Leger en Vloot. Stadsnieuws. lijka rond 3V2 mlllioen noodig zijn. Ook de De met aardappelen bebouwde opper- motorafdeeling, het regiment genietroepen, i vlakte In ons land bedraagt thans con- 1 het Veldlecrpr n/nrHor, 1 sumptie-aardappeleti 137.000 H.A. (vorig en de Generale Staf van het Veldleger worden uitgebreid. In verband met de moeilijkheden, welke vooral de kleinere bakkers ondervinden bij het bakken van brood uit meel van een samenstelling, welke voorheen niet gebrui kelijk was, heeft de minister van Landb. enz. besloten door bemiddeling van het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wage- ningen gratis advies te doen uitbrengen aan kleine bakkers, welke niet in staat zijn zich tegen betaling door het Station voor Maal derij en bakkerij voorlichting te doen geven. Op een daartoe strekkend verzoek zullen in een gemeente bakproeven worden ge houden onder leiding van een deskundige. In verband met de onkosten, varbonden aan het houden van deze bakproeven, is het gewenscht, dat bij de aanvrage blijkt, dat deze bakproeven door verschillende bakkers in een gemeente zullen worden bijgewoond. Desgewenscbt kunnen ook schriftelijke in lichtingen worden gevraagd. Aanvragen om schriftelijke of mondelinge voorlichting moeten worden gedaan aan den directeur van het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen. Naar ons gemeld wordt, heeft de Nederlandsche Pluimvee- en Konijnhouders- bond (N.P.K.B.) aan den minister van Land- bouw Nijverheid en Handel een telegram gezonden, waarin verzocht wordt, zoo spoedg mogelijk den u'tvoer van levend pluimvee toe te staan, waardoor de belangen der pluimveehouders ten zeerste zouden worden gediend, de overblijvende hoenders in beteren voedingsstaat gehouden worden, een aan zienlijke hoeveelheid voeder, ook voor andere dieren en den mensch geschikt, zoude worden bespaard en ten slotte de kans op even- tueele misstanden bij den export tot een minimum worden teruggebracht. Het Handelsblad is wat te royaal geweest in zijn prijsopgave van de Engel- sche kolen. Het blad meldt thans, dat de I prijs van f 135 inderdaad betaald is voor een lading Engelsche steenkolen van een der laatst aangekomen schepen. Als een maatgevenden prijs kan dit echter niet beschouwd worden, het bedoelde schip had lang moeten liggen en er waren bijzonder hooge kosten op gekomen. Gewoonlijk is in de laatste maanden niet meer dan f 80 per ton betaald. In Engeland is de kolen- prijs niet buitengewoon hoog de hooge kosten worden door vervoer en assurantie veroorzaakt. Nu bestaat de mogelijkheid, dat onze regeering zoo op vervoer en as surantie kan bezuinigen, dat de prijs zelfs lager dan f 80 per ton komt. Naar gemeld wordt, is eerstdaags weder een prijsverhooging van sigaren te verwachten. jaar 131.000 H.A.)fabrieksaardappel* 52.000 H.A. (vorig jaar 35,000 H.A.). De bebouwde oppervlakte consumptie aardappelen is dus thans 6000 HA. meer dan vorig jaar, wat, gerekend naar een gemiddeld van boven gegeven opbrengst- cijfers, een productievermeerdering geeft van i.Soo.ooo H.L., daargelaten nog de in het algemeen veel hoogere opbrengst. Dit alles is evenwel geen reden om nu maar nonchalant met de aardappelen om te gaan, en, in zekeren zin toch voedselver- nietiging te plegen, te minder daar de aard appel wellicht andere voedingsmiddelen zal moeten vervangen. Dat doet men door nu reeds aardappelen te «hamsterenc. Wie thans reeds aardappelen inslaat, loopt vrij groote kans, dat wel 50 pet. van den inge slagen voorraad bederft. Eerst over veer tien dagen, drie weken zullen de aardappe len geschikt zijn voor inslag. En er is in het geheel geen reden gezien den gun stig on oogst om nu reeds met zenuw- achtigen haast voorraden in te slaan waarbij men dan N.B.! rekent op weg rotten, dus bewust voedselvernietiging pleegt. Ontvangsten en uitgaven