AMERSFOORTSCIE COURANT. Zaterdag 20 ffiBjg Juli 1918. No. 9056. 68e Jaargang A. DüLLAERT&Co I Effecten. Coupons Prolongatie I S3_A.EE DEPOSIT Uitgave van de Drukkerij „De Ainersfoortsche Courant, voorbeen Firma A. H van Cleefl" REDACTEUR: Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden1. franco per post f 1.15. Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bij regel- r. W. H. O U D E N S. abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigenings- advertentlën per regel 15 cent. Reclames 15 regels ƒ1.25 Bewijsnummers worden in AMERSFOORT. rekening gebracht en k osten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. Bij advertentiën n buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. P BUREAUX: KORTE GRACHT 9 VALKESTRAAT 10. 9- Telefoon 1 Overzioht Buitenland. 16000 Duitsche krijgsgevangenen gemaakt. Binnenland. Formeering Kabinet Mr. Idenburg/Nolens. Uitbreiding Spaansche ziekte in ons land onder de militairen. Dr. Hollweg (moord Crailo) op vrije voeten. KËNNISÖtïIÜUKM De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. 29792 afdecling Cri siszaken, Bureau A. Z. d.d. 16 Juli 1918 maakt bekend, dat de Minister vau Land bouw, Nijverheid en Handel, de navolgende circulaire tot de gemeen tebesturen heeft gericht Ingevolge mijne beschikking van 25 Mei 1918, afdeeling Crisiszaken, nu. 24500, bu reau A.Z., mogen van 15 Juli af geen cho- coladereepen meer worden afgeleverd welke, wat gewicht of samenstelling betreft, afwij ken van de bepalingen onder 2, B, ben c, dier beschikking. Naar mij intusschen uit belanghebbende kringen wordt medegedeeld, zijn t.isscbenbandelaren nog in bet bezit van afv'ijkende reepen die zij. door het in werking treden der verbodsbepaling betref fende de aflevering, thans niet meer kun nen plaatsen. Ik heb daarin aanleiding gevonden voor tusscbenbandelaren cn detaillisten het ver bod tot aflevering op te schorten, resp. tot 5 en 19 Augustus 1918. Ik doe U intusschen opmerken, dat de gestelde maximumprijs op 12^ cent voor verpakte en 12 ceut voor onverpakte reepen bepaald blijft, en derhalve het vorenstaande geen wijziging brengt in het feit, dat geen reepen duurder dan 12I resp. 12 cents te koop mogen worden aangeboden of verkocht Amersfoort, 18 Juli 1918. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire N'o. 29792, atdeeling Crisis/aken, bureau A. Z. dd. 16 Juli 1918 maakt bekend dat de Minister van Land bouw. Nijverheid en Handel, gezien zijn beschikking van 25 Mei 1018, afdeeling Crisiszaken, No. 24500 bureau A.Z. Heeft goedgevonden te bepalen het bepaalde sub 4 van vorenstaande be schikking zal worden gelezen als volgt 4. Deze beschikking treedt in werking met ingang vau den dag volgende op dien harer plaatsing in de Nederlandsche Staats courant, met uitzondering van het bepaalde onder ïB, b en c hetwelk, doch alleen voor zoover betreft de aflevering van afwijkende chocoladereepen in werking treedt: a. voor fabrikanten op 15 Juli 1918. b. voor tusschonhandelaren op 5 Augus- •9|8, Amersfoort, 18 Juli 1918. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 39674 afd. Crisis zaken, bureau Volksvoeding, betreffeude havergort, d.d. 11 Juli >Ó'8 maakt bekend dat de Minister van Land bouw. Nijverheid en Haudel «rtikel I9i6 vast te stelleu voor havergort een ma- ximuminkoopprijs, door de gemeenten te besteden, van f45 P« KG i b den gemeentebesturen in overweging «e geven havergort ter d.stribut.e te veratrekken aan grossiers tegen f 21 per 100 K.G.aan detaillisten tegen f22 per 100 K.G. 3. Vast te stellen a. ingevolge artt. 2 en 8 der Distributie- wet 1916 een maximum kleinhandel- prijs van 13 cent per halve K.G.; b. ingevolge art. 8 der Distributiewct 1916 een maximum tusscheghandelprijs van f22 per 100 K,G. en een maxi mum groothandelprije vaa f 21 per 100 K.G. 4. te bepalen dat sub 2 a en b, en de sub j b bedoelde prijzen zijn te verstaan franco station van bestemming, spoor, boot of laatste veer. Amersfoort. iS Juli 1918. Da Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circuiaire No. 38111, afdeeling Crisiszaken, bureau Volksvoeding dd. 17 Juli 1918, maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, gezien zijne beschikkingen dd. 13 Februari, No. 34, dd. iS Mei, No. 31215, en dd. 22 Juni, No. 37125, afdeeling Crisiszaken, bureau Volksvoeding heeft goedgevonden 1. aan de maximumprijzen voor runder- slachtafvallen toe te voegen Grooth.pr. Tuasch.h.pr. Kl.h.pr, Milten Zwezerik Boekmaag per K.G. per K.G. per K.G. 0-35 f 0.10 0.05 0.30 '•25 o.oaè 0.07I >o.!2i stellen een maximum-groot, handelprijs voor runderendarmen, bestaande uit de kromme en rechte darmen, zakeind, aarseind, keeidarm, en blaas in ruwen staat vanf2.per rund 3. te bepalen dat de prijzen sub 1 en 2 vermeld, gelden voor de desbetreffende artikelen zoowel in verschen alsin gezouten toestand 4. vast te stellen voor leverworst een maximumgroothandelprijs van 75 cent per K.G,, een maximum tusschenhandelprijs van 80 cents per K.G., en een maximumklein- bandelprijs van 95 cents per K.G. 5. vast te stellen een maximumprijs voor botten, afkomstig van ritueel geslacht vee, van 12 cents per K.G. Amersfoort, 18 Juli 1918. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort. gelezen circulaire No. 39077, afdeeling Crisiszaken, bureau Volksvoeding, dd. 17 Juli 1918 maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden 1. in te trskken zijne beschikking van 23 Juli 1917, No. 60396, afd. Handel, be treffend distributie van honing, maximum prijzen enz. 2. ingevolge art. 8 der Distributie wet 1916 en art. 1, iste lid, sub. B, der wet vau 3 Augustus 1914 (Staatsblad No. 344), zooals die laatselijk gewijzigd is bij de wet van 3 Juni 1916 (Staatsblad No. 326, te bepalen dat de atlevering en het vervoer van ongezuiverde bijenwas zal zijn verboden. 3. te bepalen dat ontheffing van het verbod sub 2 gesteld, zoo noodig onder daarbij te stellen voorwaarden, zal kunnen worden verleend door het Rijkskantoor voor verlicbtings- en aanverwaute producten, 's-Gravenhage. 4. ingevolge artikel 8, 3de lid, der Distri- butiewet 1916, vast te stellen een maximu- groothandelprijs voor zuivere gele bijenwas van f 5 per K.G. uetto gewicht, betaling contant, zonder korting, exclusief fust (em ballage door verkooper te berekenen of door kooper terug te zenden), levering op wagon of naastbijzijnd spoorstation of schipper 5. ingevolge art. S, 3de lid, Distributie- wet 1916, vast te stellen de navolgende maximumprijzen 1. voor lek- of slingerhoning: a. indengroot-entusschenh. f 1.40 per J K.G. b. in den kleinhandel f 1.55 per K.G. 2. voor raathoning a. indengroot-entusschenh. f 1.95 per j K.G. b. in den kleinhandel f2.15 per j K.G. 6. te bepalen, dat de sub 5 vastgestelde maximum groot- en tusschenhandelprijzen zijn te verstaan exclusiet emballage, leve ring franco station van bestemming, spoor, boot of laatste veer, terwijl de emballage tegen kostenden prijs door dan verkooper zal moeten worden teruggenomen. Amersfoort, 18 Juli 1918. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. 26077 afdeeling Cri siszaken Bureau Nijverheid dd. 18 Juli 1918 maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden aan de lijst van stoffen die zonder machti ging niet mogen worden vervoerd en afge leverd in grootere dan de in die lijst aan gegeven hoeveelheden, toe te voegen: Citroenzuur500 gram. Benzoëzuur100 Wijnsteenzuur500 Ammoniakaluin1000 Hars5000 Amersfoort 19 Juli 1918. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. Vordering. Chemicaliën, De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel gelet op de door hem gestelde verbods bepalingen op de aflevering en het vervoer van de navolgende chemicaliën Citroenzuur, Benzoëzuur, Wijnsteenzuur, Ammoniakaluin, Hars, noo.ligt ieder uit, die hoeveelheden van een ot meer der hierboven genoemde chemi caliën onder zijne berusting of in eigendom heeft, uiterlijk 25 Juli 1918 aan bet Rijks kantoor voor Chemicaliën, Nassaustraat 32, Utrecht, opgave te doen van de onder hem berustende of in eigendom zijnde hoeveel heden, uitgedrukt iu de gebruikelijke maat en onder aanduiding van soort en qualiteit; alles voor zoover de hoeveelheden meer dan 10 K.G. bedragen. Belanghebbenden wordt dringend in over weging gegeven, aan dezen oproep tijdig gevolg te geven, daar met belangen der- genen die daaraan geen gevolg zouden geven, door het Rijkskantoor voor Chemicaliën bij de door dit kantoor te treffen maatregelen geen rekening zal kunnen worden gehouden. Amersfoort, 19 Juli 1918. De Minister voornoemd, POSTHUMA. De Burgemeester van Amersfoort gelezen Staatscourant No, 166 d.d. 18 Juli 1918 maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden te bepalen dat deze verbodsbepalingen ook van toe passing zullen zijn op bijtende potasch in vasten vorm. Amersfoort, 19 Juli 1918. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. 26177 afdeeling Crisiszaken Bureau Nijverheid dd. 18 Juni 1918 maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel I Commanditairs II I Bankverooniging al, L. Amersfoort Utrecht Tol. inlerc. J6S. Tel. intere. 2. Soest Tel. inti Schorpenzeel 6 Tel. Intere. 4f.<> heeft goedgevonden te bepalen 1. dat, in afwijking van het in sub in die beschikking bepaalde, de verkoop, de aflevering en het vervoer van nieuw lood, oud lood en londen artikelen aait tie industrie ook verboden zijn voor hoeveel heden van 50 K.G. en minder; 2. van het verbod sub t gesteld kan, zoo noodig onder daarbij te stellen voor waarden, ontheffing worden verleend door het Rijkskantoor voor Zink, Lood en Tin (R.K Z.L.T,), Roinkenstraat 20, 's-Graven- hage; 3. onder de industriën sub 1 bedoeld worden verstaan bedrijven welke oud lood verwerken. Amersfoort, 19 Juli 1918. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. Door den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel is de volgende circulaire tot de Burgemeesters gericht No. 26073, afd. Crisiszaken, bureau Nij verheid. 's-Gravenhage, t6 Juli 1918. Cinder wijziging naar den U bij circulaire no. 39077, atdeeling Crisiszaken, bureau Volksvoeding, toegezonden afdruk mijr.er hescbikkiug inzake nieuwe maximumprijzen voor honing, alsmede bepalingen omtrent de aflevering, het vervoer en de prijzen van bijenwas, heb ik de eer U mede te dceleti, dat nadere prijsvaststelling voor de pers- en zeemhoning nog zal plaats vinden en tijdig vóór het begin van den oogst 1913 zal worden gepubliceerd. Wat betreft het artikel was, doe ik U speciaal opmerken, dat door de