ie Irma T. J. 1. NIEUKEIII, hntan 77, Amersfoort. Het Bergholel is geopend. DE HUISHOUDGIDS. Zuinigin gebruik. Krachtig. Vol aroma. MAILDIENSTEN. Feuilleton. De valsche erfgenaam. Bureau tot publiciteit Tan Wetenschappelijk nieuws, gevestigd te AMSTERDAM AfdcelingSchriftelijke Cursussen, onder leiding van dr. P. BRANDSEN, ieeraar aan de Handelsschool te Amsterdam, mr. W. VAN DÉLDEN, procuratie-houder eener Bank-instelling, te Amsterdam, dr. F. H. FISCHER, dr. A. A. FOKKER, privaat-docent aan de Universiteit en Ieeraar aan de Handelsschool te Amsterdam, W. C. de GRAAFF, lector aan de Universiteit te Leiden, dr. J. M. HOOGVLIET, privaat-docent aan de Universiteit te Utrecht, dr. D. de LANGE, privaat docent aan de Universiteit te Groningen, dr. H. A. NABER, Ieeraar aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus te Hoorn, mr. Ch. THORS, advocaat en procureur te Amsterdam en andere bevoegde docenten. Wij organiseeren de volgende schriftelijke cursussen Nederlandsche Handelscorrespondentie, Fransch (voor beginners), Fransch (voor eenigszins gevorderden), Fransch (voor meergevorderden), Fransch (voor de akte L. O.), Frangcbe Handelscorrespondentie (voor beginners), Fransche Handelscorrespondentie (voor meergevorderdenexamen-cursus), Dnitsch (voor beginners), Daitsch (voor eenigszins go- vorderden), Dnitsch (voor meergevorderden), Dnitsch (voor de akte L. O.), Dnitsche Handelscorrespondentie (voor beginners), Dnitsche Handelscorrespondentie (voor meer gevorderden examen-cursus), Engelsch (voor beginners), Engelsch (voor eenigszins gevor derden), Engelsch (voor meergevorderden), Engelsch (voor de akte L. O.), Engelsche Handelscorrespondentie (voor beginners), Engelsche Handelscorrespondentie (voor meer gevorderden examen cursus), Boekhouden (voor menschen uit de practijk), Boekhonden (voor eenigszins gevorderden; examen-cursus), Boekhonden (voor akte M. O. K 12), De techniek der Administratie, Warenkennis, Handelskennis, Handelsrecht, llandelsaardryks- knnde, De techniek der Bedrijfs-reclame, Stenografie (systeem Groote), Macbineschrijven, Algemeen® litteratuurgeschiedenis, Italiaansch (voor beginners), Italiaansch (voor meer gevorderden), Spaan8ch, Deensch-Noorsch, Zweedsch, Russisch, Maleisch, Latyn, Esperanto, Natuurkunde (voor meergevorderden), Scheikunde (voor beginners), Dierkunde en physi ologic, Weer- en sterrekunde, Wiskunde (voor beginners), Wiskunde (examen-cursus voor de akte L. O.), Psychologie. Algenieene ontwikkeling, schryven zonder fouten, en goede 8t(jl. Een cursus duurt minstens 3 maanden, hoogstens anderhalf jaar. Het lesgeld is in het algemeen f5.— per kwartaal. Er bestaat persoonlijk contact tusschen docent en cursist. Wekelijks wordt den cursist een les toegezonden. Iedere les bevat de stof voor de week. De opgaven, enz. worden beantwoord en uitgewerkt in de eerstvolgende les; hiermee hebben de leerlingen dus hun werk te vergelijken. De leerlingen hebben het recht van vragen stellen. Is dit een absolute noodzakelijkheid, dan wordt het werk persoonlijk door den docent gecorrigeerd. Velen hebben onze cursusssen reeds met succes gevolgd en hebben aan onze schriftelijke cursussen een mooie positie te danken gehad. Ieder, die zich voor onze schriftelijke cursussen interesseert, vrage dadelijk ons gratis- prospectus aan, hetwelk alle verdere inlichtingen bevat. De Administratie