Nieuw Parijs Laatste Berichten. Advertentiën. Jongen, M.H.J.VAN LELT FAYENCE, Agentschap Levensverzekering. Heeren- en Kinderkleeding Onze afdeelingKleeding naar maat METHORST VAN LUTTERVELD. Oók moet het Bestuur overwegen of zoo'n gezamelijk adres mogelijk is en vooral reden van bestaan heeft. De heer D i t z h u i z e n beveelt de Hanze- bank aan en hoopt zich het in hem gesteld vertrouwen waardig te maken. De heer Scheffers: Voor my is thans gekomen het oogenblik van heengaan Ik wil dit niet doen dan na andermaal dank te hebben gebracht aan den adviseur en aan mijn mede-bestuursleden voor de hoogst aan gename samenwerking. Ik verlaat de afdeeling in bloeienden toe stand en in het volle vertrouwen, dat mijn opvolger, met wien ik ruim twee jaar in het Bestuur zat en dien ik heb leeren kennen als een man die heel veel doet voor onze nuttige en sociale vereeniging, haar bloei zal vergrooten tot welzijn van den R. K. mid denstand en van onze goede stad. Ik hoop en vertrouw, dat de R. K. mid denstanders zullen blijven goede leden van deze R. K. vereeniging, welke werd opge richt niet uit een geest van afscheiding, doch uit een geest van voorbehoeding tegen af glijden naar liberalisme en socialisme (applaus). De vergadering werd hierop te 10 uur gesloten. Onbegrijpelijk is dat de heer Van Valken- hoef in zóo weinig tijds zóo veel onjuistheden heeft kunnen zeggen. Nader bleek, dat hij geen tijd had om couranten te lezen en ge heel is afgegaan ophet strooibiljet van enkele opkoopers van eieren. Ter voorkoming van verder misverstand zij hier voor den zooveelsten keer herhaald, dat de Bond van eierhandelaren hoogstens 4 jaar, de V. P. N. bijna 13 jaar bestaat; dat de V. P. N. geen coöperatie is; dat de winkelstand en de cafe's geen schade zullen hebben van de eierveiling omdat de aan voerders hun geld moeten komen halen dat de eiermarkt volstrekt niet wordt gedood, doch dat de verkoop plaats heeft op een voor de landbouwers meer voordeelige wijze; en dat de Gemeente geen subsidie heeft toe gezegd om de zeer eenvoudige reden, dat er geen subsidie is gevraagd. Alle kosten wor den gedragen door de V. P. N., die daartoe bij machte is door haar uitnemende organi satie. De pluimveehouders hebben den ontzag lijken voorarbeid, welke de commissie zich getroostte om ook te Amersfoort, zoo gunstig gelegen aan een knooppunt van spoorwegen, een cier-veiling in het leven te roepen, be loond door flink aan te voeren en de groot handelaars hebben getoond dien arbeid te waardeeren door in groot aantal tegenwoordig te zijn en mooie prijzen te bieden. Gister op den eersten veilingsdag bleken 23 607 eieren aangevoerd en niet éen der kisten, welke een der andere V. P. N - instellingen in den lande had gezonden om de niet-verkochte eieren te verpakken en elders te doen veilen, is behoeven gebruikt te worden. Dat is heel anders dan de bedreigingen in het strooibiljet der opkoopersde handel komt niet, en jelui blijven met je eieren zitten. Al heel vroeg in den ochtend waren de Bestuursleden der onder-afdeeling in de weer feitelijk nog bezig, want in den nacht van Donderdag op Vrijdag is, nadat Dinsdag avond door de vergadering het besluit was genomen om reeds gister te veilen, nog geweldig hard door allen gewerkt om van het benedenlokaal van het voeder-magazijn een veilingslokaal te maken. Even vóór tienen kwamen de leden van het Dagelij ksch Bestuur der Gemeente met den Gemeente-secretaris en den Gemeente architect. Wethouder Van Esveld de Burgemeester was door lichte ongesteldheid zeer tot zijn leedwezen verhinderd dankte de veilings-com missie namens het Gemeente bestuur, dat met groote belangstelling heeft gade geslagen deze poging tot verbetering van de markttoestanden te Amersfoort en dat, als voor alles wat de bevordering van den handel en de nijverheid betreft, zeer groote belangstelling heeft voor deze veiling, welke den kooplieden zoowel als den aan voerders ten goede zal komen. Klokke 10 uur opende de heer Th.Lan ge n h o f f, veilingmeester van de V. P. N. te Amsterdam, de veiling met