4 Mei 1917. 59 Van Nijnatten. Benoeming scholen C en G. 218. Verzoek van de Eerste Hollandsche Vensterglas- fabriek, te Maassluis, d.d. 17 April 1917. om, ten einde de vaderlandsche industrie te steunen, in de bestekken te willen opnemen de voorwaarde, dat het vensterglas, hetwelk benoodigd is, bij voorkeur van Hollandsch fabrikaat moet zijn. Als ongezegeld ter zijde gelegd. 219 Adres van de afdeeling Amersfoort van den Bond van Gemeente-politiebeambten in Nederland, dd. 11 April 1917, houdende verzoek om hare twee adres sen dd. 12 September 1916 in behandeling te willen B. W. deelen mede, dat het hun bedoeling is, beide adressen te behandelen bij Begrooting 191S. 220. Bezwaarschrift van VV. Priem, dd. 23 April 1917, tegen zijn aanslag in het Vergunningsrecht. Om advies aan B. W. 221. Bezwaarschrift van C. J. van Beek, dd. 20 April 1917, legen zijn aanslag in het Vergunningsrecht Als voren. 222. Bezwaarschrift van G. Dijkman, dd. 26 April '9Ti tegen zijn aanslag in het Vergunningsrecht. Als voren. 223. Adres van den rector en de leeraren aan het Gymnasium, dd. 30 April 1917, houdende verzoek om artikel 1 van de Jaarwedde-verordening betrekkelijk het geven van privaatlessen te wijzigen. Als voren. 224. Adres van D. van Daal e.a. agenten van politie 3e klasse, houdende verzoek, hun salaris en kleeding- geld te verhoogeu. Als voren. 225. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 23 April 1017, 3e afd. no. Q24/H65, waarhij wordt verdaagd de beslissing op het Raadsbesluit dd. Maart in!7 tot het aangaan eener overeenkomst van ruiling met den heer Joh. van Dijk. Aangenomen voor kennisgeving. 226 Adres van M. de Pool, dd. 4 Mei 1917, hou dende verzoek, te besluiten tot teruggeven van het waarborgfonds aan de N. V. «Amersfoortsche Tram weg-Maatschappij» in liquidatie. Te behandelen bij het desbetreffend punt (230) der De Voorzitter: Dan is nu (te 4.07) aan de orde punt 2 (227) der AGENDA. Mag ik de heeren Koning en 1 fofland verzoeken, met mij het .stem-bureau te willen formeeren 227. Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare Lagere scholen C en O (Gedr. Verz. No. G4). De heer Van Ni} 0 a 11 e n M. de V.. ik zie hier bij punt 2 en 3 van de agenda «Gedrukte verzameling 64 en go<maar die zijn niet De Voorzitter: Die stukken zijn te laat klaar gekomen. Ze hebben alleen ter visie gelegen. Ze zijn nu wel gedruktmaar U hebt gelijktoen waren ze De heer Hofland: Als u dan zoo vriendelijk Ontslag Luberti. wilt zijn, even te zeggen, wie er op de voordracht staan, dan weten wij ten minste op wie we moeten stemmen. De Voorzitter: Op de voordracht slaan Mejuf frouw E. Veldmeijer, tijdelijk onderwijzeres, aan school Cmejuffrouw H. van Florensteijn, te Leerdam, en mejuffrouw Speiten, onderwijzeres aan een bijzondere Bcboo! alhier. Benoemd wordt mejuffrouw E. Veldmeijer met 13 stemmen, terwijl 2 stemmen worden uitgebracht op mejuffrouw Spellen. De Voorzitter: Voor de benoeming van een onderwijzeres aan school G staan op de voordracht de dames A. G. van den Berg, te Leusbroek H. Plas, te Harderwijken Temminck, te Meppel. De Voorzitter: Er is éen hiljet ingekomen, waarop is ingevuld Telling. Het stembureau meent te mogen aannemen, dat bedoeld is Temming en ik stel U dus voor, aldus het biljet geldig te verklaren. Benoemd wordt mejuffrouw Temminck, met g stem men. terwijl 5 stemmen worden uitgebracht op mejuf frouw Van den Berg en 1 stem op mejuffrouw H. Plas Mag ik de heeren siemopnemers danken Aan de orde is punt 3 (22$). 228 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot hetverleenen vun eervol ontslag, overeenkom stig verzoek aan W. C. Luberti onderwijzer aan school U (Gedr. Verz No. ÖO). 1 )mdat de heeren de stukken niet hebben thuis ge had, verzoek ik den Secretaris het verzoek om ontslag en het advies van B. W. te willen voorlezen. De Secretaris: Het adres luidt geeft met verschuldigde!) eerbied te kennen onder- geteekende, VV. C. Luberti, onderwijzer aan school C dat hij, wegens zijn benoeming tot gesalarieerd be stuurder van den Algemeenen Nederlandschen Ambte naars Bond, uw College verzoekt, hem tegen 15 Juli a.s>. eervol ontslag te willen verleetien ais onderwijzer bij het openbare Lagere onderwijs in uw Gemeente; dat het om verschillende redenenen ook persoon lijke voor ondergeteekende dringend gewenscht is, zijn nieuwe functie op 1 Mei a.s. te kunnen aanvaarden en dat hij daarom uw College tevens beleefd verzoekt, hem van dien datum af tot aan den dag waarop zijn ontslag ingaat, verlof te willen verleencn, onder be paling, dat de kosten van plaatsvervanging voor zijn rekening komen. Hetwelk doende, enz Het prie-advies van B. VV. luidt Blijkens zijn voor U ter lezing gelegd adres wenscht de heer VV. C. Luberti eervol te worden ontslagen uit de betrekking van onderwijzer aan de openbare Lagere school C. zulks wegens zijn benoeming tot gesalarieerd bestuurslid van den Alg. Ned, Ambtenaars Bond. Onzerzijds bestaan tegen de inwilliging van dit ver zoek geen bezwaren, weshalve wij de eer hebben, U te adviseeren het gevraagde ontslag eervol te verleenen. Adressant verzoekt, het ontslag te doen ingaan den 15 Juli a.s-en hem met ingang van 1 Mei tot Juli 1917 verlof te will»n verleenen, onder bepaling, dat de kosten van plaatsvervanging voor zijn rekening komen. Gezien de medcdceling van adressant in zijn verzoek schrift, dat het, om verschillende ook persoonlijke redenen voor hem dringend gewenscht is, zijn nieuwe functie op 1 Mei 1917 te kunnen aanvaarden, wil het ons meer gewenscht voorkomen, den datum van ingang van het ontslag te bepalen op 3 Mei 1917, zoodat wij U voorstellen, dienovereenkomstig een besluit te riemen.

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 4