BLOOKERS CACAO. Amerikaansclie Petroleum DE HUISHOUDGIDS. DAALDERS FROU-FROU Mocca Tric-Trac Alléén SINGER SINGER-MAATSCHAPPIJ, VETTER Co., i. j. p:s DQEAD0-PDDD1NG Nationale Vereeniging tot steun aan miliciens. Feuilleton. De sphinx. De N.V. „DE EERSTE AMERSFOORTSCHE HANDEL-M1J." bericht hier mede hare begunstigers, dat zij zich in verbinding heeft gesteld met een dei- weinige onafhankelijke Amerikaanscbe Maatschappijen, „The Continental Petroleum Company", om haar product, de bekende en hoog •aangeschreven, gegarandeerd zwvere aan de markt te brengen. Ten gerieve van bare cliêntMe zal geregeld per straattanhvagen bezorgd worden. Deze nieuwe relatie staat geheel buiten de Trustergo wordt niet gecon troleerd door American Petr. Comp., Pure Oil Company, Rieth en andere bekende onderafdeelingen vau de Standard Oil Company. WEDERVERKOOPERS GEVRAAGD. N.Y. DE EERSTE AMERSFOORTSCHE HANDEL-MIJ., voorbeen NIEUWENDIJK Co., Amersfoort. Gouden Medaille, Gent 190s. Onder redactie van mejuffrouw N. CARIOT, Leerares in Koken en Voedingsleer té ZWOLLE. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en franco verkrijgbaar bij iederen Roekhandelaar en aan het bureau van >DE HUISHOUDGIDS» Burgstraat 65, UTRECHT. Cacao is heilzaam, mits ze goed is. Daarvan zijt gij zeker bij fiorL lyLih- en Uweet: &n ïtruxJeelijJe - deder** kurxtu fUVXW^- cLua ftfxocLucten- <^huv SLctau* "xxt oLR -ktuyofi A. J. TEN HOPE, Rotterdam. f mot do „LINDEBOOM" Is de ECHTE. Wacht u voor NAMAAK. Firma Wed. B. ran met een overheerlijk Moooa-arom». Biscuitfabriek „de Lindeboom". Firma Wed. B. nan Onze machines behoeven geen aanprijzing in winkels met DIT uit hangbord zijn de Naaimachines verkrijgbaar. Amersfoort, Westsingel 40 hoek Tarkensmarkt. Wij verzoeken slechts er op te letten, dat ze aan het juiste adres gekocht worden. Ghccolade Mocca Stangen Chocolade Walnoten Chocolade Vlinders ware DELICATESSEN. Biscuitfabriek „de Lindeboom". Firma Wed. B. van Orediat- vereealglng Correspondentschap te Amersfoort. uir. H. J. M. ran den BEROU WILHELWKASTRAAT S. te Amsterdam. Zij stelt zich ten doel het vorleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen vbn gelden A déposito rekening-courant. Distill. Wijnen. Likeuren Lieve Vronwe-kerkhof, AMERSFOORT. 'De nieuwe richting in VIJF CENTS pudding. Eerst loeren, dan waavdeeren. JA VA-RIJSTPUDDING, met natuur-ei, met de vruchten zelve bereid. Ilalfliters pak 5 cent. Liters pak 10 cent. Vraagt ze alom en eet nu geen stijfselpuddings meer. At'deeiing Amersfoort en omstreken. Werkgevers, die betr0u wbare werkkrachten noodig hebben, on Miliciens, die naar werkzaamheden uitzien, worden verzocht zich te wonden tot het Secreta riaat der afdeeling, Schimmelpenninck- straat 41, te Amersfoort. N.B, Alléén die miliciens, waarvan de dienstrapporten, opgevraagd bij hunne laatst commandeerend officieren gunstig luiden, komen in aanmerking voor steun door de vereeniging. 4.) „O, dat hangt er van af" antwoordde de gra vin met een glimlach. „Maar bovendien, ik hen nog in den rouw over mijn man en kan niet uitgaan. Zonder het colledeeren had ik al lang het gebruik van mijn tong verloren". „En houdt u veel van praten 7 Maar de rnen- echen, die u opzoekt, zullen toch wel niet altijd van lange gesprekken gediend zijn „Neen zeker niet. Meestal ga ik zelfs niet eens zitten en soms word ik zelfs heel onbeleefd ontvangen". „Wordt u ook wel eens niet al te beleefd ontvangen?" vroeg onze celibatair, terwijl bij steelsgewiize zijn blik liet gaan langs bet prach tige blonde haar van zijn bezoekier. Door even de Behouders op te halen, toonde gravin Desjars, dat baar principes minder vat baar waren voor een onderzoek dan haar kapsel. „Ik zou jokken", zeide zij, „indien ik beweerde, dat men nooit onbeschoft tegen mij is geweest maar een vrouw, die geen avonturen wil ont moeten, ontmoet er ook geen. En wanneer zij zelf fatsoenlijk is, voelt zij als 't ware bij intui- tie of anderen fatsoenlijk zijn. Neem u mij niet kwalijk, indien ik uw tijd moet ik zeg gen uw kostbaren tijd heb verpraat". „O, 't is mij een waar genoegen", antwoordde Jacques met een openhartigheid, die bij duur moest betalen. „De dagen vallen mij werkelijk wel eens wat lang. Ik heb namelijk juist genoeg om te leven zonder te werkeD, doch kan bet niet ruim nemen". „En zoekt u geen bezigheden?" „Evenmin als ik er aan denk, een vrouw te zoeken. Voor een salaris van een inillioen of een bruidsclnu van dat bedrag, hetgeen pre cies op bet zelfde neerkomt zou ik mijn on afhankelijkheid niet willen prijs geven. Trou wens ik ben al over de veertig, zoodat iedere loopbaan voor mij is afgesloten en die van bet huwelijk in de eerste plaats". Mevrouw Desjars glimlachte, toen zij bemerkte