Dinsdag 30 April 1912. KON A Cacao No. 8101. 61e Jaargang. Stadsnieuws. PROEF ZE NAAST ELKAAR 1 Kg. >4... X.. Vlo.. f 1.50 -0.80 0.42% 0.18 Uitgave van de Naamlooze Vennootschap „De Amersfoortsche Courant, voorheen Firma A. H. van Cleeff". HOOFDREDACTEUR J. 7KEDERZZ AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Abonnement per 3 maanden/i. franco per post/1.15. AdvenentLn 1—6 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieële- en onteigenings- advertentiën per regel 15 cent. Reclames 1—5 regels /1.25. Bewijsnummers naar buiten worden in rekening gebracht en kosten evenals afzonderlijke nummers 10 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. BUREAU: KORTEGRAOHT 9. Postbus 9. Telefoon 19. Het kan zijn nut hebben, te herinneren, dat morgen 1 Mei de zomerdienst op de openbare middelen van vervoer in werking treedt. Bij Kon. besluit zijn benoemd in den Mili tieraad voor de lichting 1913 der Nationale militie in de Provincie Utrecht: tot lid en Voorzitter de heer J. H. Th. O. Kettlitz, i lid der Provinciale Statentot zijn plaatsver vanger mr. II. J. H. baron Van Boetzelaer, lid der Provinciale Staten; tot leden de heeren mr. Ch. de Wilde, lid van den Gemeenteraad van Utrecht, en W. A. E. Mansveldt, luitenant-kolonel provinciale adjudant in Utrecht tot hun plaatsvervangers de heeren G. Serton. lid van den Gemeenteraad van Utrecht, en G. D. van de Kasteele, kapitein bij het 9de regiment infanterie te Utrecht. De Commissaris der Koningin benoemde in dien Raad tot Secretaris den heer J. W. Otte, commies ter Provinciale griffietot diens plaatsvervanger den heer A. J. Krudop, afdeelings-chef ter Gemeente-secretarie van Baarn. j Bij de opsomming der functiën, welke nu wijlen de heer J. H. Krudop hier bekleedde, verzuimden we te vermelden, dat hij ook was lid van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar onderwijs en van de Commissie Aan den heer G. J. Buys, oud-Directeur der Hoogere Burgerschool hier, is thans Rijks-pensioen toegekend. Aan den heer J. W. Jorissen is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als kerk- 1 meester der parochie-kerk van O. L. Vrouwe hemelvaart. In zijn plaats is benoemd de heer Bern. Brom. De akte van bekwaamheid voor onder wijzeres werd alsnog behaald door de jonge dames A. W. Wentink en H. M. Pikkema. De heer R. A. baron Van Hardenbroek van Lockhorst, tot voor kort ordonnans-offi- j cier van H. M. de Koningin, is benoemd tot Kamerheer van H. M. De heer H. G. van der Weerd, thans te Amsterdam, is bevorderd tot hoofdcommies der posterijen. De heer K. G. Jalink, thans te Utrecht, I is bevorderd tot controleur der Grondbelas- ting in zijn tegenwoordige standplaats. Ds. Heering, Ned. Hervormd predikant te 's Gravenhage, die ook hier ter stede tal van vrienden telt, mocht Zaterdag zijn 50- jarige ambtsbediening herdenken. Ofschoon hij den kerkeraad uitdrukkelijk had verzocht, den belangrijken herinnerings dag in alle stilte te doen voorbijgaan, stroom den ook van elders bewijzen van hoogach ting en aanhankelijkheid toe. Bij het Departement van Oorlog zijn po gingen aangewend om het gebruik van hier te Jande uit Argentinië ingevoerd vleesch voor het leger in te voeren. De Minister van Oorlog is echter te dier zake tot het besluit gekomen, dat de tijd tot onderzoek der wenschelijkheid van invoe ring van dat vleesch als onderdeel van de voeding der troepen, nog niet gekomen is. Aan het communiqué der tiende Jaarver gadering van «Ons Belang», vereeniging van actief dienende onderofficieren en mili- VAN HOUTEN'S f^QNA EN EEN ANDER MERK GOEDKOOPE CACAO EN GIJ BLIJFT BIJ X. DE VOLKSDRANK tot verstrekken van warme spijs aan