161 alleen een verzoek gericht worden tot debe trokken onderwijzeressen om ontslag te vragen. Wanneer ze echter blijven ontbreken, worden zij ontslagen. Wanneer de heer Van Kalken iets wil doen, kan hij voorstellen een gratificatie te verlee- nen, maar, zooals ik reeds zei, mijn hart is goed genoeg, maar ik stel het niet voor. De beer Van Kalken: Ja, dat is best. De Voorzitter: Mijnheer Van Kalken, bet zal misschien goed zijn. uw voorstel aldus te lezen een gratificatie te verleenen, gelijk staande met de wedde over drie maanden? Dan luidt het voorstel aldus: Aan de onderwijzeressen in de Nuttige hand werken R. A. van den Hoven, J. W. M. Th. Bremer en A. G. M. den Hartog een gratifi catie te verleenen, gelijkstaande met de wedde over drie maanden zulks in verband met de gewijzigde schooltijdenregeling. Eq vindt u het goed, er bij te voegen en zulks uit te betalen uit den post Onvoorziene uitgaven De heer Van Kalken: Prachtigals zij het maar krijgen. Het voorstel wordt hierna aangenomen met 13 tegen 3 stemmen; die van de Wethouders. 666. Voorstel van B. W. tot het verleenen van eervol ontslag aan W. Fröger als Administrateur der Bedrijven wegens zijn benoeming tot Chei-boekhouder voor de Cen trale boekhouding. De Voorzitter: Vraagt een van dehee- ren het woord Of hoofdelijke stemming Zoo niet, dan is dit aangenomen. 367. Voorstel van B. W. tot het rooien van boomen en het opruimen van houtgewas. Het voorstel strekt om in 1916 te doen rooien en opruimen SS iepen aan de Van Asch van Wijck-straat 16 iepen aan de Van Persijn-straat, om de andere ,tg iepen tegenover het rosarium 1 iep bij de voetbrug van de Wijersstraat 2 iepen bij de Hoogerc Burgerschool 1 beuk tegenover de Openbare leeszaal is reeds dood 1 eschdoorn, 2 elzen, 1 berk cn 1 esch bij de muziektent op het plantsoen; reeds dood 1 eik bij Monnikendam; minderwaardig; 8 linden op den Hooglandschenweg bij de Bloemendalschepoortom de andere 100 appel-, pere-, pruime- en kerseboomen op de hofstede »De Kruiskamp« ge deeltelijk te doen kappen, gedeeltelijk verplanten 24 eiken en 1 wilg aan de Kruiskamp 4 iepen aan de St. Anfridus-straatotn de andere 24 iepen en 4 eiken aan de Van Mechelen- straatom de beplanting regelmatig te maken 21 linden aan de Lange Beekstraat, Zuid oostzijde. Hierbij komen in behandeling de adressen-Zoetmulder c. s. van Juli en Augustus 1915; 4 iepen aan den Arnhemscheweg hoek I.ange Beekstraat 1 beuk tegenover de fabriek van den heer A. Eysiuk reeds dood 5 beuken aan den Utrechtschevveg tegen over perceelen nos. 70, toi, 107 en 117; reeds doodbenevens verschillende boo men en heesters op Birkhoven, in de bos- schen op den Berg, aan weerszijden van den Appelweg, in de bosschen van Oud-Leusden, aan den Doodetiweg, de Laan 1914 en in de bosschen op de Leusderheide. De Voorzitter: Vraagt een van de heeren het woord? (Zeer lange pauze.) Of hoofdelijke stemming? Zoo niet, dan is ook dit voorstel aangenomen. 668. Advies van B. W. tot in ge bruik geving van Gemeentegrond aan J. G. Fontein ten behoeve van het plaatsen van een rioolputje aan de Langestraat. Het voorstel strekt om gunstig te beschik ken op het verzoek tot het hebben in Ge meentegrond van een rioolputje ten behoeve van den afvoer van huishoudwater van adres- sants perceel aan de Langestraat no. 28 en de vergunning te verleenen tot wederopzeg- gens, tegen een jaarlijksche recognitie van 25 cent, Aangenomen z. d. of h. st. 669. Voorstel van B. W. tot ver huur van een huis met cenige per ceelen bouwland aan A. Kortes. Het voorstel luidt In uwe vergadering van 18 Juli 1915 wer den van mevrouw doualrrière Steenberghe geb. Bosch van Drakestein onder meer aan gekocht eenige perceelen bouwland en twee woningen, gelegen in deze Gemeente, strek kende langs de Beek en de Van Asch van Wijckstraat, kadastraal bekend sectie D nos. 787, 1228, 1229, 1230, 1847 en 3186, geza menlijk groot 1.16.34 H.A. Een en ander is thans verhuurd aan A. Kortes, alhier, voor de som van f 225 per jaar tot 23 December 1915. Kortes heeft ons verzocht, op de be staande voorwaarden weder te mogen inhuren. Het ligt in ons voornemen, U eerlang voor te stellen, aan de onderhavige terreinen een andere bestemming te geven. Tot zoolang evenwel zouden wij de perceelen nog willen verhuren. Bij een openbare verhuring zal, vooral met het oog op den korten huurtermijn, stellig wel geen hoogere huur bedongen kunnen worden, dan Kortes thans betaalt. Wij stellen U daarom voor, ons te machti gen, de onderhavige perceelen op de be staande voorwaarden onderhands aan A. Kortes te verhuren voor den tijd van twee jaar, met het recht om de huur te allen tijde te doen eindigen, en zulks voor de som van f 223 per jaar. Als voren. 