Prima NATUIIRHONING m Marktprij zen Bijenvrieml Afwezig met kennisgeving was de heer Koning; verder waren afwezig de heeren Briet, Houbaer, Kroes en Oosterveen. De notulen van 19 November werden als vastgesteld beschouwd. Ingekomen waren de volgende stukken Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 18 November 1912 tot goed keuring van het Raadsbesluit van 19 Oc tober 1912, behelzende een voordracht op het Fonds van onvoorziene uitgaven, dienst jaar 1912 voor kennisgeving. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 23 November tot goedkeuring van het bij Raadsbesluit van 20 November 191 j vastgestelde ie aanvullingskohier der straatbelasting -- voor kennisgeving. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 25 November tot goedkeuring van het Raadsbesluit van 3 October 1912, strekkende tot aankoop van grond aan de Barchman Wuytierslaan voor kennisgeving. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 2 December 1912 tot verdaging van hunne beslissing op het Raadsbesluit van 19 November 1912, tot het aangaan eener tijdelijke geldleening van hoogstens f 175 000 voor kennisgeving. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 2 December tot goedkeuring van het Raadsbesluit van 19 November strekkende om den termijn van ontruiming der onbewoonbaar verklaarde perceelen Wolkerstraat nos. 7, 9, 11 en 13 met zes maanden te verlengen voor kennisgeving. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 2 December tot goedkeuring van het Raadsbesluit van 19 November strekkende tot het in gebruik geven van de Gemeente-boekerij voor kennisgeving. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 2 December tot goedkeuring van het Raadsbesluit van 19 November strekkende tot kostelooze overneming van den grond aan den Westsingel voor kennisgeving. Een dankbetuiging van A. J. Bilders voor het hem verleende pensioen en gratificatie. Voor kennisgeving. Een adres van bewoners van Kroontjes molen, Bisschopsweg, Veldstraat, het huizen blok Bouwmaatschappij* en Achter Luiaard, houdende verzoek door uitbreiding van het buizennet in de gelegenheid te worden ge steld, mumgas te gebruiken. Om advies aan B. en W. Va: Burgemeester en Wethouders pro ces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den Gemeente-ontvanger op 17 December. Ter inzage. Adres van H. J. Indewey, houdende verzoek, hem een terrein te verkoopen aan de Barchman Wuytierslaan om advies aan B. en W. Adres van het Bestuur van het comité Amersfoort en omstreken van het >Neder- landsche Roode Kruis* houdende verzoek gratis een lokaal met leermiddelen uit het Natuur-historisch kabinet der Hoogere Bur gerschool te mogen gebruiken voor zijn cursussen als spoedeischend te behandelen aan het einde der agenda. Een adres van het Hoofdbestuur van de Ned. Vereeniging tot afschaffing van alco holhoudende dranken, houdende verzoek, voortaan in de op te maken bestekken van aanbestedingen voor Gemeente .verken de bepaling op te nemen, dat het ten strengste verboden is, op die werken alcoholhoudende dranken te g b-uiken. Or* advies aan B. en W. Een adres van den Bond van Nederland- sche Gemeente-werklieden houdende verzoek de loonen van de werklieden in dienst der Gemeente Amersfoort te verhoogen om advies aan B. en W. Een dankbetuiging van P. H. van Haselen voor zijn benoeming tot lid van de Aanslag commissie voor de Inkomstenbelasting voor kennisgeving. Een adres van de onderofficiers-Wo- ningbouwstichting V. I. O. S. (Vooruitgang is ons streven) houdende verzoek haar. over eenkomstig het bepaalde in 7 der Woning wet. een voorschot te willen verleenen be dragende f 66 500.—. Om advies aan B. en W. Van 1.55 tot 2.35 werd nu een vergade ring met gesloten deuren gehouden. Om 2.35 kwam aan de orde de Agenda. 1. Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare Lagere school A (vacature-mej. G. van 't Slot). Benoemd na 2 ste' mingen en herstem ming. waarbij mejuffrouw M. O. W. Rood huizen, uit Amsterdam, en mejuffrouw J. C. R. Klaassen. uit Eerbeek, ieder 7 stemmen verwierven, bij loting mejuffrouw Klaassen. 2. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare Lagere school D (vacature-E. Wever). Benoemd de heer A. van Eerden, uit Aalten. 3. Benoeming van 2 leden van het Bur gerlijk Armbestuur wagens aftreden van den heer N. Veis Heyn en wegens overlijden van den heer B. A. Siddré. Herbenoemd de heer Veis Heynbenoemd de heer T. van Daal. 4. Benoeming van 2 leden van de Com missie tot bijstand in het beheer van de Gemeente-reiniging, wegens aftreden van de heeren A. M. Tromp van Holst en J. van der Wal Kzn., en benoeming van 2 advi- seerende leden dier commissie wegens aftre den van de heeren T. van Daal en N. Wolfswinkel Gzn. Allen nerbenoemd. 5. Benoeming van 3 leden van de Fa- bricage-commissie wegens aftreden van de heeren A. M. Tromp van Holst, A. Eysink en IIKroes. Herbenoemd. 6. Benoeming van 4 leden van de Com missie tot bijstand in het beheer van de gasfabriek en waterleiding wegens aftreden van de heeren N. Veis Heyn, D. Gerritsen, A. Eysink en F. Houbaer. Herbenoemd. 7. Benoeming van 4 leden van de Com missie tot bijstand in het beheer van Birk- hoven, wegens aftreden van de heeren A. M. Tromp van Holst, A. H. van Kalken, D. Gerritsen en H. Kroes. Herbenoemd. 8. Benoeming van 2 leden van de Com missie van wetgeving wegens aftreden van de heeren R. G. Rijkens en J. C. Rolandus Hagedoorn. Herbenoemd. 9. Benoeming van 5 leden van de reclame-commissie in zake plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1913. Aftredende leden A. M. Tromp van Holst, J. van der Wal Kzn., A. H. van Kalken, D. Ruys en M. R. N. Oosterveen. Herbenoemd. 10 Benoeming van een Curator van het Gymnasium wegens aftreden van mr. J. K. H. de Beaufort. Herbenoemd. 11. Benoeming van een lid van de Com missie van toezicht op het Middelbaar onder wijs, wegens aftreden van den heer C. M. Cremer. Herbenoemd. 12. Benoeming van drie leden van de Commissie van toezicht op het Lager onder wijs, wegens aftreden van de heeren N. Veis Heyn. C. C. M. Vermolen en dr. L. J. de Rochemont. Herbenoemd. 13. Benoeming van 9 leden van de Com missie tot wering van schoolverzuim, bedoeld in art. 2 der Leerplichtwet. Herbenoemd de periodiek aftredenden in de vacature-Langereis benoemd de heer C. Everaars. 14. Ontslag en benoeming van een amb tenaar van den Burgerlijken stand. Benoemd in de vacature-jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers, wien eervol ontslag werd verleend, Wethouder S. J. van Duinen. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende de jaarwedde-regeling van den leeraar in de Gymnastiek aan de Hoogere Burgerschool. Het salaris wordt nadat de heer L e i n- weber het woord had gevoerd, wiens voorstel echter niet werd gesteund, z. h. st. verhoogd met f 200. 16. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der Verordening, re gelende de rangen en jaarwedden der amb tenaren en bedienden bij de Gemeente-se cretarie. B. en W. achtten het gewenscht, dat hun col lege in bijzondere gevallen kan afwijken van de bepaling, dat bij aanstelling of bevordering steeds het minimum-salaris wordt toegekend. Immers het kan voornomen, dat personen, die elders gedurende jaren ervaring opde den en voor de vervulling van zeker ambt bijzonder in aanmerking komen, slechts be reid zijn dit ambt te aanvaarden als hun diensttijd elders meetelt voor het verkrijgen der periodieke verhooging. Aangenomen z. h. st. 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houders in zake de salarisregelitig van den Gemeente-deurwaarder. Het voorstel strekt, den Gemeente-deurwaar der een vast salaris te geven van f 1200 tot f «400, met bepaling, dat, wegens den dienst tijd van den titularis, de jaarwedde op 1 Januari 1912 zal bedragen f 1300 en de eerstvolgende periodieke verhooging van f 50 toe te kennen met 1 Januari 1914. De vervolgingskosten zouden dan komen ten bate van de Gemeentekas. Na eenige discussie besloten conform het voorstel, met dien verstande, dat over 1912 het ontbrekende aan een salaris van f1300 zal worden bijgepast als gratificatie. 