Concoars-Hippique sportterrein Birkhoven „EYSINK" Rijwielen lichten gang en soliditeit. to lm T. J. B. N1WEI1JK, Mém 17, Mrtort. op ZOIDAG 36 APRIL a.i., t© Amersfoort. Zuinig in gebruik. Krachtig. Vol aroma. Solied. Sierlijk. zijn overal bekend door hun Snel. Sterk. MAILDIENSTEN. Feuilleton. De valsche erfgenaam. der Koninklijke Militaire Sportvereeniging, des middags Half twoc, op Het Pasee-partont voor heeren f 1.B0, voor dames fl.--. Middenterrein f0.25. Bureau tot publiciteit van Wetenschappelijk nieuws, getestigd te AMSTERDAM. Afdeeling: Schriftelijke Cursussen, onder leiding van dr. P. BRANDSEN, leeraar aan de Handelsschool te Amsterdam, mr. W. van DELDEN, procuratie-houder eer.er Bank-instelling, te Amsterdam, dr. F. H. FISCHER, dr. A. A. FOKKER, privaat-docent aan de Universiteit en leeraar aan de Handelsschool te Amsterdam, W. C. de GRAAFF, lector aan de Universiteit te Leiden, dr. J. M. HOOGVLIET, privaat-docent aan de Universiteit te Utrecht, dr. D. de LANGE, privaat docent aan de Universiteit te Groningen, dr. H. A. NABER, leeraar aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus te Hoorn, mr. Ch. THORS, advocaat en procureur te Amsterdam en andere bevoegde docenten. Wij organiseeren de volgende schriftelijke cursussen Nederlandsclie Handelscorrespondentie, Frnnsch (voor beginners), Fransch (voor eenigszins gevorderden), Frausch (voor meergevorderden), Fransch (voor de akte L. O.), Fransche Handelscorrespondentie (voor beginners), Fransche Handelscorrespondentie (voor meergevorderden examen-cursus), Dnitsch (voor beginners), Dnitsch (voor eenigszins ge vorderden), Dnitseh (voor meergevorderden), Dultsch (voor de akte L. O.), Duitsche Handelscorrespondentie (voor beginners), Duitsche Handelscorrespondentie (voor meer gevorderden examen-cursus), Engelsch (voor beginners), Engelsch (voor eenigszins gevor derden), Engelich (voor meergevorderden), Engelsch (voor de akte L. O.), Engelsche Handelscorrespondentie (voor beginners), Engelsche Handelscorrespondentie (voor meer gevorderden examen-cursus), Boekhouden (voor menschen uit de practijk), Boekhouden (voor eenigszins gevorderden; examen-cursus). Boekhouden (voor akte M. O. K 12), De techniek der Administratie, Warenkennis, Handelskennis, Handelsrecht, Handelsnardryks- knnde, De techniek der BedrO'fs-reclame. Stenografie (systeem Groote), Macbineschrijven, Algemeene litteratuurgeschiedenis, Italiaansch (voor beginners), Italiaansch (voor meer gevorderden), Spaansch, Deensch-Noorscb, Zweedsch, Russisch, Maleisch, Latyn, Esperanto, Natuurkunde (voor meergevorderden), Scheikunde (voor beginners), Dierkunde en physi- ologie, Weer- en sterrekunde, Wiskunde (voor beginners), Wiskunde (examen-cursus voor de akte L. O.), Psychologie. Algemeene ontwikkeling, schreven zonder fouten, en goede styi. Een cursus duurt minstens 3 maanden, hoogstens anderhalf jaar. Het lesgeld is in het algemeen f5.