De dames I_M. van Santen, B. Vo gelzang, J. M. A. Vendrik en E. F. Versteeg, allen van hier, zijn te Utrecht geslaagd voor het examen nuttige handwerken. De Amersf. Kerkbode bevat een ver slag van de intrede van den heer K. Teeling in zijn nieuw wark te Amsterdam. We ont- leanen er het volgende aan; Het was Zondag 3 Maart voor het oude mannen, vrouwen- en Bestedelingenhuis te Amsterdam, waar de heer Teeling zijn woord zou spreken, een aangename dag. Na een vacature van q maanden werd de heer Teeling door Ds. Mansveldt in zijn ambt ingeleid. Onder het zingen van Ps. 134:1 en 2 beklom Ds. M. het spreekge stoelte, herdacht den heer Vermeer, voor ganger van den heer Teeling. Naar aan leiding van 2 Tim. 115 sprak Ds. M. een ernstig en bemoedigend woord tot den heer Teeling en stelde hem het moeilijke voor onder ouden van dagen te arbeiden. Na het zingen van Gez. 3 6 sprak de heer T. zijn eerste woord naar aanleiding vanjes. 46: 3 en 4, dat bij allen een gunstigen indruk naliet. Na het zingen van Gez. 13—1—2 -7 werden eenige toespraken gehouden, o.a. tot Ds. Mansvelt, die hem op zoo voortreffelijke wijze tot zijn werk had ingeleid, daarna tot de regentessen en regenten van het ge sticht, tot de Commissie van het Godsdienst onderwijs, die hij dankte voor het vertrouwen in hem gesteld en eindelijk tot de ouden van dagen, wien hij ten zegen hoopte te zijn, door vermaning en vertroosting. Met het zingen van Gez. 274 2 eindigde deze plechuge ure, die door velen werd bijge woond. De Bijzondere Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente heeft tot Godsdienstonder wijzer benoemd den heer D. J. A. G. van van der Heide, te Twijzelerheide (Friesland). In de Donderdagavond gehouden maandvergadering van den R.K. Volksbond, deelde, naar we in »De Eembode» lezen, de voorzitter mede, dat aan de verzoeken om adressen te richten aan de verschillende college's was voldaan en tevens dat e naar aanleiding van de slagers»staking, niet is stilgezeten. Door de vergadering werd met betrekking hiermee de volgende motie aangenomen »De R.K. Volksbond van Amersfoort, vertegenwoordigende circa 500 arbeiders, in vergadering bijeen op den yen Maart 1918 in het gebouw van den R.K. Volks bond, gehoord de talrijke klachten over de vleesch- en vetvoorziening en gezien den treurigen toestand in die voorziening in onze stad, dringt er ten sterkste bij het gemeentebestuur op aan over te gaan tot gemeentelijke slachting. Besluit verder deze motie ter kennis te brengen van het Dage- lijkscb Bestuur dezer gemeente, van alle gemeenteraadsleden en ze in de pers te publiceeren. en gaat over tot de orde van den dag.» De voorzitter besprak hierop in bet kort het nut van aansluiten bij de R.K. Coöp. Bakkerij. Besloten werd nog een schrijven te richten aan de brandstoffen-commissie om voor de lichtlooze gezinnen goedkoope brand te verkrijgen. Nog werden eenige grieven naar vorer gebracht, waarna de voorzitter de vergade- ring sloot. Men schrijft ons: De afdeeling Amersfoort der Nedcr- landsche Verplegers Vakvereeniging hield op de bovenzaal in Hotel de Kroon op 6 Maart een propaganda avond. Als spreker was uitgenoodigd de heer K. de Kleine uit Deventer. Tot onderwerp had spr. »De vakbewe ging der verplegenden en onze reorgani satieplannen.» Dior het bestuur waren er ook Zusters uitgenoodigd. Na opening der vergadering door den voorz. den heer S. Hr. Cornet, die in 't bijzonder de Zusters een hartelijk welkom toeriep, gaf hij het woord aan den heer de Kleine. Deze begon zijn rede met zijn ingenomen heid te betuigen, dat er verpleegsters ge hoor hadden gegeven aan den oproep, want wil er van reorganisatie der verp. vakvr. sprake zijn zal het alleen kunnen, dat er gelegenheid bestaat om alle verplegenden te organisecren. dus