behoef- tigen. In den ouderdom van 77 jaar overleed hier Zaterdag de heer J. J. Heerma van Voss, ridder in de orde van den Nederlandschen leeuw en officier in de orde van Oranje- Nassau, oud-bewaarder van de hypotheken en het kadaster. VIERKANTE BUSSEN DE VOLKSDRANK BIJ UITNEMENDHEID. taire geëmployeerden in dien rang van de Xederlandsche landmacht, Vrijdag te Utrecht gehouden, zij het volgende ontleend. Met dankbaarheid werd getuigd vau de welwillendheid van Z. Exc. den Minister van Oorlog ten opzichte van de organisatie. Het aantal leden is in 1911 toegenomen met ruim 600 en bedraagt thans 3361de inkomsten stegen met ruim f 1000 en be droegen f10341. Het aanzien der vereeniging naar buiten hield met deze uitbreiding gelijken tred, ter wijl de innerlijke samenwerking merkbaar verbeterde, zoodat met genoegen werd ge constateerd, dat de organisatie tot een onge kende bloei is gekomen. Ook de instellingen der vereeniging werken met klimmend succes. Met groote meerderheid van stemmen werd besloten, den tegenwoordigen Voorzitter, adju dant W. Wijk. contractueel aan de vereeni ging te verbinden na pensionneering uit den militairen dienst, en hem voorloopig in zijn functie van Voorzitter en Algemeen vertegen woordiger der vereeniging te handhaven maatregelen te nemen om hem zoodra moge lijk door een militair als Voorzitter te doen vervangen en hem daarna de functie van Algemeen vertegenwoordiger op te dragen en te belasten met de leiding en het toe zicht op de instellingen het aanvangssalaris vast te stellen overeenkomstig een door het Hoofdbestuur gedaan voorstel. Voorts werd besloten, een bekwaam per soon aan de vereeniging ts verbinden voor het algemeen financieel beheer. Het jaarfeest van de Kon. Militaire Sport- vereeniging, wederom bij Amersfoort gehou den, had ditmaal plaats bij prachtig lente weder, dat de koude bij het 1 o-jarig bestaan, verleden jaar, en den onafgebroken regen van 19to bij menigeen in herinnering bracht. Er waren ditmaal ook geweldig veel men- schen, vooral op tribune en midden-terrein. De military voor officieren ving reeds Vrijdagochtend oir. 8 uur aan met een afstandsrit over 40 K.M., af te leggen binnen 3 uur. Met vijf minuten ruimte vertrokken de 4 deelnemers van de cantine der Rij school, in deze volgordeluitenant H. F. M. baron Van Voorst tot Voorst, te 8.05 met Maayke Meu, luitenant W. A. van den Wall Bake met Frangipani, luitenant jhr. K F. Quarles van Ufford met Marengo, en luite nant J. Knel met Drogheda. De aankomst op het sportterrein Birkhoven was: n.ot luitenant Knel, 11.08 luitenant jhr. Quarles, 11.09 luitenant baron Van Voorst tot Voorst. Op het sportterrein werd om 2 uur de tweede proef gereden, een steeple-parcours over 35 K.M af te leggen in 5 uur 50 minuten. Luitenant baron Van Voorst, met Maayke Meu, had 4 uur 31 minuten noodig de tijd van luitenant Bake, met Frangipani, was 3 uur 40 minuten die van luitenant jhr. Quarles met Marengo was 3' uur 7 minuien de tijd van luitenant Knel met Drogheda was 5 uur 48 minuten. De derde proef bestond uit dressuur-proeven, welke Zaterdag in de manege der Rijschool werden gehouden. De vierde proef had Zondagmiddag plaats op de renbaan Birkhoven en bestond uit een concours, waarbij de volgende, meestal zeer zware hindernissen moesten worden overwonnen: 1. heg, 2. hek 1.15 M., 3. Iersche wal 8 M. met daarachter hek 1.10 M. (Stockholm). 