Ernstige waarschuwing voor Wielrijders. Haar- werken JACQUES BEZAAN, Aanbesteding BERN. BROM, Nicolai Lebret, Electrische Installaties. VETTER Co., LIINZAADKOEKEN Soyaboonen-koeken School A. Knip deze advertentie uit en bewaar ze'zorgvuldigzij heeft groote waarde. Wij adverteeren voor 1914 slechts den maal. Evenals vorige jaren heb ik het genoegen, U hierbij onze nieuwe prijslijst voor 1914 te doen toekomen. Wij le veren het geheele jaar door iederen particulier aan hande laars- en fabrieksprijzen, en uit de eerste hand, zoodat aan rijk en arm, aati alle standen der maatschappij aan eenen zeer lagen prijs, doch uitsluitend a contant, wordt geleverd. Alle onderdeelen, van welk merk ook, zijn aan onze fabriek tegen grossiersprijs voor iedereen verkrijgbaar. Garantie- deelen moeten franco en zonder briefwisseling aan ons hoofd kantoor te Arnhem worden opgezonden en wordt garantie op de prompste wijze en binnen 4 dagen retour gezonden. Aangezien met prijscouranten altijd veel geld verloren gaat, zullen wij geen prijscouranten uitgeven en de rijwielen en onderdeelen in deze prijslijst zeer duidelijk omschrijven, zoodat ieder weet wat hij bestelt. Wat niet passend is of niet naar genoegen is, kan met 2 maanden nog voor den zelfden prijs worden geruild of terug gegeven worden;rij wielen, welke na 2 maanden na de aflevering niet zouden bevallen of niet aan de gestelde eischen voldoen, nemen wij voor den gekochten prijs retour, en hopen wij dan ook door deze zeldzame en vertrouwelijke aanbieding het ver trouwen van het geachte publiek meer en meer waardig te worden. Daar mijn omzet in 1913 ruim twintigduizend nieuwe rijwielen bedroeg en dit, door goede waar te leveren, nog dagelijks toeneemt, stel ik U, geachte afnemers, in staat aan prijzen te leveren, welke in Holland, Duitschland, Bel gië en in geheel Europa onbekend zijn. Door het koopen aan onze algemeen bekende rijwielfabriek bespaart men veel geld, men koopt uit de eerste hand gewaarborgd fabrikaat en vergoeden wij bij het koopen van 2 rijwielen de reis kosten 30 uur in den omtrek van Arnhembij het koopen van éen rijwiel de halve reiskosten. Bestelt de kooper per brief of briefkaart een rijwiel, dan voegen wij gratis een prachtige carbid- of kaarslantaarn, naar keuze, bij of een zware voetpomp. Doch is een reisje naar Arnhem zeer aan te bevelen, dan kan ieder zich overtuigen van onze prima kwaliteit. Onze voorraad is ontelbaar. Alle goederen, welke uit onze fabriek verzonden worden, staan onder de scherpste controle, en worden tweemaal gecontroleerd vóór de ver zending. Hierbij de prijzen als onderstaand, geldig voor 1914. Wij verzenden uit onze fabriek, uitsluitend onder rembours, met vrij zichtEen prachtig, nieuw Heerenrijwiel, geheel compleet voor den spotprijs van f 26. Een Engelsch rijwiel met dubbele remmen, half nikkelen velgen met bies, kogel- vrijwiel, eerste klas binnen- en buitenbanden, met 2 jaren garantie op het rijwiel en 1 jaar op de banden, kortom een prachtvolle luxe-machine, voor den spotprijs van f 37.85. Verder noteeren wij onder N. 1 A voor onderstaand sla gers- of boodscbappenrijwiel voor dagelijksch gebruik, van stalen buizen gebouwd, gegarandeerd voor een gewicht van 400 K.G., met gepatenteerd dubb. klokkenlager, geheel stofvrije naven, roestvrije spaken, welk rijwiel, bij dagelijksch gebruik, 5 jaren wordt gegarandeerd en 1 jaar op de banden en voorzien is van eerste klas-transportbanden. Dit rijwiel is zwaar gebouwd, doch lichtloopend en is bij duizenden slagers, postboden en rijkspolitie al jaren met het grootste succes in gebruik en is ook zeer aan te bevelen voor werk lieden, om iederen dag en door alle slecht weer te gebrui ken. Dit rijwiel behoeft geen verdere aanbeveling, is ge noegzaam door zijn soliditeit bekend en kost slechts f 49.75 fabrieksprijs. De echte Belgische race-machine, waarmede duizenden prijzen zijn behaald en welke onmisbaar is op de renbaan, kost slechts f 44.