Laatste Berichten. Advertentiën. Ingezonden. Symphonie-Concert itaurant „RICHE", wend tot het Rijks bureau voor de distributie van graan en meel te 's-Gravenhagc. Daar werd uitdrukkelijk medegedeeld, dat van een dergelijke maatregel niets bekend was. Mr. W. van Son, kantonrechter te Amers foort, is benoemd tot lid der commissie, welke begin April op uilnoodiging van het Hoofd bestuur der Ned. vereeniging van jachtop zichters het examen zal afnemen tot verwer ving van een diploma door reeds in functie zijnde jachtopzichters en van een door adspirant-jachtopzichters. Er zijn rond 50 adspiranten. Aan den heer H. E. van Sweden is, op zijn verzoek, wegens gevorderden leeftijd eervol ontslag verleend als hoofd-agent van de Levensverzekering-maatschappij «Utrecht» onder dankbetuiging voor de zeer goede diensten, bijna .50 jaren aan die Maatschappij bewezen. De jongedames B. Gillissen, J. II. M. Riksen, G. Salomons en II. E. Wels ver wierven de akte Nuttige handwerken. Kapitein J. Reijers. ridder Militaire Wil- lems Orde, is op bijna 50 jarigen leeftijd Zondag te Arnhem overleden. Luitenant H. A. E. E. Entzingcr, bestemd voor de infanterie Oost-Indisch leger, zal 26 April per «Tambora* zijn bestemming volgen. De heer E. G. van Bisselick zal niet meer fungeeren als scheidsrechter van den Ned. Voetbal Bond. Sedert gisteren moeten alle nog loopende passen voor Duitschland en Belgiö zijn voor zien van de handteekening van den betrok ken Commissaris der Koningin. Met diens stempel wordt geen genoegen genomen. Ook moeten duimafdrukken van den bezitter op de pas worden geplaatst. In café »Riche« is het superbe drietal ge- mobiliseerden, dat plotseling van hier werd overgeplaatst, vervangen door een ander trio dat ook mag worden gehoord. De directie berust bij mademoiselle Camp een >nom de violon« die met haar landgenoot den uitmuntenden cellist F. Fre- linckx, een zeer goeden tweede viool en een pianist van stavast, bij voorkeur geen «mop jes» speelt. De Kon. vereeniging >Het Nederlandsch toon eel* heeft «wegens omstandigheden* af gezien van het waagstuk, hier Vrijdag, dus twee dagen na Rovaards, een voorstelling te komen geven. Het ligt ons zoo bij, dat «De duivel in de vrouw* morgenavond een geweldig volle zaal zal hebben. In het verslag der jaarvergadering van de vereeniging «Handelsschool voor Amersfoort en omstreken* schreven we, in het vorige nummer, dat de Rekening en verantwoording van den Penningmeester voorloopig werd goedgekeurd. De definitieve goedkeuring berust bij de subsidieerende lichamen. Toch had er bijgevoegd dienen te worden, dat den heer Teengs décharge werd ver leend van zijn moeilijk en uitermate nauw keurig beheer. De plaatselijke afdeeling van den Roomsch- Katholieken Volksbond heeft pastoor F. Paping, zijn oud-adviseur, Zondag, als blijk van erkentelijkheid voor het zeer vele dat hij voor haar heeft gedaan, aangeboden een Maria-altaar met Maria-beeld voor de St. Ansfridus-kerk. Onder voorzitting van den heer D. Ger ritsen werd gisteravond in »De Keizers kroon" gehouden de 22ste jaarvergadering van de Werklieden-vereeniging «Onderlinge hulp", welke werd bijgewoond door 51 leden. In zijn openingswoord meende dé Voor zitter het betrekkelijke slechte bezoek te moeten toeschrijven aan een gelijktijdige vergadering en aan de mobilisatie, door welke een vrij groot aantal leden niet te Amers foort is. Het afgeloopen vereenigingsjaar was stil en zeer gunstig. Er hadden ir. 