der spoorwegen. Naar aanleiding van klachten over het duurder reizen per spoor en de meening, dat de verhoogïngen der reizigerstarieven van den laatsten tijd aan de spoorwegmaat schappijen een middel zouden verschaft heb ben om zich bijzondere voordeelen te ver zekeren, wordt thans medegedeeld, dat deze indruk door de cijfers niet wordt bevestigd. De globale cijfers van inkomsten en uit gaven van S.S., H.IJ.S. en N.C.S. gedurende I het eerste halfjaar 1917, d.i. dus tijdens de j werking van de verhooging van de reizi- I gerstarieven met 20 pet., leveren in verge- I lijking men de cijfers over de eerste zes maanden van 1916 de volgende uitkomsten J dan zal ook deze grond voor kuituur w schikt zijn.^Bij zwaren kleigrond is vooral zoo dikwijls mogelijk spitten een zeer voor naam ding. Nogmaals (ja 't wordt vervelend) moet 'k er op wijzen, dat aan de grondbewer king de uiterste zorg moet worden besteed, indien men w" 'agen. Gaat men b.v. een zwaren gron,_ u den herfst om spitten en meteen beplanten, dan zal mis lukking in ieder geval het resultaat zijn. Het gazon. Om in een kunstwerk rust te leggen, is het noodig, dat fijn gedetailleerde deelen afwisselen met partijen, die beheerscht wor den door groote lijnen doch verder onbe werkt zijn; zoo is het ook met het kunst werk, dat tuin heet. Welnu, deze groote, vlakke partijen worden gevormd door het gazon, dat een evenwicht moet vormen tegen het altijd min of meer onrustige van een bordes of rondbeplanting. Het is dan echter een eerste vereischte. dat dit gazon zuiver van vorm is en begrensd wordt door har monische lijnen, die een mooi verloop heb ben. Een andere voorwaarde is, dat het gazon effen van kleur is, het moet dus steeds zeer kort gemaaid worden, zoodat er geen schaduwpartijen in voorkomen, on kruiden worden om dezelfde reden zorg vuldig geweerd. Slechts wanneer het gazon in een kleinen tuin uitstekend onderhouden is, beantwoordt het aan z'n doelniets maakt een tuin zoo slordig als een verwaarloosde grasvlakte. O. op- De totale opbrengsten en baten over dat tijdvak in 1916 bedroegen voor de maat schappijen f45,029,0«4 en in «917 f43,135.614. Hiertegenover staat echter, dat de be- drijfsuitgaven een naar verhouding sterkere vermeerdering ondergingen. Alle materialen, welke de spoorwegdienst in den loop der tijden heeft aangekocht, zijn voortdurend in prijs gestegen, terwijl bovendien de exploi tatie-rekening bezwaard wordt met aan het personeel toegekende duurtebijslagen. De uitgaven, welke In het eerste halfjaar van 1916 voor de drie maatschappijen be- droegen f42,161,236, stegen ie 1917 tot f48,340,585, zoodat daarvoor de vermeer- 1 dering van f 6.179,349 bedroeg. De stijging van de uitgaven overtrof aldus die van de inkomsten met niet minder dan f3.072,749. Terwijl dat tijdvak in 1916 een Wie zicb met 1 October a.s. op de Amersfoortsche Courant abonneert, ont vangt de tot dien datum verschijnende nummers gratis. voordeelig saldo van f 2.-97,77? opleverde, In_ verschillende gemeenten van ons I ontstond in 1917 een nadeeiig saldo van land, Is door den burgemeester het houden van optochten in verband met duurte- demonstraties geweigerd, o.a. te Amsterdam en te Rotterdam. De burgemeester van Utrecht heeft voor de demonstratie op morgenmiddag toestem ming verleend. Medegedeeld wordt, dat de Ver. voor den Effectenhandel zich met een schrijven tot het gemeentebestuur van Arasterdam heeft gewend, waarin wordt voorgesteld den beurstijd met het oog op de gasrantsoenee- ring te vervroegen. Met ingang van 1 October a.s. zul len de stationschefs in ons land met een vertrekstaf gewapend worden, evenals dit reeds lang in Duitschland hot geval is. j Deze vertrekstaf bestaat uit een kleine groene schijf met witten rand aan een steel. Deze 1 staf wordt als sein voor vertrek van c -. j trein door den stationschef