AMERSFOORISGHE COUUIl Donderdag 8 ||j|| Maart 1917. No. 8847 67e Jaargang Uitgave van de Naamlooze Vennootschap „De Amersfoortsche Courant, voorheen Firina A. H. van Cleeff" BUREAU: Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden j 1,— franco per post ƒ1.15. Advertentiën 1—6 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel vd r v« rir a abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigenings- trrtBTwr'B a«wit» o F. J. rRÏDIRIKS. advertentiën per regel 15 cent. HeolamoB .-5 regels ƒ1.25 Bewijsnummers naar buiten KORTEGHACHT 9. worden in rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummeu, 10 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incassecrkosten in rekening gebracht. HOOFD-REDACTEUR AMERSFOORT. Postbus 9. KKNMSDKVlSdi: S. De Gedeputeerde Staten van Utrecht brengen bij deze ter kennis van belang hebbenden. dat op Maandag den 12 Maart e. k„ des middags te 12 uur, in bet Pro vinciaal Gouvernotnents-gebouw te Utrecht de uitloting zal plaats hebben van een ge deelte, groot drie duizend gulden (f 3000) der geldieening groot f 140 000, aangegaan krachtens besluit der Staten van Utrecht van 16 November 1886, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 12 December 1886, No. 17. Utrecht, 5 Maart 1917. De Gedeputeerde Staten voornoemd, Van LYNDEX van SANDENBERG. Voorzitter. A. VAN DOORNINCK, Griffier. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort doen te weten, dat door hen bij beschik king d.d. 13 Februari 1917, No. 199, zijn vastgesteld en door den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel op 28 Februari 1917 zijn goedgekeurd de volgende: Art. 1. 1. De hierna volgende bepalin gen zijn van toepassing op de distributie van de volgende of eventueel nader aan te wijzen Regeerings-goederen: 1. Bruine boonen. 2. Groene erwten. 3- Rijst- 4. Bak- en braadvet. 5. Gezouten spek. 6. Gort. 7. Havermout. 8. Zachte zeep. 9. Aardappelen. 10. Varkensvleesch. 2. Bij de in werking treding dezer be palingen treden buiten werking de van Ge meentewege vastgestelde distributie-bepalin gen, welke betrekking hebben op de in het iste lid van dit artikel bedoelde Re- geerings-gocderen voor zoover zij met de onderwerpelijke bepalingen niet in over eenstemming zijn. Art. 2. De aankoop van de in art. 1 bedoelde Regeerings-goederen kan uit sluitend plaats vinden tegen overgifte van bons als in deze regeling bedoeld en met inachtneming van de ter zake gestelde be palingen. Art. 3. 1. Ten behoeve van alleen- loopende personen en hoofden van huisge zinnen die in aanmerking komen voor het betrekken van Regeerings-goederen uit de hoeveelheid, welke ingevolge het bepaalde in art. 1 der Distributie-wet t -y 16 door den Minister van Landbouw. Nijverheid en Handel ter beschikking van het Gemeente bestuur wordt gesteld, verstrekt het Ge meentebestuur bons als bedoeld in art, 2 en wel voor die Regeerings-goederen, welke de belanghebbende zal wenscben te be trekken. Aan iedere belanghebbende wordt de ge legenheid gegeven, aan het Gemeentebe- stuur bekend te maken, voor welke der in art. 1 bedoelde Regeerings goederen hij in het bezit van bons wenscht te worden ge steld. 2. De wijze, waarop aan belanghebben den gelegenheid zal worden gegeven, van hunne wenschen, in het voorgaande lid be doeld, te doen blijken, 2oowel als de wijze, waarop hun de bons zullen worden ver strekt, wordt geregeld in de kennisgeving, behoorendc bij deze bepalingen. 3. De bons worden tegen den kosten- den prijs, in meergenoemde kennisgeving te vermelden, aan belanghebbenden ver strekt. Art. 4. 1. Op iederen bon staat de naam en het gewicht van het Regeerings-goed vermeld, dat tegen overgifte van den bon kan worden gekocht. Voor ieder Regeerings-gocd worden te gelijker tijd zooveel bons verstrekt als in meergenoemde kennisgeving nader zal worden vastgesteld. De aan iederen inge zetene te zelfder tijd te verstrekken bons, geldig voor een zelfde Regcerings-goed, zijn doorloopend genummerd. 