lijk* waterpolo zal al evenmin ontbreken. De gedetailleerde programma'* zijn door omstandigheden nog niet gereed, doehzulleu tegen een kleine vergoeding aan den ingang te verkrijgen zijn. Waar nu de beperkte ruimte in do zwem-inrlchting en het groote aantal leden en begunstigers maar weinig plaats meer openlaat voor andere bezoekers, zal het aanbeveling verdienen, zich zoo spoedig mogelijk van toegangsbewijzen te voorzien, om teleurstelling te voorkomen. Voorts heeft het altijd actieve »Neptunus» bestuur in overleg met de Directie der zwem-inrichting maatregelen getroffen waar door het gedrang bij den ingang wordt vermeden. De tweede-rangskaarten zullen namelijk aan een apartee ingang aan de achterzijde der inrichting worden gecon troleerd. Morgen komt de A.Z. P.C. op den polodag van U.Z.C. te Utrecht uit met twee zeventallen. A.Z. P.C. I. speelt In eerste afdeoling en wel tegen Maas I. (Rotterdam), terwijl A.Z. A P.C. II. In de tweede afdeeling den strijd attti zal binden tegen U.Z.C. II. Amersfoortsche bad- en Zweminrichting. De temperatuur van het was heden mor gen 7 uur 6a graden Fahrenheit. Zondagaruet. Morgen zal alhier de geneeskundige prac- tijk woiden uitgeoefend doordegenecsheoren Batenburg, Groneman en Schreuder. Morgen is hier alleen geopend de apotheek van den heer W. A. v. d. Bovenkamp, Utrechtscheatraat 45a. Telefoon 63. Welke apotheek tevens die is waar ge durende de komende week 's avond* na 8 uur en 's nachts de recepten worden klaar gemaakt. Dief a tal. In Januari van dit jaar werd een diefstal met braak gepleegd in Van Rijo's Mosterd- fabriek te Utrecht, bij welke gelegenheid verschillende kostbare voorwerpen en een 'aantal sleutels werden ontvreemd. Men alsagds er niet in de daders optesporcu. hoewel men wel vermoeden bad wie tot deze daders zou behooren. Dit heerschap was echter verdwenen, maar werd door de Utrechteche politie In het Algemeen Politie blad gesignaleerd. Dat beeft succes gehad, want de gesignaleerde werd te Rotterdam gearresteerd. En uit een verhoor bleek al heel spoedig, wie de medeplichtigen waren. Het gevolg is, dat zich thans te Utrecht een 3-tal personen in arrest bevindt, di* allen reeda bekend hebben medeplichtig tv zijn aan den inbraak. Bij hen zijn in beslag genomen 16 sleutels, die door den directeur der mosterdfabriek herkend zijn als te zijn ontvreemd uit zijn gebouw. Met de aanhouding van een hunner is bovendien nog een goede vangst gedaan, daar het haorachap gesignaleerd stond door den Commissaris van politie tc Amersfoort en door den burgemeester cener kleinere gemeente, terwijl hij ook nog 5 maanden gevangenisstraf heeft te ondergaan. Deze aangehoudene is afkomstig uit Amersfoort, da beide andere zijn afkomstig uit Rotter dam en Utrecht. Het drietal zal ter be schikking van de justitie worden gesteld. Knoeien met een verlofpas. In de zaak tegen W. v. d. M., 28 jaar. geboren te Kampen, sergeant der infanterie, die door den krijgsraad te Arnhem was veroordeeld tot acht dagen gevangenisstraf, ter zake van het te Amersfoort op 10 Aug. 1918 opzettelijk vervalschen van zyn verlof pas en te Utrecht op 10 Aug. 1918 pogen in ontvangst te nemen aan het broodbureau aldaar, op dien pas, levensmiddelen bons. Het Hof wijzigde de kwalificatie, doch bevestigde overigens het vonnis. Uit hat politie-rapport. De minderjarige H. uit Apeldoorn heeft zich aan het politiebureau aangemeld, waarna hem nachtverblijf verstrekt werd, om den volgenden