t VAN DE KRIBBE TOT HET KRUIS. S Meursing machinale fabrieken van gebak, Amersfoort. AMEBSFOORTSCH BIOSCOOPTHEATER, Langeslraat. S Opvoering van de historische prachtfilm JE adres METHORST <fe VAN LUTTERVELD. ©♦©♦©♦©♦©O voor Sponsen, Zeemen en Borstelwerk A. V\\»E WEG, ^?oo^x%aB- Feuilleton. De onbestelbare brief. Kassiers en Commissionairs in Effecten. (Commanditaire Yennooten H. OYENS S ZONEN ti Amsterdam.) MUURHUIZEN 15 (naast de Nederl. Bank). :-: TELEFOON 49. Verzilveren coupons tegen voordeeligen koers en ver huren loketten in hunne Safe-inrichting. q Tournee door Nederland 0 Hedenavond, wegens verbintenis, slechts voor stellingen om ZES uur en HALF tien. Zondag 15 Maart vanaf 1)RIE uur doorloopende voorstelling. Nooit to voron nlltler vertoond. Duur der film 2 uur ruim. Opgeluisterd door uitstekend OPKEST onder leiding van den componist den heer C. LEECHBURG. Zangeres Mej. ELSE MÜNCH, Concert-zangeres uit B e r 1 ij n. Toon eu handeling zijn in hooge mate verheven. - FrUzen dor- plaatsen Loge f 1.-, Ie rang 75,2e rang 50 en 3e rang 30 cent. 4) Men wordt aangeraden plaatsen te bespreken tegen 10 cent per plaats, den geheelen dag. Zondagavond 9 nar onherroepelijk laatste voorstelling hier ter stede. N.V. LELIE BIOSCOOP, Leiden. ©♦©♦©♦©♦©0 Eischt nevenstaand wettig gedeponeerd MERK RUSTLESS Het oordeel van een vakkun dige corsetlère Mevrouw, wenscht U een even slank en elegant figuur als nevenstaande dames? Koopt U dan een It G CORSET (prima Amerikaansch fabrikaat); want alleen dit merk kan ik U onder volle garantie verkoopenhet voldoet aan de strengst} elschen. Het wereldberoemd Amerikaansch Corsetteninerk. R G CORSETS z*jn gegarandeerd roestvrij, zitten gemakfceiyk, zijn licht en tooh soliede en munten uit door magnifique ooupe. Alleenverkoop voor Amersfoort: Firma ROBERT LEVY. Baarn: Firma L. VINK. Hilversum: Mejuffrouw M. GOUDSTIKKER. 0 0 De afdeeling „Broodfabriek" levert prima brood, beschuit en koek tegen zeer billijke prijzen, en geeft bovendien 10 pCt. dividend. Bedragen tot ongeveer f50 per gezin werden als dividend uitgekeerd. 3 (Slot). Jeremias' op dit oogenblik te dicht bij elkaar Btaande knieën weigerden schier hem verder te dragen, maar Stainton liep als een tamboer majoor vooruit en Jeremias volgde, alsof hy door oen magneet werd meegetrokken. „Mijnheer Tresize, mijnheer!" riep de groote man, de deur der directeurskamer openwerpend. Hij etapte op zijde en aarzelend schoof Jeremias vooruit. „Goeden middag" wenschte do directeur vrien delijk. Maar Jeremias was te versuft om den groet te beantwoorden. Zijn vrouw was er niet dat zag hij dadelijk maar hij voelde, dat zij ergens in de buurt moest zijn, misschien wel achter het groote scherm in den hoek van de kamer, gelijk een beleedigd mensch of een detective in een roman, en dat zij op het juiste oogenblik voor den dag zou komen om hem aan te klagen. Maar toen hij het waagde, rond te kijken, zag hij achter den directeur niet zijn vrouw, doch twee vlug en schrander ur uitziende heeren, wier gelaat hem niet onbekend voorkwam. Een hunner stond op en stapte naar den vuurhaard. „Misschien wilt u wel zoo goed zijn, de vragen te doen, mijnheer Lambert?" vroeg hij, zich tot den directeur wendend. Deze knikte. „Ik wensch met u over een zeer belangrijke zaak te spreken" begon hij. „En, met uw verlof, heeren, ik raag er natuurlijk op rekenen, dat, waar hier wordt gesproken over dienstzaken, die geheim moeten blij ven „Natuurlijk, natuurlijk, mijnheer" antwoordden beiden, ale in koor. De directeur wendde zich. thans tot Jeremias en zeide „Vier dagen geleden verzonden deze heeren een brief, om een besteller, die van diefstal werd verdacht, op de proef te stellen. De brief was geadresseerd aan een adres in zijn wijk, dat niet bestond, en als hij eerlijk geweest was, zou hy er „onbestelbaar" achterop geschreven hebben maar dat deed hij niet. En deze twee heeren uit Londen verrasten hem dezen ochtend en lie ten zijn huis onderzoeken en vonden een kist vol gestolen brieven maar deze bijzondere brief was er niet bij. En hij zweert, dat hij hom niet gestolen heeft en hem als onbestelbaar in de bus van den hoofdbesteller heeft gedaaD. Nu is er geen spoor van te vinden, en de hoofdbestel ler heeft hem niet gezienals dus het verhaal van den besteller waar is, moet iemand anders hem gestolen hebben en zijn er twee dieven op het kantoor. Maar er bestaat ook nog kans, dat hij op de eene of andere manierffoor het bureau voor onbestelbare brieven gegaan is en