— per kwartaal. Er bestaat persoonlijk contact tusschen docent en cursist. Wekelijks wordt den cursist een les toegezonden. Iedere les bevat de stof voor de week. De opgaven, enz. worden beantwoord en uitgewerkt in de eerstvolgende les; hiermee hebben de leerlingen dus hun werk te vergelijken. De leerlingen hebben het recht van vragen stellen. Is dit een absolute noodzakelijkheid, dan wordt het werk persoonlijk door den docent gecorrigeerd. Velen hebben onze cursusssen reeds met succes gevolgd en hebben aan onze schriftelijke cursussen een mooie positie te danken gehad. Ieder, die zich voor onze schriftelijke cursussen interesseert, vrage dadelijk ons gratis prospectus aan, hetwelk alle verdere inlichtingen bevat. De Administratie van het Bureau is gevestigdSingel 276, te Amsterdam. Telefoon nummers: Noord 10789 en 10148. Afgescheiden van deze cursussen wordt door ons een schriftelijke cursus gepubliceerd, welke bestemd is voor vrouwen, die, zonder Fröbel-onderwijzeres te zijn, onze kleintjes j moeten bezighouden. De cursus is dus niet voor kinderen bestemd, maar voor jonge moeders en onderwijzeressen. Bureau tot publiciteit van Wetenschappelijk nieuws JOH. GÖBEL Jr., Directeur. In iedere bus is een bondrie of meer dezer bons geven recht op gratis toezending van een pais. Hopjes. Bonbons. Tabletten. Pus Cacao, enz. In mooie luxe-bussen verkrijgbaar by H. MAJOOR en G. EGBERS, beiden te SoestJ. DE JONG Czn., te Overmeer (Neder- horst den Bertr); M. R. N. OOSTERVEEN, Langestraat 46 en Arnhemschestraat 11 J. VAN GENDEREN, Arnhemschestraat 35 5 H. VAN DEN AREND, Langestraat 114 N. KOK, Soesterweg 165; en W. C. HOTTINGA, Leusderweg 22, allen te Amersfoort; en EN-GROS bij met vanille fl.50 per Kilo. WIJZE tah VERZENDING. li at8tk Bdsliohtino APRIL. MEI. OOST-INDIË. Uit Amsterdam, met de e.s. der Maatschappij Nederland. 10.- 'sat. 10, 24 8, 22 Uit Rotterdam, met de s.s. der Rotterdamsche Lloyd. 10.— at. 8, 17 1, 15, 29 Over Genua, met de s.b. der Maatschappij Nederland 10.— 'tav. 8, 22 5, 19 Over Marseille, met de s.e. der Rotterdamsche Lloyd.1) 8.10 'sav. 14, 28 32, 20 Id. met de Fransche pak- boot.') 8 25 'e ni. 4, 18 2, 16, 80 Over Brindisi, met de En 10, 24 8, 22 gelsche pakketboot.') 10.45 'ara. 8, 17 1, 15, 29 Over Napels met de Duit sche pakketboot.' 8.10 'tav. 1, 15, 29 18, 27 SURINAME. uit Amsterdam. 10.— 'aav. 3, 17 28 7, 21 over Saint Nataire. C.25 's m. 12 over Southampton. 10.— 'sav. 8, 18 4, 18 CURAQAO. over Amsterdam. 10.— 'sav. 6, 20 7, 21 over Hamburg 10.— 'sav. 1 6, 19 over New-York 6.16 'sav. Dinsdag en Vrijdag Dinsdag en Vrijdag NOORD-AMERIKA Nazending 5.10. Suppletoire mail voor brieven, briefkaarten en aangetee- kende stukken van allerlei aard 0.25 'g morgens. Ter drukkerij van de Naam- looze Vennootschap „De Amers- foortscheCourant voorheen firma A. H. van Cleeff" worden spoe dig, net en billijk vervaardigd Asnplakbilletlen Aandeelen Bestekkeu Bonboekjes Briefhoofden Circulaires Chêque» Doodsberichten Dissertaties Enveloppen Facturen Formulieren fieleibilletten Huwelijksbrieven Inwikkelpapiereu Jaarverslagen Kennisgevingen Liuieerwerk Menu's Nota's Orderbriefjes Pandbrieven Prijscouranten Quitantiën Registers Rouwbrieven Statenwerk Tarieven Trouw brieven Uilnoodigingsbrieveu Verlovingskaarten Visitekaartjes Wissels Zegels en elk andsr voorkomend boek- of steendrukwerk. 