morgen naar het ouder lijk gezag terug te koeren. Een bewoner v;,n Nijkerk is bekeurd wegens het berijden van 'n fiets zonder bel. Op last van den Directeur van Bouw en Woningtoezicht zijn aan de Bemulius- straat 2 in aanbouw zijode perceoJen van T. v. S. afgebroken, aangezien nog gcon vergunning tot bouwen was verleend. Twee bewone s van den Hoogeweg zijn aangehouden, verdacht van diefstal: de een van 3 kippen, de andere van brood kaarten, koffie en eenige balletjes. Een bewoner van de O. L. Vrouwe straat doet aangifte dat zijn smederij is opengebroken, terwijl eeuig gereedschap er uit ontvreemd werd. Door de politie te Zwolle is een min derjarige aangebracht die werd teruggetrans- porteerd naar zijn ouders te Hoogland. Door de recherche alhier zijn aange houden zekeren D. en zekereu K., verdacht van diefstal van huishoudelijke artikelen ten nadeele van hun patroon. Een ingezetene werd bekeurd wegens het draven met paard en wagen door de Kamperbinnenpoort. Tegen 'n tweetal personen werd proces verbaal opgemaakt wegens het fietsen over het voetbruggetje tegenover dc van Asch van Wijckstraat. Donderdag j.l. sloegen op den Utrecht- schenweg de paarden van een militairen vrachtwagen op bol. Zij werden tot atilstand gebracht door een voerman van een kar met steenen, die zijn wagen midden op den weg plaatste. Twee soldaten van den militairen vrachtwagen bekwamen eenlge kneuzingen. Buitenlandtche Kroniek. Het antweord aan Duitschland. De bladen toonen zich voldaan, dat vol gens de laatste plannen dc conscssies aan de Duitschers zeer beperkt zullen zijn. In zake de schadeloosstelling en het lidmaat schap van Duitschland van den volkenbond schijnt het Fransche standpunt nu te zege vieren, maar er kan tot het laatste oogen- blik nog verandering komen. De Raad van Vier zal hoden nog beraadslagen; zijn zij gereed, dan zal de commissie van redactie dag cn nacht doorwerken om bet antwoord op te stellen, dat Zaterdag overhandigd zal worden. De Duitschers zullen acht dagen tijd hebben om te beslissen, maar in dien termijn zal begrepen zijn die van drie dagen voor het opzeggen van den wapenstilstand, zoodat de vijandelijkheden dadelijk Zaterdag kunnen hervat worden, indien de Duitschers den laatstcn dag met een weigering ant woorden. Clemenceau heefr dagelijks besprekingen met Foch en generaal Weygand, over de in dat geval te nemen militaire maatregelen. Duitschland's toetreding tot den Volkeren boud. Na gemeenschappelijke beraadslagingen hebben Clemenceau, Cecil en kolonel House voorgesteld dat Duitschland lot den Volke renbond /al worden toegelaten indien het 't vredesverdrag onderteekend on loyaal naleeft, eu indien bet een stabiele regiering vestigt. Besloten is dat het antwoord der gealli eerden op de tegenvoorstellen niet voor 13 Juni zal worden Ingediend. Den Duitschers zal vijf dagen gejaten worden om to ant woorden. De Oostenrijkers en het vredesverdrag. De Times- verneemt uit Weenen: De openbare mceuing <9 door de vredesvoor waarden oprecht uit bet veld geslagen, cn het bepleiten van een veier.nlging met Duitschland neemt zichtbaar In kracht toe, zelfa onder de tot dusver openlijke of niet- uitgesproken tegenstanders dezer politiek. Dr. Renner's antwoord wekt in sommige kringen slechts een glimpje hoop, dat de voorwaarden zijn opgesteld onder den over- matigen invloed der kleine staten en dat de Entente, wanneer zij do tegenvoorstellen der Ooatenrijksche delegatie zal hebben ont vangen, en