Advertentiên. VETTER Co., IOI STAATSLOTERIJ. „■INT WITTE KRIir Creeft ULit Van der Zoo de Jong Van Ophoven. mode in verband met de wcnschclijkheid ook de jaarwedden tier inspecteurs te lier- zien, niet voldoende zal zijn. Wij achten het daarom wenschelijk. den post thans te verhoogen met f 3600, zonder dat daardoor wordt vooruitgeloopen op de bij uw vergadering nader in te dienen out worp-regeling. Onder genoemd bedrag is mede een som begrepen, noodig voor de aanstelling van een agent ze klasse, ter vervanging van een nachtwaker, door ons benoemd tot concierge aan het Gymnasium. Ons college heeft overwogen de wensche- lijkhcid om een juist overzicht te hebben over de woningtoestanden hier ter stede. Waar telkens voorstellen tot onbewoon baarverklaring van woningen werden aan hangig gemaakt en reeds ingekomen is een verzoek om subsidie van een vereeniging, werkzaam in het belang van verbetering der volkshuisvesting, doet zich de behoefte aan een dergelijk overzicht te meer gevoelen. Het is niet mogelijk gebleken, de werk zaamheden, verbonden aan het samenstellen van een dergelijk overzicht, op te dragen aan den Inspecteur van het Bouw- en wo ningtoezicht, zoodat wij daarmede een Op zichter en eenig tijdelijk personeel zouden willen belasten. Voor de inrichting van een woningtelling zouden wij gaarne voor het eerste jaar be schikbaar zien gesteld een bedrag van f 000, waarvan f 450 voor tijdelijk personeel en f 130 voor bureau-kosten de jaarwedde van den opzichter meenen wij te moeten voor stellen op f 900 tot f 1200. Wij waren reeds voornemens, uw Raad een voorstel te doen tot verhooging van de jaar wedden van den klerk-teekenaar en van den klerk op het bureau Openbare werken, en zijn daarin door gemaakte opmerking ver sterkt. In verband met de werkzaamheden, die door eerstgenoemden ambtenaar worden ver richt, achten wij den titel Opzichter-teekenaar juister. Het salaris voor dezen ambtenaar stellen wij U voor te bepalen op f 700 tot f 1000 en voor den klerk op f500 tot f 750. l en opzichte van den aanleg van trottoirs in de I-angestraat blijft ons college diligent. De Parallelweg is geen eigendom der Ge meente. Reeds in vorige jaren heeft de toe stand van dezen weg de aandacht van ons college getrokken, doch daar de noodzake lijke medewerking der huiseigenaren niet werd verkregen, kon geen verbetering wor den voorgesteld. fen gevolge van de vele werken, welke in dit jaar de aandacht der betrokken amb tenaren vroegen, is het niet mogelijk geweest, de plannen voor verbetering van de Eem vóór de Begroottng gereed te maken. D3 voorbereidende werkzaamheden zijn echter zoover gevorderd, dat het rapport vermoe delijk in het voorjaar van 1913 kan worden tegemoet gezien. Het komt ons echter, allerminst raadzaam voor, reeds nu, zonder vaststaande plannen, baggerwerken te doen uitvoeren. Demping of overkluizing van de Lange- gracht zal met groote kosten gepaard gaan en verschillende moeilijkheden van techni- srhen aard opleveren, welke een nauwkeurig onderzoek wettigen. Een onderzoek naar de rechten van het Eem-college betreffende de binnengrachten zal worden ingesteld. De post voor overkluizing van een ge deelte der Kortegracht is opgenomen mede naar aanleiding van de van onderscheidene zijden in vorige jaren daartoe strekkende geuite wenschen. Wij zien echter geen bezwaar in het aan houden der uitvoering van deze werken tot liet bedoelde onderzoek heeft plaats gehad. De raming der uitgaven voor onderhoud der huizen onder I.eusden, aangekocht bij uw besluit van 30 April 1912, is gegrond op het bij ons voorstel tot aankoop