AMERSFQORTSCQE COURANT. Zaterdag 26 JKgl Februari 1916. No. 8689 66e Jaargang. BIJBLAD. Stadsnieuws. Uitgave van tie Naatnlooze Vennootschap „I>e Amersloortsche Courant, voorheen Firma .4. H van Cleeff HOOFD-REDACTEITR: F. J. F F. EES FIKS. AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavoud. Abonnement per 3 maanden/1.— franco per postƒ1.15. Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigenings- advertentiën per regel 15 cent. Reclames 1-5 regels ƒ1.25 Bewijsnummers naar buiten worden in rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 10 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. SORTEGRACHT 9. Rij dit nummer behoort een K E N.N I S U E V I N F X. R A ADSVERG ADERINCT. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien artikel 41 der Gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer Gemeente zal vergaderen op Dinsdag den 29 Februari aanstaande, des namiddags ten acht ure. Amersfoort, 24 Februari 1916. De Burgemeester voornoemd VAN RANDWIJCK. Het Bestuur der classis Amersfoort de Ned. Hervormde kerk heeft namens Algemeene synode aan de kerkeraden der gemeenten, die door den jongsten watersnood werden geteisterd een reeks vragen verzon den om te worden ingelicht omtrent de schade, voor de diaconiën ontstaan. BROODKAARTEN. De Burgemeester der Gcmeente»Amers- fport maakt bekend, dat in het vervolg de nieuwe broodkaarten alléén tegen afgifte van die der vorige maand aan het Levens middelenbureau, ingang Groenmarkt, door de broodkaarthouders woonachtig tc Amersfoort kunnen worden afgehaald. Hiertoe is gelegenheid op den laatsten werkdag der maand en op den eersten werk dag der nieuwe maand van des morgens S uur tot des avonds 6 uur. Iedere kaart, die op öeu isten werkdag der maand niet is ingeruild, wordt geacht vervallen te zijn. Amersfoort, 24 Februari 19.6. De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK, De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeente, dut de door den Directeur van 's Rijks directe belastingen, enz. Ie Utrecht exe cutoir verklaarde kohieren N'os. 11 en 12 van de PersO'ieele Belasting over het dienstjaar 1915 aan den Ontvanger van 'a Rijks directe belastingen alhier zijn ter hand gesteld, aan wien ieder verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaatsen aangeplakt te Amersfoort den "20 Februari 191(1. De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK. Vriendelijk. Terwijl een groot deel van België nog is bezet door Duitsche troepen beginnen enkele bladen, welke worden geredigeerd of althans geïnspireerd door Belgische journalisten, reeds plannen te maken voor na den vrede, plannen voor een vergroot België, waarvan ook gebieden, die thans tot Nederland be- hooren, deel zullen uitmaken. >I,a Nouvelle Belgique», dat te Parijs ver schijnt, wil België niet alleen vergrooten met het Groothertogdom Luxemburg en een deel van het Duitsche Rijngebied, maar ook met de beide Schelde-oevers, Walcheren, Zuid-Bevcland, Tholen, geheel Noord-Brabant, ja wellicht al hetgeen bezuiden den Rijn ligt. De «Gazette de Lausanne», die ook een nieuwe verdeeling van Europa tnaakt, wil Luxemburg en Limburg (de Nederlandsche Provincie) toewijzen aan België en zegt dati het bloed, door de Belgen vergoten, heeft hun zeker recht gegeven; Nederland, blij, dat het aan dit lot ontsnapt is, zal een gun stig oor moeten hebben voor het afstaan van grondgebied aan België en voor een regeling van de Scheldequaestie. De «Belgique indépendante», welke te Genève verschijnt, protesteert gelukkig tegen dergelijke droombeelden, die alleen verwij dering ten gevolge kunnen hebben, waar samengaan, nu en in de toekomst, zoo drin gend noodig is. Bankvereeniging H. L. A. DULLAERT Co AMERSFOORT Seherpenzeel Soest. LangegraoUt 30 - Tel, Intero. 