mest fSE* ?ppbkl!o,S'-KTO"-1 Advertentiën. Stalhouderij Van der Zwaan. NUTSSPAARBANK, Amersfoort. Stoomwasscherij W. G. BURGER ZEIST. 4~ moeten aangewend om te komen tot een inkoop-coöperatie. De heer Vrucht: Er zij vooral geen j broodnijd en geen onderling wantrouwen. Men moet zich bovendien niet grooter houden dan men is en niets er zich van aantrekken als, wanneer de inkoop-coöperlic tot stand komt, een vakgenoot laat blijkensjonge, ik dacht, dat hij een grooter quantum noodig had. Eerste richte nten op een vak-organisatie en neme daarin op alle werkelijke vakge- r.ooten de inkoop-coöperatie volgt dan van zelf. Een sigarenwinkelier klaagde over oneerlijke concurrentie, zoowel door de mi litaire cantines, die rechtstreeks betrekken van fabrikanten, als door vakgenooten, die. nagenoeg zonder winst verkoopen. De heer Vrucht keurde onomwonden af, dat fabrikanten rechtstreeks verkoopen aan particulieren (in casu de cantines) en dus den tusschenhandel uitschakelen. Wat den verkoop met minimaal kleine winst betreft, herinnerde spreker er aan. dat ook bestaat de omzet premie, waardoor het kan voor komen, dat, gerekend over een vol jaar, zoo'n detailist toch een zeer goede winst maakt. De Voorzitter dankte den inleider, die naar Leiden terug moest en meende, dat de heer Vrucht hier geenszins vruchteloos heeft gesproken (instemming). Terugkomend op de notulen deelde spr. mede, dat de in de vorige vergadering te borde gebrachte zaak van goedkoopen winkel van bet plaatselijk Steun-comité (in het per ceel laatst bewoond door den heer Maurits de Jong) door het Bestuur grondig is onder zocht. Het heeft niets gevonden, dat niet in den haak is. Alleen is het mogelijk, dat een bonnetje voor het afhalen der goedkoope goe deren waarvan het Steun-comité een ge deelte betaalt, doch die alleen worden ver- S'rekt aan stadgenooten en na zeer nauw gezet onderzoek - een hoogst enkelen keer In verkeerde banden geraakt, iets waaraan zelfs het Steun-comité niets kan doen. Bij de nu volgende rondvraag informeerde een lid hoe het toch staat met de reeds 2' jaar geleden in uitzicht gestelde bezorging van goederen direct vaq het station naar de winkeliers en niet met zeer groote vertraging omdat de bestelwagens eerst naar het Berg- kwartier gaan en door de buitenstad op 't allerlaatst naar de binnenstad, waar toch de meeste winkeliers wonen. De Voorzitter meende, dat dn vrager toch wel een vreemdeling in Jeruzalem is immers deze besteldienst is reeds in Septem ber 1915 in werking gesteld en voldoet heel Hierna werd in besloten vergadering opge richt een vak-gilde voor bakkers en kruide niers, aanvankelijk met 10 leden, van welke 5 uit Baarn, terwijl in het voorloopig Bestuur daarvan werden gekozen de heeren J. A. van Valkenhoef en A. Hoogenboom, beiden van hier, en J. van de Kieft en A Steur, beiden uit Baarn. Een vak-gilde voor sigarenhandelaars is in wording. Ook hier is gisteravond opgericht een af- deeling van den modernen Algemeeneti Ned. Ambtenaars- Bond Een Hoefijzer-dag voor Amersfoort, ten behoeve van het Centraal-üenootschap voor kinder-herstellings- en vacantie-kolonies wordt voorbereid. H. V. C. 1 speelt morgen op het terrein van Robur te Apeldoorn haar eersten pro motie-wedstrijd en wel tegen V, V. O. 1 uit Velp. H. V. C. 2 ontvangt Velox 1 H. V. C. 3 gaat te gast bij Transvaal. Quick 2 ontvangt op Birkhoven Zeist 1. Het gaat hier hoogstwaarschijnlijk om de beslissing wie van beide kampioen wordt. Amersfoort 1 ontvangt op het Witte bergje U. V. V. 4. Aan de Centrale V. P. N.