1 Groote Half jaarli jksche UITVERKOOP Mode-magazijn ROBERT LEVY, ©♦©♦©4O4040404040404 4040404O404040404© 0 0 0 Langestraat 40, AMERSFOORT. Telefoon IOS, vanaf DINSDAG} 6 JANUARI 1014. Alle WINTERART1KELEN zijn de helft 4 van prijs verminderd. 4 Dames- en Kinderconfectie EXTRA koopjes. 040404040404040404040404©4©404©404©4©404© Ifeursing machinale fabrieken van gebak, Amersfoort. ALLE artikelen, zonder uitzondering 4 zijn BELAIERIJK in prijs verminderd. in liet 0 0 0 0 4 0 0 PELTERIJEN worden tegen bespottelijk: 0 lage prijzen opgeruimd. Feuilleton. Miss Sauerkraut. 0 0 0 I8r 0 ZTE I)E ETALAGEVERKOOP UITSLUITEND A CONTANT. De afdeeling „Broodfabriek" levert prima brood, beschuit en koek tegen zeer billijke prijzen, en geeft bovendien io pCt. dividend. Bedragen tot ongeveer f50 per gezin werden als dividend uitgekeerd. 73.) Een biltere ontgoocheling weer voor Loe. Zij had vast en zeker gedacht, dat ze haar drie dollar daag., verdiende door eerlykco, in- spannenden arbeid, en nu kreeg ze haar salaris alleen maar, omdat ze een knap uiterlijk had en een aantrekkelijken indruk maakte naast de fleBschen-piramide der Ster-brouwerij. De heescbe stem van die arme tuberculeuae vrouw aan den overkant maakte baar ellendig. zoodat u dit instrument niet alleen ala verrekijker gebruiken kunt, maar ook als tooneelkijker en ala vergrootglas. Keert u het toestelletje om, dan krijgt u een uitstekenden zakspiegei. Eén dollar slechts kost deze pracht- uitvinding, genaamd „Het wonder der 20ste eeuw". Due, ladies en gentlemeD, verzuimt deze nooit weerkeerende gelegenheid nietl Koopt „The wonder of centuries" voor éen dollar slechts!" klonk het haar voor de zóoveelste maal in de ooren. Vreeselijk I Wat een ellende was er toch op de wereld 1 En zij zat daar maar gemakkelijk op een stoel en deelde wat brochures uit, en kreeg daar drie dollar voor, enkel en alleen omdat ze een knap gezichtje had. Allerlei stemde haar vandaag tot treurigheid en nadenken. Dr. Stower zweefde haar óok telkens voor den geest. Nu zat mr. Bell hem al op de hielen. Misschien was er al beslag gelegd op zijn pro spectussen. Ze kon het gevoel van medelijden maar niet van zich zetten. Had ze misschien toch liever moeten zwijgen? Maar dan zou hij toch natuurlyk dien armen jongen Engelschraan bedrogen hebben en mogelijk nog heel wat raenschen meerNeen, ze had toch wel goed gehandeld. Aan mr. Westesz moest ze óok telkens denkeD. Te midden van het soms hinderlijke tentoon- stel'.ingrumoer overviel haar een gevoel van verlangen naar dat deftige, rustige huis, tusschen de donkere palmen. Kon iemand, die in zoo'n huis woonde, een plebejer zijn Volgens zijn aard stellig niet. "WV een dom wezen was ze een week of wat geleden toch geweest. Moest je iemand, die alles, geld, kennis, oeschaving door eigen krachtsin spanning wist te verwerven, niet veel meer be wonderen dan hem, wien het eenvoudig door geboorte of door erfenis werd toebedeeld En het was toch niet onvoorwaardelijk noodig, dat een man smalle, fijne handen had. Hier stootte mrs. Mc. Dowell haar aan en verstoorde zóo haar overpeinzingen. „Kijk eens, kijk eens, miss Von Wersten, daar is die brutale vent uit het San Antonio- hotel, die dr. StowerHij loopt hier telkens voorbij en fixeert u onbeschaamd". Loe keek verschrikt op. Ja, daar Btond dr. Stower aan de overzijde tegen een pilaar geleund en Btaardo haar onafge wend met zijn groene oogen aan. Een minachtend lachje speelde om zijn dunne lippen. Het ver heugde hem blijkbaar, haar in zoo'n onderge schikte positie te vinden, to zien hoe ze voor haar brood moest werken. In haar trots beleedigd, richtte Loe zich fier op. Hij behoefde zich niet te verbeelden, die man, dat ze zich schaamde voor haar werk. Met luider stem prees ze den bezoekers haar bro chures nan. Dr. Stower ontweek haar vlam mende blikken, keerde zich langzaam om en ging verder. „Onbeschaamde vlegel" riep mrs. Mc. Dowell verontwaardigd. „U zóo aan te