wanneer het den gedelegeerden geoorloofd zal zijn mondelinge besprekingen te houden met de geallieerden, nr toe zal worden gebracht eenlge van de meant strenge bepalingen te wijzigen. In een Interview heeft dr. Renner ver klaard, dat het geheele verdrag opnieuw moet worden opgesteld. Tevens kan de toe stand in Duitsch-Oostenrijk niet van dien in Hongarije worden losgemaakt, terwijl de mogelijkheden eener verspreiding van het bolsjewisme, ten slotte ook in de geallieerde landen, niet over het hoofd moet worden gezien. De Hongaarsche bolsjewiki zijn ont zaglijk in invloed toegenomen door hun overwinningen over de Tsjechen en er is reden te vreezen, dat de Tsjechische terug slag niet aanstonds kan worden hersteld. De ex-Keizer. Naar uit Berlijn aan de >N. R. Ct.« wordt geseind, publiceert de sVorwiirtse eenige vertrouwelijke correspondenties van den »Bond van Duitsche vrouwen en mannen tot bescherming van de persoonlijke vrijheid cn bet leven van Wilhelm II». Eén van deze brieven verdient bij ous zeker aandacht. Pa brief is gericht aan den voorzitter van de afdeeling te Frankfort, een luitenant kolonel en afgezonden door den secretaris van den bond te Görlitz, kapitein Kering, daarin leest men o.a. •Wij moeten opnieuw met alle macht de propaganda hervatten, Ikhebaan een divisie- geestelijke, dio bij Essen woont en voor treffelijk# connecties in Nederland heeft, eergisteren per spoorbricf 20,000 mark ge zonden om opnieuw de Nederlandsche pers te bewerken. Daar de markt slechts op 18 staat is 20,000 mark betrekkelijk weinig. Ik geloof dat wij nog zeer vaak en dieper in ónzen zak moeten tasten*. liet is misschien voor den goeden roep der Nederlandsche pers In het buitenland nuttig dat even op deze mededeeling gewezen wordt, zegt de Berlijnsche correspondent van de N. K. Ct.« Het Is weer hetzelfde verschijnsel als onder den oorlog, toen ook vaak geld werd uitbetaald aan agenten in het buitenland, die dit beweerden voor do bewerking van de vreemde pert to gebruiken, waarvan de z.g. bewerkte bladen weinig zullen hebben gemerkt. De wijze van be werken was geen slecht zaakje voor den bewerker. Ten opzichte van den keizer heeft men trouwens al krasser dingen beleefd. Een paar weken geleden verscheen in de dorpen van de Mark (Brandenburg) een aristocratisch uitziend heer met een automobiel, die de boeren bijeenriep om hun den nood des keizers te schilderen. De Nederlanders lieten op aanstoken van de entente den keizer honger lijden, vertelde hij. Daarom moesten zijn getrouwen levensmiddelen voor hem bijeenbrengen, De boeren waren onmiddellijk bereid van hun voorraad voor den keizer af te staan. Van alle kanten werden eieren, boter, worst, enz. aangebracht. Dit werd alles in den automobiel van deu bezoeker geladen, die met tranen van dankbaarheid in de oogen de boeren de hand drukte. Men heeft natuurlijk nooit meer vau hem gehoord. •De bewerking van de Nederlandsche pers zal men daarom ook niet al te tragisch moeten opvatten. De hoeren hebben nu eenmaal veel geld noodig. Kapitein Hering dient rekeningen voor drukwerk iu ten bedrage van 150,000 mark. Verder beklaagt hij zich over de hooge prijzen der advertenties, Het >Berliner Tageblatt» heeft voor het plaatsen van een oproep als advertentie 1450 mark geeiicht. Dit was hem te veel, ofschoon bij schrijft achteraf in twijfel te verkeeren of men de advertentie toch maar niet had moeten plaatsen, daar, zooals hij zegt, >het buitenland dit »Schwelneblatt« zeker onder oogen krijgt.