Zooals bekend was, zou de heer II. W. van Esveld, Wethouder van Openbare Wer ken, zich bij de a.s. periodieke verkiezingen voor den Gemeenteraad niet meer herkies baar hebben gesteld. Nu echter binnen kort toch verkiezingen moeten plaats hebben, heeft de heer van Esveld besloten thans reeds zijn ontslag te nemen als lid van den Gemeenteraad. Hij doet dit, omdat het zijn meening is, dat de steeds toenemende werkzaamheden aan Openbare Werken, met het oog op de groote uitbreiding der gemeente, jongere krachten vorderen voor het wethoudersambt. In het [najaar van 1890 werd de heer Van Esveld tot raadslid gekozen en sinds dien heeft hij onafgebroken zitting in de gemeenteraad gehad, terwijl 3 September lyii het ambt van Wethouder hem werd toevertrouwd. We hebben zijn besluit om thans na zoo lange jaren van mee-werken in het besturen van onze gemeente, een tijd van ambte loos burger in zijn leven te doen intreden, te eerbiedigen, We hopen, dat het hom nog vele jaren gegund moge wezen om te midden dor zijnen, in gezondheid en opgewektheid ge tuige te zijn van Amorsfoort's groei en bloei, waartoe ook hij in zoo velerlei opzicht naar zijn beste krachten heeft bijgedragen, Het volgende adres is Donderdag ver zonden aan den Gemeenteraad Geeft met vcrschuidigden eerbied te ken de afueeling Amersfoort en omstreken van den Bond van Ned. onderwijzers (goed gekeurd bij Kon. Besluit van 22 Maart 1890, no. aS); dat bet bestaande Reglement op de school vergaderingen in uwe Gemeente, vastge steld in i».,>. haars inziens veel leemten heeft dat die leemten veroorzaken, dat aan de scholen de toepassing van het reglement op verschillende wijzen geschiedt, voorna melijk wat betreft het aantal der vergade ringen, do wijze van stemmen, de uitvoe ring der besluiten en de wijze van aan vragen eener vergadering door het personeel dat zij het zeer in het belang van het onderwijs acht, dat een zóo belangrijk in stituut als de schoolvergadering op nauw keurige wijze worde geregeld. Redenen waarom zij beleefd verzoekt het bestaand reglement overeenkomstig het ontwerp, dat zij de eer heeft hierbij te voegen, te willen herzien. Hetwelk doende, enz. Adressanten voegen hieraan toe het vol gende Ontwcrp-regiement voor de School vergaderingen aan de openbare Lagere scholen te Amersfoort. Art. x. De Schoolverg., die aan de O.L.S. in de Gemeente Amersfoort worden ge houden, hebben ten doel, de in het belang van het onderwijs noodzakelijke samenwer king tusschen de aan de school verbonden leerkrachten te bevorderen. Art. 2. Het Hoofd der school en alle vast aangestelde klasse-onderwijzers en -onderwijzeressen zijn, behoudens wettige redenen van verzuim, verplicht, de verga deringen bij te wonen. Vakonderwijzers en -onderwijzeressen zijn bevoegd, dc schoolvergaderingen bij te wonen, doch zijn enkel verplicht die ver- vergaderingen bij te wonen, waar aange legenheden worden behandeld betreffende hun vak of algcmcene maatregelen van orde en tucht. Alleen over die aangelegen heden hebben zij recht van stein. Tijdelijk aangestelde onderwijzers of on derwijzeressen zijn geen lid van de school vergadering, maar kunnen door het Hoofd der school tot bijwoning der vergadering worden uitgenoodigd. Art. 3. Aan elke school worden elk jaar minstens twee schoolvergaderingen ge houden. z\rt, 4. De vergaderingen hebben plaats buiten den schooltijd. In de vacantle worden geen vergaderingen gehouden, Art. 5. Do vergadering lieeft een Voor zitter en een Secretaris. Het Hoofd der school is Voorzitter. Bij ontstentenis van het Hoofd treedt do oudste leerkracht als Voorzitter op. Is deze tevens Secretaris, dan wordt voor rlie vergadering een plaatsvervangend Secre taris aangewezen bij meerderheid van stem men. .Op de zelfde wijze wordt bij ontstentenis van den Secretaris