dezer perceelen van 18 April 1912 genoemde bedrag van f472 voor onderhoud, grondbe lasting, assurantiën en huurderving. Wij hebben vooralsnog geen aanleiding gevonden, die som te verhoogen. Het komt ons wenschelijk voor, dat voor den beerputtendienst worde aangeschaft een motor-luchtpomp. De ledigingen der beer putten zullen hiermede belangrijk sneller kunnen geschieden en vermoedelijk zal hier mede een besparing op de uitgaven voor bedienend personeel kunnen worden verkre gen. De kosten van aanschaffing worden geraamd op f400, die, naar onze meening, zonder bezwaar uit de gewone uitgaven kunnen worden bestredende raming van '•en bedrag van f 100 voor kosten van sploitatie (benzine, olie. enz.) schijnt ons voldoende. Nadat ons voorstel omtrent de regeling der salarissen van het onderwijzend perso- nael bij uw vergadering was ingediend, is alsnog ingekomen een adres van de afdee- ling Amersfoort van den Bond van Xederl. onderwijzers, waarin enkele bezwaren legen ons voorstel worden ingebracht. Dc kennisneming van dit adres heelt ons geen aanleiding gegeven tot wijziging van ons voorstel. Voorts is in de ie afdeeling de opmerking gemaakt, dat er bij de toekenning dezer Raadsbesluit van 3 October dienen verhooging onder de ouderen enkelen zullen deze posten verhoogd te worden met 1 1200 zijn, die feitelijk, doordat hun salaris de grens en f 300. bereikt, waarbij geen toeslag voor pensioens- I Het bij volgnummer 231 ter sprake ge bijdrage meer wordt verleend, van deze j brachtc onderwerp is identiek aan dat, be- verhooging niet profiteered Dit moge juist handeld in de Raadsvergadering van 19 zijn, echter kan op het gemis van een vroe- 1 October 1.1. (pensionneering van den eervol ger toegestanen bijslag geen aanspraak den gegrond op afwijkende behandeling. Trouwens, thans ook reeds houdt voor alle onderwijzers, die de grens van f 1200 be reiken, de toeslag van f 25 voor pensioens bijdrage op, Nadat de ontwerp-begrooting bij uw Raad was ingediend, werden door de Muziekver- eeniging «de Harmonie» alhier en door de »Amersfoortsche Muziek-Vereeniging* adres sen ingediend, resp. op 14 en 27 September 1.1., waarbij door de eerste vereeniging de toekenning van een subsidie van f 100 en door de tweede de verhooging van het haar toegekend subsidie met f 100 wordt verzocht. Wij meenen, dat er geen aanleiding be staat voor uw vergadering om op het ver zoek van de A, M. V. in te gaan. Het komt ons overbodig voor om het subsidie, dat de Gemeente aan deze vereeni ging verleent, te verhoogen. Anders meenen wij ons tegenover het adres der vereeniging »de Harmonie» te moeten stellen. De billijkheid brengt o. i. mede, deze vereeniging, indien zij aan de zelfde voorwaarden voldoet als de A. M. Y. eveneens uit de Gemeentekas te subsidieeren. Wij stellen daarom voor. dit subsidie te verleenen. I11 uw vergadering van 24 September 1.1., is alsnog ingekomen een adres van de typo grafische studieclub Amersfoort», waarin wordt verzocht, een subsidie van f35 a f30 beschikbaar te willen stellen voor de be strijding der kosten van een in een der Ge meentescholen te organiseeren cursus-avond van deze vereeniging, Wij meenen dit verzoek voor een gunstige beschikking te mogen voordragen en stellen U voor, aan de vereeniging de beschikking I te verleenen over een der lokalen van het Werkhuis, nader door ons aan te wijzen, en een subsidie te verleenen van f23 per jaar. Naar aanleiding van het opgemerkte in de afdeelingen met betrekking tot ons voor stel tot verleening van een subsidie van f1500 aan de vereeniging «Openbare lees zaal en bibliotheek», komt