een welkomst woord tot de zeer talrijk aanwezigen en herinnerde, dat de V. P. N. bedoelt den handel hand in hand te doen gaan met de pluimveehouders en dat de handelaren van hem in 't bijzonder geen concorrentie hadden te duchten. Vervolgens werd overgegaan tot veilen in koopen van 100 stuks, met vermelding van kleur en gewicht per Kilo, met keuze van het restant van elke partij. De eerste partij werd afgemijnd op 80 stuivers per 100. De prijs liep van f 3.85 tot f 4.50op markt was de prijs f 3.90 tot f 4.40 per honderd. Even na half elf was de laatste partij ge veild en, gelijk gezegd, tot het laatste ei verkocht, zonder dat de veilingmeesters van elders ook maar éen partij behoefden op te houden. Daarna gingen de knechts der kooplieden pakken in de gebouwen aan de Vijver en de Krommestraat daarvoor ingericht, in een waarvan den wachtenden koffie werd aan geboden. De vooruitzichten zijn gunstig. Het hangt nu geheel af van de pluimveehouders of de veiling, die in hun belang werd opgericht, weldra een van de belangrijkste van ons land zal zijn. Blijkens advertentie in dit nummer zullen van Maandagmiddag tot Donderdagavond in den foyer van «Amicitia» kookproeven wor den gehouden van Maggi's producten, de toevlucht van zoo menige huisvrouw. Mogen de dames er druk gebruik van maken en er óok hun dienstboden heen zen den. Quick 1 gaat morgen, althans als het ter rein bespeelbaar is, naar «Daventria» te Deventer. Haar tweede elftal gaat naar D. O. S. 3, te Utrecht. H. V. C. gaat naar de hoofdcursianen, te Kampen. Bij de Donderdag ten overstaan van notaris C. A. van Blaricum gehouden veiling van vaste goederen werden de vier woonhuizen met vóór en achter gelegen erf, aan den Hoogeweg nos. 36 tot 42, samen groot 2.80 Aren en samen verhuurd voor f 500 per jaar, ingezet op f 3650 en opgehouden voor f 6400. Morgen is hier alleen geopend de apotheek van den heer Th. C. V. ter Maat, Hof 2. De lantaarns van auto's en rijwielen moe ten volgende week uiterlijk om zeven uur, die van de overige voertuigen uiterlijk om half acht zijn aangestoken. Gisterochtend omstreeks half acht is bij het in aanbouw zijnd R. K. jongeheeren pensionaat »Saint Louis», aan den Utrecht- scheweg, een steiger losgeraakt, waardoor twee metselaars van een aanzienlijke hoogte, men zegt wel 20 M., vielen. Een hunner, Van Denderen, kon naar zijn woning te Zeist vervoerd de ander, H. Flos, van hier, werd per brancard naar het St. Elisabeths-gasthuis gebracht. Het ongeval liep boven aller vewachting af zonder ernstige gevolgen. Zij werden niet levensgevaarlijk gewond. De politie nam een deel van den steiger in beslag. Door de recherche is hier gister aange houden een minderjarige jongen uit Utrecht, die onder verdachte omstandigheden een rijwiel trachtte te verkoopen. Bij navraag te Utrecht bleek, dat hij het rijwiel daar had ontvreemd. Hij is hedenochtend terug geleid en inge sloten. Aanstaanden Maandag zal voor den Krijgs raad te Arnhem worden behandeld de zaak contra den ie luitenant-vliegenier L. F. E. C., van de luchtvaart-afdeeling, beschuldigd van veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Beklaagde heeft op 13 December j.l. op den Utrechtscheweg te Amersfoort met zijn auto aangereden den loopknecht H. Butse- laar ten gevolge waarvan deze heeft beko men een breuk van het rechtersleutelbeen en een breuk van een rechterrib, terwijl hij blijvend voor 20 a 25 pCt. invalide zal zijn. In deze zaak zijn 7 getuigen gedagvaard, Mr. H. J. M. van den Bergh, advocaat te Amersfoort, zal als verdediger voor be klaagde optredenmr. M. Mendels is de raadsman van de wederpartij. Het leven is een boek, dat de dwazen vluchtig doorbladeren, maar dat de wijze aandachtig leest. Aaltje van de Peut. Harmpje, d. van Cil van den Broek en Hendrikje van Pan huis. Een natuurlijk kind. -- Jan Peter, z. van Wouter Adrianus Vorst en Engelina Battels. Wouter, z. van Jacobus Commijs en Adriana Heijkoop. Christiaan en Ma thilda Catharina Gladys, z. en d. van Arnaud Diemont en Maria Louise Luden. Trijntje, d. van Jan Adam en Gerarda