— per stuk. Verder noteeren wij onderstaande onderdeelen beneden fabrieksprijsBuitenban den in alle maten: f 1.55 per stuk. Binnenbanden f 1.35 per stuk. In het bijzonder vestigen wij de aandacht van onze geachte afnemers om een goeden bind te bestellen, daar wij in 1914 in staat zijn een band te leveren, niet al leen in goedkoopen prijs, doch ook lichtloopend en duur zaam. Deze band overtreft ieder ander fabrikaat en wordt voor dagelijksch gebruik iu vertrouwen aanbevolen, is 1 jaar gegarandeerd zonder 1 cent bijbetaling (dus 12 maanden garantie) en kost slechts per buitenband f3.60, per binnen band f 1.95; zeer aan te bevelen voor slagers, bakkers en werklieden, welke dagelijks en veel gebruik moeten maken van hun rijwiel. Transportbanden onverslijtbaar per stuk f 3.90, transportbinnenbanden per stuk f 2.25. Zadels, zeer zwaar, met veeren, f 1.50 per stuk; kettingen in alle ge- wenschte maten f 1.20 per stuk. Bellen, zeer groot 20 cent. Lak per potje 15 cent. De echte soliede lantaarn met haak, geheel van koper, zwaar vernikkeld (model >Solar< of »Wilhelmina«) met dubbele bak, f 4.35, zeer aan te beve len. Een mooie carbid- of kaarslantaarn f 1.25, een prach tige, groote lantaarn, geheel van koper, lichtsterkte 110 M., voor den spotprijs van f 2.95 per stuk, met 2 jaar volle garantie. Trapassen B. S. A.-model in alle maten, gega randeerd staal, f 0.35 vooraafassen met conus en moeren f 0.20 per stukachternaafassen f 0.25. Voetpomp met om woelde slang f 0.50 per stukeen groote zware voetpomp met zware slang in stalen voet, zeer aan te bevelen voor cafe's, hotels of werkplaatsen, aan opruimingsprijs, zoolang de voorraad strekt f 1.55 per stuk branders passende op iedere lantaarn, f 0.08. Solarbranders f 0.13 per stuk. Lan taarnglazen 3 cent. Leeren geteedschapstasschen voor ach ter aan het zadel f 0.50. Vilten zadeldekken f 0.30, zijden pluche-dekken f 0.35. Broekveeren met slot fo.05 per paar, gewone broekveeren, staal, 1 cent per paar. Groote cellu loid handpompen met slang, opruimingsprijs f 0.35 hand en voetpompen van f 2.—, thans wegens te grooten voor raad slechts f 0.75 per stuk, zoolang de voorraad strekt. Bagagedrager met riem voor op 't achterwiel f 0.35. Ge sloten kettingkasten, passend voor dames- en heerenrijwiel f 2.—. Damesnetjes of dameskoordjes met haken f 0.40 per stelkurken handvatten f o. 1 o per paar, celluloid hand vatten f 0.25. Voor- en achternaven f 1.60 per stel; kam- wieltjes f 0.20; vrijwielen in alle maten f 0.75. Een echt Engelsch kogelvrijwiel f 1.50; pedalen van staal f0.75, met gummie f 1.