staren 1 Kent u hem eigenlijk?" „Ik heb u immers verteld, dat ik hem te New-BrauDfels vluchtig heb leeren kennen", antwoordde Loe kort. „Neem u voor hem in achtZijn blikken alleen zijn al beleedigend voor een vrouw". Loe haalde de schouders op en ging ijverig voort met haar geschriftjes te verdeelen. Een heftige toorn steeg in haar op. Die man bezat geen geweten 1 Hij had haar naar Amerika gelokt; door hem was ze in allerlei moeilijkheden geraakt, en nu waagde hy het nog, haar te beleedigen 'omdat ze moest werken. Neen, er deugde niets meer aan hem I Er beBtond werkelijk geen reden om hem nog te beklagen. Mr. Bell had volkomen gelijk. Maar de straf zou niet lang meer uitblyven. Loe voelde haat noch verbittering tegen hem, enkel grenzenlooze verachting. Ze schaamde zich niet voor haar positie hisr werkelijk niet. 'e Middags verscheen mr. Bell om haar verslag te komen uitbrengen van zijn optreden tegenover dr. Stower en diens Maatschappij. Terwijl hij aan haar voeten op de kleine ver hooging ging zitten, veegde hij zich met zijn gekleurden zakdoek het zweet van het gelaat. „Hè, is me dat een hitte 1" bromde hij. „U heeft het werkelijk uiet mukkelijk, little Sauer- krantl Bij ons kon u met minder inspanning geld verdienen". „Ja, maar hoe!" „Nou, daar praten we niet meer over, kleine stijfkop Well Stower gaat vanavond naar New-Braunfels terug. Ik reis mee en morgen voormiddag zullen we zijn postzendingen daar eens laten visileeren". „Weet u, dat hij hier op de tentoonstelling „Stellig. En hij verheugt zich er in, dat u zoo hard moet werken. Daarvoor alleen zou ik hem zijn gebeente graag wiilen stuk slaan. Nu heeft u toch zeker geen medelijden meer met hem, is 't wel? „Neen, zeker niet" verklaarde Loe nadruk kelijk. „Heeft u dien kleinen Engelschman al gewaarschuwd „YesI Vanmorgen in Hoffman-bar heb ik een ernstig woordje met hem gesproken. Hij was me heel dankbaar voor mijn inlichtingen. Het zou hem precies zoo gegaan zijn als uw familie. De dokter had hem bij champagne en vrouwen al voor vierduizend dollar aandeelen aangepraat en wilde hem overhalen, er nog veel meer in te steken Zijn Engelsche bloed verwanten moest hij óok voor de candelilla- onderneming zien te winnen". „Precies zooals met mijDen eersten avond bracht hij me óok dadelyk tiaar Gunter- en het San Antonio-hotel en schonk champagne, terwijl hij over de car.dolilla-geschiedenis begon. Maar 't lukte hem niet, mij dronken te voe- „Well, met the little fellow iH hem dat heter gelukt en ik vrees, dat hij zijn vierduizend dol lar wel kwijt zal zijn. Voorloopig houdt hij zich nu nog van den domme, om den dokter geen argwaan te geven. Des te zekerder zal ik hem morgen te pakken krijgen". „Ik wensch 11 van harte goed succes „Zoudt u lust hebben, de races eens te zien kleintje?" „Lust natuurlijk maar ik kan mijn post niet verlaten". „Gaat u maar, miss Von Wersten", drong mrs. Me. Dowell vriendschappelijk aan. „Ik zul uw werk or wel zoolang bij waarnemen. We heb ben immers met mr. Bayer afgesproken, dat we tijd zouden hebben, ons ook een beetje op de tentoonstelling te amuseeren". Loe zag dolgraag paardenrennen. „Ontzettend aardig van u, mrs. Mc. Dowell I" riep ze dankbaar uit. „Morgen neem ik liet dan voor u waar". Overgelukkig volgde ze nu mr. Bell nanr da renbaan. Onderweg kwamen ze de ambulance raet een draagbaar tegen. Ze droegen den overwinnaar in den aatsten auto-wedstrijd weg. Even voorbij het einddoel had hij een ongeluk gehad en den hals gebroken. Al te groot opzien wekte de treurigo stoet met. In de /unerikaansche sportwereld is men aan dergelijke ongevallen gewend. Mr. Bell sloeg or al evenmin acht op als het overige publiek. Ongegeneerd trok hij Loe's arm door de zijne en sleepte haar naar de tribune, waarop de heele boau monde van San Antonio bijeen was. Hij scheen er buitengewoon trotech op te zijn. met zoo n knap meisje te worden gezien. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 4