op welke handige wijze Le Tonturier een stokje stak voor evenlueele aanvallen, die een weduwe op zijn ongebuwden staat zou kunnen doen. Terwijl zij met een beslist gebaar haar bont 01a zich heen trok, voegde zij hem toe „Op dat punt denken wij eender; maar wat ik op het huwelijk tegen heb, is niet, dat bet iemand afhankelijk maakt, doch dat bet slechts éen der partijen afhankelijk maakt. Werken voor het welzijn van een man, hoe weinig eischend bij ook is, gaat iemand op den duur vervelen, evenals een klein pakje, dat men voortdurend in de zelfdo band moet houden". „Voor mij bestaat het geluk daarin", zei Jacques, „zonder pakje door het leven te gaan, met beide handen in de zakken, al zijn die zak ken dan ook niet bijzonder gevuld". „U is een echte wijsgeer", merkte de bezoek ster op, terwijl zij opstond, „maar, u moet mij de uitdrukking niet kwalijk nemen, u is ook een type en ik heb een aangenaam halfuurtje doorgebracht". Met deze woorden baalde zij een zakboekje lu voorschijn en bevochtigde met bet puntje van haar tong haar potlood, hetgeen Jacques weer minder op zijn gemak deed zijn. Uoeveel moest bij geven? Aan de gewone wekelijksche collectanten voor de armen gaf bij altijd een stuiver, maar met een gravin, die twee-en-zeventig treden was opgeklommen, die zijn stem, zijn meubels en zijn gesprek aardig had gevonden, meende bij 't met niet minder dun een franc te kunnen doen. Als welopgevoede vrouw trok mevrouw Desjars zelfs haar wenk brauwen niet op, toen zij zag welk geldstuk in haar klein, gehandschoend handje werd gelegd. „Tot ziens, mijnheer I.e Tonturier", zeide zij, den nadruk leggende op de eerste woorden. Jacques, die in zijn hart nog geheel een provinciaal gebleven was dat wil zeggen, nieuwsgierig zag haar in een huurrijtuig stappen, dat voor de deur had staan wachten. Daar hij zeer beperkt was wat toehoorders betreft, zocht bij Josseline op, 0111 haar zijn indrukken mee le deelen„Die P&risiennes zijn toch zonderlinge wezensDaar komt er me een om geld vragen voor de armen, die ik een franc heb gegeven. Zij blijft een half uur bij mij zitten pralen, hetgeen haar zelf juist een franc kost, want zij heeft het rijtuig laten wachten. Als zij dus stilletjes thuis was gebleven en vijftig cen- timen op do schaal had geoilerd, zouden wii er beiden evonveel bij gewonnen hebben, Rare luidjes, hè?" „O, mijnheer, ik "ind het nog veel vreerader dat een dame geheel alleen een heer komt be zoeken en met het oor aan het sleutelgat luistert als hij „lireiz Izel, bro ar sent" zingt, alsof zij iederen dag hier over den vloer kwam". „Zij zegt, dat ik goed zing, Josseline". „Dat is wel vriendelijk van haar", antwoordde de oude Bretonsche schouderophalend. „Het is toch een brave vrouw. Vindt je het ook gsen groote verdienste, wanneer iemand zich zoo druk maakt met de armen?" „Neen, mijnheer. Ieder zijn ambacht. De be duiaars bij ons schamen zich niet voor 't hunne. Als ik een verminkte iels geef, wil ik zijn kruk ken zien. En ik vind het heelemaal niet noodig eau franc uit te geven, opdat hij voor mij een rater zal opzeggen. Heeft die dame van straks I u wel met éan Ave beloofd „Ik houd het er voor, dat zij er niet aan heeft gedacht" moest Jacques toegeven, terwijl hj) alle hoop opgaf, zijn Bretonsche een bete ren dunk over mevrouw Desjars hij le brengen. De daarop volgende week ontving Jacques een brief, die hem eerst eenige malen diep deed zuchten en hem daarna eenige luide uitroepen ontlokte. Josseline, die hern hail gadegeslagen zonder dat hij het bemerkte, kwam verontrust, toegeloopen „ïs er iemand dood?" vroeg zij met de vrij moedigheid van oude dienstbode. „Niet (lat ik weet", antwoordde Le Tonturier. „Maar die mevrouw van laatst. die toen een franc van me heeft gekregen. je weet wel, die vraagt me, of ik haar eens kom op zoeken voor een goed doel". „Zij wil nog meer geld van meneer zien los te krijgen", profeteerde de Bretonsche. „Mijn- hoer is veel te zwak. Als ze met mij te doen had, zou ze lang kunnen wachten". „Vindt je dat ik zwak ben?" vroeg Jacques, die een plotselingen toorn voelde opkomen, welke reeds zijn wangen donkerder kleurde. „Maar herinner jij je nog wel, dat toen ik be- s'oot Saint-Brieux te verlaten en hier te gaan wonen, het geraauw van een boelen troep oude tantes en 't jouwe er bij, mij niet heeft tegen gehouden „Moet u nu kwaad worden, omdat de eerste de beste leegloopster 11 schrijft, dat u Imareena moet bezoeken (ia er niet heen, dan is alles weer in orde". „Alle" in ordel Van het eene einde van I'arijs tot liet andere zal zij dan gaan rondba zuinen, dat ik een keisleen in mijn borst heb, in plaats van een hart! liior; kan je lezen?" (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 4