Uniformen. ALGEMEENE KLAPPA AMERSFOORTSCHE RIJTUIG1AATSCHAFPIJ WILT GIJ het Nieuwe Jaar 1917 Recht goed beginnen? LEVENSVERZEKERING Stoomwasscherij W. G. BURGER. W. A. HASSINO, ISerkemteg: 80. IJZEREN EENDELS SOMNAMBULE Het weekblad th D! DE KRONIEK" VETTER Co. MIRJAM. fynste plantenboter, karyv^i. natuurboter in alle opzichten vervangen. Ze is even voedzaam, bezit denzelfden graad van verteerbaarheid, doch is de helft goedkooper. Nederlandsche Piantenboterlabriek te Amsterdam. WESTSINUKL 38 - TELEFOON 4.", sluit dau voor Uw gezin eene bij de verzekering Lijfrente. Damrak 74Amsterdam Hoofd-InspecteurInspecteur H. DOYER, Wilhelminastraat 14, voor Noord-Holland en Westelijk Zuid-Holland Den Haag. P. I- TI IIF.RENS, Joh. v. Vlietstraat 83 I laarlem. sss? ZEIST. A1HERTKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen COEDI BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN Goederen worden te Amersfoort s' Woensdags franco gehaald en gebracht. MF" PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. In eiken Boekhandel teekent men in op den 16m Jaargang van De mooiste Illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, over den Europeeschen Oorlog, meestal van onze eigen fotografen, en de voornaamste gebeurtenissen in Neder land eu in het buitenland, lal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en bweic.de novellen van bekende auteurs, begint vanaf heden in dit weekblad een nieuwe Roman van Et hei. M. DELL, Schrijfster van »Als een Adelaar». »Dc Rotsen van Valpré», enz. Hierna verschijnt een nieuwe zeer boeiende roman van de bekende schrijfster H. Courths Mahlervan wie vroeger in 'De Prins»werd opgenomen >Roode I Rozen». Verder in de Bibliotheek yan >Dc Prins» de boeiende roman van A. GEOITROY JW Alle abonnó's zijn verzekerd. Door den Europeeschen oorlog zijn alle materialen aanmerkelijk in prijs gestegen. Daarom is, zoolang deze toestand duurt, de prys per 13 nummers gedurende 3 maanden 1)5 een, franco per po s I'.14. Zoo spoedig zulks mogelijk is, zal de oude prijs weer worden ingevoerd. Abonnementen kunnen te allen tijde aanvangen, doch alleen bij het einde van de. jaargang worden opgezegd. Men abonneert zich bij eiken Boekhandelaar, bij de Agenten en bij den Uitgever N. J. BOON, Am M'ldjjk 13, e Amordam. Men ontvangt wekelijks een prachtige illustratie van 16 a 20 bladzijden op mooi papier met 40 a 45 platen. Door het Bureau tot Publiciteit van Wetenschappelijk Nieuws, Keizers gracht 133 te Amsterdam, wordt uitgegeven het weekblad een samenvatting van .1 hetgeen de voornaamste dagbladen en perio dieken aan wetenswaardigs behel zen. »De Kroniek» tracht dus te geven »van alles het beste», en voor hen, die tijd noch lust hebben, dagelijks ettelijke kolommen druks te doorworstelen, maar die toch »bij» willen blijven, is het weekblad deaal. Abonnement f 1.25 p. jaar. Vraagt grntls-proefnammer. Distill. Wijnen. Likeuren. FEUILLETON. S4-) Strange stelde die som nu in handen van een notaris te Buenos Ayres met de opdracht, niet allee, de interest van tijd tot tijd te beleggen, maar in geval van zijn overlijden ook zekere verzegelde in structies, die hij hem toevertrouwde, na te komen. Uit de enkele aanwijzingen, die bij met betrekking daarop kon geven, twijfelde hij niet, of haar indentiteit zou ontdekt en het geleende geld teruggegeven kunnen worden. Terwijl hij deze maatregelen nam, begreep hij, dat hetgeen practisch uitvoerbaar zou zijn igeval van zijn dood, au eve. uitvoerbaar moest sijn. Hij had echter twee redenen om dat niet te beproeven. De eerste reden kwam voort uit voorzichtigheid. Hij wilde nist gaarne Iets riskceren dat hem, al was het ook indirect, in eenig verband kon bren gen met het leven van Norrie Ford. Ten tweede was hij eenigszins huiverig om deze schuld op een andere wijze af te doen, dan va. aangezicht tot aangezicht. Behalve uit een oogpu.t van veiligheid, wilde hij liever niet den gewonen zakenweg volgen zoo lang het hem mogelijk was, een anderen te kiezen. Niet, dat bij verlangend