3°/o Tijdgeestbriefjes ftusm&gTiim LEEST De Controleur, VETTER Sc Co. Fa. L. v- Achterbergh, DE HUISHOUDGIDS Internationale School voor Wijsbegeerte. Voordrachten weder verkrijgbaar. MBMffM 8IM6MMPPIJ Stoomwasscherij W. G. BURGER. Instituut voor Physische Therapie GERTY. De ondergeteekenden, vormende het Sub comité voor Amersfoort der Vereeniging «Reisbelasting», veroorloven zich de vrij heid U hierbij dringend te verzoeken een kleine gift af te zonderen voor hen, die om gezondheidsredenen naar buiten moeten en niet kunnen gaan door gebrek aan de noodige middelen. Vragen wij allereerst steun aan hen die reisplannen hebben, ook van de niet-reizen- den zal elke gift dankbaar worden aanvaard door: Mej. D. A. SIDDRÉ. Mevr. GRONEMAN' Doornbos. Mevr. KNOPPERS-Van Eijbergen. Mevr. KNOOTE—Van Lanschot Hubrecht. Baronesse Van HEECKEREN VAN MOLEC ATEN - Holle. Mevr. KEMPER—Blok van laer. Onafhankelijk weekblad voor Nederland. Het bevat, behalve de vele scherpe critische beschouwingen, een uitste kende, beslist objectieve financieele rubriek, alsmede een revue der bui- tenlandsche caricaturen. Vraagt gratis- toezending gedurende een maand en gij zult U abonneeten. ADMINISTRATIE 0. Z. Voorburgwal lit te AMSTERDAM. CHED1ET-VEREEN1G1NG te Austbrdau. Correspondentschap to Ahkksfoout mr. U. J. M. rati den BBRQH. wilhelmi.n astraat 5. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco- het incasseeron van handelspapier bet ontvangen van gelden déposito en rekening-eourant Soüoenen. De vele voetlijders, die bij ons genezing zochten voor hun klachten, spoorden ons aan, meer bekendheid te geven aan ons behandelings-systeem. Onze behandeling van voeten is gegrond op het beginsel, dat verreweg het grootste aantal voetklachten voortspruit uit gebrek kige ontwikkeling, uit overspanning of uit verkeerd gebruik van de spieren, of - en dit komt heel dikwijls voor doorslecht, of liever niet doelmatig schoeisel. Wanneer de voet- of de beenspieren zijn verzwakt, en den lichaamslast niet meer volkomen beheerschen, wordt hun functie voor een groot deel overgedragen op de banden. Deze banden rekken en spannen, en er ont staat een gevoel van moeheid en stijfheid iu voeten en beenen. Toch kunnen de genoemde klachten bijna zonder uitzondering worden opgeheven. De eenige ralioneele behandeling van zulke voeten is: wat zwak is, weer sterk te maken wat stijf I". Km- lenig te niskenwat verkeerd gebruikt wordt, leeren goed te gebruiken. Omdat verkeerd schoeisel met of zon der platvoetzolen vaak medewerkt om den voet voor zijn functie minderwaardig te maken, wordt, onder onze controle, voor de voetlijders een paar schoenen en leesten gemaakt. Deze leesten worden ook het eigendom van der. lijder. In sommige gevallen kan alléén met goed schoeisel worden volstaan om de voelen meer voor hun doel geschikt te maken. Instituut voor Physische therapie, BAARN, Spoorstraat 4- t», Telefoou 177, Technisch-Directeur Jacq. Dekker. Spreekuur i1 tot jt/o. Distill. Wijnen. Lieve Vrouwe-kerkhof, Likeuren. AMERSFOORT. Bandstoffenhandel. Telefoon no. 15.5, Bestelkantoor Arnh. str. 1. Kantoor en MagazijnenKoestraat 4-6-8. Engelsche, Scbotscbe, Belgische en Hollandscbe anthraciet. Gouden Medaille, Gent 1908. Onder redactie van mevrouw W. van der VECHT, Oud-leerares in Kok en Voedingsleer. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en franco verkrijgbaar bij iederen Boekhandelaar e het bureau van »DE HUISHOUDGIDS» Burgstraat 65, UTRECHT. iu de Koningin Wilheliiiiiiastraut 18, 'n avonds half negen op 20 Juli door den heer II. P. BREM MER: .Inleiding tot de Beeldende Kunsten" (met lichtbeelden), op 21 Juli door dr. A. H. DE IIARTOG. .Inleiding tot de Muziek", op 22 Juli door den heer K. P. C. DE BAZEL: ,De verhouding der Bouwkuust tot den godadieust" (met liclitbeeldeu). Pc 11 beperkt aantal toegangskaarten Is beschikbaar A fl. per voordracht, by voorkeur een dag vooraf aan te vragon. WESTSINGEL 38 - TELEFOON 45 ssEf* ZEIST, «sas-— AMER1KAANSCH SYSTEEM. Wasschen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN Goederen worden te Amersfoort 'e Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage gratia toegezonden. 1 Spoorstraat 4-6 BAARN Technisch Directeur JAt'fJ. DEKKER In het Instituut zijn afdeelingen voor: Ocwegingskuren, Massage, Heeteluclit- Telefoon 177 Spreekuur t'/.j2'/a uur. Waterbehandeling, Koolzuur-, Staal- en Zwavelbaden, enz. Behandeling van (aewrichts- eu Spierrhouniatisnie, Zenuwaandoeningen (Ischias), Lumbago (spit), Gedeeltelijke verlammingen, Te vroeg optredende ouderdonisverscliijnselen, enz. De Controleereud-ArU heeft spreekuur Maandagen Donderdag van 4 totö uur. FEUILLETON. Baxter had den diamant niet bij zich, maar als een kleine vergoeding vond ik, tusschen de voering van den laatsten zak dien ik doorzocht, een langen brief, onderteekend Bettydie, zooats ik dadelijk zag, heel interessant was. «Zonder gemoedsbezwaren of aarzeling stak ik den briet in mijn eigen zak, juist toen hij begon bij te komen. Hij bromde, rekte zich uit, opende de oogen en scheen zich hoegenaamd niet bezeerd te hebben. Ik lag naast hem op de knieOn, met de cognacflesch in de hand, erg medelijdend, ontsteld en opgewonden, en allerlei veront schuldigingen stotterend. «O, het spijt mij zoo», riep ik, >ik dacht, dat ik je had doodgeslagen. Ik ben nooit in mijn leven zóo angstig geweest. Ik weet dat ik mij heb aangesteld als een vlegel. Ik had je natuurlijk revanche moeten geven». Hij nam een stevige teug uit de flesch, ging overeind zitten en was edelmoedig ge noeg om mij vergiffenis te schenken. Vijf minuten later waren wij opnieuw uit alle macht aan het kaarten. „De kans was nu natuurlijk gekeerd, want ik had er nu geen behoefte meer aan, 1 n hij had bijna al zijn schuldbekentenissen terug, toen de trein Amsterdam binnen- :t ïomde. Neddy had het zóo druk met zijn s, el en met het terugwinnen van zijn geld, dat hij den brief eerst miste nadat wij als d beste vrienden van de wereld aan het station afscheid hadden genomen. »Ik had reeds begrepen, waar de blauwe diamant was gebleven. I-ady Betty en haar vriend lieten niets over aan het toeval. Zoodra hij getelegrafeerd had, dat hij veilig te Amsterdam was aangekomen, zou de broche hem aangeteekend per post wor den gezonden. Door vriendschappelijken omgang met Neddy was nu niets meer te winnen. Hij zou weldra den brief missen en begrijpen, hoe hij dien was kwijt ge raakt, en mijn list van het telegram aan het Liverpool-station zou ook vrij zeker aan het licht komen. Neddy zou dus op zijn hoede zijn, en ik moest voortaan op een afstand van hem blijven. >lk boorde hem aan het station tegen den koetsier zeggen >Amstel hotel», en ik besloot, tegenover hem te gaan logeeren, en koos een kamer in de dépendance waar ik het uitzicht had op de voordeur van zijn hotel. Toen ging ik erop uit om in de stad verschillende dingen te koopen, die ik noodig had. »Je bent nooit te Amersterdam geweest, wel Charlie? De heele stad, straten, huizen, menschen, zijn in het oogvallend zindelijk. Bedekt met stof en vuil na mijn reis van een dag en een nacht, voelde ik mij als een verworpeling in dit heiligdom van zindelijkheid, als een morsig jongentje in den salon van een ongetrouwde tante. >Het was een zonderling gevoel, in zoo'n verreisden