BLOOKER'S CACAO De Heldendood van Oeneraal Custer Peniylvania Petroleum DAALDERS Alléén SINGER SINGER-MAATSCHAPPIJ, Bioscoop 3De Arend. Mocca Tric-Trac VETTER Sc Co., Stoomwasscherij W. G. BURGER, Feuilleton. De „Mary Rose". De N.y. „DE EERSTE AMERSF00RT8CHE HANDEL-M1J." bericht hier- mede hare begunstigers, dat zjj zich in verbinding heeft gesteld met een der weinige onafhankelijke Amerikaansche Maatschappijen, „The Continental Petroleum Company", om haar product, de bekende en hoog-aangeschreven aan de markt te brengen. Ten gerieve van bare cliëntèle zal daar, waar gewenscht, ook per straat tankwagen bezorgd worden. Deze nieuwe relatie staat geheel buiten de Trustergo wordt niet gecon troleerd door A. P. C., Pure Oil Company, Rieth en andere bekende onderafdeelmgen van de Standaard Oil Company. N.V. DE EERSTE AÏERSFOORTSCRE HANDEL-MIJ., voorheen NIEUWENDIJK Co., Amersfoort. Na elke proef met een ander merk, zult ge de kwaliteit van nog meer waardeeren dan ge reeds deedt. Onze machines behoeven geen aanprijzing in winkels met DIT uit hangbord zijn de Naaimachines verkrijgbaar. Amersfoort, Westslngel 49 hoek Varkensmarkt. Wij verzoeken slechts er op te letten, dat ze aan het j n 1 g t e adres gekocht worden. In a afdeellngen. Hoogst Interessant. Sen blik. - xuJj>er- en dedere. Jvynnel hunt U fx^oducten.. Ste vt+oiAur Qajau*- de hrto^P' A. J. TEN HOPE, Rotterdam. Crediet- veroeaiging Correspondentschap te Amersfoort. mr. H. J. M. van den BERGH WILHELMINA8TRAAT 5. te Amsterdam. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden déposito rekening-courant met een overheerlijk Moooa-aroma. Biscuitfabriek „de Lindeboom". Firma Wed, B. ran Distill. Wijnen. Likeuren. Lieve Vrouwe-kerkhof, AMERSFOOBT. FROU-FROU met de „LINDEBOOM" is de ECHTE. Wacht u voor NAMAAK. ma Wed. B. ran An Englishman visiting Amersfoort every Wednesday for his own studies, has a few hours to spare for giving lessons in English conversation. Hours for les sons 10 to 2. Address 1. for letters E. 1NGLIS AR- KELL, Leeraar M. 0 Zwolle2. for les sons Lange Bergstraat 41, Amersfoort. Chccolade Mocca Stangen Chocolade Walnoten Chocolade Vlinders ware DELICATESSEN. Biscuitfabriek „de Lindeboom". Firma Wed. B. ran AMERIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen. GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaaid en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. 3 (Slot). Roper moest dus alleen met dezen reusaohtigen waanzinnigen zeeman vechten, en de strijd was vreeselijk. Ze zwaaiden beiden voor- en achter waarts over het glibberige dek, waarbij de matroos wanhopige pogingen in het werk stelde om Roper aan den kant te dringen en hem over boord te werpen. De laatste voelde 's mans hesten, naar drank riekenden adem op zijn wang, zag den wilden glans in diens oogen en gaf zich bijna gewonnen. Ofschoon hij de kreten van de mensehen aan boord van het stoomschip hoorde en een vluchtigen blik kon werpen op de sloep, die nu overhaast terugroeide, dacht h^j ieder oogenblik, dat bij door dezen dolleman zon worden overweldigd, alvorens menschelijke hulp hem kon bereiken. Maar hij was een goed worstelaar, en dit kwam hem nu goed te stade. Met een plotselinge wending van het lichaam en een zwaai van het been, slaagde bij er in, den reiisachtigen matroos achterover te werpen, 's Mans achterhoofd kwam met een smak op het dek nèer en hij bleef stil liggen. De val had hem verdoofd. Roper, die zelf ook zeer geschokt was, stond op, juist toen de sloep langszij kwam. De man nen sprongen op het dek en maakten zich van de belde matrozen meester. Zij werden aan boord van den stoomboot gebracht, waar men hen in de boeien sloot. Middelerwijl bleef Roper op de bark en begaf zich weer naar de kajuit. Het meisje voelde een groote verlichting, toen ze hem terugzag, want ze bad in doodsangst gezeten. Zij was nog te zwak om te spreken of maar een lid teveroeren. Terwijl hij op de komst der sloep wachtte, zag Roper onderwijl uit naar de gelegenheid om iets te vervaardigen, waarop de gekwetste man naar het stoomschip vervoerd kon worden. Met dit doel over het dek gaande, hoorde hij tot zijn groote verbazing een geraas, dat uit het ruim voortkwam, door drie zwakke, maar dui delijke stompen gevolgd. Hij keerde zich snel in die richting, zich met verwondering