Laatste Berichten Advertentiën. Doopsgezinde kerk J.J.KLIM IFROU-FROUl staat ca ia verband daarmede sommige Ge meentebesturen overwegen, aankoopen voor hun Gemeente te doen, heb ik de oer u me de te doelen, dat ik in het algemeeen bereid bon, aan Burgemeesters machtiging ingevol ge art. r*a der Onteigeningswet te geven, resp. art 7t>c toe te passen, wanneer zij mij aantooncn. dat geen tarwe of rogge in der minne te verkijgen is tegen prijzen, die de door mij bepaalde maxima niet te boven gaan. Deze maxima worden thans tot nader order bepaald als volgt Beste Zeeuwsche tarwe f 12 per 100 K.G. Inlandschc rogge f 10 per 100 K.G. Andere soorten naar evenredigheid. Ik geef u voorts in overweging, c.q. de landbouwers in uw Gemeente er op te wijzen, onder 2, naar de plaats waar hun aanwezig heid noodzakelijk is, 4. bedoelde vervoerbewijzen hebben alleen betrekking op verloven overeenkomstig de door den opperbevelhebber van land- en zee macht gegeven order nopens verlof. Nu de scholen weder begonnen zijn, is de G. 11. D, ontbonden. Wat de Gemeente Hulp Dienst heeft ver richt, is niet in een paar woorden saam te vatten. .Stellig heeft hij de geweldig zware taak van het Gemeentebestuur naar beste vermogen verlicht. Zoodra leger en vloot werden gemobili seerd, hebben tal van leerlingen van Gymna sium, Hoogere Burgerschool en van de I-agere scholen gemeend, dat het nu maar uit moest zijn met hun vacantiezij hebben dat, indien zij in eettigszins beteekonende mate m°est dun vacant.e z>, nebben ore. nan ,4c voerfn, hot tvattreclujnlij!. ge ITJ?J2££ volg hiervan zal zijn, dat de rogge in uw Gemeente daar in beslag zal moeten geno- stuur en met groote zorg de vele honderden Gemeente daar in beslag ral moeten geno- j d= Gemcente-secretarie, van men. Hierbij rij in herinnering gebracht, dat ,ct •'«■.n-comlte, van de t.jdelijke arbeds- i. beurs interneren rondgebracht, met erootcn bij de taxatie van goederen krachtens de artt. 76a en volgende der Onteigeningswet niet gerekend wordt met marktprijzen, maar met productieprijzen en een matige winst. Ook dit zou aan belanghebbenden kunnen worden medegedeeld. Laat ons ter geruststelling hieraan toevoe gen, dat de Regeering graan heeft aange kocht in Noord-Amerika en dat het convooi reeds onderweg is naar ons land. Onder dagteekening van 7 September is het volgende adres gezonden aan den Raad dezer Gemeente De ondergeteekenden, mevrouw Rolandus Hagedoorn. mevrouw Gérard van Sijsen en de heeren Wolterbcek, mr. Van den Bcrgh, jhr. Van Reigersberg Versluys, C. Vermolen en Van Heioma, allen leden der Commissie van toezicht op het Lager onderwijs in deze Gemeente, hebben de eer te kennen te geven, dat reeds meer dan eenmaal is gebleken, dat beschouwingen en meeningen der Com missie van toezicht, welke niet inovereen- sternming waren met de inzichten van het College van Burgemeester en Wethouders, eenvoudig door dit College werden achter gehouden, dat zulks thans weer heeft plaats gehad blijkens het verhandelde in de vergadering van den Raad op 1 September j 1., dat in die vergadering door een der leden van den Raad werd aangedrongen op over legging van alle bescheiden, opdat de Raad zelfstandig zoude kunnen oordeelen, dat echter gebleken is, dat met uitzon dering van vorenbedoeld Raadslid de geheele Raad