ook de Zusters. Hij gaf daarna een overzicht van het ontstaan der verpleging en daarna der vakvereet.i- gingen op gebied van verpleging. In 1900 werd Nusokomos opgericht, deze vereenigde verpleegsters en verplegers. De verplegers voelden echter, dat hun belangen door deze organisatie niet voldoende behartigd werden en eischten hun terrein op. In 1906 is dan ook opgericht te Deventer de Nederlandsche Verplegers Vakvereeniging met als pur.t I Mannen verpleegd door Mannen» Dit doel was goed. volgens spr. maar het was onbereikbaar. In die 11 j iar. dat de organi satie bestaat. 1» r.og in wh-.ige Inrichtingen ►ondanks de vrV t!e« de verpleging van mannen in handen -Pr verplegers g-geven. Zij word'n nog weinig gewaard-erd door de vr iwe.ij» ir. de directie; Spe. zag liever. ac de verpleegsters naast ons strijden en dat zij zelf zouden voelen, dat er meer waardecring voor hun manne lijke collega's moest zijn. zij hebben immers een veel grooter arbeidsveld, de vrouwen en kinder-verpleging. Dit werd vooral naar voren gebracht door spr. Wanneer de Ned. Verpl. Vakvr. dan ook kan besluiten ver pleegsters te organiseeren, hoopte hij. dat er vele Zusters zouden toetreden, dan eerst kun er van reorganisatie spraken zijn. Hoe spr. zich voorstelde de Zusters te doen toetreden. Of door een fusie met Nosokomos of de Zusters te overtuigen van ons goed recht. Werd dat besluit genomen door de Ned. Verpl. Vak. dan moest volgens spr. meteen besloten worden tot de volgende punten. I Het heffen van progressieve Contributie. II Het vormen van een weerstandskas. Ill Bezoldigde bes'uurders. IV Het handhaven van strenge disispline. V Aansluiting bij het Neutraal Vakverbond. Nadat spr. nog eenige vragen had beantwoord aangaand militaire verpleging, werd de vergadering om 10 uur gesloten. Brusse als journalist, als dagblad-ver slaggever, als de man van „Onder dc Men- schen'', als de schrijver van „Boefje," om een enkele van zijn vele werken te noemen, in al deze qualiteiten wordt hij door geheel beschaafd Nederland gekend en hoogelijk ge waardeerd, Brusse als causeur, als voordrager op een Nuts kring, is minder bekend, stond ons althans vreemd tegenover. En als we dan den balans opmaken van onze indruk ken, Donderdagavond in ..Amicitia' opge daan. dan maken we ons sterk, dat deze ras-journalist-litterator, wien we ons weten als collega, o, een heel bescheiden collega, in zijn laatste qualiteit nimmer die reputatie zal krijgen, welke hij als man, die zooveel jaren greep en nog grijpt „in het volle menschenleven'' zich naar verdienste ver worven heeft AI mogen we dan deze Nuts- avond stempelen tot een uiterst genoegelijken, waarop '1 ons een vreugd was de redacteur van „Onder de Menschen" zelf van zijn werk te hooren vertellen, werk, dat gesproten is uit „stillen strijd tusschen de vulpen en het maagdelijk blank papier,'' werk. neergeschre ven met opeengeperste lippen. Brusse begon met een voor den journa list ongewone bescheidenheid. Hij waar schuwde niet te veel van hem te verwachten, hij was geen redenaar, integendeel, zou voor dezen avond de rollen liever omgekeerd zien, dat het publiek zat, waar hij stond, en dat bij zelf ergens achter in de zaal een plek had gevonden om stil te luisteren, ge niepig een nanteekening makend, om dan den volgenden dag in het ochtendblad te komen met een bondige critiek misschien. Maar nu was hij dan zelf slachtoffer en zou trachten in vijt kwartier tijds langer mocht z.i. een lezing niet duren 't ware te wenschen dat Brusse school maakte bij qq °/o van de voordracht-preducenten een overzicht te geven van wat hij in de laatste, jaren van zijn zwervend krantenman be staan heeft beleefd en beschreven, 't Werd zoo tot een tocht per vliegmachine, waarbij het landschap met