na wilde ik graag weten, of u zich herinneren knnt, dat u hem hebt behandeld. Er was een postbewijs van twaalf gulden in en de brief was geadresseerd Hij brak zijn woorden af en wendde zich tot den oudste der twee heeren. „Hoe was hij geadresseerd, mijnheer fjtokes? Aan deD hoofdbesteller hebt u zeker de bijzon derheden meegedeeld, niet waar?" De heer Stokes opende een brieventasch en haalde er een strookje papier nit. „Hij was geadresseerd aan mevrouw M. Tresize, 298 Uamelot road, Murcester", antwoordde hij. „Mevrouw Tresize?" riep de directeur. „Maar ik dacht, dat het een verzonnen adres was. Er is een mevrouw Tresize te Murcester en hier is haar man". De heer Stokes zag er eenigszins nit het veld geslagen uit. „Er stond niemand van den naam Tresize in het adresboek van Murcester", zette hij uiteen. „Ik koos dezen naam, omdat hij zoo ongemeen is. En er is bepaald ook zoo'n hoog nummer niet. Er staan nog geen twee honderd huizen in G'amelot road". het midden „dat is nog een omstandigheid te meer. En misschien zal mijnheer Trbsize wel in staat zijn, ons uit den droom te helpen. Want als hy pas een brief heeft behandeld met zijn vrouwe adres er op, dan zal hy het zich nog des te eerder herinneren". En hij lachte Jeremias bemoedigend toe. „Nu, Tresize...." ging hij voort. Maar Jeremias, wien de brief op dit oogen blik een gat in den zak brandde, voelde zyn knieën, dichter bij elkaar dan ooit, onder zich knikken, en hij schudde zyn reeds wankelend hoofd. „Ik ik ik heb hem niet onder de oogen gehad", stamelde hij, purperrood van schrik. En onder het spreken omklemde zijn bevende hand zijn zak. De jongBte der twee defectieven uit Londen stapte eensklaps van achter den directeur te voorschijn en ging vóór Jeremias slaan, terwijl hij hem strak in het gelaat keek. „Hebt u dien brief niet onder de oogen ge had herhaalde hij langzaam, met nadruk op ieder woord. Jeremir.8 deed zijn uiterste best om een ont kenning voor den dag ts brengen, maar zijn lippen weigerden hem den dienst en trilden elechts. De hand van den ander schoot vlug naar voren. „De brief zit in uw zakriep hij be schuldigend. Het gelukte Jeremias het hoofd te schudden, maar ook niets anders. En de heer Stokes haalde den gezochten brief uit Jeremias' jaszak. „Hier is de tweede dief!" riep hij. „Twee op éen dag dat is niet zoo kwaad, hè?" Jeremias keek radeloos naar den directeur, wiens oogen gericht waren op den zegevierenden Stokes. Ik begrijp er niets van", zeide hij ten slotte, de allerlaatste op het kantoor, dien „Tresize ik zou verdenken. „De allerlaatste is steedB de eerste, naar wien men in gevallen als dit moet zoeken" meende imeioi roacr. I Stokes wijsgeerig. „En nu moeten wij zijn huis „Wel, wel", bracht de directeur vroolyk in doorzoeken en hem in arrest doen stellen". „Ik kan niet anders dan aan de eene of andere vergissing denken. Tresize is geen diefdat weet ik zeker. En dan, de brief was aan mevrouw Tresize geadresseerd. Nu kan hy gedacht heb ben Maar thans, bij het noemen van zijns vrouws naam, kwam Jeremias' tong los, en voor de tweede maal op dien dag sprak hy zyn gedach ten uit. In zijn droefenis en zijn angst werd de zwakke man sterk en zijn noorden droegen, zelfs voor onwilliger ooren dan die van een detectief, overtuiging in zich. Toen hy had uitgesproken, heerschte er een poos stilte. Daarna keek de directeur vragend naar titokes, die een bevestigenden ulik terug zond, welke duidelijk beteekende„De sukkel is onschuldig". Daarna zeide de directeur „Je kunt gaan, Tresize. De heeren en ik zullen geen verdere notitie nemen van do zaak. Je straf laat ik aan je vronw over, die je, dunkt me, a! heel onrechtvaardig hebt behandeld". Jeremias waggelde naar buiten, do kamer uit en de trap op naar het bureau voor onbestelbare brieven, waar hij zich zat wys te maken, dat hij werkte. En toen het uur van vijven kwam, waggelde hij weer het kantoor uit en de trap af naar zijn villa, want hy kon nergens andera heengaan. Hij stak den sleutel in hjt slot en trad de huiskamer binnen. De thee stond op tafel en op het vuur stond oen ketel lustig te zingou. In haar gewone stoel zat zyn vrouw, en op haar gewone wijze kuste zij hem zacht als altijd en nam zijn beide handen in de hare. En toen hij, weenend als geen vrouw weent, snikte en sei;,Ik dacht, dat je vrorgced weg was", keek zij hem met haar vriendelyke en trouwe oogen aan en zeide eenvoudig en hartelyk Ik kon niet zonder je, Jeremias".

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 4