G. BUNTE, h- 61 Rllll Versche Zalm Nieuwe, blanke, Hollandsche ZOUTEVISCH BUNTE, Gemengd Nieuws Advertentiën. Zit- en Slaapkamer Aanbesteding De directie van een ander café, die had geweigerd f 40 per maand te betalen aan de »Société des auteurs, compositeurs et éditeurs de musique» en daarvoor het recht zou krij gen om alle muziekwerken van de bij dat genootschap aangeslotenen te doen uitvoeren, werd, nu zij het auteursrecht schond, ver oordeeld tot betaling van f 195 en de kosten van het geding, begroot op f 236.87. Zij het anderen een les. Een zieke zwerver werd door de nolitie naar het Ziekenhuis gebracht en daar opge nomen. en welke tot strekking hebben, het publiek maakte spoedig gelijk, maar de witte voor zindelijkheid en >antiseptologie< bij te bren- J hoede scoorde nog tweemaal, zoodat de laat ste met 3—1 won. Net vóór den onweersbui was de welge slaagde wedstrijd geëindigd. i s Meer dan 800 bioscopen hebben zich hier- j toe bereid verklaard. - Een minderjarig meisje, dat hier rondzwierf, werd door de politie op transport gesteld in de richting Haarlem, waar haar ouders wonen, j De politie geleidde in de richting Zwolle I een te Amsterdam aangehoudene, verdacht van oplichting van rijwielen, te Zwolle gepleegd. Tegen een automobilist, die een in bewe ging zijnden begrafenisstoet trachtte voorbij te rijden, werd proces-verbaal opgemaa1'. Twee varkens, voor de consumptie afge keurd, zijn onder politie toezicht verbrand. In den tuin achter het Paleis van justitie te Arnhem zal een nieuwe zittingzaal wor- I den gebouwd voor den Krijgsraad in het ze I militair arrondissement. Het geloof in wat ook is een stok om op te steunen, niet om- anderen er mee te slaan. TTit dsn Omtrek. Te Zwolle is een inbreker aangehouden, die thans ook heeft bekend, dat hij in 1911, 1912 en 1913 de inbraken heeft gepleegd in buitens te Baarn, De Bilt, Maasbergen, Zeist, enzoovoort. Op de Buffalo-baan te Parijs heeft de wiel- renner Oscar Egg, kampioen van Zwitserland, het wereld-record over 1 K. M. gebracht op 1 minuut 10.2 seconde. Sedert 1896 stond dit op naam van Jaap Eden, die een tijd maakte van 1 minuut 10.3 seconde. Donderdag heeft te Bezons, bij Parijs, ten i overstaan van een commissie uit de Eransche j luchtvaartvereeniging, Sporry, een jong Ame- rikaansch uitvinder, met een Curtiss-twee- j dekker verrassende proeven genomen. Nadat hij met een passagier was opge stegen, verliet laatstgenoemde gedurende de vlucht zijn zitplaats en begaf zich naar het uiteinde van een der vleugels van het toestel. Doch ook de vlieger veriiet zijn bankje, liet de behandeling van hoogte- en richting-sturen aan een door hem uitgedacht toestel over, en nam plaats op de voorzijde van den tweedekker, de armen boven het hoofd zwaaiende. Deze vertooning heeft Sporry eenige ma len herhaald, steeds met het zelfde succes. Vervolgens namen achtereenvolgens een paar leden van de beoordeelingscommissie plaats in het vliegtuig voor een nieuwe reeks proeven. Deze proeven waren de volgende auto matische opstijging van het toestel, waarbij de vlieger met gekruiste armen alleen toe ziet, zonder de hefboomen aan te raken een horizontale vlucht, geheel op de zelfde wijze uitgevoerdeen daling in zweefvlucht, zonder dat de vlieger het toestel bestuurt; automatische landing van het toestel, op de zelfde wijze als bij de opstijging vermeldt. Sporry heeft zijn toestel genoemd de gyroscopische zelfevenwichtshouder (l'auto- stabilisateur gyroscopique). Tusschen hartverheffende films als »De i heldendaden van dep zeeman*, »De plicht eener moedert, of »De liefde eens kinds,* ziet men thans een aanschouwelijke