een 70-mijls-vaart ouder je voorbij-vliegt, zoodat je slechts vluchtig kunt waarnemen en eerst tijd krijgt voor wat rustig waarnemen op de stopplaatsen. Tot die stopplaatsen behoorden dan de oogenblikken. dat Brusse las van wat hij opteekende uit de jeugdjaren van Specnhoff. onzen dichter-zanger, als marinier, later als zwervend liedjes-zanger, in tingel-tangels, en van wat hij zag op de mijnvlakic van Hatnm, waar diep in de aarde honderden mijnwerkers waren opgesloten, gedoemd tot den verbrandings- of verstikkings dood. Van nog meer tochten verhaalde hij en wanneer hij dan wat langer stilstond bij deze of gene gebeurtenis, die ook hij hem sterker nog voortleeft dan al dat andere, dan was er rust, maar dra ging 't dan weer voort met een 70-inijlsvaart, 14 jaar leven» in vijf kwartier, 't Was wel een rotatie-snelheid, die ons zelfs, aan dagblad- haast gewend, te bar werd. Toen we tbuis kwamen, hebben we in alle kalmte nog weer eens een stuk van Brusse's zwerversbestaan van Den I leider naar Alkmaar meegemaakt en heusch, onze groote collega was ons liever zoo, dan als de causeur op een Nuts-Iezing, achter een katheder met een kaars. Als de schoolmeester op een schilderij van Gerard Dou - Het hoofdbestuur der onderofficieren- ver. »Or.s Belang» heeft den Minister van Oorlog twee verzoekschriften aangeboden 1. otn, ten behoeve van het voor onderoff. en minderen bestaande kleedingfonda der vereeniging te willen bevorderen het inhou den der stortingen op de salarissen van de deelnemers en het afdragen der geïnde bedragen aan een lid Van het fondsbestuur; 2. om. bijaldien de minister uitvoering geeft aan zijn plan, onderofficieren op 55-jarigen leeftijd te pensionneeren, deze personen voor armo'-fie te vrijwaren, door hen tot het 6oe levensjaar in een sedentaire betrek kin!/ als administrateur, schrijver of derge lijke ie plaatsen, bovendien de pensioens- bedragen van alle onderofficieren zoo spoedig mogelijk te b.engen op tweederden van het activiteitstraktemcnt. Tot de exposanten uit Amersfoort op de Jaarbeurs te Utrecht, behoort ook nog de heer J. A. Barneveld, die op het Jaeskerk- kof. stand 23 een collectie borstels, enz. exposeert. Voor de »Amersfoortsche Kinderwerk- tuinen» zal Dinsdag 12 Maart a.s. de heer K. Dilling, inspecteur der Heide-Maat- schappij, in den Foyer van «Amicitia' een voordracht met lichtbeelden houden over Kinder werktuinen. Belangstellenden zijn welkom. DeTuinbouwvereeniging «Amersfoort» houdt Vrijdag 15 Maart a.s. in hotel «De Zwaan» een openbare vergadering, waarin zal behandeld worden -Ie mogelijke over dracht van een veiling vereeniging aan be langhebbenden. -- Het vierde Abonnements-Concert van het Concertbureau Hans Augustin, Woens dag 20 Maartin «Amicitia'. zal een kamer- muziek-avond zijn, te geven door du be roemde Triovereiniguiig, gevormd door de dames Ellejonas-Stockhausen (Piano), Edith von Voigtlaendef (Viool), Lotte Megyesi (Violoncel). Dit uitmuntende ensemble werd door de voornaamste Kamcrmuziekvereeni- gingen in ons land geëngageerd, o.a. te Rotterdam, 's-Gravcnhage, Utrecht. Het programma bestaat uit de Trio's c kl. t. (op. 1 No. 3) va 11 Beethoven, c gr. t. (op. 87) van Brahms en f kl, t. (op. 65) van Dvorak. Naar aanleiding van de ontevredenheid onder de Belgische geïnterneerden in kampen, over de vermindering van broodrantsoen,schrijft 1,. Noèin «Vrij Bclgi «Aan wie ligt evenwel de schuld? Aan onzen Generaal Geenszins, want hij is als een echte vader opgetredenhij heeft het onmogelijke gedaan om ons genoegen te verschaffen. Aan zijn taktvol optreden is het te danken, dat het oproer (ie Har derwijk) niet grooter is geweest. Aan de Nederlandsche Regeering Geens zins. Nederland bezit nu eenmaal geen vol doende levensmiddelen voor zijn