Stoomwasscherij W. G. BURGER Reisbelasting. DOQFSTQMMEMOL TE AMSTERDAM. MIRJAM. SCHRIFTELIJKE CURSUSSEN. Onder leiding van bekende leeraars bij het M. O. worden o. it chriftelijke cursussen georganiseerd: de volgende Handelswete scha happen: Handelscorrespondentie (Xederlandsch, Fransch, Duitsch. Engelsch.Spaansch.Malelsch), Boekhouden, enz.. Handelskennis, de Techniek der Administratie, de Techniek der Be drijfsreclame, de Techniek van In- .en Verkoop, Bedrijfsleer (organisatie en taktiek), Geldbelegging, de Techniek der Etalage, Verzekeringswetenschap, Statistiek en Handels economie, Schoonschrijven, Machine-schrijven, Handels-stenografie, en vele andere vakken. Talen: Nederlandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch, Italiaansch, Spaansch, Deensch-Noorsch, Zweedsch, Russisch, Maleisch, I.atijn, Grieksch, Esperanto. Exacte Wetenschappen en Techniek: Wiskunde, Scheikunde, Natuurkunde, Weerkunde, Kosmografie. Werktuigkunde, Electro-techniek, Teekenen, Graphostatica, Vak-Duitsch, Vak-Engelsch, Bedrijfs- en Arbeidswetgeving. Cursussen voor de vrouw: De techniek van het Huishouden, Kookkunst en Voedingsleer, I.innennaaien, Kinder- kleeding, Costuumknippen en Cosluumnaaien, volledige opleiding voor huisvrouw, Nut tige handwerken. Ontwikkeling en Beschaving: Algemeene Ontwikkeling, Algemeene Beschaving, Psychologie, Logica (de kunst van het.denken), Rhetorica (de kunst om zich uit te drukken), Studie-techniek, Energetica, Sociologie, Staats-inrichting, Staathuishoudkunde, Geschiedenis, Aardrijkskunde, Aesthetica. Schilderkunst, Muziek-geschiedenis, Harmonieleer, Pianospelen, Orgelspelen, Bijbelkennis, Bibliotheekwezen, Journalistiek, Gezondheidsleer, Anatomie, Proportie-leer. eerste hulp bij ongelukken. Perspectief, Opvoedkunde, Methodisch en hygiënisch spreken, Verbetering van spraakgebreken, Schrijven zonder fouten, een goede Stijl, Handschrift verbetering, vlug en goed Rekenen, Herhalings-Onderwijs, U. L. O., Fröbelen, Slöjd, Spelleiden, Fotografeeren. Opleiding examens, en beroepe Opleiding voor alle aden L- O., voor alle acten M. O. en voor alle praktijk diploma's, Notariaat, Mr. in de Rechten, Deurwaarder, Gemeente-Administratie, Onder wijzer, Consul, Posterijen en Telegrafie, Belastingen, Politie, Keuringsdienst, Handel, Techniekopleiding voor Bedrijfsleider, Accountant, Boekhouder-Correspondent, Handels correspondent, Administrateur, Secretaris-Redacteur, Adspirant Landmeter, Marconist; veroer voor Reservekader, M. U. I.. O.-diploma, einddiploma li. B. S. 3 j. c., einddiploma H. B. S. 5 j. c., Staatsexamen A, Staatsexamen P., diploma Bouwkundig opzichter, Bouw kundig teekenaar, Gezel en Mr. Timmerman en Schilder, voor Werktuigkundige, en Opzichter Waterstaat: verder geheele opleiding Rijksverzekeringbank, Postspaarbank, Spoorwegen, Departementen, toelatingsexamens T. H. S., Militaire Academie, enz. Methode: Wekelijks wordt den cursist een les toegezonden, in het algemeen verschillende opgaven «voor de volgende week' bevattende, In den regel worden die opgaven in de eerst volgende les uitgewerkt. Is de collectieve correctie niet mogelijk, hetgeen b. v, het geval zal zijn bij het maken van opstellen, vrije vertalingen of teekeningen, dan wordt de individueele correctie toegepast: de leerlingen zenden hun werk aan den docent, die het binnen drie dagen zorgvuldig