Blooker's Cacaofabrieken 5 V. P. N. A. DE GUT, Arts, DM, M. R. N. OOSTERYEEN, Leden der V, P. I en iën. Dringend verzoek VËRKADDs Roggebrood AMERSFOORT. Veiling van Slachtgevogelte Feuilleton. Een zoenoffer. Je officieren van diensten aan de vrijwilligers nemen Van den oorlogs- orps motorrijders (niet dienstplich- rden gehouden fdkwartier van Departement anders was er is kennen, an- van het bezit. rok. is gisteravond Doelen Grothe oeming tot lid Utrecht, eer- gemeester van n de Redactie, ken, al dan teruggege -en. het volgende uing wel aan- het oog op den eten, hetwelk gehouden, be- nderbedeelden, merkïng willen mij in dezen ks dan ook in gachtend, ADGENOOT. TVan deii n de geboorte berichten niet steeds en daardoor onnoo- Sok mededeelen, dat arscbuwing verschil- gelegenheid zijn ster tijdig in kennis :h om de militairen hetzij om het feit, jens het voorkomen een mannelijk per- vas. dat de eigenlijke ing met of zonder den Burgemeester, schriftelijken last, Inkwartieringswet aard na vooraf je den Opperbevel omstandigheden, •dering, door diens ir Zeist heeft gister orvvegverkeer met stopgezet en dus over Zeist. lag 5 Augustus levensmiddelen en over de dienst zulks loeveelheid en mits behalve als be- achtgoed in locaal- ins der H, IJ. S. M. :an onder het zelfde /an steenkolen enzine weder als ïoet zijn voorge Amersfoort en de ïulpkantoren is in ijks-postspaarbank ggevraagdf 63 647 uggevraagd in de antoor uitgegeven '8 915- laassen en M. G. fd-akte. Bevallen van een levenloos kind Vrouwe L. M. RÖELL— Van Loon. Amersfoort, 3 Augustus 1914. SWT" Tijdens den oorlog liggen in de OPENBARE LEESZAAL (Beukenlaan) drie exemplaren ter lezing van «Handelsblad» en «Nieuwe Rotterdam- sche Courant», zoodat men, als voorheen, niet meer behoeft te wachten. CHOCOLADE TÖBI, het allernieuwste, en Chocolade Hoera Stangen gemerkt Wed. B. van D., Mijdrecht, zijn „DE ECHTE". Biscuitfabriek „DE LINDEBOOM". §Bij den ondergeteekende verschijnt l iederen Woensdag K De Hollandsche Lelie I JA.' Weekblad onder Hoofdredactie J gtë VAN Jonkvr. ANNA de SAVORNIN LOHMAN. «De Hollandsche Lelie» is het eenige g Weekblad in Nederland voor dames uit de hoogste en beschaafdste krin-1 gp gen. Let hierop voor uwe advertentie. fr Prijs p. jaarg. f5.25, fr.p.p. f6.--. proefnummer gratis. Amsterdam. L. J. VEEN. aan de abouné's op couran ten die bniten de stad worden gedrukt, om er toch rekening mee te willen honden, dat in alle drukkerijen dienst plichtigen zijn en dat door de buitengewone eischen, welke aan het spoorwegver voer worden gesteld, het niet mogelijk is, dat de couran ten hier op tijd komen, aan n i e t-geabonneerden, om de loopers niet lastig te vallen met vragen om in zage te mogen nemen, dan wel te pogen hen tot oneer lijkheid te verleiden. De loopers hebben slechts couranten voor de abonné's in hun wijk neemt men hun dus een exemplaar af, dan geschiedt dit ten koste van een abound. De Directie der deelt hierdoor mede, dat zij doorgaat met de aflevering van hare fabrikaten, echter uitsluitend tegen vooruitbe- betaling en voor zoover het vervoer mogelijk is. Zoolang het transport per spoor gestremd is, zal, waar mogelijk, de verzending per water geschieden. Gezocht voor dagolqL .1 verbroiksarlikcl, gohecl vrijen tijd bescl kbaar; goed met personeel kunnende omgaan. Vast en flink salaris. Borgstorting vereischt. Brieven fr. onder No. 3232 Adv. Bar. N. K. M., Wijnhaven 85 Botterdam. Ontwikkeld persoon P.G., m. 1., bereisd, zoowel binnen- als buitenslands, bekend met boekhouden, moderne talen, administratie, goed correspondent, enz. stelt zich tijdelijk beschikbaar voor administratieve werkzaamheden. Brieven franco onder letter B. bureau Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9, al waar adres ook te bevragen is. is tot nader bericht niet te consnlteeren. Dr. SAMSON, Nachtegaalstraat 3 de praktijk waar. voedzaam, gezond, smakelijk, 15 cent. Laugestrnat 46, Arnhemschestraat 11, Telefoon 77, 0| PANDBRIEVEN met WINSTAANDEEL van de iQ ïiuiiuiiu ïiuuiu nwuiiLU ujpiJtll teGORINCHEB (geplaatst aan Pandbrieven tot einde Juli 1914: f 2 844 500) zijn verkrijgbaar bij alle Effectenkantoren. Agent voor AMERSFOORT AMERSFOORTSCH WISSEL- en EFFECTENKANTOOR. Genoodzaakt door de buitengewone omstandigheden zijn ondergeteekenden verplicht den leden te beriehten, dat geen afleveringen plaats zullen hebben, alvorens het bedrag voor het af te leveren goed betaald is. Namens liet Bestuur, L. J. KROOK, Voorzitter. P. NIEROP, Secretaris. Amersfoort, 1 Augustus 1914. op WOENSDAG 5 AUGUSTUS, en verder eiken Woensdag, in het gebouw Eier-Veiling V. P. N. Kroinmestraat 48. De kippen enz., alleen gezonde dieren, mogen Dinsdag (dag te voren) worden gebracht, doch moeten Woensdag uiterlijk 11 uur aanwezig zijn. Na dit uur kunnen geen dieren meer worden aangenomen. Afhalen van slachtgevogelte in de stad, op tijdig verzoek, kost f o. 10 voor elke 10 stuks of gedeelte daarvan. N.B. Zij die hun winstaandeel Voederaankoop nog niet hebben afgehaald, worden ver zocht, dit spoedig te doen. HET BESTUUR. 