omhoog geLou- I den. Des avonds zal het vertrekken door j den stationschef worden gegeven door het op en neer bewegen van een groen licht. f 204.971. Sedert kwam een nadere verhooging der reizigerstarieven tot 50 pet. voor de drie zomermaanden Juli, Augustus en Septem ber. Over dit tijdvak staan de voorloopige cijfers uit den aard der zaak nog niet ter beschikking, docb, naar wij vernamen, be staan ia deskundige kringen ook dienaan gaande geen gunstige verwachtingen, daar deze extra verhooging aan haar doel. De Amersfoortrche Courant geeft: a. het volledig stenografisch raadsverslag, zeer kort na elke zitting van den Gemeente raad; b. de tusschen B. en W. en den Raad gewisselde stukken, waarvan de kennisname van beteckenend belang is, teneinde een vol doend inzicht te krijgen in den gang der gemeentezaken c. de officieele kennisgevingen; d. beschouwingen over zaken van ge meente en meer algeméén belang; e. stadsnieuws in den meest uitgebreiJen vorm f. een Bui'.enlandsehe Kroniek, waarin een aaneengeschakeld overzicht gegeven wordt van het voornaamste op politiek en ander terrein in het buitenland; g. een rubriek «Binnenland», bevattende bet voornaamste biunenlandsch nieuws, waartoe ook gerekend moeten worden de rubrieken «Kunst en Wetenschap'', «Recht zaken» «Leger en Vloot», «Landbouw en Veeteelt» en «Sport». Abonnement per 3 maanden slechts f i„ mindering van het vervoer in deu druksten franco per post f tijd vrijwel schijnt te hebben beantwoord. Abonnementen worden aangenomen aan en dus de inkomsten niet naar verhouding onze bureaux Kortegracht 9 en Valkestraat «9. heeft doen stjjgen, terwijl daarentegen de buitengewone stijging der exploitatiekosten er is doorgegaan. Bureaux geopend van 8-4 6 uur. De Brandstoiroorziening - Officieel wordt medegedeeld, dat behou- 1 „Zj" dens onvoorziene omstandigheden de tele- \mersfoorf«fh»»n R<Mmur!w«hn.«t fi„ De bekende fluiTseinen vervallen derhalve 1 grafisten en telefonisten tier Genie, behooren- j T \rph.-.,. .irf t» - 1 s. a»»— signaal r t den vertrekstaf tevens voor den j 1914 ingelijfde gedeelte 1 machinist geldt, zullen ook de hoofdconduc teurs voortaan geen fluitsignaal meer be- J hoeven te geven. De aardappeloogst. (met uitzondering van de onderofficieren ongeveer r December 1917 en de telegra fisten en de telefonisten der Genie behoo- rende tot bet in het tijdvak 18 «9 Januari 1 1915 ingelijfde gedeelte (eveneens met uit- Naar gebleken is uit een onder,oek. op I ondero«cleren) einde Februari aandrang van en door de-kundjgen ingesteld, begin«M„„ mo, onbep„U (kWo) I. de aardappeloogst van d.t ,a.r binten- I Ve,|0f „n<n no,den geronde,, gewoon gunstig. Friesland belooft een oogst van 325 a 425 H.L. per H.A. (vorig jaar 300 H.L.) Groningen zal leveren 14 a 15 millioen j H.L. fabrieks- en consumptie-aardappelen. (Zoogenaamde fabrieks-hectoliters, berekend j op 61 K.G per H.L. De gewone H.L. Aanleg en beplanting van kleine tuinen, bevat 70 K.G.) In Gelderland wordt verwacht een oogst III. van 200 k 250 H.L. per H.A., tegen verle- I Grondbewerking, den jaar too a 130 H.L. per H.A. j Lichte gronden worden op de, in het De opbrengst in Zuid-Holland en de vorige artikeltje, aangegeven wijze voor be- Hoeksche Waard is zeer groot, 350 a 450 planting geschikt gemaakt. De mest, dien H.L. per H.A., die van Flakkee 300 a 400 men bijvoegt, is stalmest of veegsel van H.L. van welke laatste opgave echter wegen. Ook het onderspitten van bladaarde een ruim percentage f25 a 50) moet werden I of plantenafval zal den grond veel ver- Tuinbouw.- afgerekend voor ziekte. In Zeeland wordt de oogst geschat op 120 .1 1,50 H.L. per H.A., ruim tweemaal zooveel als bet vorige jaar. De oogst in N.