6 SIRAX HOLLAND—NOORD-AMERIKA HYPOTHEEKBANK an«ll»i*ieten mot Winstaandeel a ÏOI pet- Het Bak- en Braadvet der toekomst. Delitsche Slaolie J» pc Is l'lMHEICIIVIvt Noord - Amerikaansche Hypotheekbank £!ÜT ïMlööfi 0131. PGORINCHEM. In een beschrijving van de bak- en brandproeven, die dezer dagen in een der bladen verscheen, wordt de Delftsche Slaolie liet bak- en braadvet der toekomst genoemd. De schrijfster is er van overtuigd, dat op den duur dit product onder de vetten, die dagelijks voor bakken en braden in de keuken gebezigd wor den, een der eerste plaatsen zal innemen. Ons schijnt die verwachting niet overdreven. Inder daad verorert deze olie nis link- en braadvet ver rassend snel terrein op de vnsle vetten. Niet alleen op de natuurboter, maar ook op de andere dure dier lijke keukenvetten. Dit is geen wonder, want Delftsche Slaolie is een vet met een bijzonder fyuen siunak, terwijl het ge bruik bij bakken en braden een groote besparing geeft. Delftsche Slaolie is een volkomen zuiver, gemak kelijk verteerbaar vet met groote voedzaamheid. Zij bevat too °/0 zuiver vet. Aan de hooge temperaturen, die bij het bakken en braden ontwikkeld worden, biedt zij, wegens haar buitengewoon uithoudingsver mogen, weerstand als noch boter, noch kalfs- of rund- vet, noch reuzel vermag. En omdat Delftsche Slaolie reeds vloeibaar is en niet behoeft te worden uitge braden, is ook in dit opzicht het voordeel aan haar zijde. Alle goede eigenschappen van Delftsche Slaolie, die op de bak en braadproeven in verschillende steden van ons land aan duizenden en duizenden huismoeders zijn aangetoond, worden thans door hoe vwr Bakken en braden langer hoe meer verbruiksters gewaardeerd. Uit de correspondentie, die wij geregeld van vele dames ontvangen, blijkt ons, hoe de eene huismoeder aan de andere de Delftsche Slaolie als bak- en braadvet recommandeert. Vandaar dat de omzet dan ook altijd-door vooruitgaat en mag worden gesproken van het bak- en braadvet der toekomst, al zullen ook de natuurboter en andere goede dierlijke vetten gedeeltelijn ljun plaats in de keuken blijven innemen. Wie meer wil weten omtrent het gebruik van Delftsche Slaolie als bak- en braadvet, vrage het Krcepfonboekje aan, Dit boekje, met 80 bladzijden druks, bevat tal van recepten onder de navolgende rubrieken: Salades, Koude en Warme Sausen, Hors d'oeuvres. Vleeschsoorten, Wild en Gevogelte, Visch- gereebten, Aardappelgerechten, Eiergerechten, Taarten en Gebak. Het boekje geeft vele wenken en raad gevingen voor het gebruik benevens ge tuigenissen van verbruiksters uit alle standen, die den smaak der met Delftsche Slaolie gereed ge maakte spijzen als om strijd roemen en op de besparing wijzen, die het gebruik inet zich brengt. Delftsche Slaolie is in twee kwaliteiten bij nagenoeg iederen kruidenier en comeslibleshandelaar verkrijgbaar tegen f I.IO per '/j fl. merk Extra (gouden etiket), f 0,96 merk Surfine (rood etiket) en f 0,70 per >/j fl. merk Extra, f 0,60 merk Surfine. Schrijft oin het Receptenboek,ie der Delftsche Slaolie en neemt daarna zelf de proef. I Dit boekje wordt, met de bijlage omtrent het gebruik van Defftsch Planten* ct Delf a, grat s on frat,co toegezonden aan iedere I belangstellende, die het, met ermelding van dit blad. aanvraagt aan do A'deoling Reclame dt-r Oliefabrieken Calvé Delft te Delft. Stoomwasscherij W. G. BURGER. ZEIST. AMERIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. beste schuurmiddel der we reld voor potten, pannen, houtwerk, blik, enz. Vraagt munster by winkeliers of drogist. Q DER 7 te LEEUWARDEN 0 Soars van uitgift© 100 pot. Telkens na ÏO jaar A pari aflosbaar. X W VERKRIJGBAAR TEN KANTORE DER Commanditaire Bankvereeniging A H. L. A. DULLAERT&Co. Ie Amersfoort, Scberpenzeel en Soest. A FEUILLETON. 