DE PRINS. Publicatie. Hellebreker*» bitter AMERSFOORTSCHE RIJTÜIGMAATSCHAPPIJ Wie heeft mooi BLAUW PORCELEIN TE KOOP? IJZEREN GRENDELS, SOMNAMBULE DE HUISHOUDGIDS Stoomwasscherij W. G. BURGER. GERTY. Heden en volgende dagen zal in inijn éta.'ago een DEMONSTRATIE worden gegeven van de Fabricatie der Russische, Turksclie en Egyptische sigaretten. De fabricatie geschiedt door een Rus, die sedert een paar jaar in Holland een sigarettenfabriek heeft opgericht. De sigaretten worden op ieders verlangen smaak, leugte en dikte gemaakt en zjjn verder steeds bjj my verkrijgbaar. NEEMT PROEF! NEEMT PROEF! Beleefd aanbevelend, Utrechtschestr. 44. H. A. Vierdag Jr. VRAAGT IN UW CAFE, VRAAGT UW LEVERANCIER Het fijnste oranjebitter. Fabrikanten: H. Hellebrekers Zonen, Rotterdam. WESTSINGEL 38 - TELEFOON 45 Lange lijzen zijn vooral zeer gewenscht. Brieven met opgaven wat men aan te bieden heeft, onder letters D. K. aan het Bureau Amersfoortsche Courant, Kortegracht g. In eiken Boekhandel teekent men in op den 16en Jaargang van De mooiste Illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, over den Enropeeschen Oorlog, meestal van onze eigen fotografen, en de voornaamste gebeurtenissen in Neder land en in het buitenland, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende auteurs; begint vanaf heden in dit weekblad een nieuwe serie romans Schrijfster van Hierna verschijnt H. Courths Mahler, v Rozen». Roman van Ethel M. DELL, Als een Adelaar», >De Rotsgn i nieuwe zeer boeiende i wie vroeger »De Prins» in Valpré», enz. an de bekende schrijfster werd opgenomen >Roode Verder in de Bibliotheek van »De Prins» de boeiende romau van A. GEOFFROY 9MF~ Alle aboané's z^n verzekerd. Door den Europecschen oorlog zijn alle materialen aanmerkelijk in prijs gestegen. Daarom is, zoolang deze toestand duurt, de prijs per 13 nummers gedurende 3 maanden 95 ceut, franco per post f 1.14. Zoo spoedig zulks mogelijk is, zal de oude prijs weer worden ingevoerd. Abonnementen kunnen te allen tijde aanvangen, doch alleen bij het einde van den jaargang worden opgezegd. Men abonneert zich bij eiken Boekhandelaar, bij de Agenten en bij den Uitgever S. J. KOON. Amsteldijk 13, te Amsterdam. Men ontvangt wekelijks een prachtige illustratie van 16 a 20 bladzijden op mooi papier met 40 a 45 platen. Gouden Medaille, Gent igo8. Onder redactie van mevrouw W. van der VECHT, Oud-leerares in Koken en Voedingsleer. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers grutis en franco verkrijgbaar bij iederen Boekhandelaar en aa bet bureau van .DE HUISHOUDGIDS» Burgstraat 65, UTRECHT. ZEIST. *=s=?=: AMERIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gebaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. FEUILLETON. 55)- Hij is mijn volle neef, en zou den titel en het landgoed erven, wanneer mij iets mocht overkomen. Hij was zeer gezien, bij zijn regimeut en in geheel Londen, bij mannen en vrouwen, een prachtig gebouwd man, van zes voet, twee duim, met de gestalte van een Griekschen athleet en het daarbij behoorende gelaat. Verstandig ot ontwik keld kon niemand den kapitein noemen, wel opgeruimd, goed gehumeurd, en met zich zelf tot eenigen vijand. Eer hij bij de Guards kwam, had hij den oorlog meege maakt, en door zijn dapperheid het Vic toria kruis verworven. Het was niet de kapitein doch mevrouw Nugent, die Elinor en mij ontdekte. Ik merkte op, dat er een tooneclkijker op mij gericht was, en mijn kijker gebruikend, zag ik mevrouw Nugent. Zij boog en glimlachte, alsof zij dicht bij ons zat, ofschoon de gc- heele breedte van den schouwburg 'usschen ons lag. Het was een eenigszins lastige positie, want mijn verhouding tot mevrouw Nugent was warmer geweest dan die tot zuster Gibson. Zij was een weduwe, wier echtge noot, naar men onderstelde, in Indië was overleden. Niemand wist, waar, of waaraan hij gestorven war, niemand wist, waar haar geld vindaan kwam, maar zij leefde ongetwijfeld, alsof zij het er goed van kon nemen. Zij was meer gezien bij mannen dan bij vrouwen, doch de dames behandel den baar beleefd, terwille van de heeren, en men vond haar fijne dineetjes, met nooit minder dan drie en nooit meer dan negen gasten, met goede muziek en een kalm spelletje na, zeer gezellig. Ik had mij indertijd misschien wel een beetje dwaas aangesteld tegenover mevrouw Nggent, maar zonder eenige bedoelingen zonder haar daaromtrent iets wijs te maken. Aan een huwelijk met haar had ik nooit gedacht, totdat er op zekeren dag in een der mondaine bladen gezinspeeld werd op een verloving tusschen ons. Dit koelde mij af, en ik trok mij terug, zoo spoedig ik dit mej fatsoen doen kon. Nu had ik haar in geen heele poos gezien zij was nogal driftig van aard en ik was niet vol komen gerust op onze ontmoeting. Toen na het tweede bedrijf het scherm viel, kwam mijn neef in onze loge. Als het iemand anders geweest was, had ik het vervelend gevonden, doch Bayard