DE AREND De Greep, De zwarte vlek. Rost en inwoning Bioscoop Laogestraat Heiligers Verhoef, Lijnzaadkoeken en Soyaboonenkoeken Bey, hoewel daarop duidelijk staatVijver 12. De heer Van den Burg: Het is alge meen bekend, dat iedereen de allertreurigste ervaringen opdoet aan het postkantoor. De heer Kallmann ontvangt in iedere bestelling poststukken voorden heer Kalmann, hoewel duidelijk geadresseerd aan Varken markt 8. De heer Van Schaik heeft dezer dagen drie kwartier noodig gehad om een aange- teekenden brief in ontvangst te kunnen nemen omdat aan het zelfde loket spaarbankzaken en ouderdomspensioen worden behandeld. De Secetaris meent, dat de groote fout schuilt in veel te weinig loketten en het behandelen van verschillende zaken aan het zelfde loket, bijvoorbeeld storten en óok uit betalen van postwissels. Het zou goed zijn, in samenwerking met de Kamer van Koophandef, de Hanze-atdee- ling, Mecurius en de overige middenstands organisaties, aan den Directeur-generaal der posterijen te verzoeken, het aan het Rijk behoorende pand naast het postkantoor, waar van de huur bereids is opgezegd, te trekken bij het postkantoor. De heer Huydecoper: En in afwachting daarvan te verzoeken, dat niet langer éen man twee loketten bediene. De Voorzitter: Zelfs expresse-brieven komen niet op hun bestemming. En, wat óok lang niet gering is, de brief, waarin daarover werd geklaagd en die behoorlijk werd geadresseerd aan het Bestuur van de vereeniging «Handel en Nijverheid», werd besteld bij den Voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken. De Secretaris leest dien brief, waaruit blijkt dat een stadgenoot, die er veel belang bij had, dat een brief vóór 's middags 12 uur te Deventer werd besteld, op advies van het postkantoor dat schrijven als expresse- brief verzond, behoorlijk gefrankeerd, en dier persoonlijk op 19 Januari om s uur 's mor gens ter hand stelde aan den commies in den postwagen van den trein naar Deventer. Toch bereikte die btief pas om half twee zijn bestemming. Klager wendde zich tot den Directeur van het postkantoor en tot den Directeur-generaal en ontving toen de ongelooflijke mededeeling, dat hij, om den expresse-brief vóór twaalven te Deventer besteld te krijgen, dien den avond te voren hier had moeten posten. En dit hoewel er om 8.12, 8.50 en 9 37 's ochtends posttreinen naar Deventer vertrekken. De heer Köhlmann ontving een 'soch tends tusschen 10 en. 11 hier afgestempelde briefkaart, waarin hem werd verzocht 's avonds ergens voor zaken te komen, pas den vol genden dag. De heer Van Schaik: Vooral 's avonds worden veel brieven maar in een willekeurige bus gestopt. Al brandt, om kolen te sparen slechts de helft der straatlantaarns dan is dit nog geen excuus voor de bestellers, die immers zelf een lantaarntje meedragen. De heer Van Zalingen heeft hier sedert kort een bijna-naamgeuoot, den amb tenaar der posterijen en telegrafie Van Zalinge en nu ontvangt hij strijk en zet diens «Post en telegraafwereld», ofschoon deze zit in een gedrukte strook, waarop zeer duidelijk de aanduiding: "postambtenaar ten postkantore