Blooker* BlMBP MnsCioo „EYSINK" Rijwielen lichten gang en soliditeit. Let op den naam een waarborg voor de kwaliteit! een gegarandeerd zuiver] poeder van cacao, verkrijgbaar in vierkante bussen van 1 Kilo (2pond)afJ.5 van 'h Kiloijpond]a.fl.8l) van'A Kilo (V2 pontfe .0.4ZI^| wnl/ioKilo.(i.ons)ajll8; Stoomwasscherij W. G. BURGER, Solied. Sierlijk. zijn overal bekend door hun Snel. Sterk'. MAILDIENSTEN. Feuilleton. Miss Sauerkraut. C. Mil LANGESTRAAT 54, HOEK EROMKESTRAAT. AMERSFOORT. Vanal Zaterdag 33 tot on mot Vrijdag 20 Augustus bestaat de ecla m e - w eek nit de volgende artikelen MOCCA-CHOCOLADE, fabrikaat van Moccaboonen met heerlijke Chocolade, van 10 cent voor 7V2 cent Per stuk, PRALINES ASSORTIES in 12 verschillende fijne smaken, van 50 cent voor 40 cent per 5 ons en 8 cent per ons. GELEIKOEKJES van 40 cent voor 35 cent per 5 ons en 7 cent per ons. Een pondsbus met prima kwaliteit CACAO kost slechts 60 cent. Profiteert van onze gunstige inkoopen. Prima WITTE SUIKER 21^ cent per pond. aiwkbtkaansch systeem. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen. GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gebaald en gebracbt. WGT PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. WIJZE VA» VERZENDING. Laatste Busuchting AUG. SEPT. OOST-IN Dl Uit Amsterdam, met de s.s- der Maatschappij Nederland. 10.— *8 »v. 1, 15, 29 12, 26 Uit Rotterdam, met de s.s. der Rotterdamsche Lloyd. 10.— 'b av. 8, 22 5, 19 Over Genua, met de 8.9. der Maatschappij Nederland 6.05 'am. 18, 27 10, 24, Over Marseille, met de 8.8. der Rotterdamsche. Lloyd.1) 8.10 'sav. 6, 19 '2, 16, 30 Id. met de Fransche pak- boot. 6.25 'sm. 9, 23 6, 20 Over Brindisi, met de En- 1, 15, 29 12, 26 gelsche pakketboot 10.46 '»m. s, 22 5, 19 Over Napels met de Duit- sche pakketboot 8.10 'a av. 6, 20 3, 17 SURINAME. uit Amsterdam. 10.— 'eav. 14, 2s 11, 25 over Saint Nazaire. 6.25 '8 m. 10 13 over Southampton. 10.— 'sav. 11, 25 s, 22 CURAQAO. over Amsterdam. 10.— 'sav. 14, 2s 11, 25 over Hamburg 10.— 'b av. 1 1 over New-York 5.15 'sav. Dinsdag Dinsdag en Vrijdag en Vrijdag eiken Dinsdag en Vrijdag, laatste NOORD-ANERIKA busliehting 5.35 'savonds; Zon- en Feest dagen 10.'a avonds. 5) Nazending 3.30. Suppletoirs mail voor brieven, briefkaarten en aangetee- kende stukken van allerlei aard 6.30 's morgens. Ter drukkerij van de Naam- looze Vennootschap „De Amera- foortsche Courant voorheen firma A. H. van Cleeff" worden spoe dig, net en billijk vervaardigd: Aanplakbilletten Aandeeicn Bestekken Bonboekjes Briefhoofden Circulaires Chêques Doodsberichten Dissertaties Enveloppen Facturen Formulieren Geleibilletten Jaarverslagen Kennisgevingen Linieerwerk Menu'a Nota's Orderbriefjes Pandbrieven Prijscouranten Quitantiën Registers Rouwbrieven Statenwerk Tarieven Trouwbrieven Uitnoodigingsbrieven Verlovingskaarten Visitekaartjes Wissels boek- of steendrukwerk. 19) „Het ia prachtig!" juichte Loe, die haar erger nis weer geheel had vergeten. Vóór heD breidde zich de eindelooze zilveren zeevlakte uitzij zwommen als in een stroom van wit licht. Aan de laatste paal schommelde zacht een boot. Loe klom er in, ging op den fand zitten en plaste met de voeten in het blinkende water. De dokter ging naast haar op een bank zitten en sloeg zijn arm om haar heen. „Kleine N ixe", zei hij, „mag ik je kassen?" Loe wierp het hoofd achterover en zag hem aan, maar volstrekt niet hoogmoedig. Haar ge laat scheen bleek in het vale maanlicht en haar oogen glansden zacht. „Ja, dat mag je", fluisterde zij en legde haar arm om zijn hals, „omdat je mijn collega bent en de laatste Duitechfin man dien ik in lang zal ontmoeten en omdat je lief en ridderlijk lijk bent Hij trok baar tot zich en kuste haar heel zacht. „Mooi, lief meisje!" Toen sloeg Loe de handen voor het gelaat en begon bitter te schreien. „Ik kan die Yankees niet jiitstaan", barstte zij hevig snikkend uit. Hij trachtte haar t« troos ten met liefkoozende woorden en kuste hanr ha),s en trok haar vas ter aan zich, tot het schrei en zachter werd en zij de handen liet zakken. „Dat zeg ik, met zoo'n gladgeschoren man trouw ik nooit" zei Loe ni tdagend. „Wie zegt dan, dal je dat moet, prinsesje?" vroeg hij zacht lachend. „Nu, oom en tante toch natuurlijkDie wil len, dat ik een goede partij doe, en de Stowers zullen er 6ok wel voor zorgen. Daarom