voor stelling van de vermeerdering van een vlieg, de vlieg als ziektekiemdrager, de geringe kieskeurigheid van een vlieg, de ziekte als economisch kwaad, ziekte als physische achteruitgang, enz. Blijken deze vertooningen een succes, dan wil men het aantal films belangrijk uitbreiden. De kinematograaf wordt dan dienstbaar gemaakt aan de leer der ziekenverpleging en zuigelingenverzorging. Mocht het gelukken, dan verandert het bioscoop-kwaad plotseling in een bioscoop-heil. De grootste weverij ter wereld zal wel dra worden geopend nu eens niet in Amerika, doch te Almeloo. Het gebouw krijgt een oppervlak van 30 000 M2 en er komen 4200 getouwen in. De eerste kinematografische opneming. Enkele dagen geleden werd te Parijs een gedenkteeken onthuld voor Etienne Jules Marey. Deze beroemde physioloog bestu- 1 deerde door middel van eenige vernuftige registreer- en fotografische apparaten de bewegingen van menschen en dieren en werd later de feitelijke uitvinder der kine- matografie. Bij de onthulling deelde een Eransch arts, De Lézinier, medewerker en vriend van Ma rey, eenige interessante bijzonderheden mede over de eerste kinematografische opnamen in het laboratorium van Marey. Zijn proef nemingen berustten op de resultaten, die de physicus Jansen had verkregen, toen hij met behulp van een fotografischen revolver in 1874 bewegelijk weergaf, hoe Venus de zon passeerde, waarbij hij een aantal foto grafische opnamen, die alle elkander in zeer vlug tempo opvolgden, verkreeg. Marey vol tooide dit apparaat en vond de kinemato- grafie uit. In Maart 1888 had de eerste heusche ki nematografische opname plaats. De Lezinier woonde destijds met Marey in de nabijheid van Napels. De eerste film stelde voor de bewegingen van een hagedis, opgesloten in een kooi. Het kostte den operateurs heel wat moeite, het dier in beweging te houden. Dien dag begon de kinematografie haar triomftocht over de geheele wereld. Neptunus verloor te Weesp met 3o vai Triton. FUVI. U[crlumlilclijk ontvangen wij liet verzoek, adver tenties bij de familie berichten te plaatsen of een andere opgegeven ruimte er voor te reserveereu. lloewel wij zeer guarne met verzoeken lu dit opzicht geuit, rekening houden kan een vaste plaats nnu advertenties NIET steeds worden ge waarborgd. Tankwood. Weet gij, lezeres, wat »tankwood« is? Tankwood is thans te Parijs de nieuwste vorm, waarin het bijgeloof zijn 'heil zoekt. Wie maar goed in tankwood ge looft, zal bewaard worden voor alle ontmoe tingen met mr. Pech en zal voortdurend het lieve gezichtje van mej. Eortuna naast zich zien. Tankwood is het geloof in de wonder kracht van hout (het bijgeloof is van Brit- schen oorsprong; vandaar zijn naam). Om steeds een stukje gelukaunbrengend hout bij zich te kunnen hebben, heeft een vernuftig zakeman z.g. tankwood-kevertjes uitgevonden. De beestjes hebben een houten romp en gou den of zilveren vleugeltjes. Een goede reclame in den vorm van eenige persberich ten en een paar bezoeken aan de toonaan gevende Parijsche salons en heel Parijs is overtuigd tankwoodiaan en des koopmans zaken zijn gemaakt. Antiseptologie en bioscopen. De Ame- rikaansche artsen zijn vóór alles Amerikaan. De stoute waagstukjes van dr. Carrel trekken de aandacht van heel de medische wereld. Thans dwingt de doortastendheid van den New-Yorkschen Gezondheidsdienst onze be wondering af. Men heeft zich n.l. met een circulaire tot alle plaatselijke bioscopcnhouders gewend, met het verzoek, bij hun program in te lasschen de vertooning van films, die hun kosteloos zullen worden verstrekt en AHERSFOORTSCU WISSEL- en EFFECTENKANTOOR (Mr. 8. VAN WEI,DEKEN baron RENUER.S) Korlegraeht 11, Tel. 176. Telegramadres„Wisselkantoor". Assurantiën. Incasseering van Wis- Credieten. seis en Quitantiën. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. Beschaafde, eenvoudige juffrouw wenscht gaarne plaatsing als HUISHOUDSTER, assistente of gezelschap. Spoedig of later. Uitstekende referentiën. Brieven onder letters M. W. aan het Bu reau der Amersfoortsche Courant, Korte- gracht 9. KINDERJUFFROUW genegen eenig huiselijk werk te verrichten, GEVRAAGD, om 1 Augustus in dienst te treden. Zonder uitstekende getuigen, onnoodig te solliciteeren. Brieven onder letters B. V. R. aan het Bureau der Amersfoortsche Courant, Korte- gracht 9. AANGEBODEN ruime met of zonder pension, gelegen bij het sta; ->n I Brieven onder motto Kamers* aan het Bureau der Amersfoortsche Courant, Korte- gracht 9. A. KEUS, Kunstschilder te PUTTEN, stelt eenige uren be schikbaar tot het geven van SCHILDERLES en KUNSTGESCHIEDENIS op ZATERDAG 27 JUNI e.k., voormid dags 11 uur, iu het Café „Dtc Akrsd" door den Architect W.SALOMONSnaraei>9 zijn principaal van een dubbel Heerenhuis .aan de Blankenheim- straat. Bestek en teekening voor t 1.— ver krijgbaar van af 22 dezer. Zwem- en polo-wedstrijd. Prachtig weer begunstigde Zondag de onderlinge zwem- en polo-wedstrijden der A. Z. P. C.er was om 2 uur dan ook on gewoon veel publiek in de zweminrichting aanwezig. Het eerste nummer was 40 M. buikzwem- ser wist den koristen tijd te maken, 33.2 sec.B. van Achterbergh was no. 2 met 37.2 sec.no. 18 of laatste had 60 sec. noodig. Nummer twee van programma was 40 M. rugzwemmen. Hier was M. I.agerwey de man. Hij maakte 35.4 sec., hetgeen een mooie tijd is. De laatst aankomende deed er 1 minuut 2 sec. over. Daarna kwamen de dames in het water. Jo Stöcker wist de 40 M. in 42.3 sec af te leggen. To Stoel was no. 2 met 40.3 sec. no. 8 had 1 min. 33 sec. noodig. De 80 Meter buikzwemmen voor heeren werd door T. de Tourton Bruijns in i min. 18 sec. afgelegd H. Smit was no. 2 met 5 sec. meerno. 7 was laatste in 1 min. 24 c. Hierop volgde een polo-wedstrijd van 2 zeventallen van de jonge leden der A. Z. 6 P. C. De jonge spelers deden soms de toeschouwers verbaasd staan over hun reeds verkregen vaardigheid in 't polospel. Zoo was het eerste doelpunt der witten, door C. Houbaer gemaakt, werkelijk een aardig staaltje van vlugheid met den bal. Aan den anderen kant beloofde het spel van M. Car- pentier Alting en Schutte veel voor de toe komst de laatste moet echter leeren, zui verder te schieten. Tot slot de eigenlijke polo-wedstrijd tusschen 2 zeventallen der A. Z. P. C. Wit heeft de volgende combinatieMin- gels, Hoog, Blom, De Bruin, Bonk, Wage naar en De Tourton Bruijns. Blauw stelt hier tegenoverRoll, H. Smit, Pezie, Den Boer, Kleber, Lagerwey en J. Smit. Nauwelijks is begonnen of Wagenaar en De Tourton Bruijns trekken er van doorMin- gels keert echter het schot. Nu wordt door Den Boer de blauwe voorhoede aan 't werk gezetLagerwey is hier de man. De Bruin, die al heel weinig inzicht in 't spel bleek te hebben, was niet tegen de aanvallen opgewas sen, zoodat Roll nogal eens handelend moest optreden, hetgeen hem zeer goed afging. Toch doelpunt wit het eerst door toedoen van De Tourton Bruijns na goed samenspel. Na rust waren de zeventallen anders op gesteld, bovendien waren eenige spelers uitgevallen en door andere vervangen. Blauw Cactur ALS HET WATER GOED KOOKT, DADELIJK GEREED. TELEFOON 1NTERC. 277. per 5 ons f 0.30 en f 0.35. ZEE- en RIVIERV1SCHHANDEL - Telefoon Interc. 277 Noorsche per 5 ons f 1.50 Hollandsche p. 5 ons f 2.25

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 3