1 I ZEEGRAS. PITMANSCHOOL Kopieer-inrichting. F. Frelinckx Sluit Hel weekblad woor „DE KRONIEK", BERM- BROM, Nicolai Lebret, 1 1 1 1 1 1 SIMCIER SINGER Naaimachines «Bit SINGER Maatschap. Ga ik vóór mijn jaren dood. Daarentegen zoo'ti bewijsjc Geeft ons allebeiden brood». Maar het allerbeste lachen d'Adviseurs van Rotterdam, Die zoo onbaatzuchtig zorgden, Dat het bruine brood er kwam. »'tls toch nauwelijks te gelooven» Schatert Kroller met Van Stolk, »Wat je veilig uit kan halen »Met ons schrander Neerlandsch volk», De heer A. Jonk, leeraar aan de Han delsschool hier, is benoemd tot tijdelijk leeraar in de Nederlandsche taal aan de Rijks-Hoogere Burgerschool te Alkmaar. Majoor J. P. Hendriks, van de infanterie Oost-Indisch leger, is bevorderd tot luite nant-kolonel. Gisteren avoud werd wederom een ver gadering gehouden van de pas opgerichte afdceling Amersfoort van de vereeniging van Ned. Sigarenwinkeliers. Statuten en huishoudelijk reglement wer den gelezen en in behandeling genomen. Een definitief bestuur kon nog niet wor den samengesteld, hetgeen zal geschieden in de volgende vergadering. De heer J. J. I.amie, de om zijn correct heid en hulpvaardigheid ook hier ter stede /.eer gewaardeerde bureaulist van den Utrechtschen schouwburg, is na korte on gesteldheid in den ouderdom van 82 jaar te Utrecht overleden. Een te Kopenhagen verschijnend blad schrijft, dat de toestand thans r.óo schijnt te wezen, dat er kans is op het sluiten van een vrede in den loop van den zomer. Ge beurt dit niet, dan kan de oorlog nog jaren duren, zonder dat iemand met zekerheid j iets kan voorspellen omtrent den uitslag. Dit laatste zou een verbloeding van Europa bcteekenen, waarvan andere werelddeelen voordeel zouden trekken. Voor Engeland beteekent een al te langdurige oorlog een dubbel gevaar, deels wegens de verplaat sing van de geldmarkt naar gene zijde van den Atlantischen.Oceaan, deels wegens de verlegging van het zwaartepunt van den ganschen wereldhandel naar elders, hetgeen onmiddellijk samenhangt met het verplaat sen van de geldmarkt. Daarom is het mogelijk, dat, indien Wil son thans driest het initiatief neemt, zijn pogingen met goeden uitslag zullen wor den bekroond. Het bijeenroepen van een conferentie van vertegenwoordigers van alle neutrale landen in Den Haag is derhalve op een goed tijdstip geschied. Mocht de conferentie van het Internationaal Socia- litisseh Bureau slagen, dan zal daarin wel licht aanleiding worden gevonden om de verbindingen tusschen de partijen van de verschillende oorlogvoerende lauden weer aan te knoopen. Vele teekenen wijzen er op, dat de zomer van iyi6 het einde zal brengen van het verschrikkelijke werelddrama. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft op voorstel van den opperbevelhebber van land- en zeemacht bepaald, dat de na men van de vrouwen van geïnterneerden zullen worden opgenomen en in registers ingeschreven. Alleen de vrouwen, wier namen in deze registers zijn opgenomen, kunnen nu of la ter, zoo lang haar geïnterneerde man ter plaatse vertoeft, steun ontvangen of voor steun in aanmerking kotnen. Vrouwen, wier namen niet zijn ingeschre ven of die later ter plaatse komen en van onderstand van Regeeringswege