in deze functie voorzien. liot secretariaat wordt beurtelings door ecu d<r onderwijzers of onderwijzeressen en wel voor Hen tijd van éen jaar waarge nomen. Een rooster van aftreding, voor de eerste maal bij loting vast te stellen, wordt j ...ui de plaatselijke Commissie van toezicht I in afschrift medegedeeld. j Art. u. De data voor dc twee vergade- 1 ringen, bedoeld in art, 3, worden door «ie schoolvergadering bij meerderheid van Stemmen vastgesteld. Indien minstens een derde, van het person eel aan den V< icbriftcüjk en t opgaaf van redenen het verlangen ken baar maakt om een schoolvergadering te houden, wordt hieraan uiterlijk binnen veer tien dagen na de aanvraag voldaan. Art. 7. De Voorzitter stelt met den Se cretaris de agenda op. De Secretaris zenflt minstens acht dagen te voren aan elk lid een oproeping, bene vens de agenda van de te houden verga- deiingen. Aan het verzoek van éen of meer leden om een punt op de agenda der vergade ring te plaatsen, wordt voldaan, mits dit verzoek uiterlijk vier dagen vóór den dag der vergadering schriftelijk bij den Voor zitter wordt ingediend. zVrt, 8. Op de agenda van een buitenge wone vergadering, die ingevolge art. 6 is bijeen geroepen, hebben dc punten, opge geven door de leden, op wier verzoek de vergadering is belegd, den voorrang van behandeling. Art. y. De vergaderingen worden ge leid door den Voorzitter, Over alle voorstellen wordt hoofdelijk gestemd, over personen schriftelijk, over zaken mondeling. Voorstellen zijn aangenomen, indien de meerderheid der stemhebbende leden er vóór heeft gestemd. Bij staking van stemmen is het voorstel verworpen, Art. 10. De Secretaris houdt de notulen der vergaderingen. Deze moeten onder meer bevatten a. de namen van de vertegenwoordige en van de afwezige leden en de reden van afwezigheid b. de punten van behandeling met, in 't kort, de gehouden besprekingen c. de plaats gehad hebbende stemmingen d. de genomen besluiten in extenso Binnen tien dagen na de vergadering worden de door den Secretaris goteckende notulen gedurende een weck in dc school ter lezing gelegd. Worden binnen acht dagen na de ter lezing legging door geen der leden van de schoolvergadering aan merkingen op de notulen gemaakt, dan worden ze door de handteekening van den Voorzitter bekrachtigd. Deze notulen zijn steeds ter beschikking van het schooltoe zicht. Art. 11. Elk lid der schoolvergadering kan van een besluit in hooger beroep gaan bij Burgemeester en Wethouders, Art. iz. Dit reglement waarvan een exemplaar wordt uitgereikt aan iederen onderwijzer of onderwijzeres, die bjj het .openbaar Lager onderwijs in Amersfoort vast is aangesteld, treedt in werking op den (enz.). Een afschrift van het adres is toegezon den aan de leden van den Gemeenteraad, en van de Commissie van toezicht op het Lager onderwijs, en aan de schoolopzieners, Voor dat hedenochtend het Plaatselijk steuncomité zijn werkzaamheden aanving, wijdde de Voorzitter, wethouder Rijkens, op hartelijke wijze woorden van waardee ring aan het overleden lid van het comité, den heer P. van Achtcrbergh, die het meest werkzame aandeel heeft gehad aan de handelingen van het comité, De rede werd door de aanwezigen staande aange hoord. Besloten werd de kennisgeving van het overlijden te beantwoorden met een brief van rouwbeklag. Wegens den dood van haar Eerelid, den heer I'. v. Aehterbergh, 2a! A. Z. P. C. Zondag a.s. den vastgestelden competitie wedstrijd A. Z. P. C. V niet laten doorgaan. Men verzoekt ons mee te deelen, dat ook de Vereeniging »Het Groene Kruis* blijk gaf van deelneming bij het overlijden van den heer D. Gerritsen, door zich bij dc crematie te Westerveld te laten vertegen woordigen door den Voorzitter en den Penningmeester. Het Handelsblad* kan medodeclen, dat er plannen