gecorrigeerd en van op- en aanmerkingen voorzien retourneert. Verder hebben de cursisten het recht van vragen stellen. Er bestaat per soonlijk contact tusschen docent en cursist, en de leerling werkt onder de persoonlijke leiding van den leeraar. Er zijn leergangen voor beginners, voor eenigszins gevorderden en voor meerge vorderden. Voor de verschillende examens bestaan speciale cursussen, zoodat de leerling geen tballast» behoeft in te laden. Bijzondere leergangen, die men uiit liefhebberij- kan volgen, worden eveneens georganiseerd, Conditiën: Het normaal-lesgeld is f5. per kwartaal, voor de cursussen ter opleiding voor een acte L. O. f6.25, voor een ac'e M. O. f 10.— per kwartaal. Men neme er goede nota van, dat onze conditiën beduidend lager zijn dan die van alle andere inrichtingen, welke onder leiding van bevoegde docenten schriftelijke cursussen organisceren. Bijna altijd zijn onze tarieven zelfs lager dan die van de inrichtingen voor briefonderwijs, die met half- of onbevoegde leerkrachten werken, en die niet den moed hebben, de namen hunner medewerkers of hun bevoegdheid bekend tc maken. Naam en adres vhn onze leeraars, hun kwaliteit en hun bevoegdheid vindt men in onze gratis-brochure. Resultaten: Een nauwkeurige statistiek bewees, dat gemiddeld yo pet. der cursisten, die met schriftelijke toestemming van de Directie van bet Bureau of vau hun leeraar examen deden, welke toestemming werd gegeven, als de cursisten werkelijk gewerkt hadden voor hun examen slaagde. Wij geven onderwijs per brief in alle vakken, en wij, leiden op voor alle examens; men klopt dus nimmer bij ons tevergeefs aan. Beroepskeuze: Wij hebben een speciale afdeeling voor adviezen inzake beroepskeuze. Deze adviezen worden in het algemeen mondeling, op verzoek echter ook schriftelijk, gegeven. Wij staan in verbinding met deskundigen op allerlei gebied, en zijn derhalve in staat, ieder met raad en daad bij te staan. Weet een jongmensch niet, wat hij «worden» moet, dan wende hij zich zonder schroom tot ons bureauwij zullen hem zeggen, in wetke richting hij zich verder moet bewegen, ook in verband met de financieele omstandigheden. Nadere inlichtingen: Voor nadere inlichtingen, zoowel wat betreft onze afdeeling Schriftelijke Cursussen als onze afdeeling Adviezen inzake Beroepskeuze, vrage men aan onze interessante gratis-brochure Ons adres is: KEIZERSGRACHT 153, LELIEGRACHT 3», AMSTERDAM (tel. Noord 1078», 3038). Spreekuur van den Secretarisiederen werkdag 10—12'/2, 2—Zaterdags alleen 10—12. 04 leeraars. 329 cursussen. Ruim 0000 leerlingen. Bureau tot Publiciteit van Wetenschappelijk Nieuws. sas# ZEIST. - AMERIKAANSOH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN Goederen worden te Amerstoort s' Woensdags franco gebaald en gebracht. 9V PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. c ondergeteekenden. vormende het Sub comité voor Amersfoort der Vereenigir.g «Reisbelasting», veroorloven zich de vrij heid U hierbij dringend te verzoeken eeue kleine gift af te zonderen voor hen, die om gezondheidsredenen naar buiten moeten en niet kunnen gaan door gebrek aan de noodige middelen. Vragen wij allereerst steun aan hen die reisplannen hebben, ook van de niet-rei- zenden zal elke gilt dankbaar worden aan vaard door Mevr. Groneman—Doornbos. Mevr. Knoppers -Van Eijrekc.rn, Mevr. Kxoote— Van I.ansciiot Hubrepiit. Baronesse Van Heeckbken van MOI.ecaten--IJOI.l,e. Mevr, Kemper—Blok van Laer. te Amsterdam. Voor plaatsing in September op Plantage Midileiilaan 8. Aan te melden bij directeur voor 1 Juli. Opneming in eerste klas bij voorkeur op zesjarigen leeftijdin voorbereidende klas zon mogelijk reeds met drie of vier jaar. Prof. II. BURGER, Voorzitter. Bern. L. A. M. v. OGTROP. Secretaris. FEUILLETON. 