zouden moeten leven, zullen naar een vluchtoord moeten worden gezonden. Het Stants-examen tot toelating aaneen universiteit zal wederom te Utrecht worden gehouden en zal 13 Juli aanvangen. Van hier woonde Zondag een :00-tal Roomsch-Katholieke werklieden de ver gadering bij, welke te Hilversum werd ge houden ter herdenking van de 25 jaar ge leden uitvaardiging der encycliek «Rerum novarum». De Centrale anti-revolutionnaire kiesver- eeniging in het district Amersfoort zal hier morgen vergaderen. De graan-elevator aan de pakhuizen van de firma H. Gerritsen, aan de Beestenmarkt, is in gebruik genomen. De heer 15. Schooleman leverde en in stalleerde ook hiervoor de electrische in stallatie. Op Hemelvaartsdag houdt de Rotterdam- sche Wielrijders-Vereeniging >Dc pedaal ridders», een drie provinciiin-toer over 200 K.M. en zal op den terugweg uit Ede ook door Amersfoort komen. Bij de door Dijkgraaf en 1 loogheemraden van den Bunschoter Veen- en Veldendijk gehouden aanbesteding voor het maken van twee perceelen nieuwen dijk in de doorbraken in den Eemlandschen dijk bij Baarn, waren minste inschrijvers voor perc. I, groot ongeveer 350 M., F. Ruitenberg te Hoogland met f 16800 en voor perc. II, groot 150 M„ W, F. J. Bolten te Utrecht met f 9990. Naar de gisteren gehouden kaasmarkt werden aangevoerd 55 wagens met 14 100 pond kaas. De prijs liep van 53 tot 60 cent per pond. Handel vlug. Aan de Centrale V. P. N.-veiling werden heden verkocht 453 193 Regeeringseieren. De prijs was f 5.30 tot f 6.35 per honderd. Men schijnt op weg om veel, wat vroe- werd beschouwd als afval van de maat schappij, aan te zien voor de eigenlijk "CTit den Omtrek. De heer A. Schuttevaer gaat niet in booger beroep in zake het besluit van Gedeputeerde Staten van Gelderland, waar bij niet werd goedgekeurd zijn toelating tot lid van den Raad van Nijkerk. Bij het gemeenlijk electrisch bedrijf van Zeist zullen worden ingevoerd muntmeters, terwijl aile installaties enz. zullen worden uitgevoerd door een electrotechnisch bureau uit 's-Gravenhage. Muurhulzen 7, Telef. 286. AMESSFOOHT. Onderwijs in stenografie (handels-systeem) en machinc-Hchrjjven. Opleiding tot Kantoor-stenografen. j *- Plaatsingsbnrean nor leerlingen. A. MEINESZ-Von Santen, Gediplomeerd Ieerares in Stenografie en Machine-schrijven, I.id v. d. Ned. Stenografen Bond <1.Pitman» Inschrijving van leerlingen 's avonds na 7 uur. Prospectussen gratis. heeft nog enkele uren beschikbaar tot het geven van grondig onderricht in violonoelapel. Billijke voorwaarden. Adres: OI.DEXBARNEVELDT-LAAN 24. On parle Francais et Flamand. Uwe Brand- en Inbraakver zekeringen bij de Brand- Maatschappij te Amster dam van 1790. Schitterendste voorwaarden Langste preniiön G. J. P. van EDE, Kortegracht 15a, Amersfoort Ellen Key, de bekende romanschrijfster, heeft dezer dagen in een lezing te Gothen burg het volgende verteld: >Ecn rabbijn, die diep medeleed met de smart van al het geen leeft, vroeg nachtverblijf in een hut van een boer. Toen hij 's morgens ont waakte, zeide hij: »Ik heb vannacht kwade droomen gehad, want uw hut is uitsluitend gebouwd uit jonge boomeii. Gij hebt ge zondigd, want een jonge boom vellen, be teekent een ziel