L. HOUBAER HEEREN- EN KINDE RKLEEI)I NfJ. Meursing machinale fabrieken van gebak, Amersfoort. CöLBERTCOSTÜDMS u DEISM*, Ml JISEHEER1KLEEDIIG KLEEDIIG OP MAAT. Langestraat 7() T2. AMERSFOORT. Telefoon ISO. Combinatie Peek Cloppenburg. KI2STDERPAKJES I Feuilleton. De sphinx. Onze sorteering EIGENGEMAAKTE kleeding is thans gereed. In hoofdzaak zal BRUIN en BLAUW veel gevraagd worden. Door onzen STEEDS stijgenden omzet hebben wij de sorteering aanmerkelijk uitgebreid. Laat men vooral bedenken bij het. aanschaffen van een kleedingstnk, dat het een groot icisc n is, bij wie en waar men koopt. Omdat wij alles ZELF maken, kunnen wij U de VOLLEDIGE GARANTIE geven, dat het stuk zijn pasvorm behoudt tot het laatst. Er wordt helaas veel minderwaardige gemaakte kleeding op de markt gebracht, die daaraan niet beantwoordt. Ons streven is en zal blijven 0111 de gemaakte kleeding tot de hoogst mogelijke volmaakt heid op te voeren, en vooral in de prijzen van 12, 14, 1(1, 18, 20, 22 gulden en hooger (wij gaan zelts tot f 30) zult U nergens beter en mooier afgewerkt vinden. Wij hebben onze étiilages meer in de moderne omlijsting gebracht.. Ziet eens onze fraai bewerkte Welk een keurige pasvorm. En let eens op de lage prijzen. Hoe elegant, welk een samenstelling van kleurenDoor onze groote gezamenlijke inkoopen (2<> huizen in Nederland) is het ons mogelijk iets GOEDS te brengen voor WEINIG geld. Hiervoor ontvingen wij groote zendingen nieuwe stoffen. Deze afdeeling staat onder leiding van w een BEKWAAM COUPEUR. Wij geven volledige garantie voor elk kleedingst.uk, en hebben de prijzen ZEER laag gesteld. l»0»0»0»0»0»0»0»0»0» 0 »0»0»0»0»0»0»0V0»0»0 De afdeeling „Broodfabriek" levert prima brood, beschuit en koek tegen zeer billijke prijzen, en geeft bovendien 10 pCt. dividend. Bedragen tot ongeveer f50 per gezin werden als dividend uitgekeerd. 3.) Gedurende de eerste maand van zijn verblijf te Parijs smaakte Jacques het onverdeeld genot van een sterveling, die al zijn wenschen ver vuld ziet. De eenzaamheid is de moeder der onafhankelijkheid. Niemand wiBt en niemand deed moeite om te weten te komen, wie de me neer was met dien kalmen gang, de donkere, vriendelijke oogen en het nette, doch eenvou dige coBtnum, die iederen ochtend om zeven unr in ziin park op en neer liep te wandelen, vóór de kinderen bezit van de banken hadden genomen, en die het overige van den dag te Parijs op ontdekking uitging met de benijdens waardige bedaardheid van een man die in 't bezit is van een paar goede beenen en enorm veel vrijen tijd. Eens per week ging hij naar de Opéra co- miqne zijn beurs veroorloofde hem niet vaker deze weelde. Het kostte hem echter niets, Don derdags en Zondags naar de militaire muziek te gaan luisteren. Voor den zelfden prijs kon hij genieten van het orgel, hetzij tijdens de mis op Zondag, hetzij bij de begrafenissen en huwelijken, waarvan hij de aankondigingen in de courant dan ook trouw naging. Wanneer de regen hem in huis hield, zong hy oude, melancholieke of teodere liederen van C'oarnonaille, waarbij hjj zichzelf op de piano begeleidde. Hij had een goede item en veel mnzilronl gpvopI. zoodat zijn zang iets bijzon ders had, dat door geen enkelen onderwijzer was bedorven. Telkens wanneer zijn oude dienstbode hem hoorde zingen, verborg zij het gelaat in haar schort en schreide, en niemand zou haar uit het hoofd hebben kunnen pralen, dat baar mijnheer niet een sier van de eerste grootte was. Terwijl zij op zekeren middag in Mei weer in 't geheim genoot van zijn zang, werd zij opgeschrikt door het overgaan der bel, die alle slapende echo's in de kamer wakker riep. „Alweer eentje, die zich in 't huis vergist!" mompelde zij, terwijl zij haar oogen haastig afdroogde. Wonder boven wonder moest de bezoekster, een elegante dame, die er ondanks haar tweede jeugd, welke trouwens bij Parisiennes verbazend lang duurt, nog bijzonder goed uitzag, wel dege lijk mijnheer Le Tonturier spreken. Josseline, nog gewend aan bet leven teSaint- Brieux, waar men nimmer een bezoeker met een