Zaterdag 31 Mei 1919. No. 9187. 69e laargang N.V.Centrale Crediet- en Landbouwbank SAFE DEPOSIT Uitgave van de Drukkerij „De Amersfoortsche Courant, voorheen Firma A. U. van Cleeff". REDACTEUR F. W. H. OUDENS. AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden j 1. franco per post 1.15. Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigenings- advertentien per regel 15 cent. Reolames 1—5 regels ƒ1.25 Bewijsnummers worden In rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. Bij advertentlèn van buiten de stad worden de Incasseerkosten ln rekening gebracht. BUREAUX: KORTE GRACHT 9 VALKESTRAAT 19. Postbus 9. Telefoon 1 OVERZICHT. Buitenland. De herziening van het tractaat van 1839 De ver volging van den Ex-Keizer gaat door. Binnenland. De uitbarsting van >de Kloet* Velsen's financien Door haar kleinzoon vermoord De Ex-Kroon prins op reis naar Amersfoort. AGENDA voor de Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Dinsdag 3 Juni 1919, des namiddags 2 uur. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Benoeming van 4 leden der schattingscom missie voor de Rijksinkomstenbelasting. 3. Voorstel van Burgemeester en YVethouders tot het verleenen van eervol ontslag aan G. Th. W. Lindonhovius—Mezger als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan school G. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van eervol ontslag aan M. van Hoogevest als onderwijzeres in de nuttige hand werken aan school G. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van eervol ontslag aan S. E. Vervloot als onderwijzeres in de nuttige hand werken aan school F. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van eervol ontslag aan J. C. v/d Lecq als leeraar aan de Middelbare Handelsschool en den Cursus voor de Hoofdakte. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van ziekteverlof aan M. G. vnn Berkel, leerares aan de Gemeentelijke Handels dagschool. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van ziekteverlof aan T. Beverloo, onderwijzer aan school C. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van eon contract met J. M. Thiol inzake regeling van pensioenaangelegenheid. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot regeling van de jaarwedden der leeraren aan het Gymnasium (Gedr. Verz. no. 47). 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de Verordening tot regeling van het Herhalingsonderwijs in verband met opmer kingen van Gedeputeerde Staten. (Gedr. Verz. no. 44). 12. Benoeming van een deskundige in verband met de reclame van C. G. Coenen c.s. tegen hunne aanslagen in het vergu- gerecht. 13. Gunstig advies van burgemeester en Wet houders op het verzoek van H. N. Prins om af wijking toe te staan vnn de eischen gesteld bij de Verordening, vastgesteld 29 Juni 1915. 14. Afwijzend advies van Burgemeoster en Wet houders op het adres van D. Juller, houdende verzoek 0111 vergoeding van schade geleden ten gevolge van het aangaan van een contract voor het leveren en onderhouden van rijwielen. 15. Gunstig advies van Burgemeester en Wet houders op het adres van A. van Bokkum c.s. om maatregelen te nemen tegen den hinder welke zij ondervinden door het aardappelpakhuis der firma Diekerhof in de Muurhuizen no. 125. 16. Voorstel van Burgemeester 011 Wothouders tot wijziging van het Raadsbesluit van 25 Februari 1919 waarbij aan de N.V. F. M. Houbaer Cos. Sigaren- en Cigarillosfabriek, vergunnirg is ver leend tot het leggen van een smalspoor door het Sniallepad bij haar fabriek. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verbetering van de bestrating van de Tout ter verkrijging van een toegangsweg naar de Bloemen- dalscliestraat. zulks in verband met het voor rijver- keer onbruikbaar zijn vnn de brug bij de Bloemen- dalschepoort (Gedr. Verz. No 43). 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking der verordening op het technisch beheer van de Centrale Keuken en tot wijziging der verordening betreffende het financieel beheer van de gemeente-bedrijvon. 19. Afwijzend advies van Burgomeester en Wet houders op het verzoek van de Amersfoortsche Muziekvereoniging ^Harmonie» om verhooging van subsidie. 20. Voorsto! van Burgomeester en Wethouders tot hot verleenen van oen voorschot aan de Stich ting Sint-Ansfridus voor het bouwen van woningen. (Gedr. Verz. No. 45). 21. Voorstel van Burgemeester on Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein aan J. Dammes. 22. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein aan J. L. van Nieuwenhuizen. 23. Voorstel van Burgemeoster en Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein aan Joh. van Keulen. Amersfoort, Sctaerpenzeel, Soest, Utrecht, Tel. interc. 363. Tel. latere. 2. Tel. latere. 6. Tel. latere 460 Telegram-adres „CREDO". 24. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van oen perceel bouwterrein aan de N. V. weverijen van D. van Leijden en Zn. 25 Voorstel van Burgemeester en Wothouders tot verkoop van een perceel bouwterrein aan W. d. Leek. 26. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein aan YV. A. M. Westerouen van Meoteren. 27. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de N. V. onder fa. Offereins en Dekker. 28. Voorstel van Burgemeester en Wothouders tot verkoop van een perceel bouwterrein aan A. Ph. Loumnn. 29. VoorBtel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein aan S. Cohen, 30. Voorstel va:i Burgemeester en Wethouders tot verkoop vnn een perceel bouwterrein aan J. B. van de Haar Jr. 31. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein aan Joh. van Keulen. 32. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van eon perceel bouwterroin aan N. ten Bokkel-Huinink. 33. Voorstel van Burgemeester en Wothouders tot verkoop van een perceel bouwterrein aan Jhr. J. J. Teding van Berkhout. 34. Voorstel van Burgemeester en Wothouders tot verkoop van een bouwterrein aan G. J. de Vos vnn Nederveen Cappel qq. 35. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot huur van het pand Hof 110. 3 van de Neder- landsch Hervormde Gemeente. 36. Voorstel van Burgomeester en Wethouders betreffende het overnemen van gronden aan de Flierbeekstraat en Hessestraat noodig ter ver breeding dezer straten. 37. Voorstel van Burgemeester on Wethouders tot het verleenen van machtiging over te gaan tot gerechtelijke ontruiming van een pand in ge bruik bij Doornekamp. 38. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van het perceel Kamporbinnenpoort 7. 39. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van eenige perceelen weiland gelegen onder do gemeente Hoogland. 40. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot opname van tijdelijk kasgeld naar behoefte in 1919. (Gedr. Verz. No. 46.) 41. Voorstellen van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der Gemeenle-begrooting dienst 1918/1919. 42. Vaststelling kohier Hondenbelasting dienst 1919. 43. Reclames straat- en rioolbelasting, dienst 1918. GEWISSELDE STUKKEN. Door B. en W. werden de volgende stukken roet den Raad gewisseld: Amersfoort, 14 Mei 1919. Binnen korten tijd hopen wij Uwe vergadering de plannen voor den bouw van een nieuwe brug bij de Bloemendalsche poort aan te bieden en daarbij het benoodigde crediet aan te vragen. Tot ons leedwezen wordt de voorbereiding van deze plannen vertraagd door de onderhandelingen met het Israölietisch Kerk bestuur over den aankoop van een stukje grond, eigendom van die Gemeente, hetwelk noodig zal zijn, indien da gemeente ter plaatse een brug, voldoende aan de bestaande en te verwachten verkeerseischen wil bouwen. Teneinde aan het ongerief, door het sluiten voor bet rijverkeer van de oude brug aan de bewoners dsr Bloemsndalsche straat toegebracht, tegemoet te komen, ie door Uwe vergadering den t4en Februari 1919 besloten die brug tijdelijk te versterken door het aan brengen van een noodvoorziening, die gedurende een 5-tal jaren zou kunnen voldoen. Evenwel werd door het Bestuur van het Heemraadschap de Rivier de Eem enz. slechts toestemming tot het aanbrengen van die noodvoorziening verleend met dien verstande, dat tegen het einde van bet tweede jaar door de Gemeente vergunning wordt gevraagd tot het maken van eene nieuwe brug zonder jukk.-n, welke brug in bet derde jaar zal moeten worden gebouwd en voltooid. Op grond van deze beperkende bepaling kwam het ons voor, dat het beter was ten spoedigste tot den bouw van eene nieuwe brug over te gaan. Door een Uwer leden is daarna gevraagd of het dan niet mogelijk is, tot den tijd, dat de nieuwe brug gereed zal zijn, toe te staan, dat rij- en voertuigen door het plantsoen vanaf de Coninckstraat tot de Bloemendalsche straat gaan. Afgezien vau de omstandigheid, dat artikel 47 der Verordening betreffende de straatpolitle zulks verbiedt, zonder de gelegenheid van dispensatie open te stellen en derhalve eerst een wijziging van die Verordening zal moeten tot stand zijn gekomen, hebben wij een onderzoek doen instellen op welke wijzs dat gedeelte plantsoen voor berijding geschikt is te maken, daar zonder het aanbrengen van verharding het plantsoen spoedig onooglijk ea bij langdurige regen onbegaan baar zal worden. Uit dat onderzoek is gtbltken, dat het plaotsosn tijdelijk verhard moet worden met straatklinkers ter breedte van 4 M., waarvan de kosten f5000 zullen bedragen. Deze bestrating zal weder opgebroken en de klinkers voor een ander doel gebruikt worden, waarvan de kosten in hoofdzaak uit arbeidsloon en vervoerkosten zullen bestaan ten bedrage van l 1000, ongeacht het verlies aan materiaal. Naar onze meening echter is het berijdbaar maken van het plantsoen niet aanbevelenswaardig. Allereerst toch wijzsn wij Uwe vergadering op ds draai, die gemaakt zal moeten worden bij het rijden vanaf de Conincksbrug in het plantsoen langs de school, waardoor er niet gering gevaar voor de school