PAASCH-ARTIKELENj ee= Langestraat 54 Amersfoort A B C reep Speciale aanbieding. w^«£=ppSn Paaschcake Bank van Huydecoper Van Oielen Uitvoering van Effectenorders. Onze collectie COSTUMES en PALETOTS is thans geheel compleet. KROMMESTRAAT 2-4-6, AMERSFOORT. GERTY. (15 Filialen! 850 personen! kunt II nergens zóo goed en voordeelig koopen, f als in de 00 Filialen onzer firma. Onze sorteering is dit jaar bijzonder groot, de kwaliteit zeer goed, onze prijzen zijn daarentegen: buitengewoon laag I E HET NIEUWSTE! Prima Wettig ged. ruerk Allerfijnste chocolade I» ct. per stuk. Fatienoes w een lekker botergebak v*nlll© ITootjes ju keurige loxe-rerpnkking 12 ct. por ons. 40 cent per Mtnk. 30 ct. per sink. Bitterkoekjes 10 ct. per ons. Boterbiesjes Zandkoekje: 9 ct. per ons. Nationale Bond van Handels- en Kantoorbedienden „MERCURIC S". AfilNlIng AMERSFOORT. Oprichting krijging van CURSUSSEN voor eerstbeginnenden en meer gevorderden ter ver- Vakdiploma BOEKHOUDEN en bij genoegzame deelneming in FRANSCHE, DUITSCHE en ENGELSCHE HANDELS CORRESPONDENTIE, benevens SCHOONSCHRIJVEN en STENOGRAPHIE. Aanmeldingen schriftelijk vóór 23 April e.k. Prospecti en inlichtingen te bekomen bij D. T. NOOITGEDACHT, Scheltusstraat 24, 's Maandagsavonds van 8 tot 9 uur. Bijkantoor AMERSFOORT. Zortegraoht 22 Telegramadres «BANKERS». TELEFOON No. 3G0. veel grooter dan in normale jaren veelzijdig Met een enorme sorteering - beginnen wij het nieuwe seizoen. Veelzijdig en uitgebreid nieuwe modellen betreffende; en uitgebreid zoowel wat kleuren als stoffen betreft. In Cover-coat paletots voor Dames en Kinderen is onze keuze ongeëvenaard. Voor corpulente Dames zijn wij ruim gesorteerd, zoowel in Costumes als Paletots. Door de tijdsomstandigheden genoodzaakt, hebben wij veel vroeger dan gewoonlijk onze orders geplaatst en is onze collectie veel vroeger compleet; tevens hebben wij daardoor veel tegen prijzen gekocht, ver be neden den thans geldenden standaard. Wij noodigen U uit. onze étalages te bezichtigen en raden U aan, onze modellen, kwaliteit en in het bijzonder den prijs te vergelijken. Wij zijn zeker van een voor ons gunstig resultaat. FIRMA M. A. RAUSELAAR. bij do Langestraat Telof. In tere. 841 FEUILLETON. >Een van hen had een opschrijfboekje in de hand en deed den ander daaruit vragen. Je hebt nooit twee jongens zóo verbijsterd gezien als zij waren, toen ik mij opeens vertoonde. Eerst dacht ik. dat zij het kwalijk zouden nemen. »Wat,duivel,beteekentdat?» vroeg degeen die het aanteekenboekje in de hand hield, doch de auJer gaf bem een schop om hem te doen zwijgen. «Kalm aan, Fred«, zeide hij meteen knip- oogje tegen mij. «Kirwood zal ons geheimpje niet verraden, al zou het ook niet veel hin deren als hij het deed«. «Neem mij niet kwalijk, Kirwood» viel de ander in. tewijl hij het aanteekenboekje in zijn schrijftafel wegsloot, «je deedt mij schrik ken toen je daar zoo plotseling binnenkwam. Ed en ik zijn een paar gekken. Wij twijfe len er aan, of wij wel door ons examen zullen komen, en wij zouden het niet prettig vinden als de anderen zeiden, dat wij hard hadden gewerkt wanneer wij mochten zakken, begrijp je Ik hoop, dat je niet komt om ons van het pad der deugd af te leiden. Op dit uur van den dag wil je toch niet gaan kaarten, onverzadelijke dobbellaar Ik had niet over kaarten willen spreken, maar het viel mij zoo uit den mond. en Beek maakte er meteen gebruik van. «Kaarten? Kaarten, zeg je Dan had ik tóch gelijk». «Neen, je hadt ongelijk» antwoordde ik. «Ik kwam niet bij hen om kaart te