zloot Edda haar de oogen en legde het kind toen voorzichtig weer op de armzalige legerstede. Tegen het bed leunend, kermde de man hart verscheurend. Een tyd lang liet sij hem zijn droefheid den vrijen teugel vierenook haar oogen stonden vol tranen en innig medelijden was op het anders zoo strakke gelaat te lezen. Toen klopte zij hem zacht op den zchonder. „Sta op, Larsen, vat moed! Ik kom morgen vroeg terug om naar het kind te zien, en ik ken een fatsoenlijke vrouw, die hem tegen een klein kostgeld bij sich zal nemen. Moet de kleine ook wat hebben „Een uur geleden heb ik hem melk gegeven", zeide hy terwijl hij rijn pet opzette en met Edda naar de deur ging. „De jongen zal toch wel niet bang syn?" Edda glimlachte treurig. „Neen, dat leert hij eerst latermaar ik kan best alleen naar huis gaan". „Neen dat kunt u niet, op dit uur en in dit deel der stad Ik liet Lise om dezen tijd 6ok nooit alleen gaan. Lise O God I Is het moge lijk Zij is dood 1" En wetr overweldigde hem zijn smart. Edda zeide niets, maar verhaastte haar schre den, opdat hy zoo Bpoedig mogelyk nnar huis zou kunnen lerugkeeren na ongeveer tien mi nuten had zij haar woning bereikt. „Zoo, daar zijn we sr al, Larsen. Kom mor genmiddag, alt je werk gedaan ia, maar eens by onz aan, dan kunnen wij zien wat ona verder te doen staat. Het hoofd omhoog, man I Blijf braaf dat is de hoofdzaak en knoop geen an dere liefdesbetrekking aan, nog eer het verloopen is". „Dat zal ik wel laten I Als u nu maar geen kou gevat hebt met dien scherpen Oostenwind. Nogmaals dank voor al uw goedheid, al hebt u haar ook niet kunnen redden. En wat nu betreft ik heb een hooge rekening uw vader wil wel niet maar u moet toch 6ok loven „Betaal ons maar zooals het je het beste uitkomt; houd telkens maar een kleinigheid van je weekloon af; dat is misschien het beste". „Gaarne, als ik het zoo mag doen". Hij nam beleefd zün pet af en wachtte tot de deur achter hem gesloten was. De oude beer was nog op en zag zijn dochter vragend aan. „Is het afgeloopen Edda knikte slechts even; zij zag er moe en uitgeput uit, toen zy haar vader de hand reikte. Deze wist, dat zij in zulk een toestand bet liefst alleen was, en zonder haar dus verder met vragen lastig te vallen, wenschte hij haar goeden nacht. In haar slaapkamer gekomen, liet Edda zich op een stoel neervallen. Zoo bleef zij zitten en tuurde onafgewend in het flikkerende licht van ue kaars, die op tafel stond. Zij kon die ge broken oogen niet vergeten, noch de uitdruk- kmg, waarmee de stervende het kindje had aangezien. Zij dacht jaar gald 1 by den apotheker van betaling booren - ~.j dacht aan haar moeder, die 6ok zoo jong gestorven was, en haar ook als een hulpeloos wichtje achtergelaten had. Haar vader had zich geheel aan zijn kind gewyd en haar opgevoed, ais ware zy zijn zoon in plaats van zijn dochter geweeBt. Hy leefde eenzaam en van de wereld algesloten, geheel voor zijn studie en zijn be roep, en zoo werd zijn dochter voor hem een vriend, een makker, een adsistentzij groeide op met een open oog voor de ellende, waarmee zij aoor het beroep van haar vader in aanraking kwam en te midden der ideale inzichten van dezen armen dokter, die zeide: „Ik kan geen ingebeelden zieke de poli voelen, en een recept dÏÏT^i ï5" w mi> dan V iïU J n roePen 'oor een eenvoudige verkoudheid, en daarvoor goed laat betalen" k? "Ja ,paliënten 2aR ook zijn dochter ot hem op, als tot een hooger wezen want steeds brak, door de somtijds ruwe schors, de edele, ware menschenliefde door, voor welke geen "imn,Z°° b"1 Bel«"d. slaan- in had meneeheigk la™ té aeïën' Zïï f"?r f""1' ond« bet°°S h« ml...,, i'a".'bu 0011 hel doofste doel van bet menschelijk streven uit het oog te verlioaen. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 4