jeugd kan ontstaan. Voorts blijft voor een drukken verkeersweg, vooral op marktdagen, een weg door het plantsoen, waar dit op sommige gedeelten be trekkelijk smal is, minder gewenscht, daar het rij verkeer bij den aanvang en het einde der markten, ongeveer samenvallende met den aanvang en het einde der schooltijden voor de passage van schoolkinderen door het plantsoen, moeilijkheden kan opleveren. Doch bovenal is een goede toegangsweg naar de Bloemendalsche straat op eenvoudige wijze te ver krijgen door spoedige verbetering der bestrating van de Teut, waartoe reeds in Uwe vorige vergadering Is besloten. Wel moeten de rij- en voertuigen dan een omweg maken doch aangezien deze teestand slechte ven tijdelijken aard ia en de plannen voor den bouw van een nieuwe brug definitief uitgewerkt zullen worden, zoodra met het Israëlietisch Kerkbestuur tot overesn- stemmlng zal zijn gekomsn, meenen wij hst overbodig te moeten achten tot verharding van het plantsoen over te gaan. KENNISGEFINOEN. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelst op artt. 6 sn 7 der Hinderwet, brengen ter kennis van het publiek, dat een door de Directie van de Hollandscbe IJzeren Spoorweg Maatschappij, te Amsterdam ingediend verzoek met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van eens inrichting voor electrische beweegkracht door middel van een 10 P.K. electro-motor, op een draaischijf van 20 Meter middellijn, op hst Stationsemplacement op het perceel alhier bij het kadaster bekend onder Sectie D, No. 3020 op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Woensdag, den 11 Juni aanstaande, des voormiddags te half elf ure gelegenheid ten Raad- huize wordt gegeven om, ten ^verstaan van het Ge meentebestuur of van één of meer zijner ledan, be zwaren tegen het oprichten van de Inrich ting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld li art. 15, ie lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande- jurisprudentie alleen zij gerechtigd, die overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of één of mser zijnsr leden zijn verschenen, teneinde hunne be- bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, den z8 Mei 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, N. VELS-HEYN. L.-B. De Secretaris, A. R. VEENSTRA Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort Gelezen een verzoek ingekomen i9Februarl 1919, van de Firma Huygen en Wessel, tot het oprichten van een fabriek voor in richtingen van centrale verwarming en liften o.a., in het perceel alhier gelegen aan de Semstraat, kadastraal bekend Sectie D. Nos. 2990 en 2989 ged.: Overwegende, dat den zgen April 1.1. ten stadhuize gelegenheid Ie gegeven om be zwaren tegen de bovenomschreven oprich ting der inrichting in te brengen en alxoo ingevolge het bepaalde bij artikel 8 der Hinderwet, vóór den 29tn Mei e.k, over het verzoek zal moeten worden beallst Overwegends evenwsl, dat hst ondsrzosk, dat der beslissing disnt vooraf ts gaan, nog nlst zoover is gevordsrd, dat het vóór laatst genoemden datum zal zijn geëindigd; Gelet op het bepaalde bij het 2d* lid van artikel 8 der genoemde wet; BESLUITEN de beslissing op vorsnbsdoeld vsrzook te verdagen. Amersfoort, 26 Mei 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, N. VELS-HEYN, L.-B. De Secretsris, K. KAAN. Jzn„ L.-S. KENNISGEVING. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in de gemeente Renswoude een geval van schurft bij sen paard is voorgekomen. Amersfoort 24 Msi 1919. De Burgemeester van Amersfoort, N. VELS-HEIJN L. B. STADSNIEUWS. RAADSVERGADERING. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien art. 41 der Gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer Gemeente zal vergaderen op Dinsdag den 3 Juni aanstaande, des namiddags ten 2 ure. Amersfoort, 31 Mei 1919. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. POLITIETOEZICHT OP RIJWIELEN. De Commissaris van Politie vestigt er de aandacht op, dat heden, ji Mei de nood- bepalingen omtrent rijden met licht door de schaarschte aan verlichtingsmateriaal destijds geboden voor 't laatst van kracht zijn. INGAANDE JUNI moeten evenals voorheen de rijwielen voeder vanaf een half uur na zonsondergang tot een half uur vóórzonsopgangvan een lichtgevende lantaarn (zonder gekleurde tijglazen) voorzien zijn. Voertuigen idem vanaj een uur na zons ondergang. Hei polltie-personeel heeft order ont vangen aan deze bepalingen weder streng de hand te doen honden. Het 't oog op de vele rijwieldiefstallen, welke mede aan zorgeloosheid en achte loosheid ran 't publiek zelre te wjjten zjju, heeft de politie van boogerhand opdracht gekregen op straat onbeheerd staande rijwielen naar 't p Jltiebsreau te brengen en tegen de eigenaars ter zake proces verbaal op te maken. Men z\j dus gewaarsehawd en late zjjn rjjwiel uivt meer zonder toezicht op straat achter.

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 1