de kennisneming der beschou wingen door de Commissie van toezicht ter zake van het te behandelen onderwerp niet wenschte of noodig achtte, dat, waar de ondergeteekenden er zich van bewust zijn, met nauwgezetheid, toewij ding en plichtsbetrachting steeds hun kracht ten te hebben gegeven ten dienste van de Gemeente om den bloei van het onderwijs te bevorderen, zij anderzijds met het volste recht mogen verlangen, dat dc vertegenwoor digers van de Gemeente in den Raad voor het minst althans kennis nemen van en hun aandacht schenken aan door de Commissie geleverde adviezen en beschouwingen, het onderwijs rakende, dat zij duidelijk vooropstellen, dat zij nim mer het standpunt hebben ingenomen, dat de Raad onvoorwaardelijk met hun adviezen zou moeten meegaan en dat zij genoegzaam bewezen hebben, loyaal te kunnen meewerken wanneer de Raad anders besliste dan dc Commissie raadzaam achtte, dat ook zelfs nu nog, in de zaak waar het thans om ging, op medewerking van de Commissie had kunnen worden vertrouwd, wanneer de Raad, na volledige kennisneming van alles en na ernstig doordringen in de zaak, in afwijking van de inzichten der Com missie mocht hebben beslist, beurs uitgingen rondgebracht, met grooten ijver en niet minder grooter correctheid. Zoo jong als ze waren, hebben ze beseft, dat zij zich nuttig konden maken en dus ook verplicht waren, zich ten dienste te stellen van het algemeen. Zij hebben heel goed werk gedaan. De collecte ten bate van het steun-comité, Zondag na afloop van den dienst in de Doops gezinde kerk gehouden, heeft f 28.50 opge bracht. Het waterfeest, uitgeschreven door de A. Z. P. C. gaf, met den bloemenverkoop, een goede f 50. De R. K. tooneelvcreeniging »Dc Kring» zal 2i Septembar een uitvoering geven ten bate van het steun-comité. Voor het tijdvak, dat de heer L. Leopold als reserve-officier onder de wapenen is, werd tot tijdelijk leeraar in het Nederlandsch aan de Hoogere Burgerschool benoemd de lieer B. G. Halberstadt, doctorandus in de Neder- laudsche letteren. Een deel der lessen in Wiskunde van den heer A. M. Kerkkamp, die mede als tijdelijk reserve-officier den lande dient, zal worden gegeven door den heer A. Rissink, civiel-inge- nicur, hier. Aan het tweede toeiatings-cxamen voor de Hoogere Burgerschool hebben voldaan: voor klasse IW. Schokker, Marie Rauh, Anna Reuvekamp, Marie Wolterbeek en A. J. A. van der Wijk, Donderdag vergaderen de melkslijters. De Directeur van den Gemeentelijken keuringsdienst zal eenige mcdedeelingen doen omtrent de consumptie-melk en middelen om die te verbeteren. Ter gister gehouden kaasmarkt werden aangevoerd 15 stapels, wegende 7350 pond. De prijs was 23.5 tot 26 cent en voor kaas onder Rijks-merk 27 cent. De handel was vlug, Vraagt U bij het koopen van viscli wol om het keuringsbriefje van den zelfden dag V Hetgeen te Zeist is gebeurd, kan ook hier geschieden. Daar werd Donderdag een Spakenburg ster betrapt op het verkoopen van niet-ge- keurde visch, die ondeugdelijk bleek. En Vrijdag verkocht het zelfde vrouwtje weer ongekeurde visch, die andermaal bedorven bleek. Ze wordt nu natuurlijk dubbel gestraft, en flink ook. Maar in dezen tijd is het hoogst noodza kelijk ziekten te voorkomen en de politic I mee helpen uikkijken zeer geraden. Verschillende sprongen, als de