10.) Als waanzinnigen schudden de aanvallers aan de gesloten deur, doch al hun slagen en stooten vermochten de zware vleugels daarvan geen haarbreed uit hun voegen te rukken. Plotseling echter verried een vernieuwd brui send hoera dat een van Len op een beter denk beeld was gekomen. Do beide mannen in het machinegebouw ver namen een krabbelend gedruisch tegen den muur en een oogenblik later vielen bijna gelijktijdig alle ruiten, van het groote raam, waarnaast Mercker stond, onder een hagelbui van groote .steenen, kletterend aan scherven. „Vervloekt gespuis," knarsetandde Tenzke. „Zal ik maar liever niet eens een uitval doen, mijnheer?" „Neen," luidde het kalme en besliste antwoord. „Zij hebben een ladder tegen den muur gezet en willen nu door bet raam naar binnen klim men". „baten we eerst wachten tot zij het houtwerk daarvan hebben ingeslagen. Wanneer ik je zeg, dat het tqd is dan gooi je den eersten den besten, die beproeven mocht naar binnen te klimmen, hals over kop naar beneden". En dat bij de onhandige taktiek der aan vallers juist had beoordeeld, werd nog in de zelfde minunt bewezen. Onder forsche slagen, vermoedelijk met een hamer of bijl toegebracht, braken krakend de niet zeer dikke stijlen van het raam. In een woeste mengeling van onverstaanbare geluiden drong nu het geschreeuw, gekrijech en hoongelach van den oogenschijnlijk zeer talrijken hoop door de gemaakte bres naar binnen Het reusachtig lichaam van Tenzke beefde van elechts met moeite bedwongen woede, ter wijl zijn oogen met bloed waren beloopen. Zijn blik hing onafgewend, gelijk die van een goed gedreBseerden hond, aan de oogen van zijn meester. Deze had zijn hoofd zóo dicht bij het ver nielde raam gebracht als slechts geschieden kon, zonder het gevaar van door een bijlslag of het splinterende hout getroffen te worden. Alle spieren en peezen van zijn mager lichaam schenen zich in te spannen en eindelijk kwam het in sissende klanken plotseling van zijn lippen „En nu, Tenzke, vooruit! Weg met die schel men I" Gelijk een losgelaten wild dier was de reus naar het raam gestormd. Een slag, een stoot een gil en op het helsch alarm, dat zooeven nog de lucht vervuld had, volgde nu eensklaps een diepe, huivering wekkende stilte. In zijn gansche lengte opgericht stond Karl Mercker in de opening van het vernielde raam. De lantaarn, welke naast hem tegen den muurpilaar hing, verlichtte zijn gelaat voldoende om de kalme, onverschillige trekken zelfs voor de verder afstaanden te kunnen doen onder kennen. De machtige indruk eener bijna bedwel mende verrassing, die bij zich ongetwijfeld van zijn plotseling verschijnen had voorgesteld, was oogenschijnlijk op de meest volkomen wijze thans werkelijk beieikt. Zelfs degenen, die zich zooeven nog het wildst en woest hadden gedragen, staarden naar hem op als naar een spookachtig wezen, en niemand viel hem in de rede toen hij met zijn heldere, metaalachtige stem kalm zeide „Ieder, die zijn hand uitstrekt naar mijn eigen dom maakt zich daardoor rijp voor het tucht huis en wie van jelui nog éen vonkje gezond verstand bezit, zal zich haasten naar huis te komen eer ik mij de moeite geef, hem eens van meer nabij te bekijken. Slechts een krankzinnige kan jelui hebben wijs gemaakt, dat dit de goede manier is om verbetering te brengen in jelui toestand". De uitwerking van deze korte, onversaagde toespraak was onmiskenbaar zeer groot. Een gemompel van besluiteloosheid ging door de menigte; eenigen van de raddraaiers, die zoo even nog het hardst hadden geschreeuwd, tracht ten heimelijk buiten het licht der fakkels te komen. Zij schenen bevreesd te zijn, dat het scherpe oog van den fabrikant hen zou zien. Plotseling klonk de stem van den jongen wever lieinecke, de zelfde stem die zooeven de bedreiging legen den portier had uitgesproken: Wanneer wq onzen toestand niet kunnen verbeteren, dan kan die toch ook niet slechter worden, dan hij nu is. Toen wij behoorlijk over onze belangen kwamen spreken, beeft men ons niet aangeboordthans willen wij het op een andere manier beproeven. Voorwaarts, jongens. Wij willen toch eens zien of die mijnheer nog altijd de courage heeft om ons op zijn karwata te tracteeren wanneer wij hem daarbinnen een bezoek brengen". De oogenblikkelijke verlegenheid, die Mercker's onverwachte verschijning en zijn energieke toe spraak hadden teweeg gebracht, was plotseling weder geweken. De jongens, halfvolwassen knapen, die zooeven de ergste schreeuwers waren gqweeat, barstten opDieuw uit in een wild gebrul en toen Mercker andermaal poogde te spreken, overstemde hun woest geraas zijn woorden, zoodat zelfs nog niet eens degenen, die hel dichtatbij stonden ze ver nemen konden. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 3