868 Ds. B. de Ligt, thans te Zeist, laatstelijk Ned. Hervormd predikant te Nunen, heeft met ingang van 6 Maart ontslag gevraagd uit zijn kerkelijk ambt. Morgenavond om half zeven precies, zal hij voor de plaatselijke afdeeling van het religieus-socialistisch verbond in de Doops gezinde kerk hier spreken. Men zie de advertentie in dit nummer. Verhuren loketten in hare „LIPS" brand- en inbraakvrije kluis. In «Staatscourant» no. 47 is opgenomen de Wet van 24 Februari tot tijdelijke afwij king van de Kieswet. De bevredigings-commissie voor het onder wijs heeft gisteren haar rapport definitief vastgesteld. Men verzoekt ons mee te doelen, dat de passen-post Roosendaal van het Duitsche consulaat Rotterdam heden buiten werking is getreden en dat de zaken van die post zijn overgenomen door het consulaat te Rot terdam. AGENDA voor de openbare vergade ring van den Raad der Gemeente Amers foort, op Dinsdag 29 Februari 1916, des avonds 8 uur. 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare Lagere schoolE(vaca- ture-Buijtenhuijs). (Gedr. Verz. No. 61). 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot instelling van een Commissie van bijstand voor Maatschappelijk werk en eventueele benoeming der leden. (Gedr. Verz. No. 62). 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van hot verslag, bedoeld in art. 11 van het Kon. Besluit van 19 November 1900, Stbl. no. 202 (Kin dervoeding). (Gedr. Verz. No. 26). Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling eener Verorde ning. regelende de in gebruik geving van lokaliteiten der Gemeente aan vereenigin- gen, enz. (Gedr. Verz. No. 35). 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot hot verleenen van eervol ont slag overeenkomstig verzoek aan den hoer G. A. Groote Haar als Directeur der Bur geravondschool. (Gedr. Verz. No. 36). 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van eervol ont slag, overeenkomstig verzoek, aan mej. li. A. van don Hoven als onderwijzeres in de Nuttige handwerken aan school E. (Gedr. Verz. No. 40). 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van verlof, overeenkomtsig verzoek, aan mej. A. G. M. den Iiartog als onderwijzeres in de Nuttige handwerken aan school F. (Gedr. Verz. No. 33). 9. Voorstel van Burgemeester on Wet houders tot het verleenen van eervol ontslag, overeenkomstig verzoek, aan -L .t heer H. Slagter, onderwijzer aan school B. (Gedr. Verz. No. 39). 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verbetering der speelplaats bij school B. (Gedr. Verz. No. 54.) 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overneming van een strook Srond aan den Utrechtse hen weg van den eer T. L. Blok. (Gedr. Verz. No. 55). 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om het Rijk te erkennen als gebruiker van het perceel waarop is ge sticht de telephoon-centrale. (Gedr. Verz. No. 47;. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een perceel bouwgrond aan de Johan van Oldenbar- nevelt-laan van den heer O. L. G. F. Aberson. (Gedr. Verz. No. 25). 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houderstot overneming van een strook grond aan de Koningin Wilhelminastraat van den heer J. C. L. Huiskamp. (Gedr. Verz. No. 41). 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overneming van grond in verband met het leggen van een riolee- ring in een gedeelte van don Soestorweg bij den spoorwegovergang. iGedr. Verz. No. 30). 16. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van bouwgrond aan- Laan 1914 en den Utrechtschenweg van den heer A. Looxma van Wolderen baron Rengers. (Gedr. Verz. No. 46). 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houdersom eon crediet te verleenen ten behoeve van het maken van een plan van bebouwing der gronden in exploitatie bij hot Grondbedrijf. (Gedr. Verz. No. 28.) 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verhuur van een woning met bouwland ten Zuiden van do Barchman Wuytierslaan, voorheen toebehoorende aan den heer Koppen. (Gedr. Verz. No. 50). 