leugen kan afschepen, begreep, dat tij slechlB éen ding kon doen, wanneer iemand mijnheer moest spreken, namelijk de denr openen. De vreemde, wier belangstelling reeds was opge wekt door de zonderlinge muts van Josseline, zag dadelijk, dat de vrouw gehuild had. Door een ingeving van haar goed hart wilde zij weten, wat hiervan de oorzaak was geweest. „Ik lnisterde naar mijnheer, die aan 't zingen is", antwoordde Josseline, die deze oorzaak even natuurlijk vond, als dat men nat wordt wanneer het regent. „Is 't waar?" vroeg de bezoekster, die thans 6ok bet zingen hoorde. Toen de stem zweeg, diende Josseline de vreemdelinge aan en keerde zij terug naar haar keuken, zonder ook maar in 't minst te ver moeden, dat het voortaan met de rust van haar meester gedaan zou zijö. Toen Jacqufs een dame zag binnentreden, die bij niet kende, doch die wel zijn naam wist, gevoelde hij zich alles behalve op zijn gemak. Hij bood zijn bezoekster een stoel aan en wachtte tol het haar zon behagen, het doel van haar komst uiteen te zetten, waarmede zij echter niet de minste haast maakt. „U komt uit Bretagne, mijnheer?" vroeg zy ton slotte, na Jacques en de meubelen in de ka mer goed te hebben opgenomen. Op den zelfden gewonen toon, waarop hem de vraag gedaan werd, antwoordde hij „Ja, mevrouw, ik kom inderdaad uit BreUgne. Maar hoe weet u dat?" „Door de muts van uw dienstbode en door het lied, dat u zooeven zong, en heel goed zong, tusschen twee haakjes. En ten slotte staat daar een ouderwetsche korter, die geheel gelijk is aan dien van een van mijn vriendinnen, de mar kiezin De Prévenau, een landgenoote van u. Het is een prachtig stuk werkzooiets is zeker veel waard In zijn hart gevleid, maar niet minder ver wonderd, antwoordde Jacques zeer bescheiden „Ik geloof het niét. Hel ie een oud familie stuk en daarom doe ik hem liever niet weg". „O, ik ben niet van plan, hem te koopen", antwoordde de bezoekster, terwijl zij haar Btoel verwisselde voor een gemakkelijken fauetuil. „Het wordt echter tijd om u te vertellen waarom I ik hier kom. Ik zamel geld in voor de armen, en om u te bewijzen, dat ik niet in oudheden handel, hier hebt u een schrijven van den kar dinaal". Le Tonturier keek even den brief in en leerde daaruit, dat gravin DeBsars een hoogst achtens waardige dame was en dat haar werk in aller belangstelling werd aanbevolen. Hij gaf het aan- bevelingsschrijven terug en vroeg tamelijk on gerust „Hebt mijn naam van iemand gehoord? Ik wist 111 de versie verte niet, dat iemand te Parijs mij kende". „Uw naam heb ik vernomen bij den con cierge" antwoordde de dame. „Ik ben maar op goed geluk naar boven geloopendat is zoo mijn manier van doen. Stelt u er echter zoo'n prijs op, onbekend te blijven?" „Daarvoor alleen ben ik hier komen wonen. Het grootste geluk, dat ik op aarde ken, is de kalmte. U bent, met uitzondering van Josseline, in tien weken de eerste, die mijn drempel over schrijdt". „Hebt 11 dan geen familie?" „O, ja zekerNeefjes en niehtjes.Suint-Brieux is er vol vanMet al hun doopen, eerste-com munies, huwelijken, twisten, dienstbodenpraafjes, ziekten en begrafenissen gaven zij mij geen tijd om even tot kalmte te komen". „Hm," zei de gravin, „hent u niet een leatje egoïst, mijnheer I,e Tonturier?" „Moet ik dan, om geen egoïst te zijn, onge lukkig worden vroeg JacqueB aan zijn nieuwe tante Elise. „Maar" antwoordde zij, „ik ben heel gelukkig en toch hond ik mij met anderen bezig, zooala u ziet". „Vindt u 'l dan zoo aardig, uit bedelen te gaan „Om u de waarheid te zeggen, mijnheer, doe ik het alleen, omdat liet mij bevalt. Ik ben weduwe, ik heb geen kinderen en zelfs geen neven. Ik verafschuw de eenzaamheid; ik houd van bewegingik wil andere gezichten zien. Beweging heb ik noodig. Mijn beroep van col- lectante geeft mij alles wat ik noodig heb en bovendien kom ik met verscheidene bekende personen in kennis". -.Wanneer men rijk is en een titel heeft, benoelc men geen nieuwe relaties na te loopen", wierp Jacques haar tegen. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 4