bestaan tot nauwere aaneen sluiting tusschen de IIIJ. S, M. en de Staatsspoor. Aanleiding hiertoe zouden onder meer zijn de steeds toenemende moei lijkheden, ondervonden bij dc exploitatie door twee Maatschappijen van de groote gemeenschappelijke stations als Amsterdam, Rotterdam en Utrecht en bij de vaststelling der wederzijdsche verkcersverhoudingen bij noodige wijziging der plaatselijke toestanden aldaar, ten gevolge van de groote toe neming van het verkeer. De bedoeling is, de spoorwegovereenkom sten van 1890 te handhaven, doch te komen tot een meer economisch gebruik van het gcheele spoorwegnet, hetgeen zal zijn zoo wel in het belang van het publiek als in dat van de Maatschappijen. Nu zullen Centraalspoor en Noord-Bra- bantsch—Duitsche spoor wel spoedig moeten volgen en komen we dus tot een anderen en ook betere wijze van Siaals-expioltatie der spoorwegen. Bij het geschenk den heer S. Posthuma namens de burgerij aangeboden, was nog gevoegd een album met de namen van hen, die bij zijn vertrek hem ecu blijvend aan denken van vriendschap en waardeering wilden meegeven naar zijn nieuwe woon plaats. waar hij nu wel ieder uur van den dag moet terugdenken aan zijn 20jarig verblijf hier. Die album is door den heer A. B? van der Klein versierd met penteekeningen, voorstellend het oude en het nieuwe politie bureau. Mejuffrouw G. van 't Eind verwierf de Lagere akte Teekenen. De heer G. van Karsbergen thans werkzaam bij de kassiersfirma .Methcst Van Lutterveld, is benoemd tot ambtenaar ter Gemeente-secretarie van Leiden,afdeeling Financien. Aan alle 5 leerlingen der Gemeentelijke Hoogere Burgerschool hier, die in de 4de groep deelnamen aan het eind-examen der Hoogere Burgerscholen met 5-jarigen cur sus In deze Provincie kon heden het diplo ma worden uitgereikt en wel aan de hee- ren H. Boet, A. J. Harp, J. Hooykaas, J. van der Lijn en G. A. Muijs. Uitslag-examens van den cursus-voorber. Midd. Technisch onderwijs, verbonden aan de Ambachtsschool. Bevord. van de voorber. afdeeling naar de eerste klasse de leerlingen W. Lensing, P. van Manen, H. J. Bartelink, W. H. Joman, C. L. van Manen, G. Vlezenbeek en J. Brondijkvoorw. bev. éep. Allen wonende te Amersfoort. Van de eerste naar de tweede klasse bev. de leerling H. J. Everaars; voorw. bev. twee, niet bev. éen. Allen wonende te Amersfoort. Tevens vestigen wij er de aandacht op dat ook n i e t-leerlingen van de Ambachts school aan het voorber. Midd. Technisch onderwijs kunnen deelnemen, waarvoor be gin September nog een toelatings-examen zal plaats hebben. Bij de Donderdagavond ten overstaan van notaris li, A. Beets, uit Utrecht, ge houden openbare verkooping van 25 huizen aan de Stellingwerfstraat, hier, werden de perceelen verkocht als volgt: Perceel 1 tot en met 5 aan R. van Beek voor f6810, perc. 6 aan M. Niesen voor f 1400, perc. 7 aan G. Nieuwenburg voor f1400, perc, 8 aan S. Voip voor f1400. perc. 9 aan E. I.eijdekker voor f1450 perc. 10 aan J. Th. van Manen voor f1450, perc. 11 tot en met 15 aan J. Blokker voor f7260, perc. 16 tot en met 20 aan E. J. Ruitenberg voor f7140, perc. 21 en 22 aan M. Niesen voor f2900, perc. 23 aan G. C. Blanken voor 1450 en per. 24 en 25 aan J. Floor voor 3320. Aan de Centrale V. P. N.-veiling werden gister verkocht 63 256 export-eieren voor f7.50 tot f7.80 en 142573 Regeerings- eieren voor f5,30 tot f5.80 per honderd. In het geheel werden door die instelling in de afgeloopen week verwerkt 530 914 kip eieren. Slachtkippen deden 38 tot 50, jonge hanen 64 tot 95 en oude hanen 60 cent per Kilo. Met verwijzing naar de advertentie in dit nummer zij vermeld, dat de sinds jaren bestaande koffiesiroop-branderij van de firma C, van Munster van Zuidsingel 71 naar Groote Spui 33 verplaatst en uitge breid wordt. Men vraagt ons, de volgende waarschu wing op te nemen Door een tweetal, tot heden onbekend gebleven mannen werden te 's Gravenhage dezer dagen strooibiljetten verspreid met den volgenden inhoud «Surrogaat. Waschkristal. Zelfwerkend waschmiddel. Is geen chloor of soda. Deze waschkristal op te lossen met kokend water. Het goed een geheelen nacht er in laten staan en men staat verbaasd over het resultaat, Dit pakje is voldoende voor een wasch van 4 personen. Niet schadelijk voor het linnen. Prijs 10 cent. Let op 't merk VV. K. M.