* In één der brieven heet het dat de bond niet alleen door zijn afdeeling de telegrammen met het protest tegen de uitlevering van den keizer aan president Ebert moet laten richten, maar ook veel particuliere personen op kosten van den bond moet laten seinen. De oud-keifer heeft bedenkelijke vrienden onder zijn trouwe aanhangers, besluit de correspondent. Ex-kelzcr Wilhelm en anderen voor het Belgische gerecht gedaagd. De volgende bekendmaking is te Brussel aangeplaktuit hoofde van een requisitoir van deu procureur des konings bij het hof van beroep te Brussel zijn gedagvaard I Hoppfer, generaal in het Duitsche leger, die kommandant van Doornik Is geweest, op het oogeublik zonder bekende verblijf plaats II Rupprecht van Beieren, generaal in het Duitsche leger, vroeger kroonprins van Beieren, op het oogenblik zonder bekende verblijfplaats, tezamen met Willem van Ilohc-Hzolleru, vroeger koning vau Pruisen en Duitsch keizer, thans zonder beroep, wonende te Amerongen (Nederland) om 15 October 1919 om negen uur 's ochtends to verschijnen vóór do achtste kamer van het hof van beroep, zitting houdende te Brussel iu het paleis van justitie aan het Poulaertplein om hun middelen van verweer aan te bieden. Het betreft misdaden, uit naam dier personen tijdens de bezetting begaan. UIT DEN OMTREK. Apeldoorn. Dc Apeldoornsche schoenmakerspatroons- vorcenigiug «Ons Belang» hoeft dezer dagen een verlaagde prijsnotcering ontworpen, waarin de prijs van tweede klasse zolen en hakken, gewone maat, op f 5 werd bepaald, voor dames en jongens op f 4, voor meisjes op f3.75 en voor kinderen op f 2.75. Eorste klasse werk Is nog aanmerkelijk duurder. I11 verband met deze prijzen heeft oen aantal gezinnen zich aaneengesloten, om gezamenlijk een schoenmaker in dienst te nemen, die tegen een behoorlijk tarief de reparaties zal verrichten. Mochten zich geen gegadigden voordoen, dan zal getracht worden het reparatiewerk, eens per week naar een andere plaats te zenden, waar de prijzen f 1.50 a f 2 per paar lager zijn. Barntivcld. In een boschje nabij de buurtschap «Dus- schoten» heeft eeu bezembindersgeziu, be staande uit man, vrouw en drie jonge kinderen, sedert eenigen tjjd eeu vau takken gebouwde en met een raosdak bedekt hutje betrokken, waarvan de voorzijde geheel open is. Een dun laagje atroo, op den bodem uitgespreid, noodt tot liggen uit. Toch ver klaarde de bezembindersfamilie over dit verblijf hoogst voldaan te zijn. Donderdagavond werd een paar land loupers, in het bezit van een karretje, op hun dringend verzoek door den landbouwer J. Bos te Voortbuizen onderdak verschaft. Zelfs was de bewoner nog zoo beleefd, den zwervers kokend water en melk te verschaf fen. Hou teleurgesteld keek bij dan ook op, toen bij den volgenden morgen bemerkte dat er uit de loods ook een zak met schapen wol verdwenen was. Dadelijk tog editor do dochter des huizee er per fiets op uit; volgde het spoor van het karretje, totdat zij liet tweetal, nog in het bezit der wol, aantrof to Soeron bij Apeldoorn. Zonder vod complimenten trad hot onverschrokken meisje hier als eigen rechter op; nam, zeer tegen den zin der brutale dievon, de' ge stolen wol in beslag eu bracht ze triom fantelijk per rijwiel weer op baars vaders erf terug. Persoonlijk optreden vond deze vrouwelijke detective verre gewenscht boven aangifte aan de politie met den langdurige» rompslomp, daaraan verbonden. Hattem. De burgemeester