19. Voorstellen van Burgemeester en Weihouders tot het inbrengen der gron den, aangekocht van de heeren Knoppers 011 Koppen en do Erven wed. Van Hofslot in het Grondbedrijf. (Gedr. Verz. Nos. 59 en 60). 20. Advies van Burgemeester en Wet houders op het adres van eenige bewo ners van de Koninginnelaan, houdende verzoek, over te gaan tot hot rooien van eenige boomen. (Gedr. Verz. No. 43). 21. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het planten van boomen in de Schintmelpenninckstraat. (Gedr. Verz. No. 44). 22. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders tot het aanbrengen van be plantingen aan de Daam Fockemalaan, de Vondellaan en het Da Costaplein. (Gedr. Verz. No. 45). 23. Voorstel van Burgemeester en Wet houders 0111 aan de stichting «Volkshuis- svesiing II», ten behoeve van het bouwen van een badhuisje met bovenwoning en lokaal voor den loezichthoudenden be ambte. een voorschot toe te kennen van f 10 (100. (Gedr. Verz. No. 42). 24. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van diverse per- ceelen in het; belang van de volkshuis vesting. (Gedr. Verz. no. 23). 25. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders in verband met de regeling van de jaarwedden van concierges aan de openbaro Lagere scholen. .(Gedr. Verz. No. 34). 26. Voorstel van Burgemeester en Wet houders in zake het aanvaarden van de nieuwe regeling omtrent de werkeloozen- verzekering. (Gedr. Verz. No. 57). 27. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het uitvoeren van straatwerk in eigen beheer en het in verband daar mede wijzigen van de Verordening tot regeling van de loonen der Gemeente werklieden. (Gedr. Verz No. 58) 28. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling en wijziging van eenige verordeningen in verband met invoering van Centrale boekhouding (Gedr. Verz. 110. 1) (Afdelingsverslagen, Gedr. Verz. Nos. 31 en 32, 011 Antwoord van Burgemeester en Wethouders, Gedr. Verz. No. 49). 29. Mededeelingen van Burgemeester en Wethouders in zake hot ontstaan van oen zandbank in de Eem on voorstel tot het verleenen van een crediet van f 1500 voorliet verwijderen daarvan. (Gedr. Verz. No 48). 30. Voor.-tel van Burgemeester en Wet houders tot het instellen van eeno con trole over het financieel beheer van ver- eenigingen, die door de Gemeente worden gesubsidieerd. (Gedr. Verz No. 29) 31. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aanstelling van een hulpbode aan liet Gemeentehuis. (Gedr. Verz. No. 56). 32. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling eener begrooting, dienst 1916, voorliet reservefonds krach tens de Pensioenswetten voorde Gemeente ambtenaren (Gedr. Verz. No. 53). 33. Voorstel van Burgemeester en Wol- houders tot vaststelling eener Begrooting. dienst 1916, voorliet waarborgfonds krach tens Pi-t 21 der verordening op het Grond bedrijf. (Gedr. Verz. No. 52). 34. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der Gemeente-be- grooling. dienst 1915 en 1916 35. Voorstel van Burgemeester en Wet houders in zake het beleggen van hot waarborgfonds voor het Grondbedrijf bedoeld in art. 21 der verordening. (Gedr. Verz. No. 51). Burgemeester en Wethouders hebben den Raad wederom doen toezenden een aantal voorstellen, welke in de eerstvolgende Raads zitting aan de orde zullen komen. De korte inhoud volge hier. Maatschappelijk werk. Herinnerend, dat zij reeds bij hun voorstel lot oprichting eener Arbeidsbeurs dc wen- schelijkheid betoogden van de oprichting eener afzonderlijke afdeeling voor Maatschap pelijk werk, vragen B. W. in verband met plannen nopens het vraagstuk der volks huisvesting, welke naar zij meenen van bc- slissenden invloed zullen zijn, thans reeds den bijstand eener commissiejfen noodigen zij den Raad uit om, indien de ontwerp verordening wordt aangenomen, terstond tot benoeming van die commissie te over te gaan.

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 1