«. Ecnigen tijd 11a deze verspreiding kwa men de mannen terug en boden de in tasschen geborgen pakjes te koop aan. Een vrouw, die het pakje in haar wasch ge bruikte, is zich ten politiebureele Nieuwe Haven komen beklagen, dat niet alleen in haar wasch groote gaten werden gebeten, doch ook haar armen het moesten ontgel den en zij verschillende verwondingen opliep. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt; de rest in beslag genomen en een gedeelte ervan bij den Gemeentelijken keuringsdienst gedeponeerd, ten einde een onderzoek te laten instellen naar de samen stelling van het product. Tot Voorzitter van de plaatselijke af deeling der Theosofische vereeniging is, in plaats van notaris I). Kruimel, die dé Gemeente metterwoon verlaat, gekozen de heer J. A. baron Van Heeckeren yan Molecaten. Dc landdag van den Ned, Anti-Oorlog Raad zal voor de Provincie Utrecht wor den gehcuden op Dinsdag 1 Augustus van half drie tot omstreeks vijf uur in het Stationspark bij de beide spoorweg-stations te Baarn. Als sprekers hebben zich voor dien mid dag reeds bereid verklaard de heeren ds. A. E, F. Junod, Luthersch predikant, te 's-Gra- venhage; mr. H. Smeenge, lid van de Tweede Kamer, te Amsterdam; mr. dr. S. J. M. van Geuns, advocaat generaal bij het Gerechtshof te Amsterdam: F. W. N. Hugenholtz, lid van de Tweede Kamer, te 's-Gravenhageen dr. L. van der Valk, rector van het Marüix-Gymnasium, te Rot terdam, terwijl mevrouw mr. C. Bakker Van Basse, Bestuurslid van den N. A. O. R., dien middag het presidium zal voeren en de openingsrede zal uitspreken. Coer's liederenkoor, uit Utrecht, onder leiding van den heer Galesloot, heeft zich bereid verklaard, ter afwisseling van het gesproken woord, enkele liederen ten ge- hoore brengen. Op het terrein zal de vredesspeld van den N. A. O, R. door jongedames worden verkocht. De Vereeniging van directeuren van een leeraren aan Handelsdagscholen met drie jarigen cursus zal 28 Augustus hier ver gaderen in hotel-Reichmann. Douairière Jhr. C. A. Rutgers van Rozen burg, 20 Juni te Baarn overleden, heeft aan de afdeeling Amersfoort der Vereeniging tot opvoeding van Halfverweesde- Ver waarloosde en Verlaten kinderen in het Huisgezin 500 gulden vermaakt. Morgen is hier alleen geopend de apo theek van den heer D. H. G. Ittmann, Langestraat 9, bij de Varkensmarkt, tele foon 264. De lantaarns van auto's en rijwielen moe ten volgende week uiterlijk kwart na ne genen, die van de overige voertuigen op 't laatst om kwart voor tienen goed helder branden. Het Gerechtshof te Amsterdam, in hooger beroep uitspraak doende, veroordeelde een pakhuisknecht van de firma Van Gend Loos en een milicien, eveneens uit Amers foort, tot een jaar en tot zes maanden ge vangenisstraf wegens diefstal op 22 Febru ari van een pak waarin 1600 sigaren, aan die firma ter verzending toevertrouwd. Niet ieder die vermogen bezit, bezit het vermogen om het goed te besteden. 711 dsn Omtrek. De heer F. E'. baron D'Aulnis de Bou- rouill, sedert 1897 Burgemeester van Baarn, heeft met ingang van 1 September ontslag gevraagd uit dat ambt, TRKDIKBEUttTEiN. ZONDAG 30 Juli. Evang. Luthersche kerk. Voorm. io'/2 uur, dr. H. J. Toxopeüs. Remonatrantscho kerk. Geen dienst. Doopsgezinde kerk. da- B. P. Plantenga uit Haarlem. Gereformeerde kerk (Langegracht) Voorm. 