-Brabant en Limburg wordt geschat op 500.000 k 550.000 H.L. j De opbrengst-cijfers voor Zeeuwsch-Vlaan- deren (Eigenheimers en consumptie-Indus tries) zijn nog niet bekend, zij beloven i echter zeer goed te zijn. beteren.! Zware gronden zijn gewoonlijk niet zoo spoedig gereed, hier doet men het beste, in den herfst te spitten en de kluiten onge broken den geheelcn winter te laten liggen, het water dat ze bevatten zal dan bevriezen en daardoor zal de kluit in kruimels uitéén vallen. Spit men in bet voorjaar de boven ste laag nogmaals en voegt men er zand, georande klei, kalk of fijn bouwpuin door, voorziening, in den komenden winter, bier ter slede. Vooraf werd het woord gevoerd door den heer J. van Eizinga van Bussum, die de beteekenis van den klassestrijd voor de arbeiders uiteenzette en daaraan vastknoopte een stuk propaganda voor «Het Volk» en «De Toorts», waarvan hij de lezing aanbe val. De heer Mebius stelde in den aanvang van zijn betoog in het licht, dat de Brandstoffen-commissie hier ter stede zich op het juiste standpunt gesteld heeft, dat eerst gezorgd moet worden dat elk gezin 1 mud cokes of andere brandstof kan bekomen en dat dan gelegenheid gegeven kan wor den voor een tweede mud. Dat de gegoeden van Amersfoort hun huizen vol met hout stoppen, kan de commissie niet verhinderen, omdat hout niet valt onder de distributie. Het voornemen van de commissie om te zorgen, dat er voor elk gezin voldoende is om 1 kamer te verwarmen beteekent overigens nog niet. dat iedere arbeider de brandstoffen zal kunnen koopen, want de prijzen zijn hoog, te hoog. Er zijn spreker gevallen bekend, ^dat handelaren de gestelde maximum-prijzen overtreden hebben, door het vragen van bezorgloon, waarom hij in het licht stelde, i dat de prijzen niet gewijzigd mogen worden, 1 noch naar boven, noch naar beneden. Deze maatregel is genomen, teneinde elke con currentie te vermijden. Was er vrijheid om I beneden den maximum-prijs te verkoopen, I Wanneer we ten slotte nog een opmer- dan zou dat aanleiding geven tot allerlei king mogen maken, dan is 't deze aan bet moeilijkheden adres van den heer Mebius om voortaan Geprobeerd is bij turf den prijs tiaar be- zijn betoogen niet meer te doorspekken met neden te ontduiken. Levert het onderzoek bepaalde «krachttermen». Die zijn desnoods positieve resultaten op, dan wordt de be- oirbaar aan '11 bittertafel, doch niet op eon trokken handelaar uitgesloten. De commis- vergadering als die van Donderdagavond, sie zal streng optreden, niet alleen tegen de (Verslagg.) handelaren, doch ook tegen de consumenten, die trachten te knoeien. De handelaar Van Ginkel, die trachtte bij iemand 1 o mud cokes te bezorgen, is reeds uitgesloten. De ont vanger was bovendien zijn cokes kwijt. Eenige personen, die de bezorging hadden geconstateerd, waarschuwden de commissie. Spreker ried zijn gehoor aan dit voorbeeld te volgen. Constateert men een overtreding, dan waarschuwe men dadelijk de commissie, die dan maatregelen kan treffen. Op het oogenblik is ten opzichte van 2 of 3 handelaren, nog een onderzoek han gende. Blijken de vermoedens juist, dan worden zij onherroepelijk uitgesloten. Voor de verbruikers geldt 't zelfde. Wordt een opzettelijke fout ontdekt, dan volgt als straf uitsluiting van wat gedistribueerd wordt. Er zijn reeds meerdere pogingen ontdekt ter misleiding der commissie, alleen van de zijde van dc meergegoeden, doch ook door arbeiders. Van de laatste kan spr. 't wel begrijpen, omdat voor hen de omstandigheden zooveel moeilijker zijn. 