de Gans. Joseph Dieudonné, z. van Gerrit Berghuijs en Christina Veis Heyn. Wilhelmus Pe trus, z. van Paulus Theodorus Beijer en Jo hanna Adriana Oremus. Grietje, d. van Breunis Jansen en Hendrika Krook. Jacob, z. van Johannes Vingerhoets en Elizabeth Hoogenboezem. Maria Wilhelmina Mar- garetha, d. van Willem Snitker en Johanna Maria Elisabeth van Oijen. ONDERTROUWD Pieter Mulder en Jannetje Buitenhuis. Folkert Stedehouder en Gijsje Vermeulen. Aalt Kraaikamp en Cornelia van Laar. GETROUWD Johannes Antonius Hazebroek en Francisca Hendrika Bogman. OVERLEDEN Johanna Cornelia Meerveld, 69 jr., echtg. van Gerrit Hulst. Levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht. Jan van den Hazel, 74 jr., wedn. van Aaltje van der Horst. Willem van den Berg, 54 jr., ongeh. Cornelia Rijn, 20 mnd. Jan Keijser, 52 jr., ongeh. Willemina Kebel, 68 jr., echtg. van Rijk Bakker. Maria Josephina Kappij. 58 jr., ongeh. Peter Bulder, 71 jr., echtg. van Grietje Hofman. Velerlei, óok advertentiën, moest uitge steld. Men seint ons: Aan kapitein J. J. van Pellecom, van het 5e regiment infanterie, is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit den militairen dienst onder toekenning van pensioen. PREDIKBEURTEN. Zondag 29 Maart. Evang. Luthersche kerk. Voorm. io'/j uur, dr. Toxopeus. Remonstrantsche kerk. Voorm. io'/a uur, ds. Hooykaas. Doopsgezinde kerk. Voorm. 10V2 uur, ds. Ten Cate. Gereformeerde kerk (Langegr.) Voorm. 10 uur, ds. Donner. Avond 5'/2 uur, ds. Donner. Gereformeerde kerk (Amicitia). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. Avond 5V2 uur, ds. Teerink. Een heer vraagt slaapkamer roet pension van 8 tot to Mei. Omtrek In- fanterie-kazerne. Br. m. prijsopg. No. A 8189, bur. Ha g sche Courant, Den Haag. GEVRAAGD een flinke TrieTeftderietS ^T^he. I* reau van de Amersfoortsche Courant, Korte gracht 9. Vrouwen Leest art. 163 Burg. Wet boek. Het gevolg zal zijn» dat U zich aansluit bij den Bijeenkomsten. Burgerlijke Stand ran Amersfoort van 19 tot en met 26 Maart. GEBOREN: Petronella, d. van Johannes Knoppers en Zat. en Zo. Bioscoop »De Arend». Dagelijks Bioscoop LangestraatOpenbare leeszaal en bibliotheek, Laantje 2, en R. K. openbare leeszaal en bibliotheek, Kampstraat 18. 29 Maart. Tentoonstelling Ambachtsschool, 10 tot 5 uur. 30 Maart. Jaarverg. Handelsschool. 31 Maart. Natuurhistorische vereeniging. 1 April. Protestantenbond. 2 April. Lezing mr. Th. Heemskerk. 3 April. Lezing mr. Jan van Best. 13 April. Onderlinge Hulp. 17 tot 20 Apr. Circus Althoff. 21 April. Emma-bloem. Concert Hekking-Kerrebijn. 23 April. Lezing Kernkamp, Faust. 24 tot 26 Apr. Kon. Militaire sportvereen. 29 April. Toonkunst, Faust. TTT.I1.4. u degelijk en net SCHILUKK- W lit enBEHANGERSWERK,tegen concurreerende prijzen, wendt u Schilder en Behanger, VALKESTRAAT 29-31. Eerste Amersfoortsche Olazenwasscberij en Paihewassching, Langestraat 37, Telef. 308. NIEUW in diverse modellen. Voor een degelijk en actief persoon, die over eenigen vrijen tijd kan beschikken, bestaat te AMERSFOORT gelegenheid om als AGENT te worden aangesteld voor eene der oudste Maatschappijen met afd. Volksverzekering. Zeer concurrente tarievenflinke aanbrengprovisie en incasso. Tegen storting van f 75.borgstelling, waarvoor 4 pCt. rentevergoeding, kunnen direct 190 verzekeringen KOSTELOOS overgenomen worden, waarvan overdracht onder leiding van den Districts inspecteur. Brieven met opgaaf van werkkring, beschikbaren tijd voor uitbreiding, enz. onder motto «Agent» aan het Bureau van de Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. Manaziin HE HOIfl Amersfoort, varken. magazijn aw n ÜTRECHTi Mariaplaats. gemaaKt en naar maat. bevat eene reusachtige sorteering der laatste Nouveauté's. MEN ZIE ONZE ÉTALAGES. Vraagt s.v.p. stalen-eollectie. Kassiers en Commissionairs in Eiïeeten. (Commanditaire Vennooten H. OYENS ZONEN te Amsterdam.) MUURHUIZEN 15 (naast de Nederl. Bank). TELEFOON 49. Openen CHEQUE- en GIRO-REKENING, zoowel voor handelaren als particulieren.

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 6