3. De bons kunnen verschillen van kleur naar gelang van hel Regeerings-goed waar voor zij geldig zijn. Art. 5. Aan het einde van iedere week wordt, op de wijze, in de bij deze bepalingen behoorende kennisgeving vast te stellen, ten aanzien van ieder Regeerings-goed het volg nummer van den bon bekend gemaakt tegen overgifte waarvan in den loop van de volgende week het Regeerings-goed zal kunnen worden gekocht. Art. 6. De verkooper van Regeerings- goederen is verplicht, de door hem in ont vangst genomen bons in te leveren ter plaatse, in de bij deze bepalingen behoo rende kennisgeving aan te wijzen, uiterlijk den tweeden dag na afloop van de week van geldigheid dier bons; ten aanzien van die inlevering zal de verkooper de voor schriften in acht nemen, te dezer zake in die kennisgeving gegeven. Art. 7. Zij, die Regeerings-goederen ten verkoop in het klein in voorraad hebben, zijn verplicht, de daarvoor ingevolge de Distributie-wet 1916 geldende maximum prijzen op een voor het publiek duidelijk zichtbare wijze ter plaatse van den verkoop op te hangen. Art. 8 1. Onverminderd de straffen, door de Distributie-wet 1916 op de overtreding dezer bepalingen gesteld, is het Gemeente bestuur bevoegd, den verkooper, die de in verband met den verkoop van Regeerings- goederen op hem rustende verplichtingen niet nakomt, uit te sluiten, voor tijdelijk of voor goed, van de verkrijging ten verkoop van Regeerings-goederen. 2. Onverminderd de straffen, door de Distributie-wet 1916 op de overtreding dezer 1 bepalingen gesteld, is het Gemeentebestuur bevoegd, een belanghebbende als bedoeld in art. 3 voor'tijdelijk of voor goed uit te sluiten van de verkrijging van bons en de nog in zijn bezit zijnde bons voor den koop i van Regeerings-goederen gedeeltelijk of geheel ongeldig te verklaren en daarvan de teruggave te vorderen, bijaldien de be- langhebbende zich schuldig maakt aan Irau duleuse handelingen ten opzichte van Re geerings goed, of Regeerings goed gebruist op een wijze, welke uitdrukkelijk verboden is. Art, 9. Het is verboden: 1. Regeerings-goed te knopen of te ver knopen anders clan tegen een bon. welke daarvoor op het tijdstip van de levering geldig is en tot hooger gewicht dan op dien bon staat vermeld; 2. bons voor Regeerings-goederen op eenige wijze te vervreemden 3. Regeerings-goed te koopen of te ver- koopen op losse bonnetjes. Art. 10. Het is aan verkoopers van Re geerings goederen verboden, bons aan het Gemeentebestuur te verantwoorden, waar voor niet eer. overeenkomstige hoeveelheid 1 Regeerings goed werd verkocht Slotbepaling. Deze bepalingen treden in werking na hare afkondiging op de wijze, als voorge schreven door de plaatselijke verordening, 1 bedoeld in artikel 172 der Gemeentewet, mits tevoren goedgekeurd door den 'Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel. 1 En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 5 Maart 1917. De Burgemeester, j VAN RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. 1 Amers- Rurgemeester en Wethoudei foort gezien hunne heschikking dd. 13 Febru ari 1917, No. 109, brengen ter openbare kentds a. in verband met art. 3. ze lid van dat beluit 1. dat hoofden van gezinnen hunne wen schen betreffende de door hen en de voor hunne gezinsleden gewenschte bons aan het Gemeentebestuur zuilen kunnen kenbaar maken op de volgende wijze: door invulling van een aan bet Levens middelen-bureau en bij den winkelier ver krijgbaar aanvraagformulier; 2. dat de bons zullen worden uitgereikt op de volgende wijze: a. door bezorging aan huis, b. door afhaling aan het Levensmidde len-bureau, voor zoover de bezorging aan buis niet beeft plaats gehad. b. in verband met art. 3, 3e lid van dat besluit dat voor de bons de volgende, kostende prijs moet worden vergoed: fo.io. c. in verband met art. 4, 2e lid van dat dat te gelijker tijd zullen worden, uitge reikt voor Bruine boonen 20 bons. Rijst 20 Bak- en braadvet (rundvet) 20 1 Gezouten spek ;o Gort20 Have Zachte zeep20 Aardappelen, zooveel maal 20 bons van 5 K.G. als het aantal leden van het huisgezin bedraagt Varkensvleesch 'nader te regelen) d, in verband met art. 4, 3e lid van dat besluit dat de bons naar gelang van het Regee- rings-goed waarvoor /ij geldig zijn verschil lend van kleur zullen zijn en wel voor Bruine boonen bruin. Groene erwten licht groen. Rijstgrijs. Bak- en braadvet licht blauw. Gezouten spek geel. Gortoranje. /.achte zeep donker groen. Aardappelen donker blauw. Varkensvleesch wit. Amersfoort. 