kiNimmiM Eiken- en dennenblokken Stadsnieuws. Advertentiën. f 10- belooning Reisbelasting. Maandag- en Donderdaga von d Huishoudzeep. FIRMA L. VAN ACHTERBERG H, De bijzondere kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente besloot dat den eersten Zondag in Augustus de nood der tijden zal worden behandeld in gebed en prediking. Ds. J. Hooykaas, Remonstrantsch predikant alhier heeft een beroep ontvangen voor Arn hem. De heer A. J. van Beek alhier, verwierf het diploma van den 3-jarigen cursus aan de Kunstnijverheidschool «Quehinus» te Amster dam in de afd. decoratief schilderen. Naar verluidt bestaat het voornemen, om in de volgende maand bij den marinelucht vaartdienst een korps vliegtuigmakers op te richten. Dit korps zal bestaan uit onderoffi cieren van alle rangen, die gedeeltelijk uit de overige onderofficieren-korpsen der zee macht zullen worden betrokken terwijl voor burgers de gelegenheid zal openstaan om een verbintenis aan te gaan als korporaal- vliegtuigmaker of hooger, afhankelijk van hun kennis in het motoren- of timmermans- vak. De afd Amersfoort van de S. D. A. P. en de Amersf. Bestuurdersbond hebben aan den Raad het verzoek gericht om een be drag beschikbaar te willen stellen voor goed- koope brandstof. De heer C. J. Verhoef alhier, heeft het diploma voor werktuigkunde aan de Mid delbare Technische school te Dordrecht behaald. Mej. IT. II. van Veen, administrateur van Volkshuisvesting II. is benoemd bij den gemeentelijken woningdienst te 's-Graven- hage. liet bestuur van den Typ. Studiekring Amersfoortt, afdeeling van den Bond van Typografische Studiegezelschappen, heeft een adres tot den Gemeenteraad gericht om ie. aan den Typografischen Studiekring >Amerfoort« tweemaal per week, geduren de ruim twee uur, een lokaal met verwar ming en verlichting te willen verstrekken ze. aan bovengenoemden studiekting ♦Amersfoort» eene jaarlijksche subsidie te willen verleencn van f 200 en eene bijdra ge iu eens van f 100 voor oprichtingskos- Aan de memorie van toelichting ontlee- nen wij De leiding en regeling van bedoelden cur sus is opgedragen aan de heeren II. Schaap, leeraar-zetter en J. van Gelder, leeraar-druk- ker aan de Vakschool voor de Typografie te Utrecht. Aan een dergelijken leergang zijn be zwaren van finantiëelen aard verbonden. De Typografische Studiekring «Amersfoort», innig overtuigd, dat goede vakopleiding der jongeren en breedere technische kennis der ouderen ongetwijfeld de beoefenaren ile boekdr-ukkerspatroons en eveneens alle middelen waarbij de technische kennis van de boekdrukkunst wordt toegepast, hiervan de goede gevolgen zullen ondervinden, wendde zich tot de boekdrukkerspatroons te Amersfoort om zoowel moreelen als finantiPelen steun, waartoe zich allen bereid verklaarden. Waar hier dus de beoefenaren zelve, als mede het particulier initiatief den eersten stoot hebben gegeven om bedoelden avond vakcursus voor te bereiden, gevoelt het be stuur van den Typografischen Studiekring Amersfoort» te meer vrijmoedigheid bij liet bestuur der gemeente Amersfoort om finantiëelen steun aan te kloppen, waar reeds voor een avond-teekencursus voor ambachtslieden jaarlijks een bedrag ad f 500 wordt uitgetrokken en het bestuur der ge meente Amersfoort daarmede blijk heeft ge geven veel te gevoelen voor ambachts- onderwijs. Zondag 15 Juli hield de Postduivenver- eeniging «De Snelpoat» een wedvlucht van uit Nieuwerschans waarvan de uitslag is als volgt. No. 1 G. v. Tellingen, no. 2 J. J. C. de Graaff, 110.3 T, Janmaat, no. 4 Gebr. Sleeking, no. 5 T. Janmaat, no. 6 W. Sleeking, no. 7 G. van Tellingen, 110. 8 v. Lottum, no, 9 H. Waanders, no. 10 J. J. C. de Graaff, no. 11 Gebr. Sleeking, no. 12 G. v. l ellingen, no. 13 Zeggelaar. Hieraan was tevens een rondvlucht-me daille verbonden waarvoor de duiven de volgende stations moesten vliegen. Zuid en Oost. Geldermalsem, Tilburg, Vlissingen, Val- kenswaard, Roermond, Maastricht, Barneveld Deventer, Oldenzaal, Hoogeveen, Assen, Groningen, Delfzijl, Leeuwarden, Nieuwer- snhans. Deze werd gewonnen door G. van Tel lingen met 110. t. Aangewezen duif, J. J. C. de Graaff. De huurcommissie plaatst in dit nummer een advertentie, ter lezing overwaard, huur ders en verhuurder vinden daarin veel dat hen ter voorlichting kan dienen. De secretaris der Commissie is voorloopig eiken Maandag- en Donderdagavond ten Raadhuize te spreken. Door de Afd. Amersfoort Algem. Ned. Typografenbond in samenwerking met de afd. R. C. Typ.