kon niemand ooit vervelend vinden. Ik stelde hem voor aan nicht Elinor, die zacht blozend zijn blik beantwoordde. Bayard is onweerstaanbaar. Ik kon dus niet zeggen, dal die ontmoeting mij bijzonder aangenaam stemde. •Wat doe je na den schouwburg, Char lie'?» vroeg hij opgeruimd. >Wij gaan sou- peeren in het Carlton hotel. Zullen wij met ons vieren gaan?» Dan met ons vijven,» zeide ik. »Ken vriend van mij, Paul Beek, zal ons daar wachten hij kon vanavond niet met ons meegaan.» Daar was je misschien niet rouwig om, zeide Bayard lachend, met een bewonde- renden blik op de blozende Elinor. >Wij zullen elkander dan bij den ingang treffen,» voegde hij erbij, >en samen er heen rijden. Mevr. Nugent zegt, dat je haar schandelijk behandeld hebt. Aan het souper kan je het weer goed bij haar maken, dan zorgt juf- frouw üib3on voor mij». Beek kwam een paar minuten te laat, zoodat wij op hem moesten wachten. Mevr. Nugent had zich dadelijk van mij meester gemaakt, en liet Elinor over aan Bayard. De twee mooie vrouwen vormden een tref fende tegenstelling. Mevrouw Nugent, was even donker, als de verpleegster blondzij had een donkere tint met frisscbe wangen, zwarte oogen, en een lichte schaduw op haar oovenlip. •Ik verlangde er naar, je eens te spre ken», fluisterde zij, terwijl wij op Beek ston den te wachten. «Waarom heb je mij in den steek gelaten? Ik dacht Op dat oogenblik kwam Beek binnen, zich verontschuldigend over zijn te laat komen. Wij namen plaats om een ronde tafel en het gesprek werd algemeen. •Wat zullen we nemen?» vroeg ik, het menu inkijkend. In ieder geval beginnen wij met oes ters,» zeide Bajlard. Maar van oesters krijgt men typhus,» meende mevrouw Nugent, met een alleraar digste rilling, »en ik ben zoo bang voor ziekte». •Orzin, mevrouwtje,» zeide Bayard, »dit zijn Red Bank oesters uit Ierland. Zij komen midden uit den Atlantischen Oceaan, en daar was honderd mijlen in den omtrek geen enkele microbe», •Wat dunkt jou, Elinor?» vroeg ik. >Jij bent op de hoogte van microben». Ik stem voor oesters,» zeide Elinor, en er werden oesters besteld. Ik zal het souper niet beschrijven. Onder al de menscher. in de helderverlichte, met bloemen versierde zaal, waar de muziek zachtjes de gesprekken begeleidde, wa3 er geen vroolijker gezelschap dan het onze. Ik zat tusschen mevrouw Nugent en Elinor, naast Elinor zat kapitein Bayard en Beek zat tegenover mij. De oesters werden gevolgd door krab a la Morgan, in eigen schaal gekookt. De da mes dronken zachtschuimenden witten wijn met een flauwen muscadelgeur, en de heeren champagne, ongeveer zoo geurig als spuit water. Wij babbelden vroolijken onzin, maar nu en dan fluisterde mevrouw Nu gent mij verwijtend in, dat ik haar zoo ver waarloosd had, en ik wist niet, wat daarop te antwoorden. Voor mij was het dus een verlichting, toen het souper eindelijk was afgeloopeti. Beek en ik wandelden lang zaam met een sigaar in den mond naar huis, weinig beseffend, dat het scherm was gevallen na het eerste bedrijf van een treurspel. Een dag of veertien daarna zaten mijn zuatar en ik alleen aan het diner. Mijn va der had zich overwerkt en maakte nu op I last van den dokter gedurende het reces een lange zeereis. De laatste dagen had ik mij niet prettig gevoeld, ik had hoofdpijn en voelde mij gedrukt, ik, die nooit in mijn leven ziek was geweest. Gertrude merkte het spoedig op. Wat scheelt eraan, Charlie?» vroeg zij, toen wij ons naar den salon begaven. >De laatste dagen eet je niet, drink je niet, en praat je niet. en je zet een gezicht als een aanspreker. Ben je soms verliefd Niets van belang, ik voel mij een beetje onlekker, dat is alles. Zing iets voor mij!» Zij ging naar de piano. Ik zou de bla den voor haar omslaan, doch ik kon niet Over hetgeen er nu volgt, zou ik zeker niet spreken, als het niet was, om iets wat later komt, duidelijker te maken. Onder het zingen rook ik een zeer zuiveren, zoeten rozengeur. Wat is dat voor odeur, Gerty vroeg ik. >Hoe kom je daaraan?" Rozenolie," antwoordde zij glimlachend, •de fijnste odeut van de gcheele wereld, en tegelijk de duurste. Een halve druppel is genoeg om Ge kamer met geuren 4e vullen. Kijk dit eens". Dit" was een klein sieraadje, iets als het spuitje van een vulpen, maar veel kor ter; het was van goud, en liep in een scher pe punt uit. Het nieuwste op het gebied van odeur flacons. Je draagt het aan je ketting of in je handschoen. Je hebt op geen stopje te passen en loopt geen gevaar van morsen. Hou je hand eens op. Zij drukte op het rubber bolletjeaan de punt vertoonde zich een heel klein, barn- steenkleurig kraaltje, dit in mijn geopende hand viel. Het was liefelijk als de geur van een rozentuin in vollen bloei. In de verschrikkelijke weken die nu volg den, weken van pijn. van ijlen en doode- lijke uitputting, omgaf mij die zoete rozen geur, en mengde zich in mijn droomen. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 4