96) Op zijn best genomen ben ik als een wild schepsel, dat het goed vindt getemd te worden, omdat het niets anders weet te doen maar dat in haar hart wild blijft. Ik meer.de dat ik jou systeem van orde en wet zou kunnen aannemen als iemand mij daartoe overhaalde. Maar nu weet ik, dat ik er altijd buiten zal staan. Het woord dat jij zoo juist ten opzichte van tnij hebt gebruikt, toont mij dat. Als je zegt, dat ik mij ga verlagen dan is dat gesproken van jou beschaafd standpunt. Ik heb daarvan hoegenaamd geen begrip. Omdat ik je liefheb, wensch ik je te redden. Het komt bij mij niet -op de middelen aan, als ik mijn doel maar bereik. Om het kwaad, dat ik je berokken heb, goed te maken, zou ik vrijwillig mijn lichaam hebben gegeven om het te laten verbranden, dus waarom zou ik dan niet - Neen. neen», riep zij, toen hij haar scheen te willen naderen, «blijf weg. Kom niet te dicht bij me. Ik kan alleen zoo tot je spreken op een afstand. Ik zal deze dingen nooit weef zeggen - je uitleggen ik wou zoo gaarne dat je begreep Zij verviel in herhaling, want terwijl Ford terugdeinsde, ging er een krampach tige trekking over zijn gelaat, terwijl hij zijn hoofd Het hangen cu zijn lippen opeen klemde op een wijze, die hem op eens ver wonderlijk jongensachtig deed schijnen, en de mnederlijke eederheid bij haar opwekte die altijd zulk een groote rol in haar ver langen naar hem had gespeeld. En die I teederheid staalde haar zenuwen, maakte haar sterk, deed haar oogen droog blijven, toen zij zag, dat hij naar een stoel waggel de. daarop neerviel, zijn armen op de tafel naast hem uitstrekte, en zijn hoofd daarop neerlegde, terwijl zijn lichaam hevig schokte. Zij schaamde zich niet voor hem. Zij be greep volkomen, dat de spanning van jaren zich liet gelden bij al de aandoeningen van het oogenblik, d'.e door de reactie na zijn korten aanval van woede en zijn bittere woorden met wroeging waren vermengd en dat door dit alles zijn eerlijke mannelijk j natuur, die er nooit aanspraak op had ge maakt sterker te zijn dan zij was, zich aan j een oogenblikkelijke zwakheid overgaf. Zij was overtuigd, dat hij daaraan nooit I in het bijzijn van iemand anders dan van I haar zou hebben toegegeven en een gevoel 1 van blijdschap doortintelde haar bij dit be- j wijs van hun geestelijke intimiteit. Zij vond het niet zoo moeilijk haar zelfbeheersching te bewaren als wel om niet door de kamer te loopsn en haar hand op zijn schouder te leggen ten teeken van hun eenheid van hart; maar dan, dat voelde zij, zou de ver boden lijn overschreden worden. Zij kon slechts wachten het was niet lang totdat hij weer kalm was. Toen vermande hij zich, stond met moeite op en vermeed het haar aan te zien. In zijn houding en manier van doen was zoo iets jongensachtig iets zoo natuurlijks, dat zij nu meer Jdan ooit neiging voelde, har.r tranen te laten vloeien. Maarzij wist, dat het een van die minu ten was, waarin een vrouw sterk moet