I)E PRINS. S IJZEREN GRENDELS, SOMNAMBULE flellebreker's bitter Stoomwasscherij W. G. BURGER. Veevoeder-Bureau voorGelderland en Overijsel telefoon no- 750 BB is gBOJBlll W 912 BB HW. Sluit VETTER Co. Bel weekblafl voor „DE KRONIEK" GERTY. In eiken Boekhandel teekent men in op den 16cn Jaargang van De mooiste Illustratie in Acderland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, over den Enropeeschen Oorlog, meestal van onze eigen fotografen, en de voornaamste gebeurtenissen in Neder land en in het buitenland, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende auteurs, begint vanaf heden in dit weekblad een nieuwe serie romans Roman van Ethel M. DEI.I., Schrijfster van >Als een Adelaar», »De Rotsen van Valpréc, enz. Hierna verschijnt een nieuwe zeer boeiende roman van de bekende schrijfster H. Courths Mahlek, van wie vroeger in »De Prins»: werd opgenomen »Roode Rozen». Verder in de Bibliotheek van >De Prins» de boeiende roman van A. GEOFFROY W Alls abonné's zyn verzekerd. Door den Europeeschen oorlog zijn alle materialen aanmerkelijk in prijs gestegen. Daarom is, zoolang deze toestand duurt, de prijs per 13 nummers gedurende 3 maanden 115 rent, franco per post f 1.14. Zoo spoedig zulks mogelijk is. zal de oude prijs weer worden ingevoerd. Abonnementen kunnen te allen tijde aanvangen, doch alleen bij het einde van den jaargang worden opgezegd. Men abonneert zich bij eiken Boekhandelaar, bij de Agenten en bij den Uitgever N. J. BOON, Amsteldjjk 13, te Amsterdam. Men ontvangt wekelijks een prachtige illustratie van 16 i 20 bladzijden op mooi papier met 40 a 45 platen. VRAAGT IN UW CAFÉ, VRAAGT UW LEVERANCIER et fijnste Oranjebitter. Fabrikanten: H. Hellebrekers Zonen, Rotterdam. -ïH=i» ZEIST. AMERIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gebaald en gebracht. BV PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. gevestigd te ZWOLLE. De RESTELBILJF.TTEN voor veehouders en de AANVRAAGFORMULIEREN voor handelaren, aankoopvereenigingen en andere organisaties voor de September-levering van veevoeder (uitgezonderd mais die op de gewone wijze geleverd wordt) zijn vanaf Woens dag 30 Augustus aan het Bureau beschikbaar tegen betaling van 2 cent per stuk. Alleen deze officieels formulieren zijn voor ALLE veevoederbureaux geldig. Tegen toezending van de gelden per postwissel worden de formulieren toegezonden. Eeu bestelling dient zoowel voor binnen- als voor buitenlandsche granen. Set Vee-croederbureau Zwolle JASPER WARNER, Voorzitter. CREDIET- V EREEN1G IN G te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. H. J. M. van den BERGH. WILWEG 1NASTKAAT 5. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco. het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden déposito en rekening-courant. Uwe Brand- en Inbraakver- zekeringen bij de Brand- M a a t s c h a p p ij te Amster dam van 1790. Schitterendste voorwaarden Laagste premlën G. J. P. van EDE, Kortegraclit 15a, Amersfoort Distill. Wijnen. Likeuren. Lieve Vrouwe-kerkhof, AMERSFOORT. Door het Bureau tot Publiciteit van Wetenschappelijk Nieuws, Keizers gracht 153 te Amsterdam, wordt uitgegeven het weekblad een samenvatting van al hetgeen de voornaamste dagbladen en perio dieken aan wetenswaardigs behel zen. »De Kroniek» tracht dus te geven »van alles het beste», en voor hen, die tijd noch lust hebben, dagelijks ettelijke kolommen druks te doorworstelen, maar die toch »bij« willen blijven, is het weekblad deaal. Abonnement f 1.25 p. jaar. Vmagt gratis-proefnummer. FEUILLETON. 58). Zeker mag u gaan. Blijf maar weg, zoo lang u wilt, ik loop in dien tijd niet weg. Ik hoop van harte dat het een loos alarm is." Met een»0, dank u I", dat uit den grond van haar hart kwam. greep zij haar hoed en mantel en verdween. Haar eten stond op tafel. Van het oogen- blik dat de telefoon ging, had zij er geen oogenblik meer aan gedacht. De smakelijke geur van de karbonaden streelde mijn neus, de roode gloed van der wijn in het glas lokte mij aan. Ik zal mij niet trachten te verontschuldigen alleen zij, die typhus ge had hebben, zullen mij begrijpen. Het eten op tafel trok mij aan als de magneet het ijzer. Ik kon geen weerstand bieden aan de verzoeking. Wat zal ik den dokter uitlachen, dacht ik, terwijl ik mij uit het bed liet glijden. Het was vele dagen geleden, dat ik geen voet op den grond had gezet, en ik viel bijna voorover; ik kon mij niet voorstellen dat ik zoo zwak was geworden. In mijn knieen had ik een gevoel, alsof alle spieren waren losgeraakt, en weer aangehaald moesten worden. Doch het gezicht en dc geur van het eten gaven mij moed. Met vijf