Voorzitter. Inkomsten belasting. verschil, dat geeft ik toe en aan de andere zijde wordt er veel genoten. Ik herhaal, als u aannemelijk kunt maken voor mij, dat dit beslist noodzakelijk is, dan heb ik er vrede mee, Van een inkomen van f 1500 betaalde men vroeger f 33, nu f ir. dat is een verschil van f 14. van f 1:00 vroeger f 23 en nu f 32. Op een inkomen van f 330, vroeger f o en nu f 12.O0. Kunt u daarvan op deze vergadering een verklaring geven, dan ga ik daarmede mee. Anders zou ik 11. \V. willen verzoeken zie het nog eens onder de oogen en vraag je af, of het uitzettingsvermogen niet op al te zware proef wordt gesteld. Want om van f 130000 in 1916 in tt»i" te komen tot een uitkomst van f 230000 en volgens mijn meening zelfs nog f 10 000 hooger, dat maakt een verschil van f 11 o 000. Dat is prachtig wanneer inderdaad het belastbaar inko men is gestegen in overeenstemming met het voorne men van B. 4 W. Dank je wel. De Voorzitter: Mijnheer Hofland, het is voor B. VV. iaderdaad de harde noodzakelijkheid geweest, die ons er toe heeft gebracht het vermenigvuldigings- cijfer op 1.4 te handhaven. De financieele commissie ging geheel en al accoord met deze zienswijze. Zooals reeds aan het einde van de toelichting staat geschreven, valt reeds nu te constuteeren. dat de uit komsten van 1916 als mede de verwachtingen, die wij hebben van den dienst 191;. meer speciaal wat de bedrijven betreft, van dien aard zijn, dat een hoogere opbrengst dan het geraamde bedrag van f 200000 noodzakelijk zal zijn, zal de dienst niet met een te groot nadeelig saldo sluiten, Als lid van de Bedrijven- commissie weet u, dat de financieele toestand van de Gasfabriek verre van gunstig is, zoodat het bedrag van f 73 o>io, waarop wij anders aanspraak maken, op het oogenblik vrijwel in de lucht hangt. Dan kan ik u zeggen, dat de dienst 191b is tegengevallen met f 20 000 en dat hei verder zeer dubieus is of wij weer een saldo van f 8o«'0 voor den nieuwen dienst zullen overhouden. Dit alles is al meer, dan wij kunnen heffen uit de inkomstenbelasting. H. W. zaten met deze tegen vallers erg in en het mooie kohier heeft hun toen groot genoegen gedaan en dat wij konden heffen inplaats van twee ton een som van f 2,50000 was een heele tegemoetkoming. In het bijzonder heeft de l-'inancieele 1 ommissie zich afgevraagd, zullen wij op het oogenblik zooveel moge lijk uit de gewone middelen betalen of niet Als u vulgt de financieele politiek der gemeenten, dan ziet u. dat sommige gemeenten leencn zelfs over en 10 jaar. Daar was iets voor ie zeggen, toen men dacht dat de crisis van korten duur zou zijn, maar ze duurt langer eu langer, En is hel dan niet in het belang der ge meente. de buitengewone uitgaven te bestrijden met buitengewone inkomsten Waarom zijn die inkomsten buitengewoon i O.a. omdat dit kohier gebaseerd is op het gemiddelde inkomen in de jaren 1914, 11*13 en ir/i'i. I' weet dat de jaren 1913 en 191I1 voor velen zeer gunstig zijn geweest. Daarin liggen tal van oorlogs winsten. Nu leek het IJ. S W. wenschelijk daarop ook nog eenigszins beslag te leggen door dit vermenig- vuldigingscijfer te handhaven. Ik geloof, dat we daar mee niet alleen een juiste politiek voeren, maar ook die inkomens het meest treffen, die het het beste kunnen betalen. De heer Hofland Dank u, M. de V. De Voorzitter. Verlangt nog een van de andere heeren het woord 't )f hoofdelijke stemming Dan is dit voorstel goedgekeurd. 20O. Vaststelling kohier Inkomstenbelasting, •dienst 1917. Goedgekeurd z. cL of h. st. 1 Juni 1917. Van Nijuatten. School lleekstruat, 201. Voorstellen van Burgemeester en Wetlion dors tot wijziging der Oemoento-begrooting dienst 1916 en dienst 1917. Als voren. 292. Reclames Inkomstenbelasting, dienst 1916. Als voren. 293 Afschrijving wogen* vertrek of overlijden, dienst 1916. Al* voren. 294. Va*tstelling stalen oninbare ponten Als voren. 296. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhuring van het In aanbouw zijnde winkel huis aan de l.nngestruut, ((led. Verz. No. 103). Als voren. De Voorzitter: Dan geef ik nu (te 3.43 uur) het woord aan den heer Van N'ijnatten, die dit gevraagd heeft voor de RONDVRAAG. 296. M. de V., zooals bekend is werd op 9 Maart de openbare lagere school in de Beekstraat door de mili taire overheid in bezit genomen om daarin tijdelijk militairen te huisvesten. De inbezitneming van die schoollokalen zal zijn geschied op grond van de te dezer stede voorgekomen gevallen van nekkramp onder de militairen. Zijn mijne inlichtingen juist, dan zou van militaire zijde de mondelinge belofte zijn gedaan, dat de school weer zou worden ontruimd, zondra de Kamp tenten gereed waren cn de weergesteldheid gunstig was voor hel onderbrengen der militairen in die ten ten. Evenwel, M. de V., die school is op 't oogenblik nog door de militairen in gebruik. Sedert -■ Maart nu gaan de kinderen van de school in de Beekstraat naar de school op den hoek van de Coninckatraat en Plantanen en ze krijgen daar alleen 's middags les en dan kan er zooals van zelf spreekt nog slechts een zeer beperkt deel van het leerplan worden behandeld, Door dezen toestand en deze rege ling gaan de kinderen, zoowel die vuil de Coninck atraat als die van de Beekstraat moreel cn geestelijk achteruit cn dat is mede van niet ondergeschikt belang met het oog op de verdere opleiding van velen der leerlingen, als zij de Lagere sc hool verlaten hebben. Daarbij komt nog. dat de school aan do Coninckatraat zeer ongunstig gelegen is voor de kinderen, die de school in de Beekstraat bezoeken. Kr zijn toch kinde ren hieronder, die ongeveer drie kwartier moeten loopen. bijv. van de Gusthuislaan, Monnikenpad, enz. M. de V.. ik zou aan V de vraag willen stellen of aan dien ongezonden en voor het onderwijs dor betrok ken leerlingen zoo nadeeUgra toestand geen einde kan worden gemaakt door bij de militaire overheid met klem aan te dringen op spoedige ontruiming vun de schoollokalen In de Beekstraat, zoodat do normale toe standen weer terugkeei en Mogelijk zal ik van de zijde van 11. 4 W. te hooren krijgen, dat zij in deze vrijwel muchteloos staan, daar in de tegenwoordige omstandigheden het militair gezag het laatste woord heeft en zij In dit geval niet kunnen ingrijpen, maar zich, hetzij goed- of kwaadschiks, bij de beschikkingen van de militaire overheid moeten neerleggen. Doch, indien dit zoo zou mogen zijn, dan nog zou ik bij B. 4 W. willen aandringen om bij de militaire overheid met kracht cn klem aan te dringen en te blijven aandringen op de ontruiming van de hierbesproken schoollokalen. Intusschen wcnsch ik, afgescheiden van het door mij hier naar voren gebrachte, de vraag aan B, k W, te stellen, of er geen mogelijkheid bestaat om voor de

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 11