Ingezonden, Marktprijzen. Advertentiën. Nationale Vereeniging tot steun aan miliciens. FLEHITE, achterwiel aan het frame bevestigd worden. Maar het is natuurlijk niet voldoende, dat een rijwiel van dergelijke schilden voorzien is, om aan te wijzen, dat de berijder doof is. Op ruime schaal dient dit te worden be kend gemaakt, opdat iedereen wete, hoe hij zich te gedragen heeft bij het inhalen van een wielrijder, aan wiens fiets zulke schilden bevestigd zijn. Al hebben deze herkennings- teekens nog geen wettelijke kracht, toch meenen wij bij voorbaat reeds te mogen re kenen op de con amore medewerking van de niet-dooven om hun ongelukkige natuur genoten ter wille te zyn. Het ligt voor de hand, dat deze schilden alleen verstrekt worden aan hen, die ze noo- dig hebben. Daarom moet bij de aanvraag een geneeskundige verklaring gevoegd wor den. De N. A. C. en de N. M. V. hebben zich tot medewerking bereid verklaard om de schilden aan het doel te doen beantwoorden. De schilden voor wielrijders en motorwiel rijders worden verkrijgbaar gesteld bij de Administratie van den A. N. W. B„ te 's-Gravcnhage, ongeacht het lidmaatschap van eenige vereeniging. Het bezoek aan de Land- en tuinbouw- beurs was gisterochtend niet overdruk. Maar 't is ook zóo mooi weer en daardoor kan er op 't veld zóo veel gedaan, da', de land bouwers maar zoo kort mogelijk in stad blijven. Toch waren de consulenten wat in hun nopjes, dat ztj nu ontslagen zijn van het ge zoek in café's en op straat. Uodsja Het vredespaleis De Paasei»- tentoonstelling in de Flora-serre der Rotter- damsche diergaarde Gezicht op Skoetari Hollandsche padvinders te Londen De bouwvallen van de thermen van Caracalla te Rome De middelbare technische school te Dordrecht Het Cafe anglais te Parijs Personalia Caricaturen en humor uit het buitenland. Lijst van de aan het kantoor Amersfoort ter post bezorgde brieven en briefkaarten, welke, wegens onbekendheid van de geadres seerden, niet konden uitgereikt gedurende de 2e helft van Maart 1913. Brieven Binnenland, mej. Van Eyken Amsterdam. A. van de Vlasakker Beverwijk. Briefkaarten Binnenland. Van Alles Alfen. P. van Diest Amsterdam. F. Kricker id. G. E. Bierens de Haan Den Haag. G. Gerritse Rotterdam. J. Wagenveld Herinnerd wordt aan het verzoek, op den achterkant den naam des afzenders te ver melden, opdat de stukken, zoo noodig, aan hem kunnen worden terug gegeven. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Kopy van Ingezonden stukken, al dan niet geplaatst, wordt nimi er teruggegeven. Wobbenius Brink en Anthonia Catharina Hegeman. Willem Kruis en Aleida van der Louw. - Pieter Teunis Stoets enjentje de Vries. GETROUWD Evert Gijtenbeek en Geertrr.da yU' -k. Abraham Kuijer en Engelina van Korlacr. Teunis van Ouwerkerk en Tonia Alijda Fontijn. Tijmen van I.oenen en Geer- truida Brouwer. Gijsbertus Christiaan de Jager en Johanna Jacoba Coenradina Adri- ana van Heulen. OVERLEDEN Dirk van Willigenburg, So jr., echtg. van Maria Meerveld. Lamproza Lambrie, 19 jr., ongeh. Johanna van de Klashorst, 7 jr. AMERSFOORT, 4 April 1913. Appelen f 4.—a f 8.—Peren fo.— a fo.—Kleiaardappelen fo.— afo.— Zand- aardappelen f 2.a f 2.50. Hoendereieren f3.75 a f4.— per 100 stuks. Bruine eieren f 4 a f4.60 p. 100 stuks. Hooiboter fi.30 a f 1.50 per Kilo. Kippen fi.25 a f2. -. Kuikens fo.— a fo.oo. Piepkuikens f 0.—a fo.oo. Ganzen fo.— a fo.Oude eenden fo.— a fo.Jonge eenden fo.oo a fo.oo. Hazen fo.— a fo.-. Wilde konijnen f 0 00 k fo.oo. Tamme konijnen fo.8o a fi.40 per stuk. Duiven f 0.60 k fo.70 per paar. Vette varkens fo.— c\fo.—Magere varkens f20 a f30.— Zeugen f60.— a f80.— Biggen fn.— a f 18.Vette koeien fo.afo.