't geheel slechts 48 uitkeeringen plaats wegens ziekte of als bijslag op een uitkeering volgens dc Ongevallenwet. Dit kleine aantal nog niet een per week is een verblijdend teeken, èn omdat er weinig ziekte was èn omdat er uit blijkt, dat simulatie of aggravatie, welke men de leden in de schoenen schuift, niet voorkwam. Door dat klein aantal uitkeeringen is een f 550 meer ontvangen dan uitgegeven. De vraag zal zich voordoen of de kas, die er reeds zoo gunstig vóór staat, nóg meer dient vergroot dan wel of door grootere uit keering dan wel vrijstelling van premie-be taling de leden in deze benarde tijden kan tegemoet gekomen. Het Bestuur heeft goeden grond, aan te nemen dat de Regeering thans heel spoedig zal komen met een Rijks-regeling der uit keering èn bij ziekte èn bij werkeloosheid, Hoe krachtiger ook wat het financieele betreft de vereeniging dan is, des te meer zal zij hebben in te brengen. Daarom meent het Bestuur ten zeerste te moeten ontraden, thans ook maar eeltige wijziging te brengen in dc uitkeeringen. Het reglement wordt overigens zeer mild toepast. Aan éen lid werd, nadat hem de statutaire 13 weken uitkeering reeds was verstrekt, nog 6 weken steun verleend ten einde zijn zeer oppassend gezin te behoeden voor achteruitgang. Het Bestuur meent hier mee een goede daad te hebben verricht, welke stellig de goedkeuring van de leden zal wegdragen (instemming). Spr. dankte den Penningmeester, jhr. S. M. van Reigersberg Versluys, en den Secretaris, den heer 1.. van Achterbergh, die ook dit boekjaar weer het meeste werk verrichtten voor hun aanhoudende goede zorgen (instemming). De Penningmeester deed hierna ver slag, waaruit bleek, dat uitkeeringen werden gedaan naar de ie klasse, ad f 7.30 per week, éen; naar de 2e klasse, ad f,5 per week, 40; en naar de 3e klasse, ad f .5, 7. De Rekening en verantwoording heeft aan Ontvangsten f 1927.74 (saldo vorig jaar f465.37, contribution f1285.28, bijdragen be gunstigers f 60.50, rente f 107.59) en aan Uitgaven f914.88 (waarvan aan uitkeeringen f787.32Met het saldo ad f 1012 S6 bezit de vereeniging thans f361286. Het financieel beheer is bereids nagezien en in de beste orde bevonden door de ge committeerden. Aan jhr. Versluys werd, onder dank betuiging, decharge verleend. Tot Bestuursleden werden met bijna alge- meene stemmen herkozen de heeren D. Ger ritsen, H. M. Verheij, J. A. Stoopendaal en L. van Achterbergh. Tot gecoinmiteerden werden gekozen de heeren A. M. Tromp van Holst, M. van Groenestein, H. van den Brink en A. Veen. Bij de nu volgende Rondvraag vroeg een lid of men niet kan overgaan van de 2e naar ie klasse. De Voorzitter antwoordde, dat, met het oog op het overgaan naar het Staatsfonds, reeds verleden jaar werd besloten, dit niet toe te laten en dat het althans in het belang is van alle leden, in deze een afwachtende houding aan te nemen. Mocht de behandeling van het wetsontwerp werkelijk worden uitgesteld dan zal het Bestuur alsnog een voorstel doen aan de vergadering. Een ander lid zou gaarne de week uitkeering geregeld zien op 6 dagen en den Zondag niet berekend, De Voorzitter zegde overweging toe door het Bestuur. Het zelfde lid vroeg hoe lang men ziek moet wezen eer men uitkeering krijgt, liet kan gebeuren, dat men zich onlekker gevoelt zonder nog ziek te zijn. Spr. zou wenschen, dat op een bewijs van den be handelend geneesheer de uitkeering onmid dellijk kon ingaan. De Voorzitter antwoordde, dat men vier dagen zonder verdiensten moet zijn eer wordt uitgekeerd en gaf ten ernstigste in overweging, thans met het oog op het Rijks-fonds niet aan te dringen op een reglements-wijziging met al hetgeen daaraan vast is. De Secretaris merkte nog op, dat het artikel trouwens zeer mild wordt toegepast. In het Reglement worden de teugels wat strak aangehouden om Maandaghouderij te voorkomen, die immers, ten laste zou komen van de algemeene kas, dus van de leden. De Voorzitter vroeg of de vergadering het niet eens was met het Bestuur, dat het de voorkeur verdient, een afwachtende hou ding aan te nemen (instemming). De vergadering, te 8.15 aangevangen, werd hierna om 8.50 gesloten. De vereeniging «Handel en Nijverheid" houdt aanstaanden Vrijdagavond weer een ledenvergadering. H. V. C. 1 trok Zondag met een com pleet elftal naar Apeldoorn om den strijd aan te binden met V. V. O. Het resultaat was een gelijk spel 1 1, waarmede onze stadgenooten tevreden mogen zijn. gezien het spel der V. V. O.