-veiling werden gister verkocht 107 750 export-eieren voor f7.10 tot f8.10 en 143209 Regeerings-eieren voor f6.50 tot f7.10 per honderd. In de afgeloopen week zijn door die mijn verwerkt 347 640 eieren. Uit den Omtrek. De plaatselijke watersnood-commissie te- Harderwijk heeft een keurig uitgevoerde:: tvatersnood-album doen uitgeven met 17 heel mooie kiekjes en een hoogst belangrijke kaart van het onheil, door den watervloed in die Gemeente te weeg gebracht. De netto-opbrengst van den verkoop, die stellig heel groot zal zijn, ook omdat wel zeer velen deze droeve herinneringsbladen aan den vreesaanjagenden tijd zullen willen bezitten, komt ten goede aan de slachtoffers Toen de eenden uit Volendam, Ilpendam en omgeving hier waren saamgebracht op het terrein van dc voormalige Schans, de Maat en aan de Oude Eem bij Hoogland, kwamen er af en toe sterfgevallen voor. die men toeschreef aan het gebrek dat de >pulen" hadden geleden door Je overstrooming en aan het, door de haast waarmee zij werden opgevangen en in eierkisten gestopt, verre van doelmatig vervoer. De eendenboeren dachten natuurlijk niet aan besmetting. Doch de sterfgevallen namen toe en de heer H. B. Beaufort, de Rijks-pluimveecon sulent, had er het zijne niet van en lette eens wat meer op de ziekteverschijnselen en toen er verleden week 200 stierven er zijn er een goede 90 000 - - riep hij de voorlichting in van de Rijks-seruminrichting, te Rotter dam. Een paar cadavers werden opgezonden en de doodsoorzaak bleek hoender-cholera. De seruminrichting besloot onmiddellijk, krachtig in te grijpen. Dr. B. J. C. te Hen- nepe, de hier uit den tijd der Klein'sche ziekte zoo bekende bacterioloog-veearts, kwam met drie assistenten, de heeren T. J. Boersma, W. Frankenhuizen en G. van den Berg, heden vóór veertien dagen hierheen en de eenden werden onder de borsthuid bewerkt met serum èn met entstof. En in alle hokken waarin de kunstbe werking reeds kon toegepast, is de ziekte tot staan gekomen. Een nieuw en prachtig succes voor dr. Te Hennepe en dus voor de seruminrichting. Jammer, dat het weer thans niet meewerk', want toen het goed weer was, konden de vier heeren een 10000 eenden per dag be werken, de eerste uren zelfs een soo samen doch nu het alles moet natuurlijk op deze geheel open terreinen geschieden in de open lucht zoo sneeuwt en zoo koud is, wor den de heeren in een paar uur doornat, zoo dat er van flink doorwerken geen sprake is. Hetgeen te meer klemt omdat de legtijd reeds verlaat door het overbrengen der dieren naar hier begint en het dus zaak is, zoo spoedig mogelijk gereed te zijn. Onnoodig te zeggen, dat de bewakers der eenden aanvankelijk verre van ingenomen waren met deze «nieuwe kunsten wat weet een puien-houder ook van entstof en serum; voor hem vertegenwoordigt elk dier thans een bedrijfswaarde van f 4 en daarvoor heeft hij heel wat meer respect dan voor zoo'n spuitje en zoo'n buisje. Maar nu zijn ze blij, heel erg blij, dat de ziekte niet meer kan voortwoekeren onder hun eendjes; heel hun hebben en houden. De vergadering. Dondagavond te Soest ge houden, is een ongedacht succes geworden voor het Utrechtsch Landbouw Genootschap, dat daar slechts 16 leden had, behoorend tot de afdeeling Amersfoort en omstreken. Thans zijn er 30 bijgekomen, zoodat de zelfstandige afdeeling Soest en omstreken begint met 4 leden. Men kan zich alsnog als lid opgeven bij den Secretaris-penningmeester. W. van Hof slot, in de Birkt. 3' Mrt. 3 Apr. J Apr. j '5 Apr. 25 Apr. 21 Mei Ned. tooneel. Am. j R. K. openbare leeszaal. Gebouw Nuts-lezing, Am. Tooneel-voorstelling. Am. Padvinders-soiree. Am. Emma-bloempje. Encycliek-feest. 