was, haar weer te zien. Hij had zich op dat punt ondervraagd en wist, dat zij uit zijn geheugen was gewischt Behalve een lierineriiig aan een paar donkere oogen oogen van Beatilce Cencl kon hij zich haar trekken nauwelijks meer vóór zich halen. De gebeurtenissen der laatste zes jaren waren elkaar zóo snel opgevolgd, het leven was zóo druk, zóo haastig, elke minuut was zóo Inspannend geweest, dat hij er met zijn geheele ziel bij moest zijn, zoo dat het daaraan voorafgaand verleden was verdwenen. Voor zoover hij zich haar ge laat nog kon voorstellen, dook dat voor hem op uit een afgrond van vergetelheid waar heen zijn geest het moeilijk vond, terug te keeren. Hij bekende zich dit met eenige schaamte. Zij had hem gered, hem in zekeren zin ge schapen. Door haar tooverkracht was Herbert Strange verrezen uit de ruïne van Norrie Ford en zij had hem met jeugdige kracht begiftigd. Hij was haar all»s verschuldigd. Hij had haar dat gezegd hij had haar zijn leven verpand zij kon daarover beschikken, zooals zij dat wenschte. Dat had hij bedoeld met zijn afscheidswoorden aan haar. Maar nu hij er tot zekere hoogte de macht toe bezat, deed hij niets om die belofte te ver vullen. Hij had zelfs het verlangen verloren om die gestand te doen. Het was niet moeilijk, verontschuldigingen voor zichzelven te vinden hij had die dade lijk bij de hand. Wat kon hij anders doen dan het geld voor haar laten bewaren Het leven was niet afgeloopen eens zou hij wel licht in staat zijn, te toonen, dat hij even edel van ziel was als hij wenschte te zijn. Als hij maar voor zichzelf meer overtuigd was geweest, dat hij in zijn ziel oprecht was, dan zou zijn lijdelijkheid hem niet gedrukt hebben. Er gebeurde echter nu, in een paar minuten, iets. dat hem in een nieuwe verhouding plaatste niet alleen tegenover de Wilde Olijf, maar tegenover het geheele leven. Zaken met het hoofdkantoor hielden hem langer te Buenos Ayres dan hij had ver wacht. Hij had den tijd voor schouwburg en opera, voor wandeltochten naar Palermo en om onbeweeglijk te staan kijken naar de optocht van rijtuigen in de Florida of de Avenida Sarmlento, op echte Bonareusche Hij was altijd alleen, want hij had zich de niet heel gemakkelijke knust eigen ge maakt, pleizier te hebben zonder het te deelen. Zoo keek hij op een mooien achtermid dag naar de wedrennen vanaf het grasveld van het hipodromo van de Jockey-club. Hij hield van paarden en zag gaarne een Hinken wedren. Alleen voor de sport was hij naar het hipodromo gegaan en niet om de drukte of om het publiek. En toch, ter wijl hij rondslenterde, keek hij naar den een of ander fluweelachtigcn blik, die hem bekoorde en amuseerde hij zich met de j typen, die om hem heen zaten of zijn pad kruisten forsche, donkere Argentiniërs met het voorkomen van rijk geworden Italiaan- sche arbeidershun zware, donkere vrou wen, hier gekomen om te pronken inet al de juweclen, die maar met mogelijkheid tegelijk konden worden gedragenmooie donkeroogige jongemeisjes reeds met een noodlottige neiging tot dik worden, die diamanten om hun hals en in hun ooren droegen als een vermeerdering van pracht bij de costumes, kersversch uit de I<ue de la Paix ernstige kleine jongens met hand schoenen en verlakte schoenen onbeweeg lijk naast hun mama's gezeten, zuigende op de knoppen van hun stokken, in naboot smg van hun oudere broeders, die paars gewijze of in groepjes rondwandelden, allen naar den laatsten snit gekleed, naar de dames keken, maar ze zelden aanspraken lange Engelschen die grooter leken dan ze waren in tegenstelling met het korte gezette ras, zooals de Duitschers blanker en de Iranschen blonder; Italiaansche ope razangers. Parijsche actrices, soubrettes uit de cafe chantants, diplomaten van alle naties klerken die een dag vrijaf hadden, zeelui aan wal. toeristen, gekomen om te genie ten yan een schouwspel, dat zijns gelijke niet heeft in de Zuidelijke wereld, en amu santer is dan iets van dien aard in het Noorden. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 4