Amersfoort. liet Rijk straft terecht jongens-exploitatie door particuliere werkgevers: welnu, de jongens-exploitatie door het Rijk mag niet strekken tot verdriet en soms tot schade van de middenstanders. De heer Grevcrs vraagt of niet een resumé der verschillende klachten in over leg met de Kamer van Koophandel en de overige middenstands-verecnigingen kan ter kennis gebracht van den Directeur-generaal der posterijen. De heer Nieuwen dijk zou wenschen dat allen, die werkelijk klachten hebben over het postkantoor, deze vóór de volgende vergadering inzonden. Als de berg te groot wordt, stelt spr. gaarne zijn Koninklijken vrachtwagen ter beschikking voor het ver- Aan de orde is do rondvraag. De heer Van Schaik brengt ter sprake Kamperbinnenpoort en Smallepad. I>e straat- versperring genaamd Kamperbinnenpoort, is door een ziekelijk clubje met Rijks-steun behouden, ofschoon de Gemeenteraad besloot de poort te doen afbreken. Iets anders is het met het Smallepad, den hoofdverkeers weg van en naar de haven. De Gemeente doet werkelijk veel om de fakrieks-terreinen te doen exploiteeren, doch wat baat het als de toegangsweg zóo slecht blijft? Baggerlaarzen beschutten niet tegen hals breken. Men beweert wel, dat er moet gewacht tot er gas-, water- en rioolbuizen in zijn ge legd, doch doordien reeds 8 a 10 jaar ge leden daar een rooilijn is vastgesteld, is de Gemeente eigenares van dien weg. De aan liggende eigenar n zijn bereid mee te werken. Spr. hoopt, dat de Gemeente thans zeer spoedig het Smallepad in behoorlijken staat brengt, liefst met een brug over de haven, opdat Schimmelpenninck-kwartier en Hoog- landscheweg niet langer rond het Kleine en het Groote Spui behoeven te rijden en de bewoners van het Spui niet langer eenige malen daags worden bedolven onder modder. De Voorzitter verzoekt om het verge vorderde uur, hierop thans niet verder in te gaan. De Secretaris deelt mede, van wel ingelichte zijde te hebben vernomen, dat het Smallepad nog dit voorjaar wordt ter hand genomen. Verbetering is werkelijk dringend noodig. De vergadering wordt hierop te 11 uur gesloten. Het Amersfoorfsche Quick ontvangt mor gen de Hoofdcursianen. H. V. C. 2 gaat naar Presto 1 en Amersfoort 1 naar Zeist 1. GEHUWD: I I Petrus van Nus en Johanna Jacoba Elze- j naar. Hendrik Christiaan Kluwers en j Cornelia van Nieuwenhuizen. Gerrit Wolfs- winkel en Petronella van den Berg. OVERLEDEN Johannes van der Veer, 61 jr., echtg. van j Evertje Maria van den Berg. Gerardus Houtveen.s mnd. Getmaine Bertinejennes, 5 mnd. Hendrik Koller, 87 jr., echtg. van Hendje Schoonderbeek. Twee als levenloos aangegeven kinderen. Aan de Centrale eierveiling der V. P. N. werden gister verkocht 24 116 export-eieren voor f6 tot 6.75 en 39791 Regeerings- eieren voor f5 10 tot f6 per honderd. Morgen is hier alleen geopend de apotheek van den heer C. M. M. Vermolen, Varkens- markt 19, telefoon 160. De lantaarns van auto's en rijwielen moeten volgende week uiterlijk om vijf uur, die van de overige voertuigen uiterlijk te half zes zijn aangestoken. Het was gisteravond ergrumoerig in