14.) Dezo woorden deden bij Maurice den wensch opkomen, dat hij lady Wrensfordsley ïd baar kindsheid had gekend; maar 't viel hem tegelijk moeilijk, zich haar voor te stellen als kind. Hij wilde hierover iels z»ggen, maar natuurlijk verliep het juiste oogen blik, terwijl hy er over dacht; dus moest hij zijn toevlucht nemen tot een banaliteit en zeide bij „De kindsheid is de gelukkigste tijd". Deze gemeenplaats, nög afgezaagder in zijn ooren door den tegenzin, waarmee hij haar over de lippen bracht, vond weerklank bij juffrouw Savile. „Vindt u zei ze. „Is 't heusch „Ja, dat meen ik", verzekerde bij. „Mijn kin derjaren waren de gelukkigste tijd van mijn le ven". „Hoe heerlijk 1" zuchtte juffrouw Savile; „ik was zoo'n schrikkelijk ondeugend nest, dat ik al- tijd straf kreeg. Weet je nog wel, Helen Doch de aandacht van bet jongemeisje was afgeleid. Er was juist gesproken over een sterf geval, dat beschouwd werd ais e6n groote ver lichting voor de weduwe, en lady Wrensfordsley verzocht, haar te herinneren, dat ze een briefje van rouwbeklag moest schrij ven vóór ze uitgin gen. Maurice stond op en nam afscheid. Het beeld van die kamer en het bewustzijn, dat bij zich nooit minder voordeelig bad kunnen voordoen, bleven zijn gedachten bezig houden. Hy wa« misnoegd, en die misnoegdheid, buiten j alle verhouding tot de oorzaak, nam toe, terwijl bij voortwandelde. Hy dacht met tegenzin aan da uitnoodiging, welke hy voor dien avond had aangenomen, en plotseling vond hij zijn leven weer even leeg als in de dagen, toen bij op Croft Court hongerde naar de stad. Het werd hem nu duidelijk, dat er in de heele wereld geen ziel was, die eigenlijk wat om hem gaf. Behalve misschien de oude man, wiens gene genheid bij had gestolen. Hij voelde zich een zaam en ellendig. Ken hartstochtelijk verlangen naar sympathie bebeerschte hem, hoewel hij zijn leed niet onder woorden had kunnen bren gen. Hij smachtte naar den handdruk van een vrouw, die hem begreep; die begreep wat het was, waarvan hij zichzelven slechts vaag reken schap kon geven. Hy had er over gedacht, waarheen hij zou gaan als Londen begon leeg te loopen, en hij neigde naar Trouville, waar bij verscheidene aardige lui zou ontmoeten, die hij kende. Doch toen de regatta te Cowes achter den rug was, ging hij niet naar Trouville, maar naar Oakeu- hur8t. Het leven, dat bij leidde, vervulde hem met verachting voor zichzelven, en hij gevoelde een hevig veriangen, er een eind aan "te maken. Hij wist wel, dat dit beter gevoel het gevolg was van de toevallige ontmoetingen met het meisje, wier trotecbe reinheid hem beschaamd deed worden over zichzelven, doch hij trachtte zich wijs te maken, dat de kracht, welke hem naar Croft Court trok, niet Jag in het verlangen, haar weer te zien. Dikwijls gedurende de laatste veertien dagen had hij tegen zichzeiven gezegd, dat hij, de rozen die hij kon plakken wegwerpend om de lelie te bewonderen, afstand deed van de werke lijkheid ter wille van een schaduw, want na tuurlijk zou niemand minder belang stellen in hetgeen hij deed, dun zy. Hij zou altijd een onwaardige, een vreemde voor haar blijven. Doch de bewondering, die ze in hem opwekte, werd niet verminderd door het bewaetzijn, dat hij vergeten was, zoodra hy haar den rug had toegewend, en sinds zijn bezoek in Chapelstreet, had hij geen uitnoodiging afgewezen voor huizen, waar hy haar hoopte te ontmoeten. Het meisje was nog geen vijf-en-twintig, zij had .nooit éen woord tot Maurice gesproken, dat haar onderecheidde van de welopgevoede menigte, waaronder zij