Holland. Terrein Boetzelaer. 241 Voorstel van Burgemeester on Wethouders tot aankoop van bouwterrein tusschen den Utroclitsehewog en den Berkenwog, genaamd De Bange Akker* (Gedr. Verz. No. 88). Als voren. 224. Voorstol van Burgemeester en Wethouders tot aankoop vaii den opstal met het recht van huur op den ondergrond van hot perceel Sectie E no. 1374 (hooiberg) (Gedr. Verz. No. 89). Als voren. 243. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overneming van een stoep van den heer F. J. Willeuborg (Gedr. Verz. No. 67). Als voren. 244. Voorstol van Burgemeester en Wethouders in zako verhuur van den Eemlandschen dijk (Gedr. Verz. No. 74). De heer Lciuwcber: In het besluit sub z wordt niet genoemd het bedrag van f 87.90. Ik geloof, dat wij daarop een aanmerking zullen krijgen van Gedeputeerde Staten. I)c Voorzitter: Dat zal dan aldus worden aange vuld. Heeft niemand der heeren daar bezwaar tegen? Ver langt iemand hoofdelijke stemming? Xiet? Dan is dit voorstel, aldus gewijzigd, goedgekeurd. 245. Voorstol van Burgemeester en Wethouders omtrent afstand van huur door huurders der terreinen, aangekocht van inr. II. J. II. baron Van Bootzelanr van Oosterhout (Gedr. Verz No. 75). De hoer Hofland: M. de V., toen ik dat voorstel las. dacbt ik. wij gaan den goeden kant uit. Maar weet je, wat ik nu mis Ik weet wel, dat het hiermede niet dadelijk in verband slaat, ik went wel, dat het hier niet bijbehoort, maar hoe staat het nu met die afgeloopen huren Over den grond van Van Boetzelaer is al eenier iets te doen geweest iti openbare Raads zitting. Ik heb al min of meer gewaarschuwd, dat het zóo niet ging Nu komt meu hier met een royaal voorstel en dat is uitstekend, maar heeft Van de Wetering misschien weer wat meer in de melk te brokkelen? Kan hij zich ter zijde laten staan door een raadsman? De Voorzitter: Mijnheer Hofland, ik zal eerst even het woord geven aati Wethouder Eysink, want die omstandigheden zijn hcusch niet zóo als u meent. De heer Hofland: Zijn die niet zoo? Ik vraag maar oen inlichting. Dezer dagen zijn die tnenschou nog bij mij gekomen met de mededeeling, dat ze nu een aanschrijving hadden gekregen, dat ze moesten ontruimen. Maar waarom nu niet te gclijker tijd duidelijk ge maakt hoe de verhouding is van de Gemeente tot dergelijke kleine huurders? De Wethouder Eysink: M. de V.. ik kan den heer Hofland antwoorden, dat er een groot verschil is tusschen Van de Wetering en de andere huurders. Van de Wetering had kort vóór de grond aan de Gemeente werd overgedragen, weer voor 6 jaar inge huurd, terwijl de anderen geen huur meer hadden. Nu moeten ook niet uit oog worden verloren de zeer bijzondere omstandigheden. Verschillende huurders heb ben grond in onderhuur gegeven en dat maakt de zaak zoodanig gecompliceerd, dat B. W. daaromtrent advies hebben ingewonnen, eti ik hoop, dat bet binnen kort inkomt. Hofland, Duurtctoeslag. De heer Hofland. Het werd dus gevraagd, maar het antwoord is nog niet ingekomen De Voorzitter: Zooals de zaken stonden, hebben B. W. zulke inlichtingen gekregen, dat zij meenden, dat zij zeer sterk stonden. Later is echter gebleken, dat het absolute bewijs tegenover de huurders niet was te leveren en daarom hebben B. W. ten slotte moeten terugkeeren. Het gebeele geval berust dus op onjuiste inlichtingen en dat is de heele reden. liet voorstel wordt hierop aangenomen z. b. st. 246. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van het bedrag der vergoeding aan huishuur voor het ton genoegen van Burgemeester en Wethouders beschikbaar stellen van een ver warmd 011 verlicht kantoor voor den havendienst (Gedr. Verz. No. 83). Goedgekeurd z. d. of h. st. 247. Voorstel van Burgemeester 011 Wethouders tot het aanleggen van een weg vanaf de Wijers- straat langs «ie Beek naar het Smalle Pad (Gedr Verz. No. 71). Als voren. 248. Voorstel van Burgemeester en Wethouder» om machtiging te verleenen tot het aangaan eener overeenkomst met het Rijk in zake hot brand- schollennet iGedr. Vorz. No. 70). Als voren. 249. Voorstellen van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der (iemcente begrooting, dienst 1917, Als voren. 250. Goedkeuring rekening der Commissie tct wering van schoolverzuim, dienst 1916. Als voren. 261. Goedkeuring dor rekening van de R. K. openbare Leeszaal on Bibliotheek, dienst 1916. Als voren. RONDVRAAG. De Voorzitter: Ik geef nu (te 5.25) het woord aan den heer Hofland, die het heeft gevraagd. 262 De heer Hofland. M. de V.. er bestaat een commissie, die op uw voorstel permanent is verklaard en die bij de toepassing in zake duurtctoeslag zal wor den geraadpleegd. Nu heb ik door zeer bijzondere omstandigheden de laatste vergadering van die com missie niet kunnen bijwonen. Het was mijn voorne men. later tóch nog te komen, maar ook daartoe werd ik verhinderd en dat zóo op het laatste oogenblik, dat ik zelfs geen bericht meer kon zenden. Vandaar, dat ik er op het oogenblik niet heelemaal meer inzit en ik het voor den Raad ook becl goed acht, dat van de zijde van B. en W. eens duidelijk wordt gezegd, hoe die toepassing eigenlijk is en tot welke groepen ze is beperkt. Immers dezer dagen vernam ik nog een eigenaardigheid, n.I. dat een ambtenaar in dienst van de Centrale boekhouding wel dutirtetoesiag ontving, maar een ander, die in een andere kamer zat, maar toch óok bij de Centrale boekhouding, daarin niet heeft gedeeld. Hebben wij nu eenmaal zoo'n zaak aangenomen, dan moet die ook zoo rechtvaardig mogelijk worden uitgevoerd. Ik twijfel er niet aan, of B. W. zullen dat volgens hun meening ook hebben gedaan, maar ik heb zoo den indruk gekregen, dat het niet zoo gaat als de Commissie meende, dat het gaan moest.

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 14