en vcrwaardeloozen toestand door de zindelijke straten te loopen en in de keurige winkels te komen. Ik kocht een completen Hollandschen uitzet met een koffer erbij en ging daarmee naar mijn hotel. Toen ik er aankwam, ging mijn vriend juist uit, doch ik sloeg een anderen weg in en gelukkig zag hij mij niet. Vlug stapte hij voortik volgde hem, tot hij een telcgraai kantoor binnenging. Nu wist ik genoegals mijn vermoeden juist was, en daar was ik vrijwel zeker van, moest de broche met de volgende aangeteekende post komen dan zouden wij wel verder zien, >Voor het raam van mijn kamer zat ik op te letten, wanneer de post zou komen aan het hotel van Neddy Baxter, en daarna wanneer hijzelf zou uitgaan. Tegen elf uur zag ik hem buiten komen en vlug weg- stappen. Hoe ik mij ook haastte, ik zag nog slechts even zijn gestalte om den hoek verdwijnen. Eerst had ik nog een flauwe hoop, dat hij den diamant rechtstreeks naar een diamanthandelaar zou brengen, zoodat ik hem op bectcrdaad koii betrappen maar daarvoor was bij blijkbaar te voorzichtig. In een paar winkels, een sigarenwinkel en een winkel van schrijfbehoeften, kocht hij een paar kleinigheden. Toen ging hij in de tram en bij het postkantoor stapten wij samen uit, evenals later weer bij het hotel. Beide keeren zag bij mg niet. Na een kwartiertje wandelde hij met een snelheid van ongeveer vier mijlen per uur den weg op naai buiten en ik volgde hem op een driehonderd Meter afstand. Aan de beweging van zijn ellebogen kon ik zien, dat hij al loopend iets met zijn banden deed. Wat hij uitvoerde, kon ik natuurlijk niet zeggendat begreep ik eerst later. •Toen wij al meer en meer buiten kwa men tusschen de weiden en de bontge kleurde velden van tulpen, crocussen, nar cissen en hyacinten, kwam ik in groole verzoeking om maar dadelijk een aanval op den diamant te doen. Ik was overtuigd, dat hij hem bij zich had, en dat ik hem zijn tegenwoordigen bezitter wel afhandig zou kunnen maken, maar ik was er tevens zeker van, dat hij gewapend zou zijn en zonder aarzelen gebruik zou maken van zijn revolver. Als ik hem aanviel, zou dit een geldige verontschuldiging zijn en ik had geen lust de rol van dooden dief te spelen. Ik besloot dus, den loop dor ge beurtenissen af te wachten. Ais tourist, die geweldig veel belang stelt in de omgeving, had ik mijn veldkij ker meegenomen en maakte daar een vlij tig gebruik van. Doch de aardige oude stad, de windmolens en kanalen, en de levendige kleuren van de bloemenvelden trokken al heel weinig mijn aandacht. In geheel Holland was er voor mij niets zóo interessant als de honourable Edward Baxter. Buiten de stad vertraagde hij zijn gang en wardelde langzaam langs de rivier, tot hij aan een der talrijke bruggetjes kwam. Over de leuning hangend, nam hij een sigaret uit een gouden kokertje, stak die aan met een lucifer uit een gouden lucifers doosje, en begon langzaam en met genot te rooken. Mijn veldkijker was prachtig. Ofschoon er ongeveer een kwartmijl tusschen ons lag, kon ik al zijn bewegingen duidelijk nagaan en iedere uitdrukking van zijn ge laat onderscheiden. Op het oogenblik scheen hij zich bijzonder te vermaken met te kijken naar het water, waarin zich de lichtblauwe lucht weerspiegelde. Ik bleef maar afwach ten en loeren. Hij rookte zijn sigaret geheel op en wierp ze toen in het water. Onmid dellijk haalde hij een andere uit zijn koker. Doch toen hij haar wilde aansteken, speelde hij zoolang met het gouden lucifersdoosje tot het hem uit de vingers gleed en, in den zonneschijn als een gele streep glinste rend, in het water plaste. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 4