eigen be volking we kunnen toch niet eischen dat wij meer voedsel krijgen dan de inwoners van het land zelf. Aan de Belgische officieren Geenszins Aan wie ligt dan de schuld Sinds jaar en dag belooft onze regeering zich met de geïnterneerden bezig te houden, Tot nu toe hebben we daar echter bitter weinig van kunnen merken. De kolen verwarming van onze loodsen kwanten e in Februari en nog steeds wachten we de kachels. Sinds maanden belooft men verhooging van soldij on nog steeds mot we voortscharrelen met ons dubbtlije. Men laat ons aan ons treurig lot o\ men laat ons in den steek en diezelfde is dan ook in de eerste plaats verantwoor delijk voor hetgeen hier in ons kamp voorgevallen.» De Telegraaf heeft de Plnimvee-vi eeniging weer eens te pakken. Een exporteurs-firma te Amsterdam, die een vordering op de Pluimvee-vereeniging heeft van naar haar berekening ruim f 13.000 en bovendien nog een bedrag van heffings- geld van 22.000 X cent van konijnen en van kippen, ontving d.d. 21 Februari van de Pluimvee-vereeniging het volgendt schrijven Wij hebben de eer, u ingesloten toe te zenden eene cheque tio. 4168 op de Natio nale Baiikvereeniging te Amersfoort, groot f908.45, benevens f638.10 in geld, totaal uitmakende een somma van f 1546.55, welk bedrag u nog toekomt, volgens onderstaande specificatie, (Volgt specificatie betreffende afrekening van konijnen.) Wij stellen u voor. u bovendien eeu be drag uit te betalen, groot f 1299.50, inge houden wegens kwaliteitsverschil op de ko nijnen-afrekening, onder beding, dat daarmede alle door u ingediende vorderingen komen te vervallen en u ons deswege volledige decharge verleent. Wij zien uwe berichten gaarne omgaand tegemoet en verzoeken u voor het geld en voor de cheque ieder een aparte ontvangst bevestiging te zenden, dit met het oog op onze administratie. Voo.' de Pluimveeverceniging H B. Beaufort. Voorzitter. Uit dit schrijven blijkt, aldus de redactie, dat de Piuimveevereeniging het met de ex porteurs op een „accoordje" wil gooien en hun met een bepaald bedrag wil afschepen onder beding, dat ze dan van al hun vor deringen afzien. Het spreekt vanzelf, dat exporteurs, die cash noodig hebben, die al maanden en maanden op hun afrekening wachten, al licht geneigd zijn het hen door de Piuimveevereeniging, die er „een slag in slaat" aangebodene aan te nemen, waarbij -2 dan tevens het gevaarlijke beding accep- Daartcgen kan niet voldoende worden ge waarschuwd. De exporteurs moeten blijven eischen wat hun redelijkerwijs toekomt en en moeten blijven eischen, dat de Pluimvee- vereeniging een behoorlijken balans overlegt rekening en verantwoording doet. - Naar gemeld wordt, is de voormalige schoenfabriek «De Kenhorn. aangek^ht door de gemeente, die het gebouw dienstig zal maken aan de plannen tot marktverbe- tering. De Amersfoortschc Coöperatieve Vleeschhouwerij zal vermoedelijk worden opgeheven. - Op 16 Maart as. zal hier ter stede weder een vaandrigscursus aanvangen waaraan .50 militie- en landstormplichtige sergeanten als leerlingen zullen deelnemen. - Morgen is hier alleen geopend de apotheek van den heer VV. A. v. d. Boven- kamp, Utrechtschestraat 10. lel. 63. Welke apotheek tevens die is. waar ge durende de komende week 's avonds na js uur en 's nachts de recepten worden klaar gemaakt. - Het Menu van de Centrale Keuken voor de week van 11 tot en met 16 Maart is als volgt samengesteld: MaandagVermicelli soep Dinsdag: Stamppot van Andijvie; Woensdag: Erwtensoep; Donderdag: Stamppot van boerekool. Vrijdag: Aardappelsoep; Zaterdag Stamppot van zuurkool. Uit liet politierapport. Proces-verbaal is opgemaakt tegen een bakker wegens overtreding der arbeidswet, tegen een collega wegens overtreding van het verbod op den bakkersnacht-arbeid en tegen