't Kan evenwel niet getolereerd worden. Alleen volstrekte opvolgings "an de geno men en de te nemen maatregelen door Brandstoffen- en Levensmiddelen-commissie en de Centrale keuken waarborgt de arbei dersklasse, dat zij althans iets krijgt. Dat de arbeiders 't hebben zooals ze 't nu heb ben, is te danken aan die maatregelen. Omtrent den prijs van de cokes en de turf heerschen bij meerderen onjuiste begrip pen. Men vindt den prijs van den turf te hoog. Spr. geeft toe, dat de prijs boog is, doch 't is onmogelijk den prijs lager te stellen. De commissie berekent voor den turf alleen den kostenden prijs, welke be draagt f 1,17 a f 1.25 per 100 stuks, in het schip met stukken en molm. Uit de spe ling in de uiterste prijzen worden de kosten van distributie, enz. bestreden. Er is gepro testeerd tegen den hoogen prijs en tegen den verkoop uit bet schip. Zouden de turven gesorteerd verkocht worden, dan zou de prijs echter worden f5 a f6 per 100, voor een arbeider niet te betalen is. De cokesprijs blijft voorloopig op f 1.50 per mud, waarop een winstmarge van f0,15 voor de handelaren, wat in dezen tijd niet te veel is. Op antbraciet wordt meer ver diend, een verdienste, welke dei? handelaars echter toekomt, om hun bedrijf gaande houden. De hooge prijs van de cokes wordt voornamelijk veroorzaakt door de sterke stijging van de gaskolen, welke uit het buitenland moeten betrokken worden. De controle over de distributie is sinds enkele dagen verscherpt, zoodat knoeierij thans voorgoed als uitgesloten is. De opge dane ervaringen hebben tot deze scherpe controle geleid. Spreker vertelde van een inwoner, die 75 mud had opgedaan en deze gedeeltelijk onder den grond had verstopt. Blijkt uit het onderzoek dat die kolen on rechtmatig door een handelaar zijn geleverd dan zullen beiden zwaar worden gestraft. De mogelijkheid is zelfs niet uitgesloten, dat de ontvanger voor de rechtbank terecht komt. Ook in de industrie zijn knoeierijen ge pleegd, zelfs door eigenaren van fabrieken die al stil staan, teneinde op onrechtmatige wijze aan brandstof te komen. Of er dezen winter genoeg zal zijn Spre ker wil 't hopen, al durft hij 't niet verze keren. Voor de arbeiders geldt bovendien 't bezwaar dat wat gedistribueerd wordt, te duur is. De Amersfoortsche Bestuurdersbond heeft destijds zicb tot den Raad gewend met het verzoek voor de minder gesitueerden goed- koope brandstof beschikbaar te stellen. Aan bet verzoek is in zooverre tegemoet geko men, dat voor wie daarvan in aanmerking komen, 4 goedkoope mudden beschikbaar gesteld zullen worden, tegen f 0.50 per mud beneden den gestelden prijs. Een bedrag van f7000 is daarvoor uitgetrokken. Spreker brengt hulde hiervoor aan het gemeente-bestuur, dat z.i, echter verder moet gaan en nog enkele malen f7000 zal moeten uittrekken. De Amersfoortsche Bestuurdersbond heeft meer gedaan en heeft zich gewend tot den Minister van Landbouw met het verzoek om goedkoope brandstoffen voor de arbeiders. De gemeente kan niet alles doen, het Rijk zal daarom moeten bijspringen. Zoover moet 't komen, dat de turf niet isf 1,50 off 1.80, j doch f 0.40 of f 0.50 per honderd. Sterk protesteerde de heer Mebius tegen de verstrekking van 50 van de normale hoeveelheid gietcokes aan hen, die centrale verwarming in hun huis hebben. Een be paling, die, uitgaande direct van de Rijks kolen-distributie, beteekent een bevoorrech ting van de meer gegoeden. Na nog te hebben medegedeeld, dat de bonboekjes de volgende week zul len uitgegeven worden waarin een voorname bepaling is, dat men, wanneer men niet dadelijk kan beulen, een depot- bewijs kan bekomen en de handelaren dan het gevraagde kwantum bewaren, tot men wat ruimer bij kas is, - besloot dc heer Mebius zijn betoog met een opwekking om de morgen Zondag - te Utrecht te houden betooging bij te wonen, waar ge demonstreerd zal worden voor goedkoopere levensmiddelen en goedkoopere brandstof. I In den ouderdom van bijna 84 jaar, is hier Donderdag overleden de heer J. g! Kam, emeritus-predikant. De overledene, een bekende persoonlijk heid in vrijzinnig-kerkelijke kringen, was eere-voorzitter der afdeeling Amersfoort van de Evangelische Maatschappij, Ds. Kam stond achtereenvolgens te Pier- schil en Leur. Naar gemeld wordt, heeft de kerkeraad der Herv. Gemeente