dezer gemeente, de heer I'. J. baron van Heemstra, heeft tegen 1 Aug. a.s. definitief ontslag gevraagd, waar toe hij reeds eenige malen liet voornemen bad kenbaar gemaakt. Nnarden. Dezer dagengeraakte wederom een automobiel, die van Laren kwam in botsing met een motorfiets, komende van Bussum, op het kruispunt Amcrsfoortschen Slraatwog en Brediusweg te Naardeu. De motorfiets, waarop van achteren nog een kind was gezeten, vloog over den kop, terwijl de auto tegen een lantaarnpaal aan reed, welke afknapte. De inaterieele schade aan de belden ver voermiddelen, was wonder boven wonder de eenigen. Utrecht. Verduistering Rijksgoederen. Het Is' de Utrechtsche politie wederom gelukt, schrijft de «Tel.» belangrijke ver duisteringen van rijksgoederen uit hot intcr- ncerlngskamp to Zeist aan het licht te brengen. In het laatst der vorige week deelden we reeds mede, dat de 2e luit. E. uit Apeldoorn en de res.-sergeant-majoor B. uit Amsterdam opnieuw door de Utrecht sche recherche waren gearresteerd. Uit het onderzoek Is thans gebleken, dat uit het kamp een groote partij nachtlegergoedereri, waarbij veel dekens, verduisterd zijn door den luit. Men hield voor den vorm eeu inschrijving voor den verkoop der goederen. Een der inschrijvers, een handelaar te Utrecht, die volkomen te goeder trouw was, ontving een schrijven van den sergeant-majoor, waarin deze hem mededeelde, dat hoewel hij wel niet de hoogste inschrijver was, men toch besloten had de goederen aan hem te verkoopen. De koop kwam tot stand en do luitenant ontving voor het zaakje f1500, die hij broederlijk met den sergeant- majoor deelde. Het bijeengebrachte bewijs materiaal was van dien aard. dat ontkennen wederom onmogelijk was. Nadat het politie onderzoek gesloten was, zijn de luitenant en de sergeant-majoor ter beschikking ge steld van den plaatselijken commandant alhier. Deze stelde zich in verbinding met den plaatselijken commandant te Amersfoort, daar beide arrestanten daar feitelijk thuis behoorden. Deze commandant kwam er voor over naar Utrecht en heeft toen de beide arres tanten, evenals de vorige maal, vrijgelaten. Het politieonderzoek wordt Intusschen met kracht voortgezet. Groote beech- en heidebrand aan den Dolder. De geweldigs droogte van den laataten tijd, heeft Donderdag j.l. vlak nabij het station Den Doldcr een g rooien bosch- en heidebrand veroorzaakt, dio iu ongekende hevigheid woedde en in het bijzonder de gestichten van de Willem Arntzhoeve heeft bedreigd, waar achter zich de hside bevindt. Doordat er in geen weken eenige regen van belang is gevallen was cr maar «cn enkele vonk noodig om de boel in lichte laaie te zetten. En dat Is Donderdagmiddag dan ook gebeurd. Men neemt algemeen aan, dat uit de locomotief van een passeerenden trein, die den Doklor voorbijging, vonken zijn gevlogen, die terecht zijn gckonicn in de heide, die in '11 uitgestrekte vlakte loopt achter de Willem Arntzhoeve iu de richting van Soest. Want omstrueks huif tweo stond de heide, met do bosschen die hier en daar oprijzen, in feilen brand, liet gansche terrein was één on al rook en vlammen. I Iet vuur woedde hoofdzakelijk links van do spoorbaan, d. w.z. in de heide, dio omsloten wordt door den weg, die van het station Den Dolder gaat naar den Soestdijker straatweg, en door de spoorlijn, die even voorbij het station Den Dolder ombuigt in de richting Baarn. De brand verspreidde zich zóó snel achter de Willem Arntzhoeve, dat de pavilloens