de stad. Telkens moest de politie tusschenbeide komen om vechtpartijen te verhinderen dan wel ze in den aanvang te smoren. In de llcllingstraat moesten zelfs patrouilles van de hoofdwacht ingrijpen. Een groote factor voor levensgeluk is, te weten, dat men nuttig. bijeenkomsten. Dagelijks Openbare leeszaal en bibliotheek. Laantje 2, en R. K. openbare leeszaal en bibliotheek, Kamp 18. Oudheidk. museum Flehite. Dinsdag Theosofische leeszaal. Vrijd. tot Dond. Bioscoop I.angestraat Zat. tot Maand. Bioscoop «De Arend». 25 Jan. Braun's operette-gezelschap. Kino- Königin. Am. 26 Jan. Xatuurhist. vereeniging, Reichmann. 27 Jan. Zangvereen. Soli Deo gloria, Am. 29 Jan. Theosofische lezing, Van Maanen. Theos. loge. Postduiven tentoonstelling, Kroon. 31 Jan. Haagsch blijspel-ensemble. Land storm. Am. 10 Febr. Hanna Verbena, Am. 23 Febr. Theos. lezing, dr. De Hartogh. Theos. loge. 9 Mrt. IlonaDurigoen EvertCornelis, Am. 24 Apr. Emma-bloempje. Bioscoop ZATERDAG 22. ZONDAG 23 en MAANDAG 24 Januari 's avonds 7 en 9 uur Marktprijzen. AMERSFOORT, 21 Januari 1915. Appelen f 3.a f 5.50. Peren f o.— a fo..Nieuwe aardappelen 1 o.afo.Zand- aardappelen f 2.60 a f 3.Hoendereieren f6.90 a f7.25 per 100 stuks. Bruine eieren f7.25 a f7.50 p. roo stuks. Hooiboter f 1.70 f 1.80 per Kilo. Kippen f 1.50 af 2.50 Kuikens fo.— a i o.--. Piepkuikens f 0.80 a f 1.50. Ganzen fo.— a fo.—Oude eenden fo.90 a fi.40. Jonge eenden fo.1 o. Hazen f o.a f o.Wilde konijnen f o 60 a fo.70. Tamme konijnen ft.a f2.25 Per stuk. Duiven fo.70 a f0.80 per paar. Vette varkens fo.— afo.—. Magere varkens f 20.— f 40.—. Zeugen f too.— a f 120.—.Biggen f 14.a f 20.—. Kalveren f 10.a f 15. Aangevoerd waren ongeveer 90 heet. Appelen. heet. Peren, heet. Kleiaard- appelen 25 heet. Zandaardappelen60 000 stuks Hoendereieren - st. Eendeneieren 90 Kilo Hooiboter; Vette Varkens; 15 Magere VarkensVarkens voor export slagerij; 200 Biggen; 10 Zeugen 6 kalveren. V. P. N. veiling, Amsterdam. 20 Januari 1916. V. P. N.-ei f6 tot f9.20 middenprijs f O.qi Regeerings-ei f5.50 tot f7, f 5.76 V. P. N. 983 Regeering 110607. Elite -programma. 1. Ken drama uit de keuken, drama. 2. Polycarpe verliest een gulden, komisch. 3. He nieuwe compagnon, drama. 4. Joopie's erfenis, komisch. 5, 8 en 7 Groot spannend en boeiend drama in 8 afdeelingen. LaDdstormirdeeling Amersfoort. Zondag 23 Januari PRIJSSCHIETEN. 8.30 v.m. aantreden Infanterie-kazerne. Vnlllcdige uitrusting. lie Ommandant der afdeeling, l.ANDRÈ. PREDIKBEURTEN. Zondag 23 Januari. Evang. I.uthersche kerk. Voorm. io/2 uur, dr. Toxopeüs. Remonstrantsche kerk. Voorm. io'/2 uur, ds. Hooykaas, Doopsgezinde kerk. Geen dienst. Gereformeerde kerk Langegracht), Voorm. 10 uur, ds. Teerink. Avond 5uur, ds. Donner. Gereformeerde kerk (Zuidsingel), j Voorm. 10 uur. ds. Donner. j Avond s'/ï uur, ds. Teerink. Woensdag 19 Januari. Avond 7xlj uur, ds. Teerink. Chr. Gereformeerde gemeente. Voorm. 