zijn voor haar /elf en voor den man zelfs al mocht zij later ook inzinken. De noodzake lijkheid voor goed tot een schikking met hem te komen, spoorde baar krachten te spraren, want zijn oogenblikkelijke zenu wachtige zwakheid bood baar een gelegen heid, die zij niet ongebruikt mocht laten. «Ik wensch dus. dat je begrijpt», ging zij rustig voort, alsof er geen stoornis was geweest, >dat, nu ik mijn doel bereikt en het mijne gedaan heb om je vrijgesproken te krijgen, het mij tot op zekere hoogte onverschillig laat wat je van mij denkt - precies zoo onverschillig, als toen ik je, nu bijna negen jaren geleden in mijn atelier verborg. Je moet het op rekening stellen van mijn wilde afkomst, als ik mij niet ge heel naar de voorschriften der beschaving gedraag. Ik kan slechts handelen, zooals de innerlijke neiging mij dat voorschrijft juist zooals mijn moeder deed en mijn vader. Als dat verlagend is Nu hief hij eindelijk zijn hoofd op en trad op haar toe. Hij hield zijn handen op zijn rug ineengeklemd als om haar te toonen, dat zij niets van hem had te vreezen. Zijn oogen waren rood en er was nog een pijn lijke trek om zijn toegeknepen lippen. •Je moet mij dat woord laten terugnemen mompelde hij onzeker Uk wist niet wat ik zei. Met is zoo plotseling over mij ge komen, dat het mij geheel uit het even wicht bracht. Ik heb niet voor van avond beseft wat alles beteekent. Het scheen mij, dat ik het niet kon dragen». «Maar dat kun je wel». «Ja, ik kan 'tantwoordde hij norsch. «Men kan alles dragen. Dat ik een oogen blik mijzelf vergat, was omdat ik zag, dat je ter wille van mij moet lijden «Zou je niet voor mij wiilen lijden?. »Dat zou ik niet kunnen. Lijden voor jou zou voor mij zoo iets heerlijks zijn «Dat het geen lijden zou zijn. Dat is het juist, dat is juist wat ik ook gevoel. Wat ik doe valt mij niet moeilijk, omdat ik weet ik weet weet dat ik je help je eer, zoo niet je leven te redden. Ik ge loof niet, dat het met geld te bereiken zou zijn geweest. Mr. Conquest herinnerde mij er aan, dat de beste rechtsgeleerde diensten kunnen gekocht worden, maar ik heb geen oogenblik gemeend, dat men zich zulk een ijver ais de zijne voor minder dan wat ik hem bood zou kunnen verzekeren. En hij heeft alles zoo prachtig gedaanHij heeft zich met hart en ziel aan de zaak gewijd. Hij heeft ieder spoor gevolgd met een speurzin, met een zekerheid, waartoe jou mannen, jou Kilcupen Warren nooit instaat zouden zijn geweest Dat heb ik gezien; ik ben er zeker van. Hij heeft een verwon derlijk helderen geest en op zijn manier het vriendelijkste hart ter wereld, 'k Houd heel veel van hem en ik ben hem innig dankbaar. Behalve jou vrij te zien, geloof ik niet, dat ik in het leven iets zoo vurig wensch als hem gelukkig te maken. Dat kan ook wel niet zeer beschaafd wezen - maar zoo voel ik het. En dus moeten wij bedenken», ging zij ijverig betoogend voort, «dat wij loyaal jegens hem moeten zijn, jij en ik, dat zulks de eerste van al onze plichten is. Vindt jij ook niet?» Hij wendde zijn oogen van haar af vóór dat hij antwoordde. Zijn verstandsvermogen was gebroken. Teekenen van strijd waren bij hem zichtbaar en toch beantwoordde het romantische clement in zijn natuur aati dat in de hare. «Ik zal het beproeven,» mompelde hij voor zich neerziend, (Wordt 'olgd.)

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 4