van het gesticht, in welke gebouwen zich ongeveer een 500 tal verpleegden bevinden, groot gevaar liepen. Men besloot dan ook de voornaamste pavilloens te ontruimen. Dc gevaarlijke patiënten werden met een zieken auto overgebracht naar da gehoorzaal en de kerkzaal. Van de verwarring wisten enkele patiënten gebruik te maken om te ontvluch ten, Verschillenden werden weer opgehaald, doch een vrouw en tweo mannen, waarvan één gevaarlijk, worden nog vermist. Men zag, terwijl men al het mogolijko deed, om do patiënten In veiligheid te brengen, de vlammo.i steeds nader komen. Per telefoon werd de hulp van do Utrecht sche brandweer ingeroepen; oveneens was assistentie gevraagd aan do militairen In Amersfoort, uit welko garnizoensplaats dadelijk een hataillon naar de plaats des onheils werd afgezonden. Deze manschappen waren voorzien vae spaden en houweolen en trokken onverwijld do bosschen In, om zoogenaamde brandscheldlngen to maken en dun grond om te spitten, daar waar het vuur het hevigst woudde. Het was een hesle toer om den brand in z'n centrum aan te tastee en te bestrij den, want bet vuur woedde op zoo'n kolos salen afstand en over zulk een wijden om trek, dat mon telkons nieuwe vlakten cn weer andore bosschen ontwaarde, waaruit de rook in dlkko wolken omhoog steeg, om dan door den fel-wakkorenden wind over het veld te worden verspreid, Zij, die aan het blusschlngewerk deelnamen, haddon moeit* om op den duur hun oogen open te houden, want de rook perste er tranen uit en veroorzaakte een scherpe pijn. Do mili tairen hadden zakdoeken voor neus en mond gebonden, om den verstikkeuden rook niet naar binnen to krijgen, maar des ondanks was bet werk bijkans niet vol te houden. Men schatte, dat to 4 uur ongeveor 10 H, A. bosch en helde door de vlammen was aangetast; op dat oogenblik woedde hot vuur óók In de bosschen van den heer In- singor, wiens eigendommen liggen juist binnen de bocht, die de Centraal Spoor naar Baarn maakt, ais deze lijn zich van de hoofd- baan naar Amersfoort heeft afgetakt. Omstleeks 6 uur was de brand zeogocd als bezworen. Alle paviljoens van do Willem Arntsz- hoeve zijn voor het vuur gespaard gebleven, zij het dan ook dat er angstige momenten doorleefd zijn. BINNENLAND. De Onderwljs-wet aangenomen. Bij den aanvang van du Donderdagmiddag in do Tweede Kamer gehouden vergadering werd de eindstemming gehouden .ver hot ontwerp betreffende de nnderwijzerssalarissen. Het ontwerp werd, zonder dat van eenige zijde nadere verklaringen worden afgologd, aangenomen met 87 tegen 3 stemmen. Tegen stemden alleen de drie aanwezige revoluti onairen. Huldiging van Minister De Visser. Even na de aanneming met zoo gruoto meerderheid door de Tweede Kamer van zijn wetsontwerp betreffende du ondirwij- zerssalarissen, werd Minister de Visser ver rast met een hulde van de Chr.-IIistorlsche kiesvereeniging te 's-Gravenhagc, in dan vorm van een in 's-Ministers werkkamer in het Departement neergezot fraai bloem stuk, saam gesteld uit atonskolken, rozen en lathyrussen. Een zesde Wethouder. Naar bet Hdbl. verneemt, zal In een der eerste zittingen van den nieuwen Amater- damschen Raad andermaal het voorstel worden gedaan om het collega van B. eu W. uit te breiden on het aantal Wethouders op zes tc brengen. Ken resolutie der Soc. D e in. Kamerfractie. Op de huishoudelijk» vergadering der Kamerfractie, gehouden op 11 Juni 1.1.ia eenstemmig de volgende resolutie aange nomen »De Soc.