—. Aangevoerd waren ongeveer15 heet. Appelen, heet. Peren, heet. Kleiaard appelen 200 heet. Zandaardappelen 250 000 stuks Hoendereieren st. Eendeneieren 500 Kilo HooiboterVette Varkens Magere Varkens; Varkens voor export- slagerij; 350 Biggen en 30 Zeugen. BEURSO VERZICHT. van 29 Maart tot 5 April 1913. De vastere stemming, die zich reeds ge durende de vorige week op de Amerikaan- sche markt had ingezet, heeft zich, behou dens een enkele onderbreking, in de afge- loopen week weten te handhaven. De Bank- staat, die boven verwachting gunstig bleek en duidelijk aantoonde, dat de spanning op de geldmarkt te New-York veel verminderd was, deed goeden kooplust ontstaan, waardoor geleidelijk de markt een beslist vaste hou ding aannam. Daarenboven waren er blijk baar nog talrijke blanco-posities, en aan gezien bij de betere stemming een zeer ge ring aanbod van fonds viel waar te nemen, duurde het niet lang of de overhaaste dek kingen der baissiers werkten de opvvaartsche beweging nog in de hand. De komende congres-zitting (7 April a.s. zal deze worden geopend) en de daarin te behandelen Ta- riefwetsherziezing, zoo langen tijd reeds een schrikbeeld voor Wallstreet, vermochtten thans, nu men er zoo dicht toe genaderd is, slechts weinig of geen gewicht in de schaal leggen. Men hoort thans veel gunstiger be oordeelingen omtrent de verwachte herzie ning der tarieven en door velen wordt de meening verkondigd, dat de wijzigingen wel niet van zóo ingrijpenden aard zullen zijn, als men oorspronkelijk had gevreesd. Het zal thans weldra moeten blijken wat hiervan aan is, doch voorloopig schijnt Wallstreet zich om deze kwestie niet zoo ernstig meer te bekommeren als vóór korten tijd nog het geval was. De vrees, dat de dood van Morgan aanleiding zou geven tot een ge voelige reactie, bleek te eenen male onge grond. Toen het bericht van zijn overlijden in het begin der week bekend werd, bleef de stemming in Wallstreet zeer kalm en het geringe aanbod, dat zich even voordeed, werd spoedig door flinke steunorders ge volgd, zoodat de ondertoom vast bleef. In derdaad behoefde zijn heengaan dan ook geen aanleiding te geven tot groote stag natie op eenig gebied, in aanmerking nemend, dat Morgan reeds sinds eenige jaren weinig of geen persoonlijk deel meer nam in de leiding der zaken van zijn firma en andere kundige zakenmenschen zijn taak reeds had den overgenomen en zijn groote belangen bestuurden. Langzamerhand kwam het publiek steeds meer in de markt, en onder den invloed van iets gunstiger berichten omtrent de scha de, veroorzaakt door de groote overstroo mingen in Amerika, de betere berichten omtrent de positie der geldmarkten in Europa en ruim geld in Wallstreet zelve, kon de Beurs in vaste stemming sluiten, niettegen staande de baissiers op het laatst nog een vergeefsche poging aanwendden om de markt te drukken. Er vallen dan ook flinke koersverheffingen te constateeren, tot 5 a 6 pCt. toe. De continentale Beurzen, die de vorige week door de verruiming op de geldmarkt, den val van Adrianopel en de daardoor ge vestigde hoop op een spoedigen vrede op den Balkan, in een meer geanimeerde stemming gekomen waren, werden thans weder minder aangenaam beïnvloed door de verdere ontwikkeling der gebeurtenissen. De blijdschap over de eensgezindheid der Groote Mogendheden is wel eenigszins ge temperd, nu het bleek dat, ook niettegen staande die overeenstemming, de te over winnen moeilijkheden vele en groot zijn. Het kleine Montenegro blijft zich hardnek kig verzetten tegen den wensch of het be vel der Europeesche Grootmachten om het zoolang belegerde Skoetari op te geven en af te staan aan den te vormen Staat Alba nië. De vrees, dat hiervan het gevolg zal zijn een gewapend optreden tegen Monte negro, welk optreden zoo licht verdere ern stige moeilijkheden met zich kan brengen, heeft niet nagelaten eenige ontstemming te weeg te brengen. Het blijkt al weder, dat de Balkankwestie er een is van zóo inge- wikkelden aard, dat er heel wat geduld zal moeten worden geoefend, wellicht ook nog wel eens een angstig oogenblik zal worden doorleefd, voordat daar alles in het reine is gebracht. Al moge Turkije ook ernstig naar den vrede haken, zich gewillig willen on derwerpen aan hetgeen overwinnaars en Groote Mogendheden voorschrijven, al mogen die Groote Mogendheden bezield zijn met den wil tot oprechte eensgezindheid en sa menwerking, de kwestie der verdeeling van het veroverd grondgebied zal toch niet zoo gemakkelijk zijn op te lossen, waar met zoo vele en velerlei