AMEESFOORTSG1E COURANT. Zaterdag 27 April 1918. No. 9022. 68e Jaargang BIJVOEGSEL H. L. A. DULLAERT Co. Effecten Coupons UProlong-atie |SAFE DEPOSIT REDACTEUR T. Vf. H. O U DENS. AMERSFOORT. llltarave van de Drnkkerg ,,l)e Amernfoortsche Courant, voorheen Firma A. H van Cleeff". Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdag»ond. Abonnement per 3 mainden j 1. franco per post /1.15. Adverteutien 1—6 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel- abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigenings- advertentiën per regel 15 cent. Reclames 1 5 regels ƒ1.25 Bewijsnummers worden in rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. B U RIAUX: KORTE GRACHT 9 VALKESTRAAT 1». Postbus q. Telefoon 1 Bij dit nummer behoort een AGENDA vau de openbare vergadering van den Raad dor gemeente Amersfoort op Dinsdag 30 April 11)18 des avonds 7 uur. 1. Ingekomen stukken 011 inededoolingen. 2. Benoeming van een onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare School C (vacature E Mousing) (Godr. Vorz. N'o. 7'J). 8. Voorstel van Burgemeester 011 Wethouders 0111 machtiging Ie verleenen tot het maken van een gewijzigde indeeling van het personeel aan de Centrale Boekhouding (Godr. Vorz. N'o. 85). •I. Voorstel van Burgemeester 011 Wethouders tot verkoop van plm. 1584 M2 bouwterrein aan den Ouden l'troehtsehoweg aan den Hoer G. Bos (Gedr. Vorz. No. 05). 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van 8UG0 M- bouwterrein aan de Koninginneluan aan den Heer L. B. Iluygen (Gedr. Yerz. No. 72. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot nadere regeling van de prijsbepaling van grond van het grondbedrijf (Gedr. Yerz. No. 75) 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van 2294 M-' bouwterrein aan de Johan van Oldoiibarneveltlaan aan den lieer W. van der Leek 'Godr. Vorz. No. 7C). 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop in het belang der Volkshuisvesting van de pereeelen Hellestraat Sectie E 29:19 en 2940 van de Wed. W. Heere (Gedr. Verz. No. *9.) 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop in hut belang der Volkshuisvesting van oen pereooi hoek Brecstraal mi Paternoster- steeg en van 3 pereeelen aan de Keinstrant (Gedr. Ver/.. No. 95). 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van een nieuw crodiet voor liet aanstellen van boscli wachters in de gemeentelijke bosschen (Godr. Vorz. No. 66). 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders lot in gebruik geving van een terrein bij I bek hoven voor hel kampeeren van een honderdtal jongelieden (Gedr. Verz. No. 80). 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake in gebruik goving van lokaliteiten aan do arbeiders-tooneelvoreeniging »Kunst na Arbeid» (Gedr. Verz. No. 80). 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overneming van pltn. 20 M2 grond in de Muur- huizen van A. B. en G. J. Diekerhnf (Gedr. Verz. No. 92). 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overneming van een strook grond langs den Utrechtscheweg van L. 11, .1- Serré (Gedr. Verz. No. 93). la. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan (1. .1. van do Wetering oen bedrag van f500 uit te keereit voor hot niet overplaatsen van gemeentewege van een tweetal schuren (Godr. Verz. No. 9G). 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders lot wijziging van liet raadsbesluit van 27 Novem ber 1917 inzake de uitgifte in erfpacht van een perceel aan den Doodouweg aan liet Bestuurder stichting Internationale school voor Wijsbegeerte' te Amersfoort (Godr. Vorz. No. 69) 17. Voorstel van Burgemeester 011 Wethouders om eon crodiet te verleenen voor het horstellen van een lichtbak en 2 ducdalvon aan den Eoiu- inond (Godr. Verz. No. 87). 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tol instelling van een commissie lot onderzoek dor jaarwedden en loonouder gemeentewerklieden en ambtenaren. (Godr. Verz. No. 82) 19. Voorstel van Burgonieostor en Wethouders voor do Iconen van de losse werklieden dor gemeente. (Gedr. Verz. No. 81.) 20. Advies van Burgomeester en Wolhouders op do adressou inzake het medetellen van dienst jaren voor do berekening van jaarwedden (Gedr. Verz. No. 83). 21. Voorstel van Burgemeester 011 Wethouders tol invoeren van den vrijen Zaterdagmiddag voor alle takken van dienst (Gedr. Verz. No. 94), 22. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot herziening van de verordening, regelende do voorwaarden waarop water uit do gemeente-water leiding wordt verstrekt. (Gedr. Verz. No. 88). 23. Voorstel van de Commissie van Wetgeving tot wijziging der Verordening op liet gas- en eleclricilniisverbrnik in winkels e.d. (Gedr. Verz. No. 73>. 24. Advies van Burgemeester en Wethouders op du adressen van Besturen van Handel en Nijverheid en cl»? Hanze» inzake de gas- 011 eleclricileilstarioveii. Gedr.Verz. No. 98). tot hot vorlee 25. Voorstel van Burgemeester 011 Wethouders tot wijziging der Verordeningen op do verstrek king van gas, water on electrieiteit ten aanzien van de betaling van nog verschuldigde bedragen in een vroegere woonplaats (Gedr. Vorz. No. 71 j Voorstel van Burgemeester en Wethouders en van een crodiet voor hel plaat- hutting rondom het opslagterrein bij do gasfabriek. (Gedr. Verz. No. 90). 27. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van liet contract met liet St. Elisabeth's Gast- of Ziekenhuis inzake de ziekenverpleging. (Gedr. Vorz. No. 200). 28. Voorstel van liet raadslid de heer H. J. do Kempouacr e a. inzake liet vaststellen van belas ting op publieke vermakelijkheden. 29. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van do Verordening op cle heffing van bijdragen voor liet genot van onderwijs aan de II. B. S. en de Burgeravondschool in verhand met den overgang van de II. B. S. aan liet Rijk. (Gedr. Verz. No. 67 30. Voorstel van Burgemeester 011 Wethouders tot hot. verleenen van eervol ontslag aan het per soneel der voormalige gemeentelijke Hoogcre Bur gerschool. (Gedr. Verz. No. 77). 31. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van een extra-bijdrage aan de Vereuniging «Ambachtsschool van Amersfoort e,o.« tot dekking van de tekorten op de exploitatie, (Gedr. Verz. No. 78). 32. Voorstel van Burgemeester en Wethouders 0111 aan de Commissie van openbare speelplaatsen een subsidie van f 500 loc te kennen en luiar in bruikleen al' te staan een terrein aan de Kruis- kamp. (Gedr. Verz. No 84). 33. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tol herziening van li»-t Reglement van de school vergaderingen aan de Openbare Lagere scholen. (Gedr. Verz. No. 51). 34. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Verordening regelende de jaar wedden vau liet onderwijzend personeel (toevoe ging overgangsbepaling). (Gedr. Verz. No. 68). 35. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking Van don gemeentelijken duurtetoe- slag itati onderwijzers. (Gedr. Vorz. No. 56.j 36. Advies van Burgomeester en Wethouders op hot adres der i'laaiselijkc Arb. Levensmidde len commissie en do moderne arbeiders-organisa ties inzake do inventarisatie van levensmiddelen. (Godr. Verz. No. 91). 37. Voorstel van Burgemeester en Wethouders ten aanzien van gemeentelijken verkoop van levens middelen 011 de in gebruikneming van de voor malige schoenfabriek »de Eenhoorn* voor dien verkoop. (Gedr. Verz. No. 71». 38. Voorstellen van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging der Gomeeiiie-begrooling, dienst 1917 en 1918. 39. Vaststelling 5e suppletoir kohier der Inkom stenbelasting dienst. 1917. 10. Vaststelling van hot 3e kohier dor Inkom stenbelasting, dienst 1917, krachtens art. 15a. 41. Reclames Inkomstenbelasting, dienst 1917. 42. Afschrijving wegens vertrok of overlijden Inkomstenbelasting, dienst 1917. 1 Commanditaire Bankveroaniging Amersfoort Tel. int ere. 363 Schor [tenzoel Tel. interc. 2. Soest Tel. interc. KENS ISO KYISUKN 43. Vaststelling 2e supplet belasting, dienst 1917. r kol 1 Lor der Straat- netbelasting, dienst 1917. itippicioir kohier der Riool- 45. Vaststelling Ie belasting, dienst 1917. 46. Reclames Itieolbelasting, dienst 1917. 47. Reclames Schoolgelden Gymnasium, dienst 1917. 48. Vaststelling kohier Hondenbelasting, dienst DISTRIBUTIE LEVENSMIDDELEN. Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken bekend, dat in de week van 2S April tot en met 4 Mei 1918 zal worden gedistribueerd op b"n No. 66: GROENE ERWTEN 2 ons per persoon. BAK-en BRAADVET 1 HARDE ZEEP ons of 1 stuk per persoon op bon No. 64a. Men Koude er rekening mede dat bon 64a gedurende eene maand geldig is. aan gezien slechts eens per maand en per per soon 1 stuk harde zeep mag worden verstrekt. AARDAPPELEN 4 K G. per persoon. Degene, welke in het bezit is van aardappelen wordt dringend aangeraden geen gebruik te maken van de Dis-tributie- houncn, doch deze in te leveren aan het I." vensmiddelen-kantoor. De hoeveelheid aardappelen, welke daar door vrij komt, kan andereu ten goede komen. BOKKING. Indien voorradig op bon No. 66a, 2 stuks harde a 3 cent of 2 stuks zachte ;i cent, per persoon. Na aankomst wordt daarvan door omroeping spoedigst medc.leeling gedaan. VLEESCH. Op de varkensvleeschbon en wel 2 ons nuchteren kalfsvleesch of 4 ons gezouten vleesch of 2 ons eenheidsworst. GOEDIvüOPE MEI.K. Op bon No. 15 tot en met No. 21 en wel van 2S April tot en nut Mei 1918. KAAS. Op bon 06b 1 ons kaas per persoon. Zij die nog in het bezit zijn van bon 65b. kunnen alsnog op die bon i ons kaas ont- K1NDERMKKL. Op bon 9 der kinder- meelkaart, K.G. per persoon (vorige bons zijn niet meer geldig). KOFFIE. Van af 1 Mei tot en met 15 Mei 1916 zal op bon no. 28 eetier koffie- kaart verkrijgbaar zijn J ons koffie, terwijl gedurende bet tijdvak van <6 tot en met 31 Mei, op bon No. 29 eveneens J ons koffie wordt afgeleverd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, Van RANDWIJCK De Secretaris, A. R. VEKNSTRA. De burgemeester van Amersfoort brengt ter algemeene kennis, dat binnen deze Gemeente een geval van miltvuur bij een gestorven en daarna afge slachte koe en kali is geconstateerd. .Amersfoort, 24 April 191S. De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gelezen de circulaire uit de Staatscourant No. 95 d.d. 24 April 1918 maakt bekend dat de Minister van Land bouw. Nijverheid en Handel heeft goedgevonden te bepalen Het is verboden cacao te verwerken tot chocolade, bonbons of In welken anderen ook, De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gelezen de circulaire uil de Staatscourant No. 95 d.d. 14 April 1918 La. A. afd. Crisiszaken bureau A.Z. maakt bekend dat de Minster van Land bouw, Nijverheid cn Handel heeft goedgevonden te bepalen 1. liet is aan fabrikanten van cacao ver boden cacao af te leveren aan fabrikanten van chocolade-bonbons. 2. Het verbod onder 1 is van toepassing op tedere aflevering van cacao, ook op die partijen cacao, waaromtrent reeds eene over eenkomst van koop en verkoop werd ge sloten. 3. Het vervoer van cacao is verboden, Dit verbod is niet van toepassing op het vervoer van cacao in gesloten verpakking bestemd en geheel gereed om aan »len ver bruiker te worden verkocht. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK, De Burgemeester van Amersfoort gelezen de circulaire No. 1770s afd. Crisis zaken bureau AZ. dd. 24 April 1918 maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden te bepalen dat de suit c in de beschikking van Februari gestelde uitzondering op de ver bodsbepalingen ten opzichte van «ie afleve ring en het vervoer van manufacturen ge steld, met ingang van 15 Mei 1918 zal komen te vervallen en dus vanaf 15 Mei 1918 ook het vervoer van manufacturen door marktkooplieden uit hunne opslag plaatsen naar de niarkt en van de markt naar de voormelde opslagplaatsen van het restant der ten verkoi-p aangeboden goede ren, verboden zal zijn, tenzij bij het ver- vervoer door het Rijksbureau voor manu facturen een bewijs van ontheffing als be doeld in zijne bekendmaking van 23 Maart 1918 no. 15153, kan worden overgelegd. De in die bekendmaking bedoelde rege ling ten opzichte van het vervoer van Manu facturen door reizende venters zal op 1 Mei 1918 in werking treden. De Burgermeester voornoemd; Van RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gelezen de circulaire No. 1707 7 afdeeling Crisis/aken, bureau Nijverheid d.d. 24 April maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden een maximum kleinhandelsprijs voor zuiver geel bijenwas thans te stellen op fo.25 per K.G. onder voorbehoud, dat de verkoop geschiedt over de toonbank en tot eene hoeveelheid van ten hoogste K.G. De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gelezen de circulaire No. 22425 afdeeling Crisiszaken bureau A.Z. d.d. 24 April 1918 maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden dat liet noodzakelijk is wederom een ge deelte der koffie welke hier te land werd aangevoerd zonder eenige beperkende be paling ten aanzien van hare wederuitvoer, iu consumptie te brengen. Mitsdien worden zij, wien hel aangaat,

Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 1