-Detn. Fractie in hot Nederland sche parlement. van oordeel, dat liet van da houuing dei arbeidersklasse in alle landen zal afhangen of de volkeren onder htl juk eeticr imperia listische minderheid weer opnieuw mot do lasten cn den vloek van hel mllltsfrlsmc zullen worden beladen dan wel of de wereld het tijdperk van productieve internationale samenwerking dor volkeren en algcmuene ontwapening zal intreden; kennis genomen hebbende van den oproep der Italiaaiische socialistische parletnuntalfo fractie betuigt haar adhaesle aan de vernietigende critiek door deze fractie ullgoocfcuu op du vredesvoorwaarden, die do overwinnende mogendheden aan de volkeren van Centraal Europa trachten op te leggen; brengt hulde nan hot socialistische prole tariaat der Entcntelanden voor zijue pogin gen om de menschheld te bewaren voor do rampen, die uit dc vasts'.olling dezer ge- weldmaatregelen zullen voortvloeien cn verklaart zich bereid met de socialistische parlomuntairo fracties ailer landen ciaartoo mede te werken.* Besloten word de Italiaanecho Kamer fractie telegrafisch bier van In kennis te stollen. (»Volk«.) De gruwelen in Polen. Bij den Oppcrrabijnder Ned. Israel, :tiscbo Hoofdsynagoge te Amsterdam Is, op diens telegram om hulp inzake do Jodenvervol gingen in Polen, telegrafisch am woord ont vangen van den heer Jacob Schiif te New York, van den volgenden inhoud »Wij zijn hier bezig al wat In ons ver mogen Is te doen, om een eir.de to makuu aan dc wreedheden iu Polen. Naaf het ons voorkomt, zullen wij hier wel in slagen*. De nieuwe reizigers-tarioven. Naar men vernoemt zullen de nieuwe reizigerstaricven op do Nederlendsche Spoor wegen worden gebracht op 5 cont voor dc 10 klas, 33/4 voor de 2e klas cn a'/2 cent voor de 3e klas, alles por kilometer. Dit beteekent ten opzichte ven da enkele-rols- biljetten geen noemenswaardige verhooging. Zijn wij wel ingelicht, dan zullen de kilo- materboekjes niet meer worden uitgegeven. De algemeeneabounomuntskaartcn worden met ruim 4 pCt. In prijs verhoogd, terwijl er in de reguling dor abonnementskaarten oen veroudering komt, dia niet In enkele woorden is uiteen tc zetton. De prijs der kilometerkaarten (dio tot dusver ook rueda bestonden) zullen een geldigheidaduur krijgen van een maand en voor een reis heen eu terug bedragen ie klas f 20, 20 klas f 15, 3e klas f ro. De prijs van rljwlelkanrten voor gewone treinen wordt f0,50; voor •neltrein-rijwielkaarton blijft do guldensprijs gehandhaafd. De tienrittenboekjos vau de Centraal Spoor blijven bestaan tegen deuzoifdeu prijs. Beleggen van plaatsen in spoorwegwagons. De Nederlandsche Spoorwegen hebben het volgende bepaald Een reiziger, die zijn plaats In den trein tijdelijk verlaat, behoudt recht op die plaats, indien bij daarop eeuig voorworp laat liggen. Ieder reiziger, die van dit recht gebruik maakt, mag dit elechts doen ten aanzien van zijn eigen plaats, hel beleggen vau meer dan één plaats door cenzelfden persoon is verboden en moet worden belet. Het bovenstaande is vooral in ncht te nemen op do beglnstations waar somtijds gerillmen tijd voor vertrek van den trein eon enkel pursoon verschillende plaatsen in den trein mot voorwerpen belegt om op deze wijze plaatsen te bezetten voor zijne reisgenootcn, die eerst later aan het station komen. Deze handelwijze is niet geoorloofdhet personeel Ia bevoegd, bedoelde plaatsen ter beschikking van andere reizigers ta stellen.

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 2