4. sloot, 5. aarden wal met boom 1 M., 6 passage de route (Stockholm), 7. tripple bar 1.25 M., 8 muur—sloot—muur, 9. hek 1.23 M„ 10. heg. De totaal-uitslag was deze ie prijs, verguld-zilveren medaille met f 300, benevens een kunstvoorwerp, twee zil veren bonbonnières, aangeboden door eenige dames te Amersfoort, luitenant J. Knel met Drogheda mejuffrouw Mingels overhandigde den dames-prijs. De ze prijs, zilveren medaille met f 200, werd gewonnen door luitenant H. 1 M. baron Van Voorst tot Voorst met Ma^ -feu. Hei .j jofdnummer was een wedstrijd voor officiersdienstpaarden met 19 deelnemers. Deze wedstrijd werd Zaterdagochtend aangevangen met dreasuurproeven in de manege der Rijschool en 'a middags voortgezet met een afstandsrit over 40 K.M., af te leggen in 3 uur, over een zeer moeilijk parcours met natuurlijke hindernissen op het eerste twee derde gedeelte, en zonder hindernissen op het laatste derde gedeelte. Het slot van dit nummer, Zondag eveneens op Birkhoven ge houden, was het voorrijden in den ring. De uitslag was: ie prijs, groote zilveren medaille van H. M. de Koningin, een -er- guld zilveren medaille en f 200 luitenant R. F. G. baron Bentinck, met Ten; ze prijs, zilveren medaille en f 100, luitenant K. W. G. baron Van Wassenaer, met Mamie Gazette 3e prijs, f 60 met bronzen medaille, luitenant F. E. Everwijn Lange, met Mayo II4e prijs, f40 met bronzen medaille, luitenant H. W. C. E. Matbon, met Black Rip; 3e prijs f23 met bronzen medaille, luitenant W. E. Matbon, met Cigarette: De Voorzitter van de maatschappij «Sport terrein Birkhoven» had aan den 2den en den aden prijs toegevoegd kunstvoorwerpen, Fngelsche sport-gravures in lijst. De wedstrijden op Birkhoven werden ge opend met een springconcours voor onder officieren der veld-artiilerie, die 7 hindernissen hadden te nemen. De sloot met boom van 1 M. in 't midden bleek voor vele paarden wel zeer schrikwekkendde meesten braken uit of wierpen hun ruiter af, éen zelfs midden in de sloot. Er waren 12 deelnemers. De uitslag was: ie prijs, zilveren wisselbeker, uitgeloofd door den Ned. Bond voor lichamelijke opvoe ding, benevens een kunstvoorwerp roet f 10, wachtmeester Van Loon, met No. 127, die den beker ook in 1911 won en hem dus mag behouden en daarmee recht hartelijk werd i gelukgewenscht door kolonel Piepers, den Voorzitter der K. M. S. V. Den zen prijs, kunstvoorwerp met f5. bemachtigde wacht meester Kramp, met Rosa; de 3en prijs, kunstvoorwerp met i 2.30, wachtmeester Kuil man, met Martha, welk paard in 1910 winner was van den wisselbeker, die tweemaal ach tereen of driemaal in 't geheel door den zelfden ruiter moet worden veroverd om zijn eigendom te kunnen worden. Ook had plaats een springconcours voor onderofficieren der cavalerie en der rijdende artillerie, waarvoor 21 deelnemers. Zelfde hindernissen als boven. De uitslag was: ie prijs, zilveren wisselbeker van den Ned. Bond voor lichamelijke opvoeding met f 10, wachtmeester Jansen, met Nap; ze prijs, kunstvoorwerp met ff 5, wachtmeester Scha pers, met Jo; 3e prijs, kunstvoorwerp met f 2.30, wachtmeester Van Unen, met Simon extra-prijzen opperwachtmeester Bremer, met Emmaopperwachtmeester Van Dreumel. met Velo en wachtmeester De Ruyter, met Piet. Allen hadden nul foutenvandaar de drie extra-prijzen. Tot slot volgden twee steeple-chases, een (Sweet Briar) voor erkende halfbloeds van 4 jaar en ouder, benevens voor paarden af komstig uit de remonte, toebehoorende aan een officier of aan het Rijken een (Bronze) voor paarden van 4 jaar en ouder en gere den door actieve of reserve-officieren van het Nederlandsche of het Nederlandsch-Indi sche leger, leden der Kon. Militaire Sport- Vereeniging, in uniform. Voor den Sweet-Briar-prijs waren 5 deel nemers, van welke 3 uitkwamen. De uitslag was: ie prijs, 160 benevens een kunstvoorwerp, luitenant De Villeneuve. met La Joconds

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 1