van het Bureau is gevestigdSingel 276, te Amsterdam. Telefoon nummers: Noord 10789 en 10148. Afgescheiden van deze cursussen wordt door ons een schriftelijke cursus gepubliceerd welke bestemd is voor vrouwen, die, zonder Fróbel-onderwijzeres te zijn, onze kleintjes moeten bezighouden. De cursus is dus niet voor kinderen bestemd, maar voor jonge moeders en onderwijzeressen. Bureau tot publiciteit van Wetenschappelijk nieuws JOH. GÖBEL Jr., Directeur. Gouden Medaille, Gent 1908. Onder redactie van mevrouw W. van der VECHT, Oud-Ieerares in Koken en Voedingsleer. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en franco verkrijgbaar bij iederen Boekhandelaar en aan het bureau van »DE HUISHOUDGIDS* Burgstraat 65, UTRECHT. met Yauille fl.50 per Kilo. In iedere bus is een bondrie of meer dezer bons geven recht op gratis toezending van een paK. Hopjes. Bonbons. Tabletten. bus Cacao, enz. In mooie luxe-bnssen verkrijgbaar by H MAJOOR en G. EGBERS, beiden te SoestJ. DE JONG Czn., te Overmeer (Neder- horst den Berg)M. R. N. OOSTERVEEN, Langestraat 46 en Amhemschestraat 11 J. VAN GENDEREN, Amhemschestraat 35; H. VAN DEN AREND, Langestraat 114 N. KOK, Soesterweg 165; en W. C. HOTTINGA, Leusderweg 22, allen te Amersfoort; eri EN-GROS bij WIJZE TAM VERZENDING. Laatste Bosuchtino APRIL. OOST-INDIË. Uit Amsterdam, met de s.s. der Maatschappij Nederland. 10.— '8 »v. 10, 24 Uit Rotterdam, met de 8.8. der Rotterdamsche Lloyd. 10.- 's av. 8, 17 Over Genua, met de 8.8. der Maatschappij Nederland.'1 6.05 'sm. 8, 22 Over Marseille, met de 8.8. der Rotterdamsche Lloyd.') 8.10 'bsv. 14, 28 Id. met de Fransche pak- 4, 18 boot. 6.25 'b m. Over Brindisi, met de En 10, 24 gelsche pakketboot 10.45 m. 8, 17 Over Napels met de Dnit sche pakketboot 8.10 'BAT. 1, 15, 29 SURINAME. uit Amsterdam. 10.— 'sav. 3, 17 over Saint Nataire. 6.25 's m. 28 over Southampton. 10.— 'sav. 8, 18 CURAQAO. 6, 20 1 over Amsterdam. 10.— 'sav. over Hamburg 10.— 'sav. over New-York 5.15 'eav. Dinsdag en Vrijdag eikei) Dinedag en Vr\jdag, laatste NOORD-AMERIKA buslichting 5.15 'savonds; Zon- en Feest dagen 10.— 's avonds. Nazending 5 15. Suppletoire mail voor brieven, briefkaarten en aangetee- kende stukken van allerlei aard 6.25 's morgens. Ter drukkerij van de Naam- looze Vennootschap „De Amers- foortsche Courant voorheen firma A. H. van Cleeff" worden spoe dig, net en billijk vervaardigd; Aunplakbilletten Aandeelen Bestekken Bonboekjes Briefhoofden Circulaires ChCques Doodsberichten Dissertaties Enveloppen Facturen Formulieren fleleibilletten Huwelüksbrieven In wikkelpapieren Jaarverslagen Kennisgevingen linieerwerk Menu's Nota's Orderbriefjes Pandbrieven Pryaoouranteu Quitantiën Registers Rouwbrieven Staten werk Tarieven Trouwbrieven UitnoodigingsbriaVon Verlovingskaarten Visitekaartjes Wissels Zegels en elk ander voorkomend boek- of steendrukwerk. 11.) „Jawel, een gravin wordt „lady" genoemd, heb ik ontdekt. Ik ben geen autoriteit in die dingenik neem ze maar zooals ik ze vind Hij speelde zenuwachtig met den horlogeketting, die hem nu niet meer ontbrak. „Die dingen komen vanzelf in ordealles is Dog nieuwals je een poosje gednld hebt, zal de rest wel vol gen". „Ik dacht, dat ik een étage zou krijgen", zeide mevronw Fleming pruilend. „Ik wil niet in een hotel blijven wonen". „Op een étage zoudt u het nóg stiller hebben; u zondt daar zitten als