gewone duik, val-duik, zweefduik, enz. werden achter een volgens door alle dames gedaan. De uitslag was. dat aan mejullrouw Coba van Achtcrbcrgh door de jury het hoogste aan tal punten werd toegekend en zij dus den eersten prijs verwierf, die gravin Van Rand- wijck haar overhandigde. Dc op haar vol gende was mejuffrouw Toos Stoel. Hierna kwam het schoonspringen voor «voeren. Over 't algemeen werd er nu fraaier gedoken dan in het voorgaande nummer, 't beste door den heer lloogcnboom, die dan Ook den eersten prijs won. Vervolgens werd cr een partij waterpolo gespeeld tusschcn een A. Z. l\ C.-zeven- tal en U. Z. C„ uit Utrecht. Bij de A. Z. P. C. speelden slechts drie eerste zcvcntallcrs mee. n. m. de heeren Roll, Pezir. cti Wage naar U. Z. C. had zich versterkt met A. Minnes, speler van 't V 1. Doze wedstrijd verloor veel van 't interessante door het her haaldelijk onderbreken door de(n) schcid- reohter(s), hetgeen soms geheel onnoodig was. De A. Z. P. C. nam dc leiding door P. Wagenaar. Deze stand bleef tot rust zoo gehandhaafd. Na de rust ging 't vinniger toe, vooral tusschcn de heeren Pezic en A. Minnes. Laatstgenoemde maakte spoedig gelijk en wist den stand zelfs op 3 1 te brengen. Eindelijk maakte Wagenaar van iets over de speelhclit met een ver schot ccn tweede goal voor Amersfoort, zoodat het einde kwam met een 3—2 overwinning voor U. Z. C. Ten slotte werd gehouden een estafette race over 3 maal 40 M, tusschen 3 zwem mers van A. Z. P, C. van U. Z. C. en van Neptunus. Dit nummer werd buiten mededinging in 1 minuut 30 seconden gewonnen door dc A. Z. P. C., vooral door toedoen van B. van Achterbcrghde beide andere zwem mers waren Pezie en H. Smit. U. Z. C. ver wierf don 2don prijs in 1 minuut 40 seconden. Een woord van hulde aan dc A. Z. P. C. die weder heeft blijk gegeven, het aange name met het nu zoo zéér noodigc op uit stekende wijze te kunnen behartigen. Het steun-comité zal dan ook de niet ge ringe recette van f 40 wel gaarne aanvaar den, welke nog is vergroot uit verkoop van heidebloempjes door jongedames, die terecht bedachten, dat waar menschcn zijn er allicht wat in te zamelen is en die in de gauwig heid nog f 4.3 s wisten bijeen te brengen voor het goede doel. FUVI. Uitslag van het toelatings- en her-examen Gymnasium toegelaten tot kl. I: J. Knaap, F. J. Her man, N. L. D. Lankamp, en A. J. II. Taconis; tot klasse IIJa. Fa. van llaselen, C. A. van den Bovenkamp, en Th. Molenaar, tot klasse III: K. W. Staal; tot klasse IV: J. W. van Reens, H. (i. Don- ner en F. ITage tot klasse V: J. C. Houbacr, Da. S. van Lent, fi. A. Smit, P. S, Vogelaar on I. Hooykaas en als toehoorder K. van der Knoop. De :57-jarige zwerver j. van S„ die half Augustus zich bij het steun-comité hier meidde, doch spoedig, ook om zijn dubbel- slaande tong, werd verzocht de deur aan den dat zij zich met neerleggen bij dc door buitenkant dicht te doen, die vervolgens een den Raad betoonde miskenning van hun arbeid en zij misdien hun ontslag nemen als lid van de Commissie van toezicht op het Lager onderwijs in deze Gemeente. Door de Ministers van Oorlog en van Marine is de volgende regeling omtrent het vervoer over spoor- en tramwegen ter ken nis gebracht van de autoriteiten van land- en zeemacht i. een voor den militair kosteloos ver- voerbewijs