Blooker „EYSIÏÏK" Rijwielen lichten gang en soliditeit. i Let op den naam een waarborg voor de kwaliteit! Stoomwasscherij W. G. BURGER, Solied. Sierlijk. zijn overal bekend door hun Snel. Sterk. MAILDIENSTEN. Feuilleton. Miss Sauerkraut. G. Ml! T.ANGE8TRAAT 54, HOEK E ROMMESTRAAT, AMERSFOORT. Vonal Zaterdag BO Aug, tot en mot VtUdag 3 sk>pt' bestaat de IRi e C1SL m. e-Week «it de volgende artikelen Onze LUXE DOOSJES gevuld met KATTETONGEN (fijne versnapering voor groot en klem) van 10 cent voor 7V2 cent per stuk. GRINT (KIEZELSTEENEN), extra aanbieding voor kinderen, van 40 cent per 5 ons en 9 cent per ons, voor 30 cent per 5 ons en 6 cent per ons. Een pondsbus met prima kwaliteit CACAO kost slechts 60 cent. Profiteert van onze gunstige inkoopen. Prima WITTE SUIKER 2V2 cent Per Pon^- AMERIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen. GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gebaald en gebracht. MT PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. WIJZE VAH VERZENDING. OOST-INDIË. Uit Amsterdam, met de 8.8. der Maatschappij Nederland. Uit Rotterdam, met de 0.8. der Rotterdamsche Lloyd. Over Genua, met de 8.8. der Maatschappij Nederland Over Marseille, met de 8.8. der Rotterdamsche Lloyd.*) Id. met de Fransche pak- boot. Over Brindisi, met de En- gelsche pakketboot.*) Over Napels met de Duit- sche pakketboot* SURINAME uit Amsterdam. over Saint Nazaire. over Southampton. CURASAO, over Amsterdam, over Hamburg over New-York 10.— 'a ay. 6.25 'a m. 10.— 'say. 10.'say. 10.— 'say. 6.16 'sav. eiken Dinsdag en Vrijdag, laatste NOORD-ANERIKA buslichting 5.85 'aavonds; Zon- en Feest dagen 10.'e avonds. Nazending 8,80. Suppletoire mail voor brieven, briefkaarten en aangetee- kende stukken van allerlei aard 6.80 'g morgens. Ter drukkerij van de Naam- looze Vennootschap „De Amers- foort8cheCourant voorheen firma A. H. van Cleeff" worden spoe dig, net en billijk vervaardigd: Aanplakbilletten Aandeelen Bestekken Bonboekjes Briefhoofden Circulaires Chêques Doodsberichten Dissertaties Enveloppen Facturen Formulieren fieleibilletten Huwelijksbrieven I n wikkelpapieren Jaarverslagen Kennisgevingen Linieerwerk Menu's Nota's Orderbriefjes Pandbrieven Prijscouranten Quitantiën Registers Rouwbrieven Staten werk Tarieven Trouwbrieven l'itnoodigingabrieven Verlovingskaarten Visitekaartjes Wissels Zegels en elk ander voorkomend boek- of steendrukwerk. 22.) In haar hart het geheele Amerikaansche spoorwegwezen verwenschend, sleepte Loe haar handbagage naar den trein van ae concurree- rende lijn. Men bad nog een paar minnten tijd. Loe ging naar het buffet, waar een langs rij vermoeide, afgematte menschen stonden, die in groote haast hun lunch verorberden. Ieder hapte en slokte op onsmakelijke manier, als hing er zijn leven van af. Zij had nauwelijks een kop koffie en de helft tan een mager kippebontje bemachtigd, toen de portier, een neger, baar trein afriep. Zij wilde al wegrennen, toen de dame in het buffet haar een rekening toeschoof. „One dollar 1" Ook die schrik nog I Woedend legde Loe het geld neer en snelde toen naar haar trein, dien zij juist op het laat ste oogenblik bereikte. Geheel bniten adem liet zy zich in een zetel vallen, toen de trein al voortging. Steeds de zelfde leelijke streek, doch hier kre gen katoenvelden de overhand en waren de verschillende stukken gronds al zorgvuldiger af- afgesloten. De grond scheen meer en meer waarde te krijgen. Enkele stakker, die zeker niet ge schikt waren voor de katoen-plantage, waren beplant met ronskietenboompjes en dienden tot weiden voor het vee. Geen duim land, die niet was afgepaald. De farmhnizen en de kleine vestigingen zagen er welvarender uit dan in het Loe vernam uit de gesprekken van haar me dereizigers, dat de prijzen van den grond in Texas voortdurend etegeD, dat bijna al het groote land in vaste handen was en alle onde farmers rijke menschen waren. Er kwamen steeds meer speculanten nit het Noorden, die de domme lui uit het Zuiden de hoeven nog goedkoop trachtten af te koopen. Alle menschen in den waggon spraken slechts over de prijzen van den grond en over geld- verdienen en schenen heel trotsch te zijn op het treurige land, waar zij door kwamen. Loe be greep dien trots der parvenu's niet. Zij kende een anderen trots, dien van den Duitscher, die door