SIRAX BUREAU lot publiciteit Tan Wetenschappelijk Nieuws. Ochtciidvocder der N. V. van J van Vollenhoven Tijdgeest Oblijsaliön DE HUISHOUDGIDS Stoomwasscherij W. G. BURGER, -Z E18 T. Firma L. van Achterbergh's Brandstoffènhandel Belgische, Duitsche en Hollandsche Anthraciet vo orradig-. Blanche Keizersgracht 153, Amsterdam Tel. N. 10789. ('UHATOllIUM Mr. Dr. C. F. SCHOCH, hoofddirecteur der Surinaamsche Rank. Dr. H. C. PRINSEN GEERLIGS, directeur der filiale Nederland van het Proefstation voor de Java Suiker-Industrie. Prof. Dr. H. D. J. BODENSTEIN, hoogleeraar aan de Gem. Universiteit. Jhr. Mr. I.. H. van 1.ENNEP, lid vai. de firma Patijn, Van Notten Co. Afdceling schriftelijke cursussen. Onder leiding van Mr. G. FELIX, griffier van het Kantongerecht te Appingedam, Dr. F. H. FISCHER, Dr. A. A. FOKKER, privaat-docent aan de Universiteit en leeraar aan de Handelsschool te Amsterdam, W. C. DE GRAAFF, lector aan de Universiteit te Leiden, Dr. J. M. HOOGVLIET, privaat-docent aan 'de Universiteit te Utrecht. Mr. Ch. THORS, advocaat en procureur te Ams erdam, en andere bekende docenten, organiseeren wij 110 DIVERSE SCHRIFTELIJKE CURSUSSEN: A. Handelswetenschappen: Handelscorrespondentie (Nederlandsch Frarisch, Duitsch, Engelsch, Spaansch, Maleisch), Boekhouden, Handelsrekenen, Warenkennis, Handelskennis, Handelsrecht, Handelsaardrijks- kunde, de Techniek der Administratie, de Techniek der Bedrijfsreclame, Schoonschrijven, Machineschrijven, Stenografie. N.B, Speciale leergangen voor de practijk-diploma's. B. Taal- en Letterkunde: Fransch, Duitsch, Engelsch, Italiaansch, Spaansch, Deensch-Noorsch, Zweedsch, Russisch, Maleisch, Latijn, Grieksch, Esperanto, Litteratuurgeschiedenis. N.B. Bijzondere cursussen voor het Saats-examen A en B. C. Exacte Wetenschappen en Techniek: Wis- en Natuurkunde, Scheikunde, Dierkunde, Physiologie, Weer- en Sterrekunde, Werktuigkunde, Electro-Technick, Lijnteekenen, Meten en Teekenen, Vak-Duitsch, Vak- Engelscb. D. Algemeene Ontwikkeling: Algemeene Ontwikkeling, Algemeene Beschaving, Psychologie, Sociologie, Logica (de kunst van het denken), Rhetorica (de kunst om zich uit te drukken), Aesthetica, Muziek geschiedenis, Harmonieleer, Bijbelkennis, Gezondheidsleer en Sexueele Hygiëne, Schrijven zonder fouten, een Goede Stijl, <jen Goed Handschrift, Vlug en Goed Rekenen, Fröbelen, Slöjd, Spelleiden, de Techniek van het Dammen en Schaken, Fotografeeren, Journalistiek. E. Opleiding voor een acte I.. O. Fransch, Duitsch, Engelsch, Wiskunde. F. Opleiding voor een acte M. O Geschiedenis, Staatsinrichting. Staathuishoudkunde, Boekhouden, Schoonschrijven. G. Cursussen voor de Huisvrouw: De Techniek van het Huishouden, Kookkunst en Voedingsleer, I.innennaaien, Kinder- kleeding, Costuumnaaien, Costuumknipperi. De cursussen duren minstens 3 maanden, hoogstens 2 jaar. Normaal lesgeld F5. per kwartaal. Wekelijks wordt den leerling een les toegezonden. Iedere les 'bevat de stof voor de week. In de eerstvolgende les worden de vragen beantwoord en de opgaven uitgewerkt. Er bestaat persoonlijk contact tusschen docent en cursist. Leergangen voor beginners, eenigszinsgevorderden en meergevorderden. Speciale repetitie-cursussen. De examen-cursussen worden streng gescheiden van de meer populaire leergangen, die men <uit liethebberij» volgt. Ieder, die nadere inlichtingen wenscht, vrage dadelijk aan de Administratie van het Bureau aan, het interessante No. 22 van de «Mededeelingen», bevattende Prospectus en Reglement van onze