5 Maart 1 17 Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, Van RANDWIJCK. De Secretaris. A. R. VEENSTRA» AARDAPPELEN De Burgemeester tie foort maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, overwegende, dat de beperktheid van den aardappelenvoorraad het wenschelijk maakt, te dien aanzien een distributie-regeling vast te stellen, gezien artikel 8, eerste lid, der Distri butie-wet 1916, heeft goedgevonden I. in té trekken de navolgende beschik kingen a. beschikking van 30 September 1910. Directie van den Landbouw, no. 24742.0de afdeeling, B; b beschikking van 3 December 1916, Directie van den Landbouw, no. 314 1i. ode afdeeling B c. beschikking van 30 Januari 1017, Directie van den Landbouw, no, 1 ;o2. 6de afdeeling B houdende bepalingen betreffende het ver voer van aardappelen II, vast te stellen de volgende Aardap pelendistributie-regeling. Artikel 1. 1. De aflevering en het vervoer van aardappelen is verboden. liet verbod, in het eerste lid van dit artikel gesteld, is niet van toepassing op a. de aflevering en het vervoer van aard appelen, gedekt door een vervoerbewijs afgegeven door de Rijks-commissie van Toezicht op Aardappelvereeniging b. de aflevering en het vervoer van aard appelen, welke bestemd zijn voor de be- hoef'en van het leger, voor zoover deze zijn afgezonden door militaire autoriteiten c. dc aflevering en het vervoer van aard appelen binnen de grenzen der Gemeenten, waar de aardappelen zich bevinden op den datum van vaststelling dezer distributie- regeling. Art. 2. 1. De aflevering van aardappelen geschiedt niet dan ingevolge een schrifte lijke opdracht, verstrekt door de Aardap pelvereeniging of een harer vertegenwoor digers 2. opdrachten, als in het voorgaande lid bedoeld, worden door de Aardappel vereeniging niet anders verstrekt dan over eenkomstig de aanwijzingen van het Rijks- Centraal Administratiekantoor voor de Distributie van Levensmiddelen (nader te noemen R. D. K.) Art. 3. 1De levering van aardappelen geschiedt uitsluitend aan de Gemeenten, óok voor z.oover betreft de voorziening in de behoeften van het Leger. 2. De Gemeentebesturen zenden, met in acht neming van de voor aardappelen vastgestelde rantsoenen per belanghebbende, hunne bestellingen aan het R. I). K. Art. 3. 1. Bij het geven van aanwij zingen. als in art. 2 bedoeld, wordt door het R. D. K. in het oog gehouden, dat, behoudens het bepaalde in het 2de lid van dit artikel en het bepaalde in artikel 5. de aflevering in de onderstaande volgorde zal geschieden a. /.and- en Veenaatdappelen b. Eigenheimers, Burgers en Industries, alle van de klei c. alle andere soorten van de klei, zoo als Ronde Star. Bonten, Blauwen, Erisia's, De Wetten en Bravo's. 2. I er voorziening in de behoeften van het Leger wordt terstond beschikt over de in het voorgaande lid sub 2 genoemde Art. 5. 1. Het R. D. K. is bevoegd tot het doen van aanwijzingen, als bedoeld in artikel 2, af te wijken van de volgorde in artikel 4 voorgeschreven in de gevallen in het volgend lid van dit artikel voorzien. Over de aardappelsoorten, in artikel 4. eerste lid. sub 2 vermeld, kan door het R. D. K. aanstonds worden beschikt. a. ten behoeve friesland, voor zoover aardappelen i soort in Friesland; b. ten behoeve Zeeland, voor zoover soort in Zeeland c. ten behoeve van Genieenten op de Zuid-llollandsche eilanden, voor zoover aardappelen van die soort op de Zuirl- Hollandschc eilanden voorradig zijn. Amersfoort, '1 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd. Van RANDWIJCK. rdappelen, v 1 I.and- VARKENSVLF.ESCH. De Burgemeester dei foort maakt bekend, dat de Minister v bouw, Nijverheid en Handel, overwegende, dat het wenschelijk is, een tijdelijke voorziening te treffen ten aanzien van de verkrijgbaarstelling van varkens vleesch voor iemeentcn en de verkoop prijzen van dat vleesch. gelet op de desbetreffende bepalingen der Distributie-wet 1916. heeft goedgevonden te bepalen, 1. dat, zoolang aan de Gemeenten niet zullen worden geleverd levende varkens

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 1