-menschen. H. V. C. 2 speelde eveneens r 1 gelijk tegen Velox, terwijl Quick 2, om geen spel breker te zijn, óok maar 1 1 speelde tegen Zeist i, doch daardoor haar kans voor het kampioenschap vergooide. Amersfoort won onverwacht met 4—2 van U. V. V. 4 een mooie prestatie. Tweeden Paaschdag, 24 April, wordt een betrouwbaarheidsrit voor wielrijders gehou den van Groningen, via Amersfoort naar Amsterdam (119 K.M.) Een 100-tal renners gaf zich reeds op. Ter gister hier gehouden kaasmarkt wer den aangevoerd 16 wagens met 7500 pond kaas. De prijs was 74 tot 761/2 cent. Aan de Centrale V. P. N.-veiling werden heden verkocht 181 170 Regeerings-eieren voor f6.25 tot f6.75 per honderd. Een zilveren armband-horloge is bij de politie als gevonden gedeponeerd. De politie maakte proces-verbaal op tegen iemand die per rijwiel over het zoogenaamd Secretaris-brugje reed. Hedenochtend is weer een span paarden van den militairen trein op hol geslagen lhans op de Wuytierslaan, svaar zij echter vrij spoedig tot staan werden gebracht. Drie dronken lieden vergrepen zich Zon dagavond op het Zand aan een sergeant majoor tevens onbezoldigd Rijks-veldwachter en een oogenblik later op het Spui aan een agent van politie. De daders zijn weinig later aangehouden Een man stal Zondagmiddag een rijwiel dat vóór een huis aan den Heiligenberger- weg stond. De bewoner en diens oppasser, hem na en in een ommezien zat de man voorloopig in een der arrestanten-lokalen van de cavalerie- kazerne, vanwaar hij werd overgebracht naar het politie-bureau en gisterochtend naar Utrecht. Voor den Krijgsraad te Arnhem hebben terechtgestaan de onderofficieren J. B. en L. A. D„ beiden gedetineerd te Arnhem, be schuldigd van diefstal. Beklaagden bevonden zich op Zondag 6 Februari j.l. in hun kamer in een der kazernes j te Amersfoort. Daar zij wisten, dat een col lega, die met hen de kamer bewoonde, geld in zijn koffer had, besloten zij, zich dat geld toe te eigenen. Met een bajonet staken zij den koffer open en namen het daarin aan wezige geld (ruim f 100) weg. waarna zij zich naar Amsterdam begaven en aldaar ruim f60 ervan verteerden. Na terugkomst te Amersfoort werd het overige in den grond gestopt. Beklaagden, die volmondig bekenden, gaven voor, dat zij door geldgebrek en zonder over de gevolgen verder na te denken, het feit hebben bedreven. Den bestolene hebben zij inmiddels het geheele bedrag weder ter hand gesteld. De auditeur-militair vorderde ter zake van diefstal in de cbambree, voor elk der be klaagden een militaire gevangenisstraf van 3 maanden, met degradatie tot den stand van soldaat. De verdediger pleitte clementie. Wat de meeste menschen van elkaar weten, is slechts juist genoeg om zich in elkaar te kunnen vergissen. Te Hoogland zijn reeds Zaterdag dus 25 Maart enkele kievitseieren gevonden. met den heer Van Genderen gevoerd; zijn maar er is geen sprake van een gezegeld contract". Door deze officieele mededeeling is de schijn op mij geworpen als zou ik onware mededeelingen hebben gedaan, en daarvan wensch ik niet beschuldigd te worden door wien dan ook. U dankend voor de ruimte, W. VAN GENDEREN. Bijeenkomsten. 29 Mrt. I.edenverg. Natuurhistorische ver eeniging. Reichmann. Volkshuisvesting. Ons Huis. Royaards. Am. 30 Mrt. Jaarverg. Openb. leeszaal. Kroon. Jaarverg. V. P. N., Otte. 31 Mrt. Handel en Nijverheid. Zwaan. 3 Apr. R. K. openbare leeszaal. Gebouw. 6 Apr. Nuts lezing, Am. 7 Apr. Tooneel-voorstelling. Am. 15 Apr. Padvinders-soirée. Am. 25 Apr. Erama-bloempje. 21 Mei Encycliek-feest. 