—, met echt rubber, gegarandeerd sterk, f 1.50 per paarremblokjes f 0.08 per stuksolution f 0.08 per tube. Spatborden met stangen en moertjes per compleet stel f 0.45. Van Duyl's imitatie-schrocfsleutel, gegarandeerd sterk f 0.75, 20 kwaliteit goedkoop f 0.25. Voorwielen in alle maten f 2.Achterwielen f 2.25. Conustang f 0.30. Gemaschen per paar f 0.20, zeer groote, voor jagers, land bouwers of werklieden f 0.55 per paar. Een compleet hee renframe, goud of groen gebiesd, Engelsch model met spatborden, kamwiel en stuur, eigen fabrikaat, zwaar ver lakt en vernikkeld, van stalen buizen gebouwd in alle ma ten en met 3 jaar garantie, verkrijgbaar aan f 14. Dames frames f 0.50 booger in prijs en worden deze geheel com pleet geleverd. Verder noteer Ik ter kennismaking een prachtig nieuw Engelsch rijwiel met doorloopend spatscherm, prima, prima rijwiel, het nieuwste model met dubbele rem men, kogelvrijwiel, half nikkelen velgen met bies, stalen getrokken buizen, gewaarborgd en sierlijk fabrikaat, voor den vasten prijs van f 46. Dit rijwiel is uitsluitend sterk geconstrueerd, is zeer lichtloopend en zeer aan te bevelen. No. 2 B is het rijwiel van den dag, Dat zelfde rijwiel, het beste der besten, dat bij eenig fabrikant vervaardigd werd. Dit rijwiel No. 2 is voorzien van gepatenteerd dubbel-klok- kenlager, met onzichtbare verbindingen, geheel cn al stof vrije naven, roestvrije spaken, doorloopend spatscherm, roestvrij. Het rijwiel Is goud gebiesd, heeft half nikkelen velgen met bies, °/8 kogelvrijwiel, 2 beste rollerremmen. stalen getrokken buizen, draagt de zwaarste persoon en wordt door ons gegarandeerd voor een draagvermogen van 500 Kilo, met schriftelijke garantie voor 5 jaren en 1 jaar volle garantie op de banden, zonder bijbetaling. Alles prima en overtreffen deze rijwielen zelfs het beste en duurste en beroemdste merk, wat ter wereld bestaat of te koop is. Duurder rijwielen zullen er wel verkocht worden en waar meer door een handelaar verdiend wordt, doch kan deze kwaliteit niet overtroffen worden en kost dit rijwiel bij ieder handelaar minstens f 110, doch lever ik het voor den ape- cialen uitzonderingsprijs van f 57.50. Dit rijwiel is trots zijn eleganten bouw zeer sterk, en is dan ook aan een leder aan te bevelen voor verre tochten. Dit rijwiel is vertrouwen het geluk voor de toekomst en wordt bereden door de voornaamste personen der maatschappij. Wij verkochten van dit rijwiel No. 2 B in 1909 500 stuks; in 1910 1800 stuks; In 1911 4000 stuks; in 1912 5200 en in 1913 ruim 10.000 stuks, en brachten wij door deze steeds grooter wordende aanvraag onzen voorraad op pl.m. 25 000 stuks. Verzendingen naar Oost- en West-lndie, Amerika, Engeland, Duitschland, en zelfs door geheel Europa, -aar ieder dit rijwiel bewondert en er op roemt en kunnen de beroemdste deskundigen niet beoordeclen hoe hot mogelijk is, dat zulk een prachtexemplaar tegen zulk een lagen prijs kan worden geleverd. Bijzonder vestigen wij uw aandacht op rijwiel No, 1 A., welk rijwiel, alsook rijwiel No. 2 B. welk 2 maanden op proef gegeven wordt; voldoet het niet aan de eischen. nemen wij het voor den vollen prijs retour of ruilen het gratis teoen een nieuw. Damesrijwielen per stuk f 5.— duurder. Ieder rijwiel wordt geheel compleet geleverd met tasch, sleutel, pomp, bel en smcerpotje. Filialen of Depots worden door mij nog op alle plaatsen gevestigd. Waar wij nog niet vertegenwoordigd zijn, wordt dan de alleenverkoop en het Agentschap onzer rijwielen enz. gegeven tegen gel delijke borgstelling of de eerste zending a contant. Wij kunnen onze Agenten dan ook een flinke verdienste ga randeeren en waarborgen. Zij, die dus nog een rijwielzaak zouden willen beginnen, of grossiers, welke per waggonlading tegelijk kunnen betrekken, wenden zich tot ons kantoor. Rijwielen ook verkrijgbaar met eigen merken en zonder banden. Een bestelling (of een reis naar Arnhem, welke door mij wordt