zijn bloeiende Btreek rijdt en zijn kindereD vertelt van oude roemrijke dagen, sagen en sprookjes bij elk slagveld, elke burcht of oude stad met vervallen ringmuren. En Loe werd diep treurig gestemd, omdat zij zich zoo vreemd voelde in dit leelijke land en dit onedels volk van gemengd ras, dat haar afstiet, naar lichaam en ziel. De reis scheen haar eindeloos eentonig; de eenige afwisseling waren de geweldige regen buien. De schemering viel in, maar bracht geen koelte. Geheel afgestompt door de drukkende warmte lag Loe in haar stoel, zonder het land schap nog éen blik te schenken. Zij wbb somber gestemd en voelde groote teleurstelling. Zij had zich alles zoo geheel anders voorgesteld I Verschrikt sprong zij op, toen da trein nit de duisternis in een zee van licht kwam. „San Antonio I" De portieren werden opengeworpen. Alles drong naar buiten. Eer zij het wist, stond zij op bet perron naast haar bagage. Zoekend keek zij om zich heen. „Hallo, freule Von Wersten Een laDg, mager heer, geheel Amerikaansch, maar toch met zekere élegance gekleed, kwam op haar toe. Loe herkende dokter Stower. Z60 bleek had zy zich hem toch niet voorgesteld, en de koude, groenige oogen achter de lorgnetglazen bevielen haar volstrekt niet Toentertijd, te Potsdam, was hij ook niet gladgeschoren geweest. Toch voelde zij zich verlicht, dat hij er was. „Goeden dag, dokter." zeide zij verheugd, hem de hand reikend. Toen begon zij trouw de groeten van oom en tante over te brengen. Dokter Stower viel haar echter in de rede en keek op zijn horloge. „Kom 1 Nu we toch eenmaal te San Antonio zijn, willen we ook gebruik maken van den avond zoo dikwijls kom ik niet nit. Eerst een klein souper en dan een paar theaters. We kunnen met den trein van éen uur naar New- Braunfels gaan". Op zulk een ontvangst was Loe niet voorbe reid geweest. Eigenlijk was het volkomen naar haar zin. De reis en de warmte hadden haar vermoeid. „Wat moet ik met mijn bagage -beginnen?" „Die geven wij zoolang in bewaring. Kom maar meel" Dokter Stower had haar handkoffer genomen en liep zóo snel vooruit, dat zy nauwelykB kon volgen. De bagage werd afgegeven en de dokter ging naar den uitgang. „Maar ik ben niet gekleed," zei Loe gedrukt. De groene oogen namen haar op met een onderzoekenden blik, die haar het bloed naar de wangen dreef. „Dat doet er niets toe. U bent mooi genoeg 1 U kont u desnoods in Gnntsr-hotel een beetje opknappen". Toen had Loe geen bezwaren meer en volgde met groote nieuwsgierige oogen den dokter in de onbekende wonderstad. Deze wenkte een auto en weldra suisden zy door de hel verlichte straten, waarin een vroo- lijke drukte heerschte. Dat had Loe niet verwachtSan Antonio was mooiEen ware overdaad van gekleurde elec- trieche lichtjes deed de stad stralen in een zee van licht, alsof het een groot feest was. Ook de menschen, die levendig sprekend en lachend zich in de straten bewogen, zagen er feestelijk uit, ,,'tls hier een pretlustig volkje" zei dokter Stower glimlachend. Hij had pleizier iu Loe's verwondering. Na den nuchteren indruk van het overige Amerika, had zy zoo iets volstrekt niet verwacht. Eerst ging de rit door een breede straat, die in hoofdzaak een negerbuurt scheen te zijn. Kleurig uitgedost, zoo elegant mogelijk, golfde het zwarte volkje door elkander, hier om het open buffet van een straatgaarkeuken, daar om een mandolinespeler geschaard. De zwarte „girls" wandelden met hun donkere „boys" en flirtten precies zooals hun blanke zusters. Ontelbare zwarte kinderen renden overal met veel lawaai rond en deden allerlei kattekwaad. Corpulente negerraama's, geweldig dik, zaten rustig 7oor hun deuren met elkaar te babbelen. Opeen hoek was een oploop. Er stond een zwarte geestelijke op een kist te preeken. Toen kwamen zij door Mexioaansche straten. Uit vuile hutten traden mooie vrouwen met de waardigheid van koninginnen, den sluier over het zwarte baar geworpen. Bruine wilde knapen, zwartgebaarde mannen, die hun klompen droe gen met de grandezza der ouden Castilianen, sloegen hun schitterende oogen op naar de jonge, friseche lady in de anto en lieten glim lachend hun sneeuwwitte tanden zien. Er stond een vrachtwagen in den weg. De auto moest een oogenblik voor een der Mexi- caansche huizen stilhouden. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 4