Kwaliteit, niet de Prijs Continental Banden Dadelijks ontvangit wan nieuwe rijwielen in het Fongei'N-niagaxijn Langestraat 94, Telef. no. 58. Stoomwasscherij W. G. BURGER, WETENSCHAP - TECHNIEK - KIT Feuilleton. De valsche erfgenaam. Vertegenwoordiger A. DEIN HEIJEn ZEIST. tess- AMERIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gebaald en gebracht. BV* PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. Bureau tot publiciteit van Wetenschappelijk nieuws, gevestigd te AflSTEKDAM. Afdeeling: Schriftelijke Cursussen, onder leiding van dr. P. BRANDSEN, leeraar aan de Handelsschool te Amsterdam, mr. W. vak DELDEN, procuratie-houder eener Bank-instelling, te Amsterdam,dr. F.H.FISCHER, dr. A. A. FOKKER, privaat-docent aan de Universiteit en leeraar aan de Handelsschool te Amsterdam, W. C. de GRAAFF, lector aan de Universiteit te Leiden, dr. J. M. HOOGVLIET, privaa'-docent aan de Universiteit te Utrecht, dr. D. de LANGE, privaat docent aan de Universiteit te Groningen, dr. H. A. NABER, leeraar aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus te Hoorn, mr. Ch. THORS, advocaat en procureur te Amsterdam en andere bevoegde docenten. Wij organiseeren de volgende schriftelijke cursussen Nederlandsclie Handelscorrespondentie, Fransch (voor beginners), Fransch (voor eenigszins gevorderden), Fransch (voor meergevorderden), Fransch (voor de akte L. O.), Fransche Handelscorrespondentie (voor beginners), Fransche Handelscorrespondentie (voor meergevorderden examen-cursus), Dnitsch (voor beginners), Duitsch (voor eenigszins ge vorderden), Duitsch (voor meergevorderden), Duitsch (voor de akte L. O.), Duitsche Handelscorrespondentie (voor beginners), Duitsche Handelscorrespondentie (voor meer gevorderden examen-cursus), Engelsch (voor beginners), Engelsch (voor eenigszins gevor derden), Engelsch (voor meergevorderden), Fugelsch (voor de akte L. O.), Engelsche Handelscorrespondentie (voor beginners). Engelsche Handelscorrespondentie (voor meer gevorderden examen-cursus), Boekhouden (voor menschen uit de practijk), Boekhouden (voor eenigszins gevorderden; examen-cursus). Boekhouden (voor akte M. O. K 12), De techniek der Administratie, Warenkennis, Handelskennis, Handelsrecht, Handelsaardryks- konde, De techniek der Bedrijfs-reclame. Stenografie (systeem Groote), Machineschrijweu, Algemeene litteratuurgeschiedenis, Italiaausch (voor beginners), Itallaansch (voor meer gevorderden), Spaanseb, Deensch-Noorsch, Zweedscb, Russisch, Maleiscb, Latijn, Esperanto, Natuurkunde (voor meergevorderden), Scheikunde (voor beginners), Dierkunde en physi ologic, Weer- en sterreknnde, Wiskunde (voor beginners), Wiskunde (examen-cursus voor de akte L. O.), Psychologie. Algemeene ontwikkeling, schreven zonder Fouten, en goede stijl. Een cursus duurt minstens 3 maanden, hoogstens anderhalf jaar. Het lesgeld is in het algemeen F5. per kwartaal. Er bestaat persoonlijk contact tusschen docent en cursist. Wekelijks wordt den cursist een les toegezonden. Iedere les bevat de stof voor de week. De opgaven, enz. worden beantwoord en uitgewerkt in de eerstvolgende les; hiermee hebben de leerlingen dus hun werk te vergelijken. De leerlingen hebben het recht van vragen stellen. Is dit een absolute noodzakelijkheid, dan wordt het werk persoonlijk door den docent gecorrigeerd. Velen hebben onze cursusssen reeds met succes gevolgd en hebben aan onze schriftelijke cursussen een mooie positie te danken gehad. Ieder, die zich voor onze schriftelijke cursussen interesseert, vrage dadelijk ons gratis prospectus aan, hetwelk alle verdere inlichtingen bevat. De Administratie van het Bureau is gevestigd: Singel 276, te amsterdam. Telefoon nummers: Noord 10789 en 10148. Afgescheiden van deze cursussen wordt door ons een schriftelijke cursus gepubliceerd welke bestemd is voor vrouwen, die, zonder Fröbel-onder wijzer es te zijn, onze kleintjes moeten bezighouden. l)e cursus is dus niet voor kinderen bestemd, maar voor jonge n oeders en onderwijzeressen. Bureau tot publiciteit van Wetenschappelijk nieuws JOH. GÖBEL Jr., Directeur. OPENBARE LEESZAAL Beukenlaan 2. Vrjje toegang voor ieder boven 18 jaar. Couranten Vakbladen Tijdschriften Boeken Adresboeken. UITLEENBIBLIOTHEEK. CREDIET-VEREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort. mr. H. J. M. van den BERGH. wilhelminastraat 5. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden A déposito rekening-courant. moet bij de keuze van banden beslissend zijn. Een goede band kost wel is waar goed geld, maar daarvoor is hij ook Êduurzamer. Wanneer U berijdt, dan hebt u dezen »goeden« band. Zijn wereld-reputatie werd door kwaliteit gevestigd Continantal-Caoutchoucien Gulta-PercharCo.,Amsterdam. 23.) Bleek en in gedachten verzonken stond lady Helen voor Maurice; hij beefde bij baar zwijgen. „Ik ben u niet waardig", hernam bij, „o, dat weet ik. Maar geen schaduw van zorg zal u ooit beroeren.... Ikj wil ulleen leven om u gelukkig te maken.... Mijn leven zoudt u tot een hemel maken.... Ik aanbid uik ken geen andere, die u gelijkt. Ik kan u niet zeggen, hoe lief ik u heb ik sta vóór u als een knaap, ik vind geen woorden...." „Denkt u zóo hoog over mij Hij kwam naderbij. „Geeft u mij hoop?" vroeg bij. „Ach", zeide ze, half schertsend, „als ik zóo iets wonderbaars voor u ben, zou het zelfzuchtig zijn, te weigerenis 't niet „God moge u beschermen, en laat mij het doen 1" fluisterde hij, haar hand kussend hij durfde haar lippen nog niet aanraken. „U maakt mij tot den gelukkigsten man op aarde". Op dit oogenblik werd haar moeders stem ge hoord en even daarna stond lady Wrensfordsley in de kamer. „Bobbie zal den trein miesen, als hij niet voortmaakt" zeide ze, „waar is hij „Lady Wrensfordsley", zeide Maurice, „wilt u mij uw dochter geven? Ik verdien haar niet, maar ik zal alles doen om baar te verdienen". De moeder omvatto beiden met een verbaasden blik. „Dat is inderdaad een verrassing 1" zeide ze aangedaan. „Maar.... wat mij betreft, van harte gaarneer is geen man, wiea ik haar liever zou gunnen". Zij opende haar armen, en Helen liet zich hoogst passief door haar omhelzen. „Ik wilde wel, dat Bobbie 't wist, eer hij heengaat, mama" fluisterde het meisje. Bijna op het zelfde oogenblik kwam het jongmenech haastig binnen om vaarwel te zeggen, en lady Wrensfordsley sprak: „Je moet eerst nog even feliciteeren". Seymour zag van zijn nicht naar Maurice en van hem nRar haar, werkelijk verbaasd. „Wat 't Is toch niet waar riep hij vrij ónnoozel. „Nu, allebei van harte gefeliciteerd.... Dus daarom lachte je" voegde hij er fluisterend bij, voor haar alleen verstaanbaar. „Daarom lachte ik 1" „Duizendmaal gefeliciteerd". „Dunk je I" zeide ze, hem onverschillig de hand toestekend. Haar groote voldoening mocht haar duidelijk maken, dat haar genegenheid voor haar neef niet zeer diep was gegaan, maar 't was een zwakheid, waaraan ze liever niet meer denken wilde. Haar gee9t werd nu meer beziggehouden door het ontleden van haar gevoelens voor Maurice. Had zy wijs gedaan? Zy was allang voorbereid geweest op een aanzoek van hem en ze bad het willen afwijzendoch de omstandigheden waren gunstig voor hem geweest en buitendien hadden zyn woorden haar getroffen. Ja, ze geloofde, dat ze wel gelukkig met hem kon zijn. Toen ze hem vervelend had genoemd, dacht ze meer aan zijn al te blijkbare hulde; nu ze 't vooruitzicht had, zijn vrouw te worden, kon die hulde haar niet onwelgevallig zijn. Zij hoopte, dat by van haar geen diepe toewijding zou verlangenhel was volmaakt onmogelijk voor haar, hem die te schenken en het zou haar spijten, zoo bun huwelijk voor hem een teleur stelling werd. Hij zou ten minste nooit