dooden». De moraal van dit verhaal is duidelijk. Europa bouwt het huis van zijn toekomst op door millioenen jonge boomen om te hakken en zij, die in dat huis zullen wonen, zullen worden gekweld door booze droo men. Ellen Key deed een beroep op alle vrouwen ter wereld om er voor te zorgen, dat in de toekomst alle jonge stammen worden gespaard, die immers verr, weg de grootste rijkdom van ieder land zijn. Vrou wen*, zeide zij, «moeten lecren den oorlog zóo te haten, dat die vonk van haat over gaat van geslacht op geslacht, tot zij zullen kunnen zeggen wij hebben den boozen geest overwonnen». Bijeenkomsten. Dagelijks Openbare leeszaal en bibliotheek, Beukenlaan 2. R. K. openbare leeszaal en biblio theek, Kamp 18. Oudheidk. museum Flehite. Dinsdag Theosofische leeszaal. Vrijd. tot Maand. Bioscoop I.angestraat Zat. tot Maand. Bioscoop »De Arend». 23 Mei. Concert Chr. jongelings-vereen. Psalm 119:9, Groote kerk. 29 Mei. Middenstands-credietbank. 1 Juni. Jaarverg. Nationale Chr. onderoft'. vereen. Geref. kerk, Zuidsingel. 3/6 Juni Tentoonst. Natuurhist. vereen. Am 6 Juni. Candidaatstelling Prov. Staten. 15 Juni. Stemming Prov. Staten. 29 Aug. Alg. vergad. Volksbond tegen drankmisbruik. Door het Bureau tot Publiciteit van Wetenschappelijk Nieuws, Keizers gracht 153 te Amsterdam, wordt uitgegeven het weekblad een samenvatting van al hetgeen de voornaamste dagbladen en perio dieken aan wetenswaardigs behel zen. >De Kroniek» tracht dus te geven »van alles het beste», en voor hen, die tijd noch lust hebben, dagelijks ettelijke kolommen druks te doorworstelen, maar die toch >bij« willen blijven, is het weekblad dcaal. Abonnement f 1.25 p. jaar. Vraagt gratis-proefnummer. LANUESTRAAT 27, AMERSFOORT. Vertegenwoordiger ra bet Ingenienrs-bnrean l'trccht. Electrische Installaties. MOCCA TRIC-TRAC, Nog nimmer OVERTROFFEN. Wacht U voor namaak. Biscuitfabriek „De Lindeboom". '38 Dit éenc woord zegt alles, wanneer er Naaimachines, want SIXGER-Xaaimachines zijn een Eerste klas fabrikaat, dat zich reeds meer dan een halve eeuw voor alle huishoudelijk en in dustrieel werk met roem gehandhaafd heeft. 1 al onze winkels K E N NI S G E V 1 N 0. ROGGE BROODPR1JS. De Burgemeester der gemeente Amers foort maakt bekeDd dat de m a x i m u m p r ij s van het roggebrood in deze gemeente vanaf Donderdag 1 Juni 1916 wordt gesteld op 15 cent per K.G. Amersfoort, 22 Mei 1916. De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK. Advertentiën. 3 AMERSFOORTSCH WISSEL- et EFFECTENKANTOOR (Mr. S. tf. VAN WELDEDEN baron ItKNWKItS) Kortegracht 11. Tel. 178. Telegramadres„WieBclirr.nioor". Assurantiën. Incasseering van Wis- Credieten. seis en Quitantiën. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijg baar te zijnen kantore. uithangbord kan kennen. Depots alom. Te AMERSFOORT, Varkenmarkt 43. KERSTKRANSJES bestrooid met Amandelen. Fir mi Wed. B. ra THEEROOS. Overheerlijk broos Botergebak. Mocea-Staafjes, fijne Moccasmaak. I Firma Wed. B. van DOESBUG. It'hocolade Mecca Stangen! CHOCOLADE TORI, Rumstaafjcs. Fijne (Ld kalossen. I Biscuitfabriek „BK LINDEBOOM' Levert in elke hoeveelheid uit eigen perserij, D. C. EELMAN, ZAANDAM.

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 3