AUERSFOQHISGHE COURANT. Zaterdag 9 flfii Maart 1918. No. 9002. 68e Jaargang N. V. Centrale Crediet- en Landbouwbank - - SAFE DEPOSIT. - - - HOOFD-REDACTEUR J. corn. RUGA ART. AMEK SPOOR T. Uitgave van de Drukkerij „De AniersfoortNche Courant, voorheen Firma A. H van Cleefl". Verschijnt Dinsitiu;-, Donderdag- en Zaterdagavond. A boui.omout per 3 maanden j 1.— franco per post /1.15. Advertentiën 1—6 regels 60 cent: elke regel meer 10 cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigenings- advertentiën per regel 15 cent. Heclatftet* f 5 regels ƒ1.25 Bewijsnummers worden in rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incaaseerkosten in rekening gebracht. BUREAUX: KORTE GRACHT 9 en VALKESTRAAT 1». Telefoon 19. KENNISGEVINGEN DISTRIBUTIE LEVENSMIDDELEN. Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken bekend, dat in de week van 11 Maart tot en met 16 Maart 1918 zal worden verkrijgbaar gesteld: np bon No. 59 GROENE ERWTEN. 2 ons per persoon. BAK en BRAADVET 1 ZEEP1 AARDAPPELEN4 K.G. VARKENSVLEESCH (indien voorradig). Gezouten Vleesch zonder bon tegen 65 en 85 cent per K.G. Vervolgens is goedkoope MELK ver krijgbaar (voor hen die daarvoor in de termen vallen) op bon No. 26 tot en met No. 2 .an 10 Maart tot en met 16 Maart 1918. Amersfoort, 7 Maart 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, Van RANDWJJCK De Secretaris, A. R. VEENSTRA. De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. 86 aftleeling Crisis zaken Bureau Volksvoeding dd. 6 Maart 1918. maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, heett goedgevonden te bepalen: 1af te voeren van de lijst van goederen aangewezen krachtens art. 1 der Distributie- wet 1916, het artikel versche eieren; 2. in te trekken 1. zijne beschikking van 10 Mei 1917 (Staatscourant No. 109), houdende eene distributieregeling van versche régecrings- eieren 3. zijne beschikking van 20 October 1917 No 1458 A, afdeeling Crisiszaken, Bureau Landbouw, en van 22 October No. 200, afdeeling Crisiszaken, Bureau Volksvoeding, houdende vaststelling van prijzen in gevolge art. 3 dor Distributievve. 1916; 3. zijne beschikking van 2 Februari 1918 No. 20, afdeeling Crisiszaken, Bureau Volks voeding. houdende vaststelling van maxi mumprijzen van versche kipeicren ingevolge art. 2 en 8 der Distributiewet 1916. Amersfoort, S Maart 1918. De Burgemeester voornoemd. Van RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 5324, Afdeeling Crisiszaken Bureau T.andbouw. dd. 7 Maart 1918 maakt bekend, dat de Minister van LfMd- bouw. Nijverheid en Handel, heeft goedgevonden te bepalen, 1. vast te stellen de volgende maximum prijzen voor alle worstsoorten, zonder uit zondering a. maximumgroothandelprijs fo.95 per Kg. b. tnaximumtusschenhandelpr. fo.98 Kg. c. maximumkleinhandelprijs f 1.10 Kg. 2. te bepalen, dat deze beschikking in werking treedt op 25 Maart 1918. Amersfoort, 9 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd. Van RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 3194, d.d. 5 Maart 1918. maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Handel en Nijverheid heeft goedgevonden te bepalen 1. Het vervoer van stroo van eenig ge deelte der provincie Limburg naar het overige deel des Rijks, hetzij in of buiten die provincie gelegen, is verboden. 2. van bet verbod onder 1 gesteld kan ontheffing worden verleend door den Lim- burgschen 1.andbouwbond; 3. ontheffingen als bedoeld sub 2 worden uitsluitend afgegeven aan bonafide stroo- handelaren, landbouwers en stroobulzen- fabrikanten. en niet dan tegen voorafgaande betaling vau fo.25 per tooo K. G. stroo, waarvan het vervoer wordt toegestaan. Amersfoort, 7 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK. De IJprgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 89. afdeeling Crisis zaken Bureau A. Z. d.d 6 Maart 1918, maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, Gezien zijne beschikking van 19 Februari 1918 No. 70 afdeeling Crisiszaken Bureau A. Z. betreffende verkoop van thee- en koffiesurrogaten Heeft bepaald aan de in die regeling voorkomende overgangsbepaling het vol gende toe te voegen Tot een nader vast te stellen datum zijn de eischen in vorenstaande regeling gesteld voor inschrijving sub 10 a, c en d niet van toepassing op cichorei en peekoffie, voor zoover deze surrogaten onder eene reeds voor den tijden Februari 1918 bestaande verpakking in der. handel worden gebracht en op deze verpakking duidelijk is vermeld, dat de inhoud cichorei of peekoffie is. Amersfoort, 8 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd. Van RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen Staatscourant No. 54 d.d. 5 Maart 1918. maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Handel en Nijverheid, ter algemeene kennis brengt, dat naar alle waarschijnlijkheid niet voldoende zaai- haver zal kunnen worden beschikbaar gesteld om aan alle aanvragen te voldoen. I11 verband daarmede wordt nogmaals de aandacht gevestigd op de teelt van zomer- tarwe, zoowel op bouwland als op gescheurd grasland. Niet alleen op gescheurde kleigrasl.mden kan zomertarwe met succes worden ver bouwd, ook op vruchtbare zandgronden is de teelt van dit gewas mogelijk. Daarom wordt aan hen, die grasland ge scheurd hebben, ernstig in overweging ge geven. waar mogelijk, in plaats van haver zomertarwe te verbouwen. Amersfoort. 7 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd. Van RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gelezen Staatscourant No. 55 d.d. 6 Maart 1918, maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, het noodzakelijk achtend ten spoedigste een overzicht te verkrijgen van de in Neder land aanwezige voorraden ruwe tabak, brengt hiermede ter algemeene kennis, dat aan het Rijksbureau voor Tabak (Polmans huis, Warmoesstraat 197 te Amsterdam) op dracht is verleend bedoeld overzicht samen te stellen. De Minister voornoemd noodigt belang hebbenden. onder verwijzing naar hetgeen hisrna volgt, in hun eigen belang uit zich uiterlijk 9 Maart a.s. tot het Rijksbureau voornoemd te wenden. Door dit Bureau zullen de voor de inventarisatie noodige lijsten worden verstrekt, welke lijsten nauw keurig ingevuld, binnen acht dagen 11a de ontvangst weder bij het Rijksbureau dienen te zijn ingezonden. De opgaven welken van belanghebbbenden worden verlangd, zijn de voorraadcijfers per 1 Januari 1918 en die per 14 Februari 1918, Onder belanghebbenden zijn te verstaan: aeigenaars van ruwe tabak op 1 Jan. i9«S; b. eigenaars van tabak gekocht na 31 December 1917; c. vertegenwoordigers van eigenaars; makelaars en andere personen, firma's of instellingen die, tabak voor derden op t Jan. j.l in administratie hadden d. vertegenwoordigers van eigenaars; makelaars en andere personen, firma's of instellingen, die tabak, gekocht na 3 Dec. 1917, voor derden in administratie hadden of hebben; e. houders van tatak of vertegenwoor digers van houders, die op 1 Januari of later verkochte tabak in voorraad hadden of hebben. Sigaren-, tabaks- en sigarettenfabrikmten, die hunne voorraden per 1 Jan. 1918 reeds aan het «Algemeen Tabaks Sydicaat 1917» opgaven, zuilen worden beschouwd die op gave tevens aan het Rijksbureau voor Tabak verstrekt te hebben. Voor zoover zij echter tabak na 31 December 1917 gekocht heb ben, ziet het Rijksbureau voornoemd hier van nog opgave te gemoet. In het bijzonder worden bela ghebbenden gewaarschuwd geen tabak op te slaan of j vast te houden met speculatieve oogmerken j en wordt hun er op gewezen. <iat, waar zulke opslag of vasthouding wordt gecon stateerd, in het belang van «te binnenland- sche nijverheid, zoo noodig, tn in bezit nemen van dergelijke voorraden zal worden overgegaan. Amersfoort, S Maart 1918. De Burgemeester lornoemd. Van RANDWtJCK 1 De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. 13270 afd. Crisis zaken Bureau Nijverheid dd. 5 Maart 1918. maakt bekend, dat de Minister van Land- j bouw. Handel en Nijverheid heeft bepaald dat alle verbruikers, producenten, impor- teurs en handelaren van smeeroliën (onver schillig van welke soort) in hun eigen belang uiterlijk 10 Maart 1918 opgave j van hun nauwkeurig adres en van «ie qua- liteit (verbruiker, producent, importeur of handelaar 1 in welke zij zich met tilt artikel bezighouden moeten noen toekomen aan het bureau Nijverheid der afdeeling Crisiszaken Kneu' erdijk 8, 's-Gravenhage. Door dit bureau zullen, in het belang van de'regeling voor den handel in smeer oliën, vragenlijst worden verstrekt, welker nauwkeurige itivuliing in het belang van verbruikers, handelaren, enz. ten zeerste wordt aanbevollcn. Met de belangen van hen, «iie verzuimen de opgave voormeld j aan het Bureau Nijverheid te doen toeko- men, zal uit den aard der zaak geen rekening* j kunnen worden gehouden. Amersfoort, 7 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No, 12962, Afdeeling Crisiszaken Bureau Nijverheid dd. 1 Maart 1918, maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden te bepalen 1. het vervoer uit eenig deel eener ge meente naar alle overige deelen des Rijks, betzij in of buiten die gemeente gelegen, is verboden van alle soorten smeerolie in eiken vorm. 2. de verkoop en de aflevering van alie soorten smeerolie in eiken vorm is verboden. 3. de verbodsbepalingen, sub. 1 en 2 ge steld, zijn niet van toepassing op hoeveel heden van niet meer dan 5 Liter. 4. de verbodsbepalingen sub 1 en 2 ge steld. zijn niet van toepassing op verkoop, aflevering en vervoer van smeer olie ten behoeve van of in dienst van Leger en Vloot. 5. de verbodsbepalingen, sub 1 en 2 ge steld, zijn niet van toepassing voor zoover het betreft bet vervoer door de spoorweg maatschappijen van smeerolie uit bare in richtingen ten dienste van haar bedrijf elders. AMERSFOORT SOEST Lange Graoht 8 Van Weeda3tr. 208. Tel. iutere. 868. Tel. interc. 6. Tal0gram.-ad.res „CREDO'. Verstrekken op gemakkelijke Toorwaardea credieten aan den Handel. 6. ontheffing van het verbod sub 1 ge steld wordt verleend door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel. 7. aanvragen om ontheffing zijn schrifte lijk in te dieiien bij de afdeeling Crisiszaken (Bureau Nijverheid) van het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel, onder nauwkeurige vermelding van de hoeveelheid en soort smeerolie, die men wensebt te ver- koopen, af te leveren, rep. te vervoeren, de plaats van afzending, benevens naam en woonplaats van geadresseerde, den prijs, waartoe men deze levering wenscht te doen plaats vindee, de herkomst van de smeer- «ilie (teverancier enz.) en den prijs, waartoe deze smeerolie door aanvrager werd gekocht. Deze beschikking treedt in werking 5 Maart 1918. Amersfoort, 8 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd. VAK RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 13*287 afdeeling Crisiszaken Bureau Nijverheid dd. 1 Maart igtS, maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handei. heeft gnedgevonden te bepalen: dat b.t verbod van aflevering en vervoer van zwavelzuur niet van toepassing is op hoeveelheden van niet meer dan 250 gram, bij verkoop door apothekers en drogisten in winkeldebiet. Amersfoort. 7 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd. Van RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, maakt bekend: dat de gewijzigde maximumprijslijst van Ijzer en Staal voor belanghebbenden ter inzage ligt aan het loket No. 10 van het Levensmiddelen-Bureau. Amersfoort, 7 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd. Van RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 32330/46, afdeeling Crisisz. bureau voor distributie van graan en meel, maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, heeft bepaald t. dat zijne beschikking van 2t Januari 1918, No. 30366/46 Rijksbureau voor de distributie van graan en meel (Staatscourant No. 17), houdende verbod van verwerken van lupineuzaad. gehandhaafd zal blijven, ook wanneer na afloop van den zaaitijd blijkt, «lat er lupinenzaad is overgebleven; 2. dat de uitvo-.-r van lupinenzaad onder geen voorwaarden zal worden toegestaan; 3. dat er voldoende lupineuzaad is ge teeld en gewonnen om de geheele binnen- landsche behoefte aan zaaizaad ruimschoots te dekken, zoodat hooge prijzen, waarvoor lupinenzaad op het oogeoblik wordt ver handeld, ongemotiveerd zijn. 'Waarschuwt b 'langhebbeniien, dat wanneer rtiocht blij ken. dat eene voldoende hoeveelheid lupinen- zaad niet tegen redelijke prijzen door ver bouwers en houders van lupinenzaad voor deu zaai wordt beschikbaar gesteld, tot inbezitneming zal worden overgegaan, terwijl alsdan een maximumprijs zal worden vast gesteld, waarbij geen rekening zal gehouden worden met de thans geldende prijzen. Amersfoort, 7 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWTJCK De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 4390. afdeeling Crisiszaken Bureau Landbouw, dd. 6 Maart 1918. maakt bekend, dat de Minister van Land bouw. Nijverheid en Handel: heeft goedgevonden onder intrekking van zijne beschikking van 31 Januari 1918, afdeeling Crisiszaken, Bureau Landbouw. No. 2383. vast te stellen de volgende maximumprijzen voor jam of marmelade, a. Groothandeiprijs voor jam of marme lade 1. verpakt in emmers, tabs of kistjes van meer dan 5 K.G. pruim-appeljam, fo.75 per K.G., de andere soorten f0.84 per K.G. 2. verpakt in emmers tubs of kistjes van 5 K.G. en minder, pruim appeljam fo.77 per K.G., de andere soorten fo.86 per K.G. Vorenstaande prijzen zijn gesteld franco laatste veer of spoorwegstation, plaats van bestemming in verpakkingen mmers. tubs, kistjes) van 5 of to KG. netto inhoud. Bij aflevering eener nesielling van min der dan 12 verpakkingen mag door den fabrikant fo.ot per K.G. meer, bij minder dan 6 verpakkingen fo.02 per K.G. meer in rekening worden gebracht. Voor de verpakking mogen geen kosten in rekening worden gebracht. b Kleinhandelprijs voor uitgewogen jam of marmelade, pruim-appeljam 92 cent per K.G., 10 cent per 1/10 KG. Frambozenjam, framboz.-n- en bessenjam, kersenjam, aardbeienjam. roode bessenjam, reine clauöejam en oranje marmelade alles f 1.02 per K.G., 11 cent per 1/10 K.G. c, De prijzen sub a en b zijn te verstaan voor jam of marmelade welker samenstelling voldoet aan de voorwaarden van het z g. «Rotterdamsch keur« voor huishoudjam bepaald (voortvaarden vastgelegd door het college van directeuren van stedelijke keu ringsdiensten). Amersfoort, g Maart 1918. De Burgemeester voornoemd. Van RANDWTJCK. STA lliSMKlVVS. Volgens het Haudbld. is de luitenant- kolonel A. B. van Tienhoven van de Cava lerie. garnizoenscommandant alhier, die na zijn vroeger vertrek uit het leger weder in dienst was gesteld, met ingang van 16 dezer op zijn aanvrage eervol uit den militairen dienst ontslagen.

Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 1