vragend, welke nieuwe verrassing hem nog bereid zou worden. Alleen op het dek, was hij geneigd zich een beetje bijgeloovig te gevoelen, want een blik op het ruim beweeB hem, dat de luiken gesloten waren. Het kloppen werd echter herhaald, ditmaal veel luider en het bracht hem snel boven het ruim. „Hola I riep hg nit, is hier iemand „St, st," klonk het zwakke en gedempte ant woord, waarmee men ,ja" te kennen gaf. Roper haastte zich, de luiken te verwijderen en er verscheen een hoofd door de opening; het gelaat was bleek en ontsteld en keek: als we zenloos over het dek eer de man zich naar buiten waagde. Hij werd door een paar anderen gevolgd, allen meer dood dan levend, totdat vijf vreemde matrdzen uit het ruim gekropen waren. Allen droegen de sporen van een ruwe behan deling zoowel als van de vreeselijke ontberin gen, die zg verduurd hadden. Ze waren blijk baar op lage wijze in bedwang gehouden, in het ruim gedreven en aldus opgesloten. Roper's eerste werk was, hen van voedsel en drinken te voorzien, want de arme kerels kwamen bijna om van gebrek. Toen begon hij hen te ondervragen en vernam hij weldra hun wedervaren. De bark, zoo verhaalden ze hem, was op weg naar huis met een lading timmerhont. De schipper, kapitein Cartwicb, was voor een ge deelte eigenaar van het vaartuig en bet was der bemanning bekend, dat hij op deze bijzon dere reis een aanzienlijke som geids aan boord had. De etuurman Rankin was een snoever en de groote schrik der vreemde zeelieden het zelfde gold den langen scheepstimmerman, den man, met wien Roper had gevochten. Die twee waren dikke vrienden en de matrozen hoorden hen een plan beramen om den kapitein teberooven vóór zij land in zicht kregen. Zij werden echter door een Storm, die eens klaps opstak, in hun plan verhinderd. Bijna al de sloepen werden stukgeslagen, de verschan singen spoelden weg en het schip werd ten slotte lek. Dagen lang dreven z'j hopeloos rond en geen enkele maal kregen ze een voorbiizeilend vaar tuig in het oog. De watervoorraad verminderde en de stuurman en de timmerman begonnen spiritus te drinken. Zóo onstuimig werd bun gedrag tegenover de bemanning, dat demeesten besloten, het schip in het holst Van den nacht heimelijk te verlaten in de grootste der twee overgebleven sloepen. Bij hun vlucht namen ze het laatste water mee, dat aan boord was. Rankin en zijn forsche makker, die weldra in een toestand van razernij verkeerden, over vielen de vijf matrozen, die nog overgebleven waren. Zij dreven hen in het ruim, waar ze hen opsloten en een tijdlang liepen ze op het ver laten dek te razen en te tieren. Toen begave.n ze zich naar den kspitein en eiBcnten van hem, dat hij hun zou zeggen, waar I hij het geld weggesloten had. Op zgn weigering vielen ze hem op moorddadige wijze aan en lie ten hem voor dood op den vloer der kajuit liggen. De stomme knaap, die een neef van den kapitein bleek te zijn en die beproefd had hem in de worsteling bij te staan, kreeg een hevigen slag op het hoofd. Waarom de jongen zich later tot taak had gesteld op zoo'n zwaarmoedige nanier de bel te luiden, was moeilijk te zeggen. Misschien kwam, toen hij den kapitein op den vloer, zag liggen, in zijn verdoofd brein de gedachte op, bij wijze van begrafenisplechtigheid de klok te luiden. Hoe dan ook, men kon geen verklaring uit bem krijgen, waarom hij zulks gedaan had. Na het verhaal der mannen te hebben ge hoord, keerde Roper naar de kajuit terug waar de dochter van deu kapitein, Jessie, hem met een glimlach begroette. Dank zij den wijn, dien hij van de stoomboot gehaald had, was zg nu voldoende hersteld en haar oogen glinsterden van iets meer dan dankbaarheid ,'toen de knappe jonge stuurman binnentrad. Bg het terrugkeeren der Bloep werd kapitein Cartwich op een baar gelegd en aan boord van het stoomschip gebracht. Alle anderen werden op de zelfde wijze overgebracht, waarbij Roper inzonderheid bezorgd was voor de schoone Jessie, die meer dan een voorbijgaanden indruk op hem had gemaakt. De „Dacota" nam de bark op sleeptouw en bracht haar veilig in de haven. Daar werd een mooie verdeeling van bergloon gehouden maar Roper's aandeel, dat vrij aanzienlijk was, bleef in de familie van kapitein Cartwitch, want kort daarna trad bij in het huwelgk met Jessie.

Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 4