verlangens moet rekening worden gehouden. Toch valt het niet te ontkennen, dat de meeste Beurzen, hoewel eenigszins teleurge- stelddoor den loop van zaken, overigens een vasten ondertoon behielden, hetgeen grooten- deels te danken is aan de verdere verrui ming op de geldmarkt. Het zal evenwel zaak blijven, op de ontwikkeling der geldmarkt nauwkeurig acht te blijven slaan, aangezien er verschillende voorgenomen leeningen, tijdelijk uitgesteld in verband met de krap heid van het geld, slechts wachten op een eenigszins gunstige gelegenheid om aan de markt te worden gebracht. De STAATSFONDSENMARKT ken merkte zich over het algemeen door een vaste houding, zoowel voor binnenlandsche als buitenlandsche fondsen, met meerendeels fractioneele koersverschillen. Mexicanen wil lig. Serven daarentegen in reactie. CULTUURWAARDEN met stille markt, doch vast van toon. Aand. Handel Maatschap pij konden iets opkomen. Nieuwe Afrikanen behaalden een avans van ongeveer 7 pCt. Van INDUSTRIEELE WAARDEN on derscheidden zich koperwaarden door een vaste houding, in verband met de verbe tering in den koperprijs. Amals en Smelting and Refining lagen dientengevolge zeer vast. Ook Steels, hoewel soms iets minder geanimeerd, konden toch nog een drietal procenten monteeren. MIJNWAARDEN over het algemeen gunstig gestemd. Guyana Goud gevraagd. Daarentegen Great Cobars in reactie, met een koersverlies van circa 6 pCt. PETROLEUM WA ARDEN, aanvankelijk willig gestemd, werden later in de week zwakker van toon. Hoewel het meerendeel der fondsen hooger blijft dan de vorige week, moesten Gecons. Hollandsche ten slotte nog eenige procenten prijs geven. Intern. Ru- meensche S pCt in avans. RUBBERWAARDEN, in verband met goede productie-opgaven voor vele soorten, aan den vasten kant. TABAKSWAARDEN willig, als een gevolg van gunstige taxaties. Aand. Deli Maatschappij behaalden zelfs ruim 20 pCt. koerswinst. PROLONGATIE blijft 3»/, na 4 pCt. M V. L. Afdeeling Amersfoort en omstreken. Werkgevers, die betrouwbare werkkrachten noodig hebben, en Miliciens, die naar werkzaamheden uitzien, worden verzocht zich te wenden tot het Secreta riaat der afdeeling, Schimmelpenninck- straat 41, to Amersfoort. N.B. Alléén die miliciens, waarvan do dienstrapporten, opgevraagd bij hunne laatst commandeerend officieren gunstig luiden, komen in aanmerking voor steun dooi de vereeniging. Oudheidkundig Museum. Ongelijks te bezichtigen voor niet leden iv f0.10. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 en van 1.30 tot 3 nur. De lantaarns van auto's on rijwielen moe ten volgende week uiterlijk te kwart 11a ze venen, die van de overige voertuigen op 't laatst te kwart voor achten branden. Een handkar, beladen met petroleum-blik- ken, die hedenochtend even onbeheerd op het Havik stond, geraakte, door de dreuning veroorzaakt door het passeeren eener batterij veld artillerie in beweging en ging te water. Heel wat petroleum ging teloor en ook niet alle bussen konden opgevischt. Voor de rechthebbende is aan het Hoofd bureau van politie terug te bekomen een op den openbaren weg gevonden vrouwezak. De politie maakte proces-verbaal op tegen twee woonwagen-bewoners wegens het zon der vergunning standplaats nemen binnen de Gemeente. Door de politie is op heeterdaad betrapt een 17-jarige jongen, die op het terrein der H. IJ. S. M. compositie-pijpen stal. Na een volledige bekentenis te hebben af gelegd, werd hij, die nog wegens andere diefstallen in verhoor was, heden naar Utrecht geleid en daar ingesloten. Daden groeien uit gedachtenzorg dus eerst voor goede gedachten en houd ze rein. TJit don Omtrek. De voorloopig vastgestelde Kiezerslijst voor de Gemeente Baarn bevat de namen van 1419 kiezers voor de Tweede Kamer, 1404 voor de °rovinciale Staten en 1303 voor den Gemeenteraad. De vermeerdering van het aantal kiezers bij de vorige lijst bedraagt 27. Tc Barneveld is een onder-afdeeling op gericht van de V. P, N. Dat is beter dan het gemodder met bui tenlandsche philantropen. De nieuwe Kiezerslijst voor De Bilt bevat de namen van 663 kiezers voor de Tweede Kamer, 656 voor