zich bewoog, geen glimp van haar ziel had ze hem getoond behalve hetgeen elke deugdzame vrouw, die mooi is toont in haar blik aan eiken man die verbeel dingskracht bezit. Toch had ze hem tot zich getrokken zonder een enkele poging en zonder opzet. Te Oakenhurstzag bij haar natuurlijk dikwijls, en haar gesprekken waren voor hem van groote beteekeniB. Haar gelaatstrekken, haar houding, de plooien van haar kleed, het stond alles vast gegrift in zijn geheugen. Zijn verbeelding was milder voor hem dan zij, en in zijn droomen sprak bij zoo vrij met haar, als hij ooit durfde hopen tegenover iemand te zijn. Inderdaad maakte hij slechts zeer langzame vorderingen in haar gunst, en hoewel hij niets durfde zoeken dan haar vriendschap, vernederde hem haar terughouding. Eens, toen hij geluncht had op Whichcote, was hij een paar minuten alleen met haar in den tuin. Hij had zich nooit op grooter afstand gevoeid urn gedurende het laatste half uur; 't watjhaast, of hij haar voor het eerst ontmoette. „Ik begri,p 't niet" mompelde hij, terwijl hij meer tot zichzelven dan tot haar sprak. Haar oogen dwaalden vragrnd naar hem; 't was louter oe nieuwsgierigheid, die enkel door beleefdheid v/erd voorgeschreven. „Ik begrijp 't niet, waurom ik zoo weinig vind 2,1? u,.t.® ze«5Ken- Dwaze bekentenis, nietwaar? Eigen.y» moest ik zoo'n bekentenis niet doen. Zou ik u iets mogen vragen?" „Waarom niet?" sprak ze kalm. „Wat hebt u my te vragen, meneer Jardine?" „De vraag iB eigenlijk nög dwazer dan de bekentenisik wilde u vragen, of u een hekel aan mij hebt". „Een hekel aan u hebben Zij keek even verbaasd. „Waarom zou ik dat? Wat een zon derling idee". „Wal 'n plompe vraag, bedoelt u", zei Maurice. „Dat is 't nu juistik voel mij zoo plomp en onhandig, als ik in uw gezelschap ben. O, versta mij goed, u is beleefd en vriendelyk genoeg, maar ik heb het onaangename gevoel, dat u alles verkeerd vindt, wat ik doe". „Heb ik te kennen gegeven, dat u verkeerd deedt?" vroeg zij. „Dat zou heel onbeleefd van mij geweest zijn, en dan mag ik u zeker wel excuus vragen". „Neem het in ernst op", smeekte hij„u weet wel, dat ik het niet zou zeggen, als u mij wer kelijk een excuus schuldig was; munr onbewust zeggen uw oogen mij, dat ik verkeerd doe; soms hoor ik 't in uw stem, als u antwoordt. U vertegenwoordigt voor mij een wereld, die nog heel nieuw voor my is, lady Helen, en u doet mij gevoelen, dat ik in die wereld een vreemdeling zal zijn, zoolang ik leef". ,,'t Spijt me" zeide ze na een pouze. „Ik heb het dan bij ongeluk gedaan want ik behoef u niet te zeggen, dat het zonder bedoeling was. U herinnert mij aan hetgeen een vrouw mij eens heeft gezegd. Toen wij heel goede vriendinnen geworden waren, bekende zij mij„Eer ik je goed kende, gaf je mij altijd het gevoel, dat mijn japon niet goed zat"... Ik verzeker u,dat ik heel natuurlijk ben; ik zou het akelig vinden, als ik geaffecteerd was". „Dat weet ik", sprak Maurice. „Ik weet, dat al wat u doet, u even gewoon is als adem te halendaarom moet ik u wel plomp en onhandig voorkomen". „U houdt vast aan een woord, dat ik in de allerlaatste plaats zou hebben gebruikt, en dat is meer dan zonderling van u. Ik weet nu zelfs nog niet, welke mijn fout is". (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 4