ben ik toch hierheen gestuurd! Ik ben toch maar een arm meisje Toen zei hij niets meer en kuste baar maar. Een trompet weerklonk, die alle badenden naar het strand terugriep. Het zwembad werd nu gesloten. Van alle kanten zwommen en waadden de paartjes naar het slrandhniB te rug. Toen Loe weer frisch en koel uit het kleed kamertje kwam, had zij haar verdriet overwon nen en voelde een geweldigen honger. De dokter was al klaar en wachtte met de beide anderen op haar. In de beste stemming ging zij naar Beech-house", waar op de breede veranda, ronde tafeltjes waren gedekt, verlicht door roode lampjes en met het uitzicht op zee. Een verkwikkende, koele bries woei hier bo ven. „Hallo, mister Burghardriep er een van de witgekleede kellners den dokter toe, hem tot Loe's verbazing flink de hand schuddend. „Hoe gaat het, ouwe jongen?" antwoordde deze lachend. Toen wendde hij zich tot Loe. „Sta mij toe, dat ik mister Berg voorstel, een ond Oost-Afrikaner, die ten slotte vrijwilli ger was in het Zuid-Westen. Berg ia feitelijk slechts een deel van zijn naam, maar dat doet er eigenlijk niets toe Lachend sloeg de zoo voorgestelde de hakken tegen elkaar en boog onberispelijk voor Loe. Nog steeds verbaasd reikte zij hem de hand, waarop hij even hartelijk de andere zeelui be grootte. Zij waren blijkbaar oude bekenden. „Breng ons wat goeds te eten, mister Berg" zei Papa Hansen schertsend. „De freule heeft bij ons aan boord niet genoeg gehad". 'k Weet het al", antwoordde do kelluer la chend. „Eerst bier en dan „clams", flink roast- beef en eendebout?" „Ja, ja u weet het I" Reeds was de flinke, gespierde gestalte met den krachtigen elastischen gang in het restau rant verdwenen. „Hoe komt die hier?" vroeg Loe, geheel verbluft. De dokter trok de schouders op. „Ik ken hem al sedert veel reizen. Een nette vent. Blijkbaar tegenspoed gehad in het leger. Zoo iets komt dikwijls voor. Zijn humor heeft hij gelukkig nog niet verloren". „Noem hem eens een paar namen uit de Pols- damsche regimenten, die kent hij allemaal", zei oom Dircksen. Mijnheer Berg verscheen weer met vier schuimende glazen. „Zoo, daar is het bier al „Zegt u eens" vroeg Loe, „in welke com pagnie was u eigenlijk indertijd in het Zuid westen „In de derde". „Dan moet u luitenant Von Ranow toch kennenDat was de infanterie-luitenant. „Jawel, freule, dat was mijn chef". „Die staat nu te Potsdam". „Zoo Berg was vol belangstelling. „Onlangs wilde hy zich zelfs verloven". „Ja, een demme kerel was hij altijd". „Neem mij niet kwalijk, met mij wilde hij zich verloven" stoof Loe op. „Maar hij had óok niets", voegde zij er somber bij. „Vergeef me, freule; als hij zoo'n goeden emaak toont, hebben we hem allen onrecht ge daan". Daarmee was hij ook al weer weg om on middellijk daarna de „clams"'te breDgen. Nu vroeg hij naar allerlei. „Hoe is het toch gegaan met den kleinen Holm van de ulanen Weet u dat ook, freule?" „Die is naar Hannover naar de rijschool ge stuurd", berichtte Loe, die in militaire zaken bijzonder goed op de hoogte was. „Dat is nog eens een kansje 1" bromde Berg bij zichzelf. „Hebt u geen tijd, een glas bier met ons te drinken?" vroeg de dokter. „Never mind! Geen idee! De zaak bloeit van avond". Hij toonde een handvol dollarbiljetten. „Kijk eens, allemaai fooien". Goedige zelfbespotting lag op zijn mooi, open gezicht. „Te drommel, kolossaal „Hoe staat het met de farm in Mexicu?" in formeerde papa Hansen. Berg's heele gezicht straalde. „Nog maar een paar honderd dollars. Dan wordt het kellnersvoorschoot weggehangen, ik reis naar Mexico, koop ranch, vee en pauwen Grand-seigneur is klaar Alle vier moesten lachen om het grappige gezicht, waarmee hij dat zei. Maar hij was weer vlug weg. Aan de tafeltjes in de buurt riep men hem. Loe zag nog, hoe hij een lompen man met een echt bulldoggezicht beleefd hoed en stok reikte. Het souper was ten einde. Men nam afscheid van mister Berg en ging naar het electriscbe park, dat een verkleinde uitgave van „Willow Grove" by Philadelphia was. Loe imponeerde dat volstrekt niet meer. Na het dolle „looping the loop" was haar de berg en dalrit lang niet opwindend genoeg. Na een mooien autorit om het heele eilandje, bijna altijd langs het door de maan verlichte Btrand, keer den zij naar het Royal-hotel terug. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 4