570. Toelichting van het Raadslid den heer J. Hofland op zijn voorstel tot het verleenen van een crediet van f9300 ten behoeve van de uitvoe ring van het Raadsbesluit in zake de verstrekking van cokes tegen verminderden prijs. Hot voorstelt, mcde-ondertcekend door de heeren Jorissen en Gerritsen, luidt: Ondcrgeteekenden hebben de eer U te be richten, dat zijr in verband met het door den Rfiad in zijn vergadering van 7 September genomen besluit, op heden zullen voorstellen aan Burgemeesters en Wethouders een crediet toe te staan van negen duizend drie honderd gulden (f9300) tot uitvoering van het besluit tot het verstrekken van cokes tot prijzen, geldend voor de mobilisatie. De gewijzigde toelichting, van de hand des heeren Hofland, luidt Volgens het verslag van 1914 (van de Gasfabriek) blijkt, dat de loket-verkoop be droeg, uitgenomen grulscokes, 37 236 H.L. We mogen veilig aannemen, dat indien de maatregel tot verstrekking van cokes zóo wordt opgevat, dat hij ingaat op 1 Novem ber en eindigt, behoudens nader Raadsbesluit, op 30 April 1916, deze hoeveelheid voor de helft disponibel zal moeten zijn. Immers de loket-koopers zullen wel vallen onder het Raadsbesluit, zoodat 18 618 H.L. tot een bruto-verlies van f 1306 plus f3351 zullen moeten worden omgezet. Het cijfer 3351 is het zuiver verlies, nl. het verschil tusschen den kostprijs der cokes aan het bedrijf, en den verkoopprijs, door de Gemeente te ontvangen. Deze f 3331 zijn dus zóo te verstaan, dat wij ze uit de gewone middelen (post «onvoorzien») b> bben te dekken en bovendien een bedrag van f 1303 hebben bij te passen, die als bedrijfswinst later deels tot de gewone middelen toevloeit. Het bedrijf ontvangt dus kostprijs plus be drijfswinst, of f 13 963.50. Wij ontvangen 18618 H.I.. a fo.50, is f 9309, plus f4634 als crediet, en kceren het totaal, zooals boven Is aangegeven, aan de fabriek uit. Aan bezorging in de stad is 27 604 H.L. uitgegaan over 1914. De helft van deze hoeveelheid vormt 13 802 H.L. Veilig mogen we aannemen, dat een gedeelte dezer cokes al is ingeslagen door de koopers, zoodat wij het benoodigde voor deze categorie koopers op 6600 H.L. willen stellen. Indien we nu ook nog in aanmerking nemen, dat er zullen zijn, die van de groot afnemers koopen, moet het bruto-verlles hoo- ger worden gesteld en stel Ik dit bedrag op f 0.35 per H.L. Het bruto-verliescijfer zou voor deze catego rie koopers kunnen zijn 0600 a f o. 13 is f2310. ongeacht wat van deze verliescijfers, later, ais winstuitkeering, terugvloeit Het bezwaar is eerder gemaakt, dat, nu de contracten met groot-afnemers eenmaal loo- pende zijn, wij ten deze onze verplichtingen moeten nakomen. Alleen wanneer grooter quantum» zijn toegewezen aan contractanten zouden er moeilijkheden kunnen ontstaan. Im mers de door mij genoemde cijfers, ontleend aan het verslag over 1914, betreffen alléén de distributie voor hot bedrijf zelf en laten de andere cijfers onaangotast. Even wel zal dit, bij aanneming van ons voorstel, niet geheel door voerbaar blijken; immers een gedeelte koopers van de engros-handclaars zal zeker onder dit besluit vallen, Ook hier mede dient rekening gehouden met den be schikbaren voorraad, en zal dus van deze rond 63000 HL. wol 6000 H.L. moeten wordon onteigond, wat con extra-verlies zal geven van 6000 X f o-1 o f bon. Ook op deze 6000 H.L. zal dus een verlies van 6000 X (fo.to -f- f 0.07 f 0.18) vallen en op f 2100 moeten worden geschat. Onder dit cijfer is natuurlijk weer begre pen een sommetje van f 420, dat later als winstuitkeering tot de gewone middelen toe vloeit. Het totaal van hot bruto-verlles behoort dus berekend te worden op: f4634 -f- f2310 4- f2100 f200 administratiekosten, is glo baal f9300. De heer Hofland: M. de V. Ik verkeer in een eigenaardig positie bij de verdediging van dit voorstelhierom, omdat ik moet gaan pleiten voor de uitvoering van een Raads besluit, dat m. i. overbodig ware, wanneer B. W. gevolg hadden gegeven aan het besluit van 7 September, dat zij aan den Raad zelf

Amersfoortsche Courant | 1915 | | pagina 8