10 uur, ds. J. van der Schuyt, uit Amsterdam. Avond 5 '/2 uur, ds. Van der Schuyt. Advertentién. Voor een 17-jarig jongmcnsch, z. b. b. b. h.' wordt bij deftige familie, P.G., gelegenheid gezocht voor met huiselijk verkeer. Aanb. met opgaaf van conditiën, onder letter S, bij den Boekhandelaar G.SLOT HOUWER, alhier. Amioitia - Amersfoort. Begin FEBRUARI aanvang van den 1IS voor Dames, voor Dienstboden. Aanmelding bij de Directrice. HET BESTUUR. Burgerlyke Manu 1.1. Amersfoort van 17 tot 20 Januari 1916. GEBOREN: Wilhelmina Anna Gecrlruida, d. van Johan- 1 nes Bernardus Marée en Gerritje van de Hor. Franqoise Philomena Alfonsin Aman- 1 din, d. van Thomas Mertens en Felica Leop'ol- dina Temmermans. Johannes, z. van Abra- ham Kuijer en Engelina van Korlaar. Josephina Hendrina Bernardina, d. van Wou- i ter Joseph van Barneveld en Adriana Pau- lina Johanna Lorijn. Stefanus Johannes, i z. van Hendrik Mossing en Woutera Geer- I truida Kammeijer. Albertur, z. van Gerrit 1 Jan Fitskie en Carolina Ahrens. Marcelle Engenie Anna, d. van Edmond Ergo en Bertha Luhien. Maria Johanna, d. van Pieter Ising en Hendrika Sleking. Cor nelis, z. van Cornelis Bettinger en Berend^» Maria van der Hulst. Andrée Albertinc, d. van Charles Henri Dondeijne en Maria Louise Bastiaens. Hotze Jelle.z. van Nanne Kleefstra, en Jeltje van der Sluis. ONDERTROUWD: Johannes Jollius Six Dijkstra en Anna Catharina Melners. - Jacobus Lablans en Mia van den Hoorn. Gerrit Peterse en Elisabeth Johanna Brakkee. Gerardus Ar- noldus Luycx en Engelberta Johanna Vrij. Jacobus van den Heuvel en Christina Maria Heinz. Johannes van Eijkelenburg en Maria Theodora Henrica van Well. DINSDAG 25 JANUARI GEORG BRAÜN's Wiener Operette. Impresario II. GOSSCHALK. Slechts éen .schitterende opvoering van de beroemde operetto Die Kino Königin Operette in 3 Akten van Georg Okonkovski en Julius Frkund. Muziek van JEAN GILBERT. Meer dan 500 maal met enorm succes ge- i speeld te Berlijn, Weenen, Amsterdam, enz. Regie GEORG BRAUN. I Kapelmeester JOZEF KOLLENBERG. I Hoofdrollen worden vervuld door de dames I Marga Graf, Elze lleinrich. Ilansi Klein, Lily Knaack, en de hoeren Georg Braun, Kalmann Knaack, Albert Frank), Hugo j Bender. I l'rijzen der plcats-n i le rang f 1.50, 2e rang f 1. Se rang fO 50, I verhoogd met 10 pet auteursrecht. jjlf Plaatsbespreking Dinsdag half écu. Aanvang HALF acht PROGRAMMA lan 21 tot eo met 27 Januari. 1. Laatste Bioscopische oorlogsberichten. 2. Charlie de losbol. Komisch. 3-6 LOUIS BOUWMEESTER, Neerland's groot0 tooneelspeler in groot drama in 4 afdeellngen. De eenige film, waarin onze beroemde artist met buitenlandsche acteurs samenwerkt. 7. Madame Incognito. Comedie. 8. Verpleging van olifanten. Natuuropname. (Th. W. J. HEYLIGERS en mr. dr. H. Th. A. VERHOEF). Kassiers en ('oinmlsstoniiulrs in effecten. ZUIDSINGEL no. 43. Telefoon 337. Effecten. Coupons. Incasso's. SAFE-DEPOSIT. n ELECTRO- TECHI1ISCH BUREAU N.V. Koninklijke Fabrieken vh. WESSANEN LAAN, WORMF.RVEER. Opgericht 1765. Voedert uw vee met de zuivere mnrva merk de „Ster" en W. L. merk W. L. uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en groote voedingswaarde. EERE-DIPLOMA Parijs 1900. NEGEN GALDEN' MEDAILLES.

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 6