DE PRINS. Eerste Nederlandsche Hypotheekbriefbank Lange Vijverberg 9 - Den Haag Belangrijk bericht AMERSFOORTSCHE ««SCHAPPIJ ROODE ROZEN. SOMNAMBULE DE HUISHOUDGIDS Stoomwasscherij W. G. BURGER. -S3* ZEIST. 4=s GERTY. Molden beschikbaar Toor eerste hypothecaire leeuingen. Inlichtingen xlju te bekomen ten kantoro der Bank; en bü hare Agenieu in de voornaamste plaaUeu des ltjjks W De Directie van de Bioscoop ,,DE3 A a-« k<;7>TT~>" heeft de eer het publiek mede te dcelen dat de vorige 6 series van de aangrijpende film 1)E SLEUTEL NAAR HET GELIJK werden bijgewoond door 6480 betalende bezoekers. Om nu het publiek voor baar goede opkomst te bedanken, biedt zij de(n) 7000ste(n) betalende(n) bezoek(st)er een zilveren Kemoutoir-horioge aan. Een ten goede naam en faam bekende Amersfoortsche ingezeten zal het aantal bezoekers controleeren. Men haaste zich dus de slot-sério (;dc serie) vau deze overweldigende lllm te gaan bijwonen, welke getiteld is «Gerechtigheid», een film in 3 Episoden of 6 afdeelingen en welke vertoond zal worden a.s. Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Maandag, telkens 's avonds 7 en 9 uur. WESTSINGEL 3s - TELEFOON 45 In eiken Boekhandel teekent men in op den 15«n Jaargang van De mooiste Illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, over den Enropeeschen Oorlog, meestal van onze eigen fotografen, en de voornaamste gebeurtenissen in Neder land en in het buitenland, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende auteurs, begint vanaf heden in dit weekblad een nieuwe serie romans Roman van H. COURTHS MAHLER. Hierna verschijnt een nieuwe zeer boeiende roman van de bekende schrijfster Ethkl Dell, van wie vroeger in >De Prins»»De rotsen van Valpré» en »Als een Adelaar» werden opgenomen. Verder in de Bibliotheek yan >De Prins» de boeiende roman van A. GEOFFROY ■NT All® nbonué's zya varaokord. Men abonneert zich door het geheele land bij eiken solieden Boekhandelaar ot bij de Agenten tegen f3.per jaar voor de gewone, en tegen f5.— per jaar voorde luxe-editie. Abonnementen kunnen met elk nummer aanvangen, doch zijn steeds verbin dend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, kan men zich direct abonneeren tegen toezending van postwissel van f 3.75 voor de gewone en fó.75 voor de luxe-editie, aan den Uitgever N'. 3. BOON, Amsteldjjk 3, Amsterdam. Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 30 groote bladzijden op mooi papier met 40 a 45 platen per week Gouden Medaille, Gent 1908. Onder redactie van mevrouw W. van der VECHT, Oud-leerarea in Koken en Voedingsleer. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en franco verkrijgbaar bij iederen Boekhandelaar en aan het bureau van »DE HUISHOUDGIDS» Burgstraat 65, UTRECHT. AMERIKA A NSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. Goederen vorden te Amersfoort 's Woensdags franco gebaald en gebraebt, PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. FEUILLETON. 22.) Het schuitje raakte den groud, en sprong weer omhoog als een elastieken bal. Beek reet groote scheuren in den ballon, die ein delijk bovenop het schuitje terechtkwam, en alles in zijn wijde plooien hulde, terwijl Beek als een acrobaat van den kop van het ineenzijgend monster rolde. Wij haalden onze drie mannen, nu geheel gedwee, onder den ballon uit, en legden hen zonder tegenstand de boeien aan. Het was iets eigenaardigs, hier de kennis te hernieuwen me; een van de gebroeders Bertram, dien ik het laatst op zijn eigen tapijt te Cambridge had zien liggen. Hij was ever kalm en brutaal als altijd, doch Malvers was vaal en kermde van vrees. De ander, een forschc, grove knaap, was blijk baar een helper, Ik had dien lafaard, dien Malvers, wel een slag in zijn gezicht kun nen geven bij dc gedachte aan den angst dien zijn verraad mijn vader bezorgd had. «Waar zijn dc papieren, ellendeling?" vroeg ik, mijn woede beheerschend. Met zijn geboeide handen raakte hij zijn borst aan, en ik haalde een groote enve loppe met papieren uit zijn zak. «Is dat alles?" vroeg ik. «Je ':unt hem niet vertrouwen," viel Beek haastig in, «wij moeten hen alle drie fouil- leeren, en elk stukje papier meenemen, dat zij bij zich hebben dat is de eenige veilige Malvers had gelogen. Wij vonden nog meer papieren tusschen de voering van zijn I jas, doch toen wij Bertram wilden fouillcc- ren, verzette hij zich heftig. «Ik verzeker u, heereu", zeide hij, «dat ik geen papieren heb, die met de zaak in verband staan. Mijn vriend, de heer Mal- j vers, drong erop aan. ze alle te behouden, I totdat zijn belooning was uitbetaald. Deze ducumenten hebben op een geheel andere zaak betrekking, en zijn van zeer vertrou- welijken aard." «Wat wij vinden is winst», zeide Beek. «Misschien vindt Lord Stanten deze papie ren ook wel van belang, U is hem wel eenige vergoeding schuldig, bij wijze van intrest voor het leenen van zijn papieren». Toen wij elk stukje papier in ons bezit hadden, begaven wij ons