het ons wensche lijk voor, den post op dit volgnummer te brengen op f2000 en de omschrijving van dien post aldus te doen luidenSubsidie aan openbare leeszalen, waarvan f 1500 aan de vereeniging «Openbare leeszaal en biblio theek» en f500 aan de vereeniging «Roomsch Katholieke openbare leeszaal en bibliotheek c, samen f2000». Wij meenen voor de beide leeszalen, ten opzichte van het verleenen van subsidie, een zelfden maatstaf te moeten aanleggen. Dit kan op de eenvoudigste wijze geschieden indien door beide leeszalen als vereischte voor het gemeentelijk subsidie de eisch wordt gesteld, dat ook Rijks-subsidie wordt genoten en dat een behoorlijk bedrag uit eigen middelen wordt verkregen. Het ontwerp-besluit, aangeboden bij ons voorstel van 27 Augustus 1911, behoeft der halve wijziging. Omtrent de bezwaren, welke tegen de openbare leeszaal als zoodanig werden inge bracht in de ze afdeeling. merken wij op, dat een dergelijke inrichting niet voor kin deren bestemd is. doch voor volwassen per sonen, die in hun streven naar verdere ontwikkeling steun verdienen. De bezwaren, welke tegen ons voorstel van 27 Augustus, betreffende de reorgani satie van den geneeskundigen dienst zijn ingebracht, hebben ons er toe gebracht dit voorstel ter nadere overweging terug te nemen, met uitzondering van hetgeen betreft het te verleenen eervol ontslag op 1 Januari 1913, onder dankbetuiging en met toeken ning van pensioen, aan den Gemeente-genees heer dr. A. 11. C. van Driel. Vermoedelijk zal verhooging van de ra ming voor de jaarwedden der geneesheeren tot f 3800 noodig zijn. In verband daarmede is de post verhoogd. De vraag, in de 2e afdeeling gedaan, of de werkkring van den schoolarts alleen om vat de openbare dan wel alle scholen, kan in laatstbcdoelden zin worden beantwoord. Wij meenen, dat het instituut van school artsen niet zal ingrijpen in de taak van de ouders; integendeel zal dit dezen, waar zij uit onmacht of onwil te kort schieten, een steuntzijn. liet besteden van de gelden voor werk verschaffing komt ons om verschillende re denen ongewcnscht voor. De steun aan dc vrijwillige verzekering tegen werkloosheid door de Gemeente verleend, zal vermoedelijk beter besteed zijn, dan gelden, voor werk verschaffing beschikbaar gesteld. De Ge meente heeft, door het vaststellen ecner verordening op dit fonds, haar betrekkingen tot het fonds gevestigd en is tot het geven van een bijdrage gehouden. Het bedrag van deze bijdrage is bij Raadsbesluit van 29 September 190H bepaald op f 300. In verband met den aankoop van terrei tien aan de Barchmau Wuytierslaan, bij ontslagen concierge van het Gymnasium A. J. Bilders) en zal dus, in verband met de terugzending van het voorstel aan ons col lege, eveneens nader onderzocht moeten worden. Reeds meermalen is bij ons college de wenschelijkheid uitgesproken om een des kundige controle in te stellen op de ont vangsten en uitgaven der Gemeente en van hare bedrijven. Uit financieele overwegingen is echter nagelaten, hieromtrent U reeds een voorstel te doen. Wij achten thans den tijd daartoe gekomen en stellen l* voor. op deze Begrooting een bedrag van f 1200 voor een dergelijke controle beschikbaar te stel len. Van verschillende zijden werd aangedron gen op het verleenen van een subsidie aan de afdeeling Amersfoort van het «Centraal genootschap voor kinder-herstellings- en va- cantie-kolonies», welk subsidie wij bij 011s voorstel van 27 Augustus 1912 U adviseer den niet toe te kennen, mede met het oog op den iïnancieelen toestand der Gemeente. Bij nadere overweging meenen wij, dat het verleenen van