wankele stappen was ik bij de tafel, en ik liet mij op een stoel voor de karbonaden neervallen. Ik bad reeds de hand uitgestoken om er een van de schaal te nemen, toen ik mij met stoel en al om hoog voelde gaan ik was toen zoo licht als een veer en zachtjes in bed werd neergelegd. Toen ik omkeek, zag ik Beck's lachend gezicht heel dicht bij mij. «Neen, Charlie, dat gebeurt niet," zeide hij met zjjn eigenaardigen glimlach, waar bij men niet boos kan worden. «Ben je nu krankzinnig geworden, kerel ging hij op ernstigen toon voort. Weet je niet wat de dokter zegt Waar is Zuster Gray Waar om heeft /.ij je overgelaten aan je booze neigingen Een beetje wrevelig vertelde ik hem, waarom en wanneer zij was heen gegaan. Zachtjes fluitend luisterde hij naar mij. «Wel, wel 1" mompelde hij, maar ik hoorde het toch. «Wat is er-" vroeg ik, maar ik vrees, een beetje knorrig, door mijn teleurstelling. «Ik zou wel eens willen weten, of Zuster Gray haar verloofde ontmoet heeft, of er wel een verloofde te ontmoeten was, of «Als je denkt dat zuster Gray ons een streek heeft gespeeld, dan heb je het mis," viel ik iti, «ik heb nooit een meisje zoo in vollen ernst opgewonden gezien." «Ik denk alleen dat zuster Gray zich ver gist heeft. Maar dat zullen wij wel zien." Een kwartier later zagen wij Zuster Gray kwam terug, verward, verbijsterd en erg angstig. Er was niemand, die op haar wachtte, en ook geen boodschap. «Misschien is hij dood," stotterde zij. Beek troostte haar. Hij kan bijzonder goed met vrouwen omgaan. Ik heb wel eens gehoord, dat zijn vader, die lang zoo knap niet kan geweest zijn, daar ook zoo goed slag van had. «Maak u niet bezorgd, zuster," zeide hij. «Als mijn vermoeden juist is, dan was uw Jack niet aan den telefoon". Zij zuchtte van verlichting. «O, ik geloof zeker, dat u gelijk heeft," riep zij. «Een oogenblik meende ik, dat het zijn stem was. Maar waarom zou de een of ander zich voor Jack laten doorgaan, alleen om mij bang te maken Wie kan dat ge daan hebben «Daar moeten wij juist zien achter te komen," antwoordde Beek. «Maar uw eten is intusschen koud geworden. Ik zal bellen, en iets warms laten brengen." «Het komt er volstrekt niet op aan," ver zekerde zij. «Ik kan het mijzelf niet ver geven, dat ik mijn patiënt zoo in den steek heb gelaten. Wat zal zuster Gibson wel denken, als ik het haar vertel «Het is niet altijd gemakkelijk, te weten te komen wat iemand denkt, zelfs als men het hem vraagt," zeide Beek. Ik was zeer dankbaar dat hij niets aan de zuster vertelde van mijn strooptocht, of schoon ik denk, dat dit meer was onihaar dan om mij. Zij had reeds zooveel berouw. Beek spaarde mij zeker niet, toen de dok ter kwam. De dokter zelf keek zoo ernstig, toen hij van mijn snoeplust hoorde, dat ik mij schaamde als een schooljongen, die op een ondeugenden streek betrapt wordt. «Zou het mij werkelijk zooveel kwaad gedaan hebben, als ik het had opgegeten vroeg ik. «Het zou stellig uw dood geweest zijn", antwoordde hij op ernstigen toon, «niets had u kunnen beschermen tegen een nood lottige instorting". «Nu, dan ben ik er nog goed afgekomen. Ik heb nog volstrekt geen lust om dood te gaan. Maar kan iemand £ook vermoeden, waarom men zuster Gray zoo voor den gek heeft gehouden. Zeker een grap?" «Nogal een leelijkc grap, naar het mij voorkomt,» zeide Beek. «Heeft u de vruch ten nog onderzocht, dokter?» Dc dokter knikte. «Het was zooals u vermoedde.» Terwijl hij de kamer uitging, fluisterde hij, met de bedoeling dat ik het niet zou «Het is toch een zonderlinge geschiede nis, een heel zonderlinge geschiedenis. Ik begrijp er niets van.» «Ik geloof wel dat ik er een beetje ach ter kom,» antwoordde Beck, even zacht. «Toen ik een jongen was, speelden wij wel eens verstoppertje. Als de zoeker in de nabijheid van het verborgen voorwerp kwam, riepen de anderen «Warm Warm Was het er heel dicht bij dan riepen zij HeetOp het oogenblik^ heb ik het erg heet, dokter Iemand heeft eens gezegd, dat het de moeite waard is, pijn te hebben, alleen om ze kwijt te raken. Het is de moeite waard, ziek te zijn, om weer beter te worden. Terwijl ik in mijn gemakkelijken stoel zat, voelde ik een nieuw leven in mij ont waken, zooals de aarde moet gevoelen, wanneer de winter voorbij is, en het voor jaar nadert. Mijn vader wa« met alleen spoed terugge keerd. Gertrude was steeds bij mij en Beek kwam mij om den anderen dag bezoeken. Waarlijk, het leven was heerlijk Ik kreeg een aantal gelukwenschen en daaronder een bartelijken brief van nicht Elinor, waarvan het postcriptum een ver rassend bericht bevatte. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 4