de Provinciale Staten en 648 voor den Gemeenteraad, of 101 meer voor de Kamer, 94 meer voor de Staten en 23 meer voor den Raad dan de vorige. Mr. A. J, de Beaufort, sedert 1892 Bur gemeester van Leusden, heeft met ingang van 1 Mei ontslag gevraagd uit dat ambt. Aan het Rijk is thans voor bijna 3 ton gouds overgegaan het zoogenaamde vlieg kamp bij Soesterberg. tot dusver in eigen dom behoorend aan de Gemeente Soest. Dezer dagen liep een bericht door de pers, als zou aan het Departement van Landbouw een regeling in zake het onder zoek van alcoholvrije dranken in voorbe reiding zijn en met 1 April in werking tre den. Reeds sprak men van een Rijks-controle. Naar het Centraal-bureau van den Volks bond tegen drankmisbru.. van zeer betrouw bare zijde vernam, is het bericht in dien vorm niet juist. Er is door een Bond van limonade-fabri kanten besloten tot het instellen van een eigen controle-dienst, en daarvoor is, wat het onderzoek der dranken betreft, de steun der Regeering toegezegd. Inhoud Wereldkroniek* 5 April: Na een tornado te Louisville Het 7de Neder- landsche philologen-congrcs, te Groningen De troonswisseling in Griekenland Kam- Geachte Redactie, Gaarne zag ik nog de volgende regelen geplaatst, waarna ik, evenals de heer Eggink, basta zeg, te meer wijl de heer Eggink geen voorstelling heeft, dat er ook slecht ge schreven kan worden, en het iedereen niet is gegeven, een rebus op te lossen. Verschillende destijds aanwezigen ver zekerden mij, dat de heer Eggink wel degelijk persoonlijk bij de behandeling van 't verzoek der Hanze* tegenwoordig was geestelijk zal hij dan nog absent zijn ge weest en in dit geval mijn excuus. Principe 1906 en 1907, dus dwangwet van het Rijk, is de heer Eggink nog toe gedaan hij zou zeer onnoozel wezen, voor vrijwillige sluiting te zijn, terwijl het z ij n s inziens een ramp voor Amersfoort zou zijn indien sluitingsdwang werd voortgezet Is dit geen amalgama, dat moeilijk is te ontbinden? Wanneer de heer Egging denkt, dat Rijks-sluiting algemeen is, dan ge loof ik, dat zijn ervaring hem toch verkeerd heeft geleerddaarbij zullen, evenals bij Gemeente-verordening, ontheffingen worden verleend voor café's, enz. Had de heer Eggink goed gelezen, dan had hij het woord hoofdzakelijk* niet over het hoofd gezien, en was hij misschien tot andere gedachten gekomen over dat el lenlang betoog. Het doet mij verder genoegen, dat mijn slecht lezen voor den heer Eggink geen aanleiding is geweest, mijn andere opmer kingen daaraan óok toe te schrijven. U, geachte Redactie, dankzeggend, hoog achtend, JAN SLUITER. Amersfoort, 3 April «913. We sluiten nu werkelijk het debat, dat lichtelijk dreigt persoonlijk te worden. Het wordt ook met meer vrucht voortgezet in de eerstvolgende vergadering van Handel en Nijverheid*. Red. Rnrgeriybe Stand van Amersfoort van 27 Maart tot 3 April. GEBOREN: Wilhelmina, d. van Jan Ilendriksen en Maria Adriana Rijkje van der Hilst. Adrianus Cornelis, z. van Arie ter Burg en Elisabeth Hazeleger. Martina, d. van Teunis Wijnands en Jannetje Bosch. Jansje Albertha, d. van Everardus Roelof van de Kamp en Everdina Schimmel. Catharina, d. van Johannes Wilhelmus Ver haar en Jannetje Zoeten. Cornelia Wil helmina, d. van Marinus Fontijn en Maria Gouw. Aartje, d. van Martinus van Bar- reveld en Berdina Langras. Berend Willem, z. van Berend Willem Speelberg en Johanna Woutera van Dijkhuizen. Hendrika Antonia, d. van Wilhelmus van Zuilen en Maria Hendrika Pijpers. Jan Willem, z. van Gijsbertus Wouterus Gijs- bertse en Trijntje Meijer. Maria Johanna, d. van Hendrik Bokkert en Antje Hilhorst. Albartha, d. van Antonius Joannes Hu- bertus Jans en Wijmpje Vis. Cornelis, z. van Hendrik Cornelis Ipenburg en Gerarda Hendrika Wassink. Theodorus, z. van Adolpli Meuleman en Hendrika van Grol. Alida Petronella, d. van Gerardus Bikkers en Maria van Dijk. Een buiten huwelijk geboren kind van het vr. geslacht. ONDERTROUWD Jacobus Theodorus Oostveen en Wilhel mina Geurtsen. Daniel Coenraad Vloon en Gerarda Alijda Wilhelmina Steenbeek.

Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 6