Robinson op zijn eiland". „Ik kan toch uitgaan", mopperde zij, „ik kan gaan rijden". „U kant nu óok uitgaan de straat is vrij. Ik geef u mijn woord, dat het voor mij ook niet allemaal zoetekoek is I U denkt, dat ik een lekker leveDtje heb en in zeker opzicht ia dat ook zoo maar er komt ook heel wat teleurstelling bij". Maurice zuchtte diep en vervolgde: „Zoo min als u vooruit kon zien, dat u zoudt moeten wonen in een hotel, heb ik er naar ver langd, op een dorp te blijven. Ik verlangde een hoop geld ineens; ik houd niet van die cheques; telkens als hij mij er een geeft, word ik er aan herinnerd, dat ik een dief ben". „Praatjes" sprak mrs. Fleming ongeduldig, ,je bent nooit te voldoen, geloof ik. Al was je sir Philip Jardine, dan zon je nög wat vinden aan te merken". „Zoodra ik „sir Philip Jardine" ben zult u vijf duizend pond per jaar hebben" zei Maurice »en dan kunt u een dozy n étages huren als u lust hebt". „Met niemand om mij er te bezoeken ik zeg u, dat ik behoefte heb, kennissen te maken. Zelfs vijf duizend per jaar geeft mij niets, als ik geen relaties heb 't Is geen nieuwigheidje, wat ik u zegvan 't begin af, toen we zaten in Lennox-street, zeide ik u, dat ik een even goed huwelijk wilde doen als dat met Phil zon geweeBtzijn. 'tls volstrekt mijn smaak niet, hier of daar maar wat kennissen op te pikken en het geld te laten rollen; ik wil trouwen met een grooten meneerik wil in de hoogste kringen komen". „Nu, misschien zal u dat lukken". „Waarom niet?" riep zij, saoeilyk baar heftig heid bedwingend. „Let er eens op, aan welke vrouwen het is gelukt 1 Flossie Coburg, een café-chantant-ster en zoo mager als een lat, hebben ze mij verteld." Maurice maakte een afwerend gebaar, waa jp mevrouw Fleming even zweeg. Spoedig ervoigde zij echter „Als zij dat kan met niets dan haar mooie gezicht, geloof ik, dat ik er óok wel toe in staat ben. Flossie Coburg is nu hertogin, alstublieft 1 En zoovelen meer zyn: gravin zus en lady zool Ieder weet, waar ze vandaan kwamen. Ik behoef niet te trouwen van het calé-chantant-tooneel ik kan het doen, zooals 't behoort, en ik kan ge presenteerd worden, alsof ik onder de deftigste lui ben grootgebracht. Ik dacht, dat jij je zoudt herinneren, dat je alles aan mij te danken hebt; ik dacht, dat je blij zou zijnbegeerig om mij dat zooveel mogelijk te vergelden". „Maar wat wilt u dan dat ik doen zal?" vroeg Maurice weer, „ziet u de moeilijkheden niet? Ik ben overal een vreemdeling, net zoo goed als uzelf; ik kan mijn entree in die mooie „wereld" niet doen met mevrouw Fleming aan mijn arm. Wacht een paar maandenwacht tot ikzelf wat gewend ben aan mijn omgeving; wacht tot de menschen aan mij gewend ziin. Ik vergeet vol strekt niets; maar geef mij den tijd". De waarheid in dit antwoord was duidelijk genoeg voor Rosa om haar nogmaals voor den geest te brengen hoe glad alles zou loopen, als ze maar zijn vrouw kon worden. Toen hij vertrokken was, vroeg zij zich af, of de kans daarop zon ontstaan zijn, als zij wat langer haar ontevredenheid had weten te ver- bergen. Had haar vroeger gepruttel hem afge schrikt? Nu had ze hem heelemaal van zich afge8tooten. Hoe dom was zij geweestZe had terrein verloren, in plaats van te winnen. Zij bedroog zichzelve altijd door toe te geven aan haar opwellingen. Tochmisschien, door een anderen toon aan te slaaD, kon ze zijn oogen openen voor het