per spoor, tram of stoomboot kan worden verstrekt aan de onder de wapenen zijnde gezinshoofden, mits do aanvrage daar toe door eiken belanghebbende geschiedt, onder medcdccling, dat zijn beperkte geld middelen hem niet toestaan, zijn reis zelf te bekostigen, 2. dat ter beoordceling van den onmiddel- lijken chef in den zelfden zin een vervoerbewijs kun worden afgegeven aan niet-gezinshoofden. wanneer het bepaald onbillijk zou zijn, dezen niet het voorrecht van gezinshoofden te doen dcclcn in verband met zeer bijzondere om standigheden, waarin ze verkecren, 3. dergelijke vervoerbewijzen voor de heen- en terugreis worden uitsluitend gege ven naar de woonplaats of tijdelijke verblijf plaats van het gezin of naar het naastbij gelegen station, of wel, voor hen bedoeld ouden kennis ontmoette, daarna met dezen I werd opgebracht wegens dronkenschap en ten slotte de lade lichtte in een cafeetje aan 1 het Havik en toen maar voor goed werd 1 opgeborgen, stond gister terecht voor dc Arrondissemcnts Rechtbank te Utrecht. I De officier van justitie, die maar al te goed wist, dat dc delinquent reeds hcrhaal- J delijk is gestraft, wegens diefstal en land- looperij, eischte een jaar gevangenisstraf. I De verdediger pleitte een zachtere toe- meting van staf. Uitspraak aanstaanden Maandag. Troost is meestal niets meer dan tijdelijk doen vergeten doch vaak staat men daarna vaster tegenover zijn verdriet. Watersport. Wederom heeft de A. Z. P. C. wed strijden georganiseerd, waarvan de opbrengst weer bestemd was voor het steun-comité. Het eerste nummer van 't programma was schoonspringen voor dames, een echt succes nummer. Ken 7-tal dames dongen mee naar dc medaille, door den Burgemeester, Korc- VOorzitter van de A. Z. P. C„ beschikbaar gesteld. Procent zuiver eiwit de grondstof tot instandhou ding van het lichaam bevat Quaker Oats. Geen ander voedingsmidde' kan met Quaker Oats vergeleken worden. Geen andere spijs is zoo smakelijk en goedkoop. Up 29 Augustus j.l, overleed te Amersfoort, itt dun ouder dom van 90 jaar, mejuffrouw E. van Hembergen. 1& Namens de Familie A. UEECK. Wegens misvatting eerst heden geplaatst. Heden overleden plotseling onze geliefde Broeder en Be- luiwdbroeder, de heer W. EBEL1NG en onze lieve Neef' EBEL1NG Jr. Nijmegen A.' .1, EBELING. E. II. A. EBELING - Strkns Zijnkn. Raam I). F. MATTHES. Amsterdam 1'. E. PORTON - Matt iiks. I. PORTON. Raam A. C. MATTIIES. Zeist: II. PLOMP. Baaru, 5 September 1914. Eeuige kennisgeving. De CATECHISATIE wordt hervat rp 15 September (gewone uren). Aangifte bij ds. E. M. ten' CATE, te Apeldoorn, of Wijersstraat 4 alhier. LEERARES PIANO. DIPLOMA MAATSCHAPPIJ TOT BEVOR DERING DER TOONKUNST. Langestraat 131. Burgemeester en Wethou ders der Gemeente Amersfoort roepen sollicitanten op naar de op 1 Januari 1915 vacant komende betrekking van niuiunnnrnni Jaarwedde f 700. Zekerheidsstelling f 600. Aan den Raad gerichte sol- liritatiestukken in te zenden vóór 20 September 1911. ÜJ en MOCCA TRIC-TRAC met de Lindeboom». Het Sncces van den l)ag. I Firma Wed. B. van DOESBURG. I THIIIÖÖS lIAIA-iPlIfS ROOM WA F F.].EN een overheerlijk broos BOTERGEBAK. Firma Wed. B. van K R, A K i 11 f S P B 9 O P R, I S C f F1A nieuwste fabrikaten. irma Wed. B. van

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 2