kunnen zeggen, dat zij hem haar liefde had bekend. Terwijl haar moeder sprak en Maurice aan dachtig luisterde, peinsde zij voort. Seymour was vertrokken en lady Wrensfordsley babbelde op haar gemak. De schemering kwam langzaam neergestreken. Maurice keek nadenkend naar het geflikker der vlammen in den haard, waardoor lioht- glimpjes getooverd werden op de lijsten der schilderijen aan de wandeD. Een ongekend gevoel had zich van hem meester gemaakt. Het was als een blijdschap, dat alles geen werkelijkheid was. Zij was zoo ▼er van hem afneen zóo vlak by hem. Maar de afstand leek niet groot. Hij zou de man van dal schoone meisje worden. Hij kon het niet gelooven. Er zou iets tusschenbeide komen; eer zou de wereld ver gaan. Hy voelde, dat hy zich kon laten vertreden onder haar voet en zy vertrouwde zich geheel aan hem toe. Er was een mistige maneschijn toen hy naar huis ging. Hy had haar gevraagd, hem bij zijn naam te noemen; en 't was als een dolkstoot geweeBt, toen ze hem aansprak als „Philip"; nooit bad hem die naam zóo pijnlijk getroffen. Hy bedacht, dat hy zich nooit door haar zou hooren noemen bij zijn eigen naam; ook al schonk zij hem de liefde, waar hij in zijn bin nenste zoo vurig om bad, hij zou voor h»ar altijd „Philip" zijn. Zijn geweten, dat had gesluimerd, ontwaakte door den schok van deze gedachte. Wat had hij gedaan 1 Hoe zwak, hoe schan delijk zwak en schuldig was hij geweestna al zyn strijd was bij töch bezwekenHy wrong de handentoch was hij in het diepBt van zijn ziel niet bedroefd. Voor hem, voor hem alleen zou het lyden zijn, nu en altijd. Wat kwam hel er dan verder op aan Hij zou het leed dragen tot in eeuwigheid, om haar te mogen bezitten. De vreugde van den ouden baron klonk toen hij thuis kwam hem in de ooren als feestmuziek, die hem een poos verdoofde. Berouw vluchtte voor illusies. De nacht was er voor herinnering, de morgen om in de toekomst te zien. Hy stond den volgenden dag vroeg op, bly als een jongen over zijn eerste liefde. Hij wilde dadelijk naar de stad om den verlovingsring te koopen. Hij was al vroeg op Whichcote; Helen gaf hem haar vinger en een zijden draadje om te metenalles draaide voor zijn oogenby kon de maat voor den ring niet nemen. Zijn geestdrift bracht een blosje op haar wangen. Hij nam een stuk papier en zij stak den vinger er door om zóo de maat van den ring te hebben. „Wat voor een zal ik meebrengen vroeg hij. „01 zullen wij er eenige laten komen, dat je zelf kunt uitkiezen „Wat denk jij er van „O, ze' maar, wat je hebben wilt; dan ga ik ga>-w heen om het te halen en ik kom nog gauwer terug. Als ik den ring aan je vinger zie, lijkt het ongelooflijke waar. 't Is misschien kin derachtig van mij, maar ,,'t Is heel lief van je", zei ze glimlachend. „Kies er zelf maar een voor mij uitik laat het aan je over". Maurice stond voor haar, in een oogenblik van zwijgen. „Zou 't ook „kinderachtig" zijn als ik vroeg, of ik je een kus mag geven 't Leek hem, of zij even aarzelde. Toen kwam er weer een blosjeze hoog haar wang naar hem toe. Hij kon zich niet verhelen, ondanks zyn opgewondenheid, dat hij niets voor haar was. „Ik zal den mooisten ring meebrengen, dien- ik kan vinden", zeide hij. Was het twijfelachtig, of sir Noel's ziekte was veroorzaakt door zijn teleurstelling zeker was het, dat zyn beterschap snel vorderde, sinds hij de voldoening had gehad van een blijde tijding, die zoo geheel strookte met zijn wenschen. Er was sprake van geweest, dat hij den winter zou doorbrengen in een zachter klimaatmaar hij zag nu op zelfs tegen een kort reisje en daar de verandering van lucht niet dringend noodzake lijk was, bleef hij bij den haard op Croft Court, stralend van genot over de vervulling zijner wenschen en, als Maurice thuis was, den lof zingend van Helen. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 4