feit, dat ze een knappe vrouw was. Hij merkte gauw genoeg de schoonheid van anderen op. Wat hadden zijn blikken gedwaald naar de mooie vrouwen, die ze gezien hadden in het res taurant. Dat had ze hem nooit vergeven. Hun bedrog liep nu geen gevaar, ontdekt te worden, en 't zou het kostelijkste zijn, dat ze kon doen, hem te trouwen. Ja, ze zou een lieve- ren toon aanslaan; ze zou wachten, zooals hij haar verzocht te doen. Het bondgenootschap tusschen hen beiden gaf haar het voordeel, dat ze zijn eenige vertrouwde kon zijnmet geduld en tact kon ze misschien toch wel lady Jardine worden. Terwyl de jonge man snakte naar vrijheid was de baron langzamerhand tot een pant ge komen, waar hun gedachten elkaar ontmoetten. Op zekeren dag, toen Maurice de krant, waar uit hij had voorgelezen, had neergelegd en Sir Noel als naar gewoonte, hem vriendelijk had gedankt, ontstond er een lange stilte. Eindelijk zeid de baron „Philip ik heb over je gedacht Ja, ik heb gedacht". „Over mij?" Sir Noel antwoordde Diet dadelijk, maar knikte herhaaldelijk om te kennen tegeven.dat hij het goed met zichzelven eens was. „Ik heb er over gedacht, dat het leven hier wel vervelend voor je moet zijn, vooral nu ver scheidene van de buren ons gauw gaan verlaten. Ik verlaat Croft Court niet; éen tehuis is voor my genoegik heb het huiB te Londen nog nooit gezien". „Welk hais het onze?" vroeg Maurice verrast „ik wist niet, dat er een was". ..Zeker, is er een huis, in Prince's Gardens dat heb ik je toch al verteld". „Ik herinner 't mij niet". „Nu dan, 't is zooin Prince's Gardens. Waarom zou ik er een geheim van maken 1 Maar wat ik je zeggen wilde, och, je brengt my in de war met je gekke vragen Ja, de buren gaan naar stad en Oakenhurst zal nu heel vervelend worden, vooral voor jou". „Buitendien je moet je ook eens laten zien te Londen je moet niet hier begraven blijven je hebt ook andere dingen te doen". Maurice haalde diep adem. De oude heer ver volgde „Je zoudt kunnen gaan wonen in het huis. In Piccadilly bijvoorbeeld. Ja, een mooi appar tement in Piccadilly I 't Is geen levsr voor een jongen man, heele jaar hier te zitten. Je kunt een rijtuig nemen, een brougham of een phae ton, wat je maar wilt. Je moet bedenkeD, dat je een positie hebt, dat er iets van je verwacht wordt". Hij praatte net of Maurice zich hevig tegen het voorstel had verzet. „Zie je, ging hij voort, op zijn knieën slaande met de vlakke hand, je moet een toelage heb ben laten we zeggen drieduizend pond per jaar. Is dat genoeg, drieduizend pond ,,'t Is heel edelmoedig" zeide Maurice dank baar. „Er ia geen sprake van edelmoedigheid. Je hebt er recht op. En ik zie graag, dat je 't doet. 't Is te gek, zooals je nu leeft, net als eeu jongeD, die zijn zakgeld krijgt, 't Wordt immers later toch allemaal voor je! Drieduizend pond per jaar is niet zooveel, dat ik 'l niet kan mis senmaar zal't voor jou voldoende zyn Je mort kamers nemen dat is 't beste. Ik ben geen vol doende gezelschap voor jete Londen zal je prettiger kameraden vinden dan een onden hoes tenden vader wien je de krant moet voorlezen. En ix zal 't heel goed stellenmaak je maar niet ongerust. Ik heb myn eigen tijdkorting en ik ik denk veel. Op mijn leeftyd is iemand 't best alleen. Maar maar ik zal je toch mis sen, Philip je komt toch wel eens naar juy kijken (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 4