-bond en Chr. Typ., zal aan de districtsvereeniging van den Ned. Bond van Boekdrukkerijen verzocht worden om den vrijen Zaterdagmiddag in te voeren, zonder vermindering van loon. Wie niet handig genoeg is zijn tegen stander in 't hart te treffen, moet slim genoeg zijn, geen victorie te kraaien bij een simpele schram aan de hand. Wat elders geschiedt! Iemand, die 't leven van dezen fel be wogen tijd heelemaal meeleeft, ofschoon hij, dank zij zijn fioanciëele positie, menige misère en zorg er van ontgaat, zei ons gisteren«ik zou 't voor ons allen zoo goed vinden, als we zooveel mogelijk op de hoogte konden komen wat men in an dere gemeenten doet, in 't belang om den tegenwoordigen druk der omstandigheden zooveel mogelijk te verlichtenmisschien worden we, lezend hoe 't overal is tout comme chez-nous soms nog erger, er minder mopperig door, wellicht ook brengt het den een of andere er toe om dit of deze of gene praktische of humanitaire maatregel op te werpen». Die paar woorden wekte bij ons het plan om onder bovenstaanden titel te vermelden, wat er elders in die richting geschiedt. We weten zelf maar al te goed, dat we daarbij alles behalve volledig zullen en kunnen zijn. Maar we hopen toch niet al te onvol ledig te wezen en misschien zijn er vrien delijke lezers, die eens wat insturen voor dat rubriekje 'Is een tijd van «leeren door en voor elkaar.» 't Onderstaande vinde alreeds een plaatsje: Gasfabriek stopgezet. Wegens niet verstrekken van steenkolen heeft de gasfabriek te Maassluis van eergis teren af de levering van gas moeten stop zetten. G a s p r ij 7. e n. Na uitvoerig debat heeft de gemeente raad van Amsterdam besloten den prijs van gewoon gas en muntmetergas te verhoogen van 7 en 7'/2 ets. tot 10 en 10 ets. en het tramtarief, dat nu 21/2 en cent be draagt, te brengen op 3 en 6 cent per rit. Ook de prijs der electriciteit werd verhoogd. De Gemeenteraad van Hilversum ver leende aan B. W. een crediet van f 4000 met het doel om daarvoor 200000 takke- bossen ter besohikking te stellen, uitsluitend ten gebruike voor het waschiornuis, tegen den prijs van negen cent per stuk, met dien verstande, dat voor eiken domicilie- kaarthouder de gelegenheid wordt open gesteld, éen takkeboskaart te bekomen, waarop hij per week hoogstens twee bossen tegen den genoemden prijs kan bekomen. Inclusief alle onkosten betaalt de gemeente voor elke bos 11 cent, waarvoor terug betaald wordt negen cent, zoodat de beschikbaar stelling van die 200000 bossen een nadee- lig verschil van f 4000 zal opleveren. Rurgerljjke Stand rail Amersfoort, 6 Juli tot 12 Juli 1917. GEBOREN Wilhelmus Johannes, z. van Johannes Hendrik Hermanns Schoof en Theodora Geertruida Burge. Willem, z. van Peter Franken en Grietje v. Doornik. Theresia, d. van Franciscus l.udovicus van Rompay en Maria Gudula Geens. Oscar Hermanus Joseph Marie, z. van André k.'or bert us Eduardus Marie Beyst en Cor nelia Maria Cornelissen. Jacoba, d. van Anthonij Drop en Wilhelmina Johanna Eli sabeth Reijnvaan. Jacobus l.ambertus, z. van Jacobus Rijuders en I.amberta v. de Vlasakker. - Timotheus z. van Antonlus Laurens Veldhuizen en Allegonda Wijnen.— Berendje, d. van Willem Termaat en Maria Willemina Jaarsveld. Teuntje Johanna, d. van Wilhelmus v. der Heijden en Rosalia Helens Kentin. Henrica Maria, d. van Johannes Antonius Josephus Lohmann en Cornelia Gouka. Leendert Hendrik, z. van Louis Hendrik Gerlach en Wilhelmina Anthonia Hentenaar. Maria, d. van Hendrikus Lambrecbts en Cornelia Johanna v. den Broek. Wilhelmina Hendrika Carolina, d. van Hendrik v. Druten en Wilhelmina Christina Elbertse. Maria, d. van Victor van Rillaer en Pauline van Put. Theodorus, z. van Gerrit Wolfswinkel en Petronella v. den Berg. Hendrika Cor nelia Jahanna, d. van Hendrikus v. Valken- hoef en Anna Maria Johanna van Rossum.