4 Mei 1917. Overcem. Arbeids-voorwaarden. Het schijnt wel. dat B. W. er niet voldoende aandacht aan schenken. In 1913 toch is een gelijk adres aan den Raad gezonden en daarop is nooit antwoord gekomen. Wij maken ons bang, dat dit adres den zelfden weg zal opgaan vandaar, dat ik de vrijheid heb genomen, cr in deze vergadering over te spreken. Mocht U geneigd zijn. M. de V.. om binnen korten tijd advies over dat adres uit te brengen, dan zou ik u willen verzoeken, rekening te houden met de voor- deelen, die wij in het Ioopende jaar hebben weten tot stand te brengen en die voor particuliere bedrijf in een collectieve arbeidsovereenkomst zijn vastgelegd. Dank U. De Voorzitter: Op het oogenblik kan ik u niet anders toezeggen, dan dat B. W. de zaak zullen overwegen en ter harte nemen. IT nog het woord, mijnheer Nieuwendijk 259 De heer Nieuw end ij k: iaarr.e, M. de V. Ik heb gezien, dat aan de haven bij den Koppel worden opgestapeld oude of afgekeurde steenen. Is het de bedoeling, die binnenkort te verschepen, of Nieuwendijk. Puin. om ze daar een blijvende ligplaats te geven In. het laatste geval zou ik dit ten sterkste afkeuren, eerstens met het oog op de baldadigheid, waardoor talrijke steenen in de Ecm zullen terechtkomen, en tweec'cns omdat wanneer er wat veel schepen binnenkomen, het moeilijk zal zijn. te lossen. Mij dunkt cr ware yvel een veiliger plaats te vinden, waar ook de schipperij er geen last van heeft. De Voorzitter: Het woord is aan den Wethoo1-" der van Openbare werken. De Wethouder Eysink: Het is puin, door, schepen aangevoerd voor onze nieuwe wegen maar ongelukkig is er plotseling veel puin achter elkander aangevoerd. Wij hebben moeite gedaan om dat puin zooveel mogelijk aan te voeren naar plaatsen, waar het noodig ismaar alles konden we nog niet ver- De Voorzitter: Verlangt uog een van de heeren het woord Niemand - Dan sluit ik de vergadering (te 5.58). Druk N. V. »Oe Amersfoortsche Courant», voorheen firma A. H. VAN CLEEFF.

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 16