3/6 Juni Tentoonst. Natuurhist. vereen. Am. Houders van broodkaarten, wonende te Amersfoort, en zij die in Leusden aan de grens van Amersfoort wonen en hiervan ken nis hebben gekregen, worden eraan herin nerd, dat zij Vrijdag 31 Maart en Zaterdag 1 April a.s„ van 's morgens 8 uur tot 's na middags 5 uur, tegen afgifte van hun brood kaart, eindigende 31 Maart a.s hunne nieuwe kaart over April kunnen in ontvangst nemen, aan het broodkaarten-bureau, Appelmarkt (ingang Groenmarkt). Aan hen, die hun kaart niet op de daar voor vastgestelde dagen hebben ingewisseld, wordt geen nieuwe kaart uitgereikt. Broodkaarten, per post bezorgd, worden beschouwd als niet te zijn ingeleverd. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Kopy van Ingezonden stukken, al of niet geplaatst, wordt nimmer teruggegeven. Geachte Redatie, Zou u, naar aanleidiug van het verhandelde in de Raadszitting van 21 dezer, in zake verkoop van grond aan de Puntcnburgerlaan, het onderstaande in uw blad willen opnemen Door den Gemeente-makelaar werd mij te koop aangeboden de door de Gemeente gekochte grond, grenzende aan de Punten burgerlaan en den Veldweg. Na overleg werd mij voor een gedeelte, groot ongeveer 1000 Ma, f3, en voor een gedeelte, groot ongeveer 650 M2, f 2 per M2 g e- vraagd. Dit bodïsdoormij aanvaard en werd mij door genoemden makelaar een ge zegeld stuk ter onderteekeuing aangeboden, vermeldende o.m., dat deze grond zou ver kocht worden op de door de Gemeente vast gestelde voorwaarden, waarbij ook de be paling werd opgenomen, dat de bebouwing binnen twee jaar moest geschieden. Na herhaald verzoek om den grond in gebruik te mogen nemen, deelde de Ge meente-secretaris mij ten laatste mede, dat ik den grond waarschijnlijk niet zou krjjgen, omdat besloten was, dat ik dien grond direct moest bebouwen. Bij Raadsbesluit is vastgesteld, dat de grond binnen twee jaar beschouwd moet zijn; de Gemeente-secretaris wijzigt deze be paling en beslist, dat direct bebouwd moet worden de Gemeente-makelaar beweert daar niets van te weten en biedt den grond aan op de bekende voorwaarden. Hoe rijmt men dit? Na eenigen tijd werd mij toen medege deeld, dat, zoo ik niet direct totbebou- wing wilde overgaan, ik het gedeelte grond, groot ongeveer 1000 M2., niet kon krijgen, en ik het gedeelte grond, groot ongeveer 650 M2nog kon koopen, doch dan 50 cent per M2. meer moest betalen. Aan den heer Wethouder Veis Heyn naar deze aangelegenheid informeerende, werd door den Secretaris medegedeeld, dat de voorwaarden van directe bebouwing mij bekend waren en werden gesteld omdat deze grond mij zoo goedkoop was aangeboden men iuformeere! De aangrenzende grond, veel mooier gelegen, werd reeds door de Gemeente verkocht a f 2 per M2.dus van goedkoope aanbieding is geen sprake. Aldus is het feit naar waarheid gesteld. In de Raadsvergadering van den 21 dezer werd door den Voorzitter, op de vraag van een der Raadsleden, dezen medegedeeld het volgende «Ik kan u zeggen, dat er besprekingen Heden is, na eene kortstondige ziekte, tot onze diepe droefdheid overleden onze geliefde Echtge- noote, Moeder, Zuster en Be huwdzuster Adrians Mee, op den leeftijd van 41 jaar. Amersfoort, C, A. J. J. van der LINDEN en kinderen. Goes, J. A. ZANDEE. Ridderkerk, E. S. ZANDEE. Goes. Cu. ZANDEE. Kapelle, J. TOLLENAAR. Amersfoort, 27 Maart 1916. Schimmelpenninckstraat 41. AMBRSFOORTSCH WISSEL- en EFFECTENKANTOOR (Mr. 8. VAN WEI.DE REN baren RENDERS) Kortsgraoht 11. Tel. 176. Telegramadres„Wisselkantoor". Assurantiën. Incasseerlng van WU- Credieten. seis en Quitantiên. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten ir. zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijneD kantore. alle dagen van 4'|, tot 6'|, en van 8 tot ll'|, unr, 's Zondags van 4 tot 6 en van 1 tot ll'l, unr, door een late klaase orkeat. Geen verhoogde prjjzen. LANUE8T&AAT 20.

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 2