met onze gevange nen naar onze auto, die aan den weg wachtte. «Wat wil je met deze knapen beginnen, Beek vroeg ik. «Ze laten loopen. Hun de wapens afne men, en ze laten loopen. Het zal hun niet meevallen, als zij zonder de papieren en zonder den beroemden ballon terugkeeren.» Dc chef der Parijsche politie knikte toe stemmend. Toen wij drie uitstekende revol vers uit hun zakken gehaald hadden, namen wij hun de handboeien at en lieten hen los. Toen reden wij Rhiems binnen. Wij had den honger en dorst, en waren vermoeid, en toch buitengewoon opgeruimd. Wij had den groote behoefte aan eten en drinken, doch onze eerste gang was naar het tele graafkantoor. «Zoo goed vroeg Beek, en las voor: «Volkomen geslaagd. Alle documenten te rug». «Uitstekendantwoordde ik, en ik zag, dat het telegram was geadresseerd aan «I-ady Gertrude Kirwood, Kasteel Kirwood, Engeland». Ik meende hem even te zien blozen toen zijn blik den mijnen ontmoette, doch hij zeide bedaard «Je weet, dat zij mij heeft aangesteld. Ik moet mijn rapport uitbrengen aan mijn laat geefster.» Ik was bijna van plan, deze geschiedenis maar over te slaan, doch ik heb mij be dacht. Niemand praat oi schrijft graag over zijn afgeloopen liefdesgeschiedenissen, en ik weet best, dal ik in deze zaak nu juist geen schitterend figuur maak. Maar feitelijk schrijf ik de geschiedenis van Beek, en niet de mijneen Beek komt er in ieder geval goed af. Toen dit gebeurde, was ik bijna een jaar als de bijzondere secretaris van mijn vader werkzaam geweest. Eiken namiddag werd Starkey Colthurst in het Lagerhuis een aantal vragen gedaan, die mijn vader, als zijn chef, moest beant woorden. Zooals men zich kan voorstellen, werd ik voortdurend aan het werk ge houden. Op een avond, toen ik tamelijk vermoeid laat uit het Huis kwam, werd ik door Ger trude met een lekker soupeetje opgewacht. Terwijl ik at en dronk, vertelde zij mij veel van de waarde der gezondheid, en drong er ten slotte op aan, dat ik den volgenden morgen naar Brighton zou gaan, om wat frissche lucht te happen. Ais Gertrude iets in haar hoofd heeft, mout het gebeuren ook. Natuurlijk had ik het haar beloofd, eer zij mij goedonnacht kuste. Bij de deur keerde zij zich nog even om. «Je zoudt dien vriend van je, mijnheer, Beek, wel kunnen vragen om met je mee te gaan, en als hij niets beters te doen heeft, kan hij hier wel komen eten». Ik schreef nog dienzelfden avond aan Beek, die bij zijn familie gelogeerd was, en kreeg den volgenden morgen een telegram, dat hij niet naar Brighton kon gaan, doch mij des namiddags aan het Victoria-station zou ontmoeten en met tnij zou gaan eten Bijgevolg moest ik alleen gaan. Nu boud ik niet van Brighton, het is een oppervlak kige, deftige, saaie plaats. Maar een be lofte is een belofte, en daarbij voelde ik mij een beetje slap, en meende, dat de bries op de pier mij goed zou doen. Brighton heeft ten minste dit voordeel, dat men er gemakkelijk heen kan gaan en er nog ge makkelijker van kan terugkeeren. Den geheelen dag wandelde ik op de pier, om den tijd te dooden, en verveelde mij onuitsprekelijk. Er gebeurde slechts éen kleinigheid, die het vermelden waard is. Toen ik na dc lunch de hal van het Grand Hotel doorliep, zag ik het liefste meisje van de wereld praten met dien ouden zondaar, f.ord Blackwathe. Toevallig keek zij op, toen ik voorbijkwam, ik zag haar oogen, blauw als de zomerhemel, en den geheelen dag kon ik haar niet uit mijn hoofd zetten. Ik had juist plaats genomen in een rook coupé eerste klasse, om naar huis te gaan, geheel opgefrischt, zooala is Gertrude beloofd had, door den zeewind en het nietsdoen, toen datzelfde meisje langs mijn portier kwam en in een anderen wagen stapte. Het kostte mij veel strijd, de geurige sigaar, die ik had opgestoken, niet weg te gooien, en in haar coupé over te stappen, en ik had met pleizier een kerel met een rossigen baard kunnen vermoorden, die, toen de trein reeds in beweging was, deed, wat ik niet had durven doen, en alscf het zoo be hoorde, in denzelfden coupé stapte als juf frouw Blauw-Oog. Als hetgeen ik gevoelde geen liefde op het eerste gezicht was, geleek het er toch heel veel op. Mijn hart klopte minstens tien slagen sneller toen ik haar gezien had, dan te voren, en ik besloot, met Beck's hulp, te weten te komen, wie zij was, en waar zij woonde. Doch zeer spoedig zou ik op een eigenaardige manier met haar in aanraking komen. Dc trein was pas enkele mijlen van Brigh ton verwijderd, toen ik in den aangrenzen- den coupé een schellen angstkreet hoorde, die plotseling werd afgebroken alsof iemand de gillende persoon de hand op den mond had gelegd. Ik stak mijn hoofd zoover mo gelijk uit het open raampje. De ruit van het raampje naast mij werd verbrijzend. Door de opening zag ik een meisjesarm in een lichtblauwe mouw steken, waarop een manshand ruw den slanken pols beetpakte en den arm weer naar binnen trok. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 4