5-) «Ja, ik moet het werkelijk geheel eens zijn met mijn man. Lucy is volmaakt en door en door goed en eerlijk» zeide mevrouw Dun- scith met nadruk. «Dus u denkt niet, dat de dief zich hier in huis bevindt?» vroeg de detective. «Dat zou toch niet kunnen «En waarom niet?» «Maar wij waren toch maar met ons drie tjes. En de meid, van wie u spreekt, was ziek van de heupjicht. Ze lag al in bed vóór de diamanten weggestolen waren en ze lag er nog in, toen de diefstal werd ontdekt». •Jawel, maar 's nachts!» «Toen is ze niet bij de brandkast geweest; dat weet ik». «Hoe «Omdat ik haar ken ik ken haar ka- raktor. Ik zou alles wat ik bezit aan haar kunnen toevertrouwen en dat weet ze». «Dan kunnen we Lucy Braley dus wel uitschakelen «Als we ten minste geen tijd willen ver beuzelen». Ze kon onmogelijk een tintje minachting uit haar toon houden. Zij had niet veel idee van dien speurder vóór haar. Toch, zelfs in dit oogenblik van kleinachting, voelde zij zich onrustig, als weefde hij een dun, onzicht baar web om haar heen. YVaarom het cr was en voor wie. zou ze niet hebben kunnen zeggen, maar ze voelde het, en die gedachte maakte haar angstig. «Komt het u niet vreemd voor», vroeg Weidler weer, een stap naar de volle toilet tafel doende, «dat een dief van beroep, die nu eenmaal meester is van het terrein, alleen dat éene kleinood wegneemt en al deze dingen achterlaat?» «Dat bewijst, dat hij een zeer bijzonder menseh was». «En toch is er een dief van beroep hier in huis geweest». «Dat is zoo. Dat weet ik even goed, ais dat tweemaal twee vier is». Waarom «Omdat de diamanten weg zijn». Maar deze dingen zijn niet aangeraakt» merkte Weidler op, terwijl hij weer naar de overvolle toilettafel keek. «Ja, hel is vreemd», erkende ze. «En u weet zeker, dat u dat snoer niet ergens in hebt kunnen laten vallen of het misschien ergens hebt weggeborgen en nu niet meer weet waar». Dat weet ik zeker!» zeide ze ijskoud, alsof zij bclecdigd was door zijn gezegde, waarmee meer werd bedoeld, dan oogen- schijnlijk leek. «Zoo iets kan licht gebeuren», waagde de volhardende Weidler. «Heusch, het gebeurt zoo vaak». Hij boog over de tafel en greep de zilve ren vaas, die hij bij den gebogen rand op pakte. Hij hield hem voorzichtig tusschen zijn vingers; toen schudde hij de vaas. «Wat is dat?» vroeg hij. Hij keerde de zilveren kolom zorgvuldig om. De turkooizen-ring viel op de tafel. Even fronste de vrouw des huizes haar effen voorhoofd maar zij verroerde zich niet en uitte geen woord. «Ziet u wel riep hij triomfantelijk. De simulatie was zóo onafscheidelijk aan zijn beroep verbonden, dat hij zonder eenige moeite zijn rol begon, zooals een acteur, die juist het wachtwoord heeft gekregen. «Wat?» vroeg zij scherp. «Die ring is hier in gevallen». «Dat zie ik». nog ge- Hij is zeker van u!< «Ja, hij is van mij», bekende z heel in de war. «Maar hij is niet erg kostbaar!» en hij draaide hem nieuwsgierig tusschzn zijn vin gers. «Neen, ik geloof niet, dat hij veel waarde heeft, althans niet voor een ander». «En u hebt zeker uw eigen redenen oin hem te willen behouden Zij zweeg even. «Niet, dat ik weet». «Juist», zeide Weidler, die weer een oogen blik in gepeinzen verzonken stond. Hij ging weer naar de brandkast, met de vaas nog in de hand, en tuurde in de don kere nis. Toen keerde hij terug naar de tafel. «Wilt u dit even aannemen», vroeg hij, haar de vaas bij den omgebogen rand over reikend. Zij nam haar aan, nog steeds in de war door zijn houding. Toen ze weer opkeek, nadat zij de vaas had neergezet, voelde ze, dat hij haar over haar schouder had gadegeslagen. «Weet u ook, wie dien ring in de vaas kan hebben laten vallen?» vroeg hij, terwijl hij zich naar haar toekeerde. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 4