10 uur, ds. Teerink. Avond 5>/a uur, ds. Donner. Gereformeerde kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, da. Donner. Avond s'/j uur, ds. Teerink. Chr. Gereformeerde gemeente. Voorm. io uur, ds. H. L. Beekamp, van Arnhem. Avond 5>/a uur, ds. Beekamp. Vrije Gereformeerde gemeente. Voorm. 9*/j uur, godsdienstoefening, Avond 5 uur, godsdienstoefening. Hersteld Apostolische gemeente. Voorm. 10 uur, godsdienstoefening. Avond 5 uur, godsdienstoefening. Religieus-socialistisch verbond landgoed «Nimmerdor*. Middag 3</a uur, openlucht-samenkomst. Burgerlijke Stand ysu Amersfoort van 21 tot 28 Juli 1916. GEBOREN. Petrus Wilhelmus, z. van A'rie Verheul en Wilhelmina Maria Oremus, wonende te Utrecht. Johan Hendrik z. van Benedic ts Ike en Hilda Frederika Veldkamp, Mariette Ghislaine, d. van Alfred Joseph Ooghe en Angèle Marie Joseph Delvaux. Gaston Emile, z, yan Ludovicus Virginia Gaston Deschutter en Maria van den Vee- gaete. Johan, z. vati Horman Anne Cor nelia Halberstadt en Henrictte Gerharda Emma Tramburg. Gijsbertus Johannes z. van Cornelis Schothorst en Catharina Maria van Kessel. Hantzen, d. van Wien- ke Kok en Grietje Lubbersen. peler Selhorst, z. van Adrianus Pieter Coenraad Holster en Jacoba Gijsberta van der Plas Johan Karei Henri, z. van Willem Fre- derik Hensen en Maria Lucia Bernardina van den Berg. - Een buiten huwelijk ge- boren kind van het mannelijk geslacht ONDERTROUWD Gerrit van Karsbergen en Anna Elisabeth Brilman Andries van Ree en Aalbarta Johanna Kamphorst Hendrik Pinke en Cornelia Hendrika Stemerding. Jacob Cornelis Kraayenhof en Cornelia Meyer. Lambertus Antonius Bekker en Catharina Maria I.ahaye. GETROUWD: Lucas van der Veen en Alida Manie. OVERLEDEN Catharina Prins, 23 jr., ongehuwd - Wil- lemijntje Kuyt, 51 jr., echtg. van Hendrik van Zanten. - Petrus Fritz, 72 jr., - Johanna Engelina Michorius, 45 jr., onge. huwd. Johannes van Ruitenbeek, 72 jr„ echtg. van Maria Hendrika Aloisia Hellen- kamp Fina Juliette Monprofit, 5 jr, David Gerritsen, 64 jr., echtg. van Johanna Voorthuysen, - Piet van Achterbergh, 40 jr., echtg. van C. M. van Vulpen. M a r k t p r ij z e n. AMERSFOORT, 28 Juli 1916. Appelen fo.— a f o.—Peren f7.— i f9.-—.Nieuwe aardappelen f o.afo.— Zand- aardappelen f3.25 k f3.75. Hoendereieren f7.25 k f7.50 per 100 stuks. Bruine eieren f7.50 i f7.75 p. xoo stuks. Grasboter f 1.60 a f1.70 per Kilo. Kippen f 1.— a f 1.70 Kuikens fo.afo.—. Piepkuikens f 0.40 i f 1.30. Ganzen fo.— afo.Oude eenden f 1.30 i f 1.50. Jonge eenden f 1.20 af 1.50 Hazen f o.a f o.Wilde konijnen f 0. - i fo.—Tamme konijnen f0.80 a f 1.25 per stuk. Duiven fo.öo A fo.8o per paar. Vette varkens f o.Afo.—. Magere varkens f20.— f 30.Zeugen f80.A f 140.Biggen f8.Af 18.—. Kalveren f 10.A f 12.—, Aangevoerd waren ongeveer heet. Appelen, 15 heet. Peren, heet. Kleiaard- appelen 40 heet. Zandaardappelen150 000 stuks Hoendereieren st. Eendeneieren 100 Kilo GrasboterVette Varkens 3 Magere VarkensVarkens voor export- slagerij; 350 Biggen; 30 Zeugen; 4 kalveren. V. P. N.-veilingen. AMSTERDAM. 27 Juli 1910. Aanvoer E*port-eieren 24 356 Aanvoer Regeerjnga.eieren 468 g56. Prijs f6.75 tot f7.75. f5.05 tot £5.90, ROTTERDAM 38 Juli 1916. Export-eieren 100 Regeerings-eieren 155 281, Prijs f7.15 tot f Oi—0 f5 00 tot f5.65. WAT DB KIOR IS OP GOOD EN ZILVER, IS DE HAAK „BLOOKER" OP KEI BUS CACAO. Advertentiën. Moeder SARA CROOCKEWIT, in den ouderdom van 55 jaren. Amersfoort, J. L. van HEUKELOM. SARA VAN HEUKELOM, Breda, O. C. A. ROMBACH- Van Heukëlom A. ROM BACH. Amersfoort, 27 Juli 1916. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 31 Juli, op de Nieuwe Algemeene Begraafplaats te Amersfoort. Vertrek van het sterfhuis 11 uur

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 2