thans ge troffen bepalingen niet zijn komen te ver vallen de ten opzichte van dit artikel te voren door mij getroffen verbodsbepalingen, zooals die meer in het bijzonder zijn vast gesteld bij mijne beschikkingen van 7 Sep tember 191720 October 1917 en 28 Novem ber 1917. Het verbod van verkoop, atleve ring en vervoer van zuivere gele bijenwas, bijenwaaafval, kunstraat, waaruit de aan wezig geweest zijnde honing verwijderd is, ruwe was, witte was blijft dus gehandhaafd, zoomede van alle stoffen waariu zich paraffie of was bevinden, in welken vorm ook. In geval van twijfel of eenig artikel onder dit verbod valt, beslist het Rijkskantoor voor Verlicbtings- en aanverwante produc- Ook thans zal dus ruwe was, raat en bijenwasafval, z.g. persafval, zonder naders vergunningen slechts mogen worden ver kocht en afgeleverd aan personen, die voor zien zijn van een daartoe strekkend bewijs van het Rijkskantoor voor veriichtings- en aanverwante producten en moet alk vervoer dezer grondstoffen gedekt zijn door boven genoemd bewijs, dan wel door een geleide- biljet, door het R.V.A.P afgegeven. Voorts blijven gehandhaafd de voor was door mij vastgestelde maximumprijzen, n.l. I voor zuivere gele bijenwas 8 groothandslprijs f 5,00 tusschenhandelprijs - 5.50 kleinliatideiprijs - 6.25 Ik verzoek U op de naleving van de ver bodsbepalingen op den verkoop, de afleve ring en liet vervoer van wassoorten wel nauwlettend opmerkzaam te willen blijveD. Amersfoort. 17 Juli 1918. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. 157 1/46, Rijks bureau voor de Diatriuutie van Graan en Meel d.d. 11 Juii 191 s maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid eu Handel heeft goedgevonden te bepalen Artikel 1. Het is verboden granen, mais, peulvruch ten, oliehoudende zaden of hunne afval producten 10 vermalen, pletten, breken, "f te dien opzichte ccnigo andere handeling te verrichten, welke daarmede kan worden gelijkgesteld. Artikel 2. Het verbod van artikel 1 is niet van toe passing op: a. fabrikanten, molenaars en handelaren, de disiribitlicregeling broi bloem, 117 (St.tatscoi -■■I 1 ■ggc v 1 Oct. ing grondstellen tót het in arbki'l 1 omschreven doel ontvangen, b. molenaars, die tot he: in .■•rtikel 1 omschreven «loei met betrekking tot andere dan onder lid a van dit artikel ho'.oelde grondstoffen, vergunning kregen van den Rtgeeritigsconimissaris voor de Kijksgraan- verzameling van de provincie hunner in woning. Artikel 3. De grondstellen bedoeld in artikel 2, sub a, moeten gedekt zijn door een factuur, afgegeven door eeno in opdracht van de Rageering distribueerende autoriteit. Artikel 4. Do molenaars bedoeld in artikel 2, sub b. zijn verplicht een molenaarsregister uit sluitend volgens model, voorgeschreven door den Regeeritigscommissaris bovengenoemd, aan te leggen en geregeld bij te houden en zich te houden aan de voorschriften bij het uitreiken der vergunning gesteld door dien Regeecingscommissaris. Deze is tovens bevoegd aan hel uitreiken der vergunning bijzondere voorwaarden, als bij voorbeeld het stellen eetier bankgarantie, te verbindeu. Artikel 5. De fabrikanten, molenaars, en handelaren zijn verplicht de facturen, bedoeld in artikel 3, benevens de registers, bedoeld in artikel 4, ter beschikking te houden van den Re geeringacomniirsaris bovengenoemd, van tien burgemeester van de plaats hunner in woning en van de met controle belaste persotion. /.ij zijn wijders verplicht op door

Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 1