spelen, maar om met hen een gezellig uurtje voor vanavond op hun kamer af te spreken». «Maar dan toch om vanavond te kaarten?» „Nu, daar zeg ik geen neen op Misschien spelen wij na het avondeten een partijtje». Beek kwam naar mij toe en legde de hand op mijn arm, als iemand die een ander wil terughouden van een gevaar. «Charliezeide hij. «jij en ik zijn lang goede vrienden geweestwil je mij een ge noegen doen «Al wat je maar wilt, oude jongen». «Laat dia Bertrams loopen. Ik heb geen slag van preeken, maar je hebt mij zelf verteld, dat kaartspelen voor jou is, wat de drank is voor een ander. Als je eenmaal begint, weet je van geen ophouden cn als je erin raakt, kom je er niet weer uit. Loop er niet inlaat je niet door die knapen ver lokken». Zijn ernst bracht mij aan het wankelen ik voelde mij gedrongen, hem alles te ver tellen, ofschoon ik daar hoegenaamd geen lust in had. «Ik ben je heel dankbaar, oude jongen» zei-Je ik, «werkelijk maar het is te laat. Ik zit «erin», zooals je zegt. tamelijk diep ook. en nu moet Ik zien, dat ik eruit kom». Beek bleef opeens staan hij zeide niets meer over de tweelingen of over de kaarten «Hoeveel?» vroeg hij kortaf. «Ongeveer zeshonderd. Dat wil zeggen, er zijn schuldbekentenissen voor zeshon derd pond, behalve het gereede geld, dat er al bij ingegaan is». «Ik zou je best een duizend kunnen lee- nen, dat kost mij maar een regeltje naar huisik kan zooveel gel.l krijgen als ik wil. \V c zijn rijkik ben eenig kind, en zij leven thuis heel eenvoudig. Zeg het maar, clan heb je overmorgen het geld». «Dank je, oude jongen; zóo ver is het met mij nog niet gekomen». «Ik bedoel natuurlijk te leen». «En op welken waarborg? Ik kan je geen anderen aanbieden dan mijn geluk in het spel. Och, liet was niet inijn bedoeling, hate lijk te zijn het was heel vriendelijk van je, het mij aan te bieden, maar je begrijpt zelf wel, flat ik het geld niet kan aannemen van een vriend». Ik begrijp het» zeide Beek, ofschoon on willig. «Ik. wil het liever niet aan vader vragen ging ik voort, «op het oogenblik is hij niet ruim hij kas, dat is hij eigenlijk nooit en de eenige kans is dus, het van de tweelingen terug te winnen. Dat is nu juist hetgeen j ik vanavond wil trachten te doenik moet - wat van mijn schuldbekentenissen terug j hebben, of bij de poging bezwijken. Als ie een flinke kerel was, - helpen». «Best, dat zal ik doen». Ik stonrl versteld. «Meen je het werkelijk vroeg ik. «Doe het niet, als je er geen lust in hebt». Ik meen het werkelijk. Kan je mij mee nemen naar hun kamer?» «Natuurlijk; zij hebben dikwijls genoeg gevraagd of ik je eens meebracht. Je behoeft je hoofd niet zoo te schudden. Het zijn een paar heel fatsoenlijke jongens. Ik heb den inzet voortdurend opgedreven, zij niet, en het was hun schuld niet, dat zij wonnen". «Nu, 't is goed. Ik ga vanavond met je mee en dan kan ik er zelf over oordee'en.» Zooals ik tegen Beck had gezegd, was hij den tweelingen heel welkom. Ik zag, dat hij verbaasd was over hun kamers. Van de ge kleurde platen aan den muur tot het Turksche tapijt op den grond was alles van het beste en getuigde daarbij van een goeden smaak. ij waren met ons vijven, want Tom Staun ton was er óok bij. Het avondeten was heel goed en de wijn en de sigaren ook. Dc tweelingen hadden uitgehaald. Na het avond- eten gingen zij naar de piano en zongen een alleraardigst duet, waarmee zij zeker in een tingeltangel veel succes zouden hebben gehad. (Wordt vervolgd). i je mij een handje

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 4