— Martinus Everardua, z. van Martinus Woerd man en Everarda Maria Brouwer. Sophia Francisca, d. van Franciscus Bosman «n Machtildus Elisabeth van Spengen. Julie, d. van Theophile Huijs en Marie Anne Charlotte Roland. Hermanus, z, van Hermanus Hilferink en Margaretha Iza Krijnen. ONDERTROUWD Salomon Koppel en Margaretha Izabella Azijnman. Chris- tianus Wilhelmus Joseph Smink en Alida Theodora Maria Kuntz. Nicolaas Mater en Jacoba Catrina Kaljee. Emile Joseph De Wandel en Jeanne Leocadie Josephine Gilain. Antonius van den Hoogen en Hendrika Cornelia de Ruijter. GEHUWDGerardus van Keeken en Alberta Maria Wellerd. Hermanus Waanders en Adriana de Bruin. OVERLEDEN Jan Mater, 77 j., weduw naar van Cornelia v. den Berg. Reina v. Dijk, 21 j., ongehuwd. Willem Johan nes Kloezeman, 28 j.. ongehuwd. Pau lina Johanna Vurstal. 4 maanden. Jan Buijs, 79 j.' echtg. van Willemina Hoef sloot. Jan Pol, 53 jr., echtgen. v. Pen netje Hogeweg. Johar.na Christina En- nenga, 72 jr., wed. v. Willem Stork. Stephanus l.ambertus Wilhelmus Gerardus v. d. Berg, 9 mnd, Jan Antonie Cleton, 4 jr. Hendrika v. d. Pol, 1 j. Aart Kool, gó jr., wed. v. Dirk:e Veenendaal. Aleida Gerarda Bokkers, 2 jr. Philippus Lappain, 19 mnd. Peter Knoppers, 3 maanden. voor degene, die iemand met een vaste Gemeente-betrekking aan een geschikte WONING helpt. Huurprijs f 3.50 per week niet te boven gaande. Brieven aan den Boekhouder der Ge meentebedrijven, Oudewater. f" De ondergeteekenden, vormende het Sub comité voor Amersfoort der Vereenigir.g «Reisbelasting», veroorloven zich de vrij heid U hierbij dringend te verzoeken eene kleine gift af te zonderen voor hen, die om gezondheidsredenen naar buiten moeten en niet kunnen gaan door gebrek aan de noodige middelen. Vragen wij allereerst steun aan hen die reisplannen hebben, ook van de niet-rel- zenden zal elke gift dankbaar worden aan vaard door: Mevr. Groneman—Doornbos. Mevr. Knoppers—Van Eijberoen. Mevr. Knoote—Van I.anschot Hubrecht. Baronesse Van Hefxkeren van Moleoaten Hou.e. Mevr. Kemper—Blok van Lakr. AAN De HUUBCOMMISSIF. te AMER8F00HT maakt bekend, dat de Secretaris voor loopig lederen van 7—8 UUR te spreken zal zijn op liet STADHUIS voor liet geven van mondelinge inlich tingen aan belanghebbenden. Verhuurders van woningen tot en met f 7.huurwaarde per week, worden nogmaals herinnerd aan de verplichting om UITERLIJK voor of op 25 Juli 1917 de huurverhoogingen te doen goedkeu ren. die nil 1 Januari 1916 zijn ingesteld. Formulieren voor aanvragen om goed keuring van huurprijzen zijn verkrijg baar bij den concierge van het stadhuis tegen betaling van 3 cents per exem plaar. De Huurcommissie P. J. H. WOUTERS, Voorzitter. F. J. C. VAN HARDEXBROEK v. A„ Secretaris. TE KOOP AANGEBODEN voor specu lanten en binnenlandsche handel, in iedere hoeveelheid Prima harfle MsliöiÉeep N. O. T.-vrij. A. DISKE, Goudschesingel 89a R'dum. Bemiddelingsbureau Gediplomeerde Hnishoaisterc. Wie een HUISHOUDSTER zoekt, kan zich wenden tot het Bemiddelingsbureau voor Gediplomeerde Huishoudsters. Inlichtingen te bekomen bij de vertegen woordigster Mej. B. OTT DE VRIES, Amsterdam, Leidschekade 99. Spreekuur: 'sWoensdags van 2 tot 4 uur. AMERSFOORTSCHE COURANT. Courant-, Boek- en Handelsdrukkerij Voorheen Firma A. H. VAN CLEFFF. Door aankoop eigenaresse geworden van de (Oude) Amersfoortsche Courant en bovengenoemde drukkerij, hebben we de eer mee te deelen, dat I. tot hoofdredacteur van de Amersf. Courant benoemd if is de lieer J. Corn. RUUAARDT. redacteur van de Apel- doornsche Courant te Apeldoorn en II. dat wij vanaf 15 JULI den lieer Y. SLAUERHOT'F als bedrijfsleider van de drukkerij en zetterij hebben aange steld en hein procuratie hebben verleend voor alles wat de zaken te Amersfoort betreffen Redactiebureau en drukkerij b I ij v e 11 in de perceelen KORTEGRAC1 IT 9 en VALKESTRAAT 11 gevestigd De directie van de X. V. de drukkerij „DE MERCUUR le Hilversum. in elke hoeveelheid verkrijgbaar bij BRANDSTOFFENHANDEL. - Bestelkaatoor Memschestr. ia. - Telefeoa 155.

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 3