alhier, bij het Classicaal bestuur een aanvrage ingediend, om met 1 Januari een vierde predikantsplaats te ves- stigen. Kerkvoogden en notabelen hebben de noodige gelden voor 't tractement van den vierdeu predikant toegestaan, 't zij een Rijkstractement wordt verkregen of niet. Op de begrooting van Binnenlandsche Zaken voor 1918, is een subsidie uitgetrok ken van f24.100, voor de ambachtsschool, alhier en een van f 500 voor den handels cursus. Tot ons genoegen hebben we gecon stateerd, dat de bij de bruggen over de grachten staande lantaarns thans des avonds branden, waardoor een herhaling van een ongeluk als dat van Dinsdagavond voor komen is. We hebben echter nog enkele bruggen gezien, zoo over de Lange Gracht, welke nog in duister gehuld zijn. Vermoe delijk omdat daar een lantaarn ontbreekt. Voorzichtigheid zij bij die bruggen aanbe volen, want, al is aaar de wallekant geheel met een hek afgezet, een onzachte kennis making met dat hek is minder aangenaam. Op het adres, door landbouwers uit Amersfoort en omliggende gemeenten d.d. 31 Augustus j.l. aan den Minister van Landb. enz. gezonden, in verband met de bekende maatregelen, heeft het Rijksbureau van de distributie van granen en meel te 's-Graven- hage aan adressanten geantwoord: t. dat de garantieprijs voor rogge van den oogst 1916 de volle aandacht van den Minister heeft. ae. dat de ervaring geleerd heeft, dat in bezitneming van den geheelen roggeoogst met het oog op de broodvoorziening een gebiedende eisch is. De Regeeringscommissaris kan den Burge meesters machtiging verleenen, broodkaarten geldig te verklaren voor de verstrekking van meel. 3e. dat de prijzen der distributie-artikelen, met name het veevoeder, zullen worden her- 4e. dat ten aanzien van de voorziening van natuurmest voor den verbouw van granen door ons niet kan worden inge grepen. Voorts, dat maatregelen in voorbereiding zijn, beoogende de levering van petroleum aan gezinnen, die van elke andere kunst- verlichting zijn verstoken. Wanneer deze regeling en haar datum van ingang defiuitief vastgesteld zuilen zijn, zullen zij nader worden gepuDliceerd, zoo dat belanghebbenden dan alle inlichtingen zullen krijgen, die zij noodig hebben. Morgen Zondag wordt op een terrein tusschen de fabriek van turnartikelen en de Frutal-Works een openluchtmeeting van geheel-onthouders gehouden, georgani seerd door de propaganda-commissie «Eem- land» van de R. K. Gew, Drankbestrijding Meerdere sprekers zullen het woord voeren. Mej. Chr. Vetter zal spreken over «De vrouw en de Drankbestrijding», de heer Jac. Kamerbeek, van Haarlem, over «Be ginselen der R. K. Drankbestrijding» en de weleerw. heer Hooytnan, van Hilversum, over «Heeft de drankbestrijding haar doel bereikt Aan de meeting gaat een optocht, met twee muziekkorpsen vooraf. De stoet ver trekt van het Zand. «De Fransche Moeders» hebben gister avond, door bijzondere omstandigheden, de directie van de Bioscoop «De Arend» teleurgesteld en daardoor ook talrijke be langstellenden, die een vergeefscben gang maakten naar de Arnhemschestraat. De bijzondere omstandigheden zijn thans opgeheven. Van vanavond af zal men «de Fransche Moeders» in haar strijd kunnen zien. Morgen is hier alleen geopend de apo theek van de firma T. C. ter Maat, Hof 2. De lantaarns van rijwielen en auto's moeten volgende week uiterlijk half zeven, die van de overige voertuigen uiterlijk zeven uur zijn aangestoken. Uit het politierapport. Donderdagavond zijn door de politic alhier twee jongens van 13 en 12 jaar aan gehouden, die uit Utrecht, in plaats van naar school te gaan, waren gaan wandelen. Nadat hun nachtverblijf was verleend, zijn ze Vrijdagmorgen naar Utrecht over gebracht. De ouders waren Donderdag reeds tele grafisch van de aanhouding op dc boogie gesteld,

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 2