3/6 Juni Tentoonst. Natuurhist. vereen, Am. I PREDIK BEÜKTE.V Zondag 26 Maart. Evang. l.uthersche kerk. I Voorm. 10v2 uur, dr. Toxopeils. Remonstrantsche kerk. j Voorm. io'/.j uur, dr. K. f. Sparnaay, uit 's-Gravenhage. Doopsgezinde kerk. I Voorm. io'/2 uur, ds. fen Gate. Gereformeerde kerk (l.angegraeht). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. I Avond 5V2 uur, ds. Donner. I Gereformeerde kerk Zuidsingel), j Voorm. 10 uur, ds. Donner. Avond 5*/a uur, ds. Teerink. Chr. Gereformeerde gemeente. Voorm. 10 uur, godsdienstoefening j Avond 5uur, godsdienstoefening, "Donderdag 30 Maart. Avond 7'/.j uur, ds. joh. Jansen. uit Utrecht Vrije Gereformeerde gemeente. Voorm. 9'/o uur, godsdienstoefening. Avond 5 uur, godsdienstoefening. Maandag 27 Maart. Avond 7 uur, de heer j. Vijverberg, uit 's-Gravenhage. Hersteld Apostolische gen Voorm. 10 utir. godsdienstoefen Avond 5 uur, godsdienstoefe Bij de gisterochtend tarissen J. Bolk en Joh. Knoppers hier ge houden verkooping van een boerderij aan de Kopersteeg te Hoogland, groot 3.76.90 H.A., werd deze voor f 8100 verkocht aan E. van Willigenburg, te Hoogland. Morgen is hier alleen geopend de apotheek van den heer C. M. M. Vermolen, Varkens- markt 19, telefoon 160. De lantaarns van auto's en rijwielen moeten volgende week uiterlijk om zeven uur, die van de andere voertuigen op 't laatst te half acht goed beider branden. De politie maakte gister proces-verbaal od tegen vier Bunschootsters, die weer trachtten de Langestraat te bezigen als vischmarkt en daartoe een verboden standplaats Innamen. 411e Staatsloterij. Eerste klasse. Trekking van 20 tot 23 Maart 1916. (1600 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Breestraat l 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen: Prijzen van f 20: i 7560 9656 9662 9673 9690 9696 10856 10872 10884 '53*8 15330 15346 15356 1 en 15367. Te zamen 14 prijzen. De tweede klasse trekt van 3 tot 6 April *'6. Bijeenkomsten. Dagelijks Openbare leeszaal en bibliotheek Laantje 2, en R. K. openbare leeszaal en bibliotheek, Kamp 18 Oudheidk. museum Flehite. Dinsdag Theosofische leeszaal. Vrijd. tot Dond. Bioscoop Langestraat Zat. tot Maand. Bioscoop «De Arend*. Z7 Mrt. Lezing dr. W. H. Denier van der Gon. Gebouw Wilhelminastraat. Jaarverg. Onderlinge hulp. Kroon. 28 Mrt. Toonkunst. Am. 29 Mrt. Ledenverg. Natuurhistorische ver- eeniging. Reichmann. Volkshuisvesting. Ons Huis. Royaards. Am. KOOPT! ons KOOPT I WATER8X00D-ALBUM HARDERWIJK. 17 autotypieën met bijschriften. Prijs met kaart f 1. Prijs zonder kaart f 0.60. j 10 exempl. ineensfo. 10 exemplaren f5. I DE GEHEEI.E N E T TO-OPBRENGST j kemt ten voordeele van de kas der commis- i sie. Men leze daarover de verantwoording en verdere mededeelingen, in het album voorkomende. De Plaatselijke Watkrsnoo u- com m issi ic Harderwijk, 20 Maart 1916. KOOPT! >>ns Watersnood-album KOOPT TELEFOON 307. 1 Dagelijks te koop dc 2 paarden. 'e bevragen aan den stal, Achter de Ramp. Gedeponeerd waarborgkapitaal 120 000. Rentevergoeding 3ju, pet. EERSTE zitting zal gehouden worden op ZATKKOAU 1 APIHI, 1010 in het gebouw der Nutsfröbelschool, Beekensteinsehelaau 25, 's avonds van 6'/j tot 7'/2 uur. He Bestu C. J. F. Prins, Voorzitter. W. D. Helderman, Secretaris. G. H. Kolkf. Penningmeester. J. Bolk, Commissaris. B. J. van Enst, Commissaris. W. H. Kam, Comi J. Peper, A. F. Sutherland, E. van Vollenhoven, AMËIUKAAN8CH SYSTEEM. °Pgemaakt of droog toegeslagen Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en Gebracht. P PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden.

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 6