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot inrichting van den Gemeente lijken geneeskundigen dienst. B. en W. achten het gewenscht de werkzaam heden niet meer te splitsen naar gelang deze genees-, heel- of vroedkunde betreffen, doch in hun geheelen omvang te verdeelen over drie Gemeente-geneesheeren, ieder voor een bepaalde, door bun college aan te wijzen wijk. Daar deze artsen ook zullen worden belast met de keuring van candidaat-ambte- naren en candidaat-Gemeente-werklieden en met de controle van zieke Gemeente-werk lieden en andere werkzaamheden van medi- schen aard, stelden B. en W. voor, het sa- iaris te verhoogen tot f750. Tevens stelden zij voor om, in plaats van dr. A. H. C, van Driel, wien, op zijn ver zoek, onder dankbetuiging eervol ontslag werd verleend met ingang van 1 Januari aanstaande, tot Gemeente-arts te benoemen dr. F. A. F. Groneman. Ten slotte ligt het in hun voornemen, binnenkort een voorstel te doen tot benoe ming van éen schoolarts, die dan niet wordt belast met armenpraktijk en den ouders der kinderen alleen raad geeft, zonder de pa tientjes te behandelen, waardoor hij in be tere verhouding tot hen staat, terwijl ook zijn ervaring als schoolarts grooter kan worden. Na eenige discussie aangenomen z. h. st. 19. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende de invoering van het Werklieden-reglement, dat op 1 Januari 1913 in werking treedt. Als voren, z. h. st. 20. Voorstel van Burgemeester en Wet houders in zake den ontworpen tramweg SoestAmersfoort—Ede. Het voorstel strekt om te besluiten, dat de Gemeente, behoudens nader te stellen voorwaarden en bepalingen, bereid is den aanleg dier tram te steunen. Aangenomen z. d. of h. st. 21. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende de medewerking der Gemeente tot de oprichting der Kanaalver- eeniging >De Geldersche vallei*. Als voren. 22. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van perceelen achter de St. Jorisstraat. 't Voorstel strekt tot aankoop van twee reeds in 1907 onbewoonbaar verklaarde huisjes, thans bergplaatsjes, op Rommelenburg, groot 82 en 72 M2. en beide verhuurd voor 30 cent per week, voor f 200 en f 150, ten einde in het belang der volkshuisvesting werkzaam te kunnen zijn. Aanvankelijk zul len de huisjes weer worden verhuurd voor bergplaats. Als voren. 23. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende de verhuring van lande rijen en woningen onder Leusden. Het voorstel strekt om de 30 April 1912 aan gekochte landerijen en woningen op de helling van den Berg, in de Gemeente Leusden, onderhandsch te verhuren. Als voren. 24. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overneming van grond in ver band met de verharding van een gedeelte van den Ouden Soesterweg. Aangenomen z. h. st. B. en W. zullen bij de toewijzing van het werk "rekening houden met het verzoek van den heer Van Achterbergh om alsnog hen die weigeren grond af te staan, daartoe gelegenheid te geven. 25. Voorstel van Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van een adres van de N. V. Phoenix brouwerij* tot het ver leenen van vrijstelling eener bepaling van de Bouwverordening. Aangenomen z. d. of h. st. 26. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verlenging van den termijn van ontruimmg van de onbewoonbaar verklaarde perceelen Wolkerstraat nos. 1. 3, 5 en 15. Als voren. 27. Rapport van Burgemeester en Wet houders betreffende een verzoek van J. C. Snouck e.a. tot het rooien van boomen in het Beukenlaantje. Natuurlijk een algemeen debat. De heer Van Achterbergh wilde de boomen aan den huizenkant rooien, de heer Van der Wal alle boomen, welke voorstellen onderscheidenlijk slechts 4 en 3 vóor-stem- mers verwierven. De boomen blijven dus behouden, doch B. en W. droegen den Gemeente-architect reeds op, een ontwerp te maken voor de afwatering en de bestrating met verhoogd voetpad van de Beukenlaan. 28. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de Begrooting dienst 1912 (Voordracht onvoorzien). 29. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der Gemeente-begroo ting (dienst 1912) in verband met den aankoop van een perceel in de Kamperbin nenpoort. 30. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der Gemeente-begroo ting. dienst 1912, in verband met het verleend subsidie aan de vereeniging Handelsschool voor Amersfoort en omstreken*. 31. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verlengen van den termijn van aflossing voor tijdelijke geldleeningen (kasgeld). 32. Vaststelling van het 4e en het 5e aanvullingskohier der Inkomstenbelasting. 33. Vaststelling van het 2e aanvullings- kobier der Straatbelasting, dienst 1912. 34. Behandeling van reclames in zake Inkomstenbelasting, dienst 1912. 35. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der Gemeente-begroo ting voor 1912, in verband met het opnemen van kasgeld. 36. Voorstel tot in gebruik geven leer zaal Natuurlijke historie aan Roode Kruis gedurende twee uren per week, te bepalen door B. en W. Omtrent de punten 28 tot 36 werden geen mededeelingen gedaan. Zij werden alle aan genomen z. d. of h. st. Aan het eind der vergadering vroeg de heer Van Achterbergh, het woord voor een persoonlijk feit, meenend, dat de heer Jorissen hem in de vorige vergadering had aangevallen. Het bleek echter, zoowel uit het verslag als uit de verklaring van dr. Jorissen en van den Voorzittei, Jat dit geenszins het geval is geweest. De heer Jorissen kon dus ook geen verontschuldiging aanbieden, doch gaf den interpellant in overweging, zich wat meer te houden aan de parlementaire vor men. De Voorzitter verklaarde het incident voor gesloten. Uitvoerig verslag in het volgende nummer. In de Kerstpotten van het Heilsleger zijn Donderdag en Vrijdag gestort: 9 guldens, 35 kwartjes, 82 dubbeltjes, 46 stuiverstukken, 3 kluiten, 342 centen en 31 halve centen. Hedenavond heeft men voor het laatst een kansje om dit goede werk te steunen. Door plaatsgebrek moesten zoowel Inge zonden stukken als het omstandige verslag van de lezing van dr. Toxopeus over Eras mus uitgesteld. Burgerlijke Staud van Amersfoort van 12 tot 19 December. GEBOREN Willem Gerrit, z. van Wouterus Menso Vink en Johanna Martina Schoenmakers. Dirkje, d. van Dirk Florijn en Johanna Eli zabeth Meijsser. Antonius Ruurdericus, z. van Hendricus Ruurdericus Visser en Maria Johanna Knuivers. Marten Jan, z. van Jan Groen en Aiida Margaretha Heke laar. Theodora Maria, d. van Johannes Josephus Teeuwissen en Maria Elisabeth van der Voort. Johannes Jacobus, z. van Cornelis van der Veer en Johanna Jacoba van der Veer. Gerrit, z. van Gerrit Snij ders en Willemina de Graaf. Elisabeth, d. var Chrisdaan Johannes Mark en Corne lia Koops. Aart Gerrit Cornelis, z. van Aart Berendsen en Sophia Willemina Groen- huijsen. Maartje, d. van Dirk van Bloe mendal en Alijda Cornelia van Ginkel. Geertruida Catharina, d. van Jacobus Jose phus van der Kleij en Maria Cornelia Jo hanna van Etten. Hendrika. d. van Jan van Barre veld en Elisabeth van Ekelen. Geurt, z. van Jan Pol en Fennetje Hoge- weg. ONDERTROUWD Pieter Kortland en Johanna Looman. Jacob Rijndert O verhorst eu Wilhelmina Johanna van Eist. GETROUWD Gerrit Snijders en Jansje Veenendaal. Dirk Johann Wilhelm Hagemann en Anna Maria Lucia Entzinger. OVERLEDEN Willemina de Wit, 47 jr., echtg. van An tonius van Wageningen. Jakob Ofrein, 54 jr., echtg. van Hendrikje Klinkers. Peter Gouw, 14 dg. Petrus Marinus van Bogerijeri, 2 mnd. Jannetje de Jong, iS mnd. AMERSFOORT, 20 December 1912. Appelen f 4.a f 7.Peren f 5.a f8. Kleiaardappelen fo.afo.Zand- aardappelen f 2.a f 2.50. Hoendereieren f6.00 a f6.50 per 100 stuks. Bruine eieren i f6.50 a f7.— p. 100 stuks. Hooiboter f 1.40 1.60 per Kilo. Kippen f 0.90 a f 1.40. Kuikens f 1.a f 1.70. Piepkuikens f o.a fo.oo. Ganzen fo.afo.Oude eenden f 0.90 a f 1.10. Jonge eenden f 1.00 a f 1.20. Hazen fi.50 k f2.00. Wilde konijnen f040 k fo.50. Tamme konijnen fo.8o a fi.50 per stuk. Duiven fo.50 a fo.6o per paar. Vette varkens f o.a f o.Magere varkens f 0. a fZeugen f60.a f 100.Biggen f 10.— if 16.Vette koeien fo.afo. Aangevoerd waren ongeveer250 heet. Appelen, 50 heet. peren, heet. kleiaard appelen100 heet. Zandaardappelen 30000 stuks Hoendereieren st. Eendeneieren 400 kilo Hooiboter Vette Varkens 6 Magere VarkensVarkens voor export slagerij; 300 Biggen en 10 Zeugen. verkrjjgbaar ARNHEMSCHEWEG 42. 12 flacous van 1 pond ik f0.60. 8 1 -0.65. 1 9 - 0.70.

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 6