dit subsidie wenschelijk is te achten, waarom wij een bedrag van f 100 voor dit doel hebben uitgetrokken. ONTVANGSTEN. De opmerking, gemaakt in de ie afdee ling, komt ons juist voor regelmatigheids- halve hebben wij de huuropbrengst van het huis Kamperbinnenpoort no. 1, thans over een half jaar geraamd, dus op f 150. In verband met ons voorstel tot verhoo ging van het percentage der Inkomstenbe lasting tot 3'/a pCt. hebben wij dezen post uitgetrokken op f 112 000, De heer en mevrouw VAN WEEZEI, ERREN8—Kiepe geven IT met vreug de kennis van de geboorte hunner DOCHTER, Amersfoort, 24 October BI12. Door den EdelAchtbaven heer Rechter commissaris in liet laillissement van B. W. J. JACOBS is bepaald: lo. dat de schuldvorderingen by den Curator moeten worden ingediend vóór 18 November 1912; 2o. dat de verificatie-vergadering zal plaats hebben op Dinsdag 10 December 1912, te 10'w uur v.ui., in het Paleis van Justitie aan de Hamburgerstraat te Utrecht.. De Curator- li. 1'. VAN DH.Il MARK. Amersfoort, 26 October 1912. Vlasakker weg 38. De vraagbrief der Kamer van Koophandel en Fabrieken om te komen lot beschikbaar stelling van electrische energie is thans ver zonden. Men legge dien nu niet ter zijde, doch zende het antwoord aan den Secretaris, den heer II. I'. van llaselcn, Muurhuizen 11. l'itstel leidt zoo licht tot afstel en door het antwoord in te zenden, verbindt men zich nog tot niets, doch geeft der Kamer gele genheid om zekerheid te krijgem omtrent het al dan niet gewenschtc van beschikbaar stelling van electriciteit. Ook denke men aan dc zeer gewichtige bepalingen in het ontwerp Algemeenen maat regel van bestuur als bedoeld bij artt. 6 en 7 der Hinderwet, waarop de Minister van Nijverheid vóór 1 November de bezwaren wenscht tc vernemen. De pas verschenen Gids voor het plaatse lijk telefoonnet moet al weder aangevuld. Met no. 34 wordt aangesloten Café Riche. Laugestraat 20. Vervolg, zie Bijblad. WISSEL- en EFFECTENKANTOOR (Mr. S. G. VAN WELDEltEN Imron RENGEKS) Kortegracht 11. Tel. 17G. Telegramadres„Wisselkantoor". Assurantiën. Credieten. Coupons. Deposito's. Effecten. Incasseering van Wis sels en QuitantiCn. Vreemd geld. Wissels op Binnen en Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. Credlet - veroeaiglag Correspondentschap te Amrrsfoop.t. 111 r. II. J. M. van den 15KRU1I WILHtLMINASTRAAT 5. to Amsterdam. Zij stelt zich ten doel liet verleenen van Crediet.au onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-hlaiico het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden fi deposito rekening-courant. ''W tfT-'lF 1 -"w 'V - té ilistill. Wijnen. Likeuren. Lieve Vrouwe-korkhof, AMERSFOORT. ste OBLIGATIE-MAATSCHAPPIJ Koninklijk goedgekeurd d.d. 2 Maart 1910. MAATSCHAPPELIJK KAPITAAL f 250 000.--, Hoofdkantoor ANNA PA LOWNAFLEIN 3 HEN HAAG, 3 pCT. Premie obligation, groot f 100. - ook betaalbaar in termijnen vanaf f i.per maand. Dc premiën worden aangewezen door de trekkingen dor Staatsloterij. Dadelijk ingang van rente en voortdurende premietrekkans. b. Voor iedere Staatsloterij i/i, '/5, t/10, '/2üzélfde kans, zélfde betaling en even solicde als deze loten der Staatsloterij, Inlichtingen en inschrijvings-biljetten te bekomen te AMERSFOORT bij: D. S. COHEN, Bloemcndalschestraat 37: IJ 1ABER, Kortegracht 7; Tl. X. PRINS, Arnhemschestraat 28. (SOLIEDE EN IJVERIGE AGENTEN GEVRAAGD. Westsiugol 37. - AMERSFOORT. Telefoon 93 Nemen gelden a deposito tegen onderpand van Effecten, in bewaring te geven bij de Twentsche Trust-maatschappij te Amsterdam.

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 2