vergoed) zal U overtuigen van mijn prima kwaliteiten en nieuwste modellen rijwielen voor het seizoen 1914. De verzendingen geschieden onder rembours met vrij zicht, ongefrankeerd en wordt voor de verpakking van ieder rijwiel f 0.30 extra berekend. Gelieve bij bestellingen zoo duidelijk mogelijk te willen opgeven tot welk station de levering moet geschieden. Brieven en bestellingen voor Holland te richten aan ons hoofdkantoor: A. BÖMERH, Eerste Zuld-Xederlandsclie Hij wiel fabriek en Verzendhuis te Arnlioin, Steonstraat 10 en 10a. Telefoon tnterc. 029. Brieven en bestellingen voor België aan ons hoofdkantoor A. BöMEKH, Eerste Belgische Rijwielfabriek en Verseud- liuis, te Leuven, Statiestraat 67. Zie bovenstaande Advertentie met aandacht in en over handigt ze aan uw kennissen cn familieleden, dat hun ook eindelijk het ware en goede adres bekend wordt. S. v. p. Prijssouranten worden niet verzonden. Huis van vertrouwen. Matige prijzen. Bij den Bond niet aange sloten. Een voor een geheele stad, j een geheel district, een ge- heel land zichtbaar uitstalraam, de beste, met duizenden monden sprekende ver koopster, is een goed gestelde annonce in een courant, die in alle en vooral de koopkrachtige kringen wordt gelezen. LAMA1S0H BOUWER Co. Korfegracbt 22 naast het Postkantoor. Belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongatien Safe-inrichting. KaftM van 9 tot 4 uur. op ZATERDAG 27 JUNI e.k., voormid dags 11 uur, in het Café „Dr Arund" doe den Architect W. SALOMON namens zyn principaal van een dubbel Heerenhuis aan de Blankenheim- straat. Bestek en teekening voor t 1.— ver krijgbaar van af 22 dezer. 0NDULAT10N MAKCEL. (ook uit Uw uitgevallen haar). Dames- eu kHeerenkapper, LANGE8TRAAT 71, AMERSFOORT. I.ANUESTRAAT 37, AMERSFOORT. Vertegenwoordiger van het Ingenieurs-bureau Utrecht. Distill. W(|nen. Likeuren. Lieve Vrouwe-kerkhof, AMERSFOORT. N.V. Koninklijke Fabrieken vh. WESSANEN LAAN, WORMF. RVEER. Opgericht 1765. Voedert uw vee met de zuivere murw merk de „Ster" en W. L., en merk W. L. uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en voedingswaarde. KERE-DIPLOMA Parijs 1000. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Plantsoen 2 Amersfoort, Meisjoasohool voor M.T7.Ia.O. Gelegenheid tot aangifte van NIEUWE LEERLINGEN, liefst vóór 1 Juli, op Maandag, Dinsdag, Donderdag enVrjj- dag, telkens van 3 tot 4 uur, of des Zaterdags van 10 tot 12 uur. Het Hoofd van School A, M. VAN LESSEM. Met ingang van 1 September a s. kun nen aan de Openbare Lagere school b te Amersfoort, Lousderweg, (hoofd «Ie lieer E. LINDEN 110VIUS) worden ge plaatst den onderwijzer, in het bezit der akte voor vak j en den onderwijzeres, in het bezit der akten voor de vakken j eu k. Jaarwedde f 650 tot f1150. De minimum-jaarwedde wordt 4 keer met t 75, daarna 2 keer met f 50 ver hoogd, telkens na twee jaren dienst, en voorts na 30- en 35-jarigen diepst met f 50. Dienstjaren buiten de Gemeente door gebracht, tellen voor de berekening der jaarwedde mede. Voor het bezit der hoofdakte wordt i 125 's jaars genoten. Sollicitanten worden uitgenoodigd, hunne stukken in te zenden vóór 27 Juni a.s. aan den Burgemeester. CREDIET-VEREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort. mr. H. J. M. vnn don BERGH. WILHELM*ASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid ofin-blanoo het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden A déposito rekening-courant.

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 3