atdeeling Schriftelijke Cursussen. Dit nummer wordt U omgaand gratis en franco toegezonden, zonder dat U zich tot iets verbindt, en U wordt er uitvoerig door ingelicht. Het heeft een golmlte van 29.!» pet. eiwitachtige stoffen en 8.3 pet. vetachtige stoffen. De prijs is slechts f'6.75 per 50 K.G. inclusief zak, franco huis. Premietrekkiogen volgens aanwijzing der Nederlandsche Staatsloterij 1 a.30, t s. t xo. 1 sao. 1 as. - Volgestort (wettig geoorloofd) Verkrijgbaar a. h. Hoofdkantoor Wjjnhaveu 15 te Rotterdam en bjj H.lï. agenten. Gouden Medaille, Gent 1908. Onder redactie van mevrouw W. VAN DEK VECHT. Oud-leerares in Koken en Voedingsleer. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en frnuco verkrijgbaar bij iederen Boekhandelaar en aan het bureau vau »DE HUISHOUDGIDS* Burgstraat 65, UTRECHT. AM ERIK A A N SCH SYSTEEM Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gekaaid en gebracht. 9^" PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden, beste schuurmiddel der we reld voor potten, pannen, hontwerk, blik, enz. Vraagt mouster by winkeliers of drogist. Telefoon No. 155, bestelkantoor Arnh. straat 1. Magazijnen en kantjor Koestraat 4-6-8, raadt een ieder, met het oog op mogelijke kolennood, ten sterkste aan zooveel mogelijk do benoodigde hoeveelheid brandstoffen voor den winter, 1111 reeds in <0 slaan. Momenteel nog voldoende FEUILLETON. 86) Paul slaakte een doffen uitroep. Zijn oog appels zetten zich uit en geheel zijn lichaam trilde, alsof het geëlectriseerd werd. Hij las: Twee vrouwen vermoord. Een jonge, bijzonder schoone Frangaise, twee iarên geleden uit Frankrijk in Duitsch- land gekomen, had meermalen de algemeene opmerkzaamheid gaande gemaakt door een reeks avonturen. Deze dame behoorde, in weerwil van haar zonderling gedrag, tot een hoogen stand, was gehuwd, had een aanzienlijk vermogen bezeten, en haar manie ren hadden den stempel van voornaamheid, die evenzeer trof als haar schoonheid. Uitgezonderd Homburg bezocht deze vreemat dame, wier naam men over 't al gemeen niet kende, al de steden waar gespeeld wordt. Men duidde haar aan met den titel van >gravin«, dien zij het recht had te dragen. Zij speelde grof en zooals alle spelers had zij oogenblikken, dat zij gelukkig speelde, vervolgens weder bestendig verloor, nu eens in 't bezit van veel geld, dan weder tot het uiterste gebracht. Men merkte evenwel bij haar op, dat de gelukkige kansen voor haar het zeldzaamst waren. Een geheime en zeer machtige bescher ming had haar vergund, in Duitschland te blijven in een tijd, toen het aan alle Fran- schen verboden was, daar te wonen, dat is van Juli 1870 tot Februari 1871. De gravin had haar klein landhuis op een kwartier afstands van Keulen op weelderige wijze ingericht. Zij woonde daar met een kamenier en een knecht. Een huurrijtuig uit Keulen was voortdurend te harer beschikking. Maar deze levenswijze schijnt de gravin op den duur te eentonig te zijn geweest, want drie dagen geleden wist meri in de j omgeving te vertellen, dat de schoone Fran- gaise over enkele dagen Duitschland zou verlaten en naar Frankijk terugkeeren. I Op den dag van dat vertrek verzocht de kamerdienaar der Frangaise althans als zijn verklaring geloof verdient zijn mees teres verlof, onmiddellijk haar dienst te mogen verlaten, daar familiezaken hem naar Mann heim riepen. Hij verkreeg het gevraagde ontslag en vertrok. In den nacht, volgende op dien dag, ge beurde er iets vreeselijks in het afgelegen huis, waarin de gravin en haar kamenier voor het laatst zouden slapen. 't Is een ontzettend geheim, waarvan de justitie tot heden tevergeefs de oplossing zoekt. In het midden van den nacht werden de omliggende velden door een grooten licht schijn geteekend, hetwelk door verscheidene personen werd waargenomen. Des morgens vroeg zagen boeren, die langs den weg hun groenten i.aar Keulen j brachten, het kleine huis nog overeind, maar grootendeels door brand verwoest en nog I rookend. Zij durfden niet doordringen in den bouw val, waarin het vuur nog smeulde, maar zoodra zij in de stad kwamen, gaven zij kennis van hetgeen zij hadden gezien. De politie zond haar bekwaamste agenten en dezen constateerden het plegen der ver schrikkelijke misdaad, waarvan wij zooeven melding hebben gemaakt, een dubbele moord, van welken diefstal de aanleiding was. De moordenaar had gehoopt, zijn misdaad te kunnen verbergen met, door brand te stichten, de sporen er van te doen verdwij nen. Hij had zich verwijderd na het huis in brand gestoken te hebben, overtuigd, dat men den volgenden dag aan een ongeluk zou gelooven. Wat gebeurde, heeft aan zijn verwachting niet beantwoord. De schurk was te spoedig heengegaan, zonder zich te ver zekeren, of de door hem gestichte brand zijn vc»nielingswerk wel volkomen had verricht. De brand, tegen alle verwachting en alle waarschijnlijkheid lot zijn middelpunt beperkt door een onbekende oorzaak, had slechts de twee verdiepingen verwoest en een gedeelte der eerste en het overige van het huis geheel ongedeerd gelaten. De agenten aarzelden niet, in weerwil van het wezenlijk dreigend gevaar, de trap te bestijgen en zich op den vloer te wagen, van welken etfh gedeelte, op niets meer rustend, onder hun voeten kon instorten. In het vertrek gekomen, dat de slaapkamer was geweest, zagen zij de afgrijselijke be wijzen der misdaad, welke de moordenaar vernietigd waande. Het witte met bloemen bezaaide tapijt was letterlijk overstroomd met bloed. Het huis- I raad en de koffers waren met bijlslagen geopend om de moeite te sparen, de sleutels te halen. Vrouwelijke versierselen en toilet- voorwerpen vormden een opeenhooping. Iets verder en juist op de grens, over welke de brand niet was gegaan, trof een nog afgrijselijker schouwspel den blik. Het lijk eener vrouw, dat der gravin, lag mis vormd en deels verkoold op den grond. Er bestond niets meer van de door de vlammen aangegrepen kleedingstukken, maar een on beschadigde vlecht blond haar was voldoende om met zekerheid de identiteit der Fran gaise te bewijzen. De ongelukkige kamenier, een jong, mooi meisje, die op de bovenverdieping sliep, was, door de vlammen verrast, in haar bed om gekomen. Men heeft niets volstrekt niets van haar gevonden, daar haar verkoold ge beente zeker tot stof is gemaakt door het instortende dak. De onmiddellijk ondernomen opgravingen in de asch en htt puin, hebben noch de juweelen, noch het goud- en zilvergeld, dat de Frangaise bezat te voorschijn gebracht, 't Is dus zeker, dat de moordenaar, vóór het tooneel zijner gruwelen te verlaten, de hand op deze aanzienlijke waarden gelegd moet hebben. In de diepe duisternis, welke deze vreese- lijke misdaad omgeeft, hebben magistraats personen gemeend eenig licht te zien. Hun achterdocht heeft zich gericht op den ver dwenen kamerdienaar. Men wist, dat hij geboortig was van Mannheim. Men heeft hem daar doen opsporen en hij is onder ge leide overgebracht naar Keulen. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1915 | | pagina 4