een voerman wegens het vervoe ren van mest op dusdanige wijze, dat dc straat bevuild werd. Buitenlundsche Kroniek. s er zoo goed als niet. In het oosten is het rustig, nu ook met in land Duitschland vrede heeft gesloten. In het westen is er alleen de voorbereiding met hier en daar een plaatselijke ontmoe ting en dus heerscht er een betrekkelijke rust. die de diplomaten kunnen benutten voor het afsteken van al weer nieuwe speeches. De Engelscbe Minister Bonar l.aw is al voorgegaan. In een rede in het Lagerhuis behandelde hij ook de gebeurtenissen in het oosten, die hij een slag noemde voor de geallieerden, maar Duitschland komt er z. i. geen stap nader door tot de overwin ning. Wat in Rusland is gebeurd, heeft de positie van onze vijanden grooteltjks ver beterd. maar het is absurd aan te nemen, dat Duitschland een land ais Rusland kan exploiteeren. Volgens onze inlichtingen is het voedsel, dat dit jaar in Rusland kan worden geproduceerd, hoogstens voldoende, om In het verbruik van de Russische be volking te voorzien. Hieruit moet niet worden opgemaakt, dat de Duitschers er niets van zullen krijgen, maar dan slechts door Rusland uit te hongeren, waardoor geen vriendschappelijke gezindheid tegen over Duitschland zal worden gekweekt. De Russische bevolking telt ongeveer too milliocn zielen en de meedoogenloozc wijze, waarop Duitschland den voet zet op den neer geworpen vijand, zal niet nalaten een uiterst gevoel van vijandschap door bet geheel e Russische rijk op te wekken. Iedereen weet, dat een overwinning der centralcn betec- kent een absoluut verlies van elke hoop op een vrij Rusland. De veranderde toestand in Rusland heeft de verhoudingen aan het Westelijk front volkomen gewijzigd. In de laatste maanden zijn niet minder dan 30 divisies van hel Oostelijk- naar het Westelijk strijdiooncel verplaatst, de meeste in strijd niet de be lofte, welke dc Duitschers hebben gedaan vóór de onderhandelingen te Brest l.itowak. De normale sterkte van een divisie is 10.000 man, doch het schijnt, dat de werkelijke kracht dier divisies niet meer dan 10.000 man bedraagt. Er zal waarschijnlijk een offensief komen. Persoonlijk sta ik daar een beetje sceptisch tegenover, doch als de Duitschers een po ging doen en die mislukt, dan kan niets zoo beslissend zijn in dezen oorlog. De leden onzer regeering, die een bezoek aan het front brachten, deelden mij mede, dat het hoofdkwartier rekende op een aan-' val der Duitschers. doch de aanvoerders der troepen, die dagelijks met den vijand in con tact zijn, geloofden niet, dat hij tot het offensief zal overgaan, zoozeer zijn die aan voerders van onze superioriteit overtuigd. Ook de soldaten zijn vol vertrouwen, dat zij eiken aanval kunnen doorstaan Er behoeft dus tl worden getwij feld, besloot Bonar Law. of de geallieerden, als ze eensgezind blijven, het doel kunnen bereiken, dat ze zich hebben gesteld bij het uitbreken van den oorlog. Aan de bekwaam heid, om dat doel, dat kort samengevat lu!'U7de vernietiging van het Pruisisch m.hta.risme te bereiken, behoeft evenmin te worden getwijfeld. Indien de oorlog ech ter eindigt voor dat doel is bereikt indien de Duitschers niet leeren, dat ..War dc not pays", dan zal de vrede zijn voor ons. BINNENIiAND. 1 Dc~Trverde K™-* ta-ft bij do Mi- achc RW»** «wtiirt.ortard. „,vramd wordt om verbod voor de miandsche bevolking, nu 31 tegen 30 stemmen aangenomen. Wordt deze motie uitgevoerd, dan betei- kent dat een algeheel verbod voor gche» 1 Ned. Indie. De heer Troelstra heeft gisteren in dc Tweede Kamer het volgende gezegd: De algemeens toestand is met De vrede tusschen de volkeren is veel der af dan een jaar geleden. de Centralen met Rusland en Koe gesloten is niets anders dan een "..rlogs daad, die de kans op een ulgemeenen vreo- aanzienlijk heeft verminderd, en wanneer de toestand, die thans in hel losten is onl staan, bestendig.) blijft, dan beklaag ik h« v arme Europa. De jaren, die thans de ooi' log nog kan voortduren, zijn misschien nier te benaderen 1 De heer Sanne» heeft ontslag grno- men als lid van de Rijkscommissie van Toezicht op de Bolerv. r. eniging. Als tin tint' deelt hij mede, dat de loop der zakci hem de overtuiging heeft geschonken, dat het lidmaatschap van dergelijke Rijks»:..m- -venschclijk uoet v orde- acht. heeft 1 nederlaag De Minister vai j wijziging gebracht in het wetsontwerp lot I herkeuring van afgekeurder. I liet ontwerp luidt nu aldus, dat nan de j herkeuring zullen worden onderworpen de na 1885 geboren personen, die vroeger voor I dc 11 dienst ongeschikt zijn verklaard, maar dat van de nu weer goedgekeurde!) alleen /ij. die hoogstens 25 jaar zijn, voor de at lossing der onder dc wapenen zijnde troepen zullen worden opgeroepen. De goedgekeurdvn echter, die ouder zijn dan 25 jaar, zullen alleen worden opge roepen wanneer alle verloven worden Inge trokken. dus feitelijk alleen bij oorlogstoe stand. De situatie is door deze wijziging voor zeer velen, die worden goedgekeurd, gun stiger geworden, te meer, daar de regeering eerst de lichting tqtg zal oproepen, zo-dat de eerste ploeg van hen, die bij de herkeu ring worden goedgekeurd, zeer vermoedelijk pas het volgend jaar behoeft op t>' komen. Verschenen zijn de Memories van ant woord der Regeering over tic wetsontwerpen houdende bijzondere maatregelen iet be trekking ft de lichting 1919 en herkeuring van afgekeurden. Hierin wordt medegedeeld, dat de re geering geen bezwaar heeft, oin, in afwijking van haar oorspronkelijk voornemen, eerst tie lichting 1919 op te roepen on pas daarna hen, die bij de herkeuring worden goedge keurd. De lichting ïgiq zal nu vermoedelijk in drie groepen worden opgeroepende eerste ploeg in Juli iyis, dc tweede in October iyi8 en de derde in Januari 1919, Naar «Dc «Veehandel» vet neemt, is met medewerking van de Runtlvcevcrecni- ging een plan ontworpen waarbij verschil len! te maximumprijzen v mr de onderschei dene qualiteiten v,:t- zullen worden vastge steld en ook verschil zal worden gemaakt tusschen vee op stal en dat ter markt aan gebracht. Deze prijzen worden berekend naar levend gewicht, voor een behoorlijke winstmarge wordt gezorgd. Ook de vee-leverantie voor de militaire intendance valt oruler deze regeling. Naar hetzelfde blatl verneemt zullen d» prijzen van het slachtvee naar alle waar schijnlijkheid worden vastgesteld naar den maatstaf van 1 1.60 per K.G. slachtgcwichl voor eerste qualiteit. f 1.40 voor de tweede qualiteit, f 1,25 voor derde qualiteit er. f i.i«. voor vierde qualiteit. Te Amsterdam is opgericht tie Ver eeniging van Coöperatieve Keukens in Neder land. Reeds zijn toegetreden de coöperatieve keukens tc Amsterdam. Apeldoorn, llussum. Den Haag, Haarlem, Nijmegen en Rijswijk. Te Rotterdam zullen alle ingezetenen, die aangesloten zijn bij dc gemeente fabrie ken dezen zomer verplicht worde., op gas te koken. Er worden geen kolen voor liet bereiden van eten verstrekt. Alleen de zoogenaamde „gasloozen'' zul len een klein rantsoen kolen ontvangen. Dc Zomert ij d. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft een wetsontwerp ingediend tot tijde- van de wet van 23 Juli 1008. Urt tijdelijke invoering van den wettelijke,. Ier toelichting [zegt de minister, dal dc tijdsomstandigheden het naar zijn meening geraden maken ook voor den aanstaanden zomer